Autor Wątek: Studia Podyplomowe SPO  (Przeczytany 139795 razy)

Offline mulat81

• Weteran
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #340 dnia: Czerwiec 26, 2018, 14:46:52 »
Są tabele z nazwiskami osób na SPO, SPO4 oraz zaoczne inż  , zastanawia mnie jedna rzecz pomijając liczbe miejsc przynajmniej w moim woj,  w rubryce wydział są: kadry operacyjna .... oraz  "INNY" czy to jakaś tajna komórka w PSP?  :gwiazdki:  :mellow:
5 gdzie sa dostępne te tabele? Bo je mało kto widzi

Zapytaj w kadrach? Bo to chyba nie tajemnica, mi kadrowa pokazała bo akurat pytałem czy jest jakieś info w sprawie SPK?
Co mnie zaskoczyło na przykładzie mojej komendy na SPK idzie osoba która w niczym nie uzupełni braki kadrowe na podziale, (obecnie brakuje 3 na podziale  i z-ca dowódcy JRG), ale księgowej ** potrzebne - ale to polityka komendanta, może liczy na załącznik??? o którym wszyscy słyszeli a kto widział???? KG robi nas w .....ja - takie moje zdanie, a ZZ żyją nadzieja i obietnicami, a teraz jak jeszcze gryzą się między sobą to miód dla szefostwa.... i mają nas głęboko pokazując to przy ŚOI, a to że cokolwiek drgnęło ty wymogły firmy bo pora coś nowego opchnąć bo rynek w miarę się wysycił ubraniami specjalnym...

Offline andrzej _998

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #341 dnia: Wrzesień 21, 2018, 12:18:33 »
Witam, czy macie jakieś informacje o rekrutacji na SPK w tym roku? Pozdrawiam.

Offline strazakos_jrg

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #342 dnia: Luty 17, 2019, 06:03:39 »
Witam. Czy od marca / kwietnia rusza SPO2?

Offline strażakk998

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #343 dnia: Luty 17, 2019, 08:51:10 »
Z tego co się dowiedziałem od stycznia rozpoczął się II semestr SPO2. Kolejny nabór we wrześniu/ sierpniu.

Offline marwit

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #344 dnia: Luty 17, 2019, 21:22:19 »
Ale nowina, 2 semestr.

Offline WPL

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #345 dnia: Luty 18, 2019, 19:00:25 »
A na temat SPK nadal cisza.. Puszczają SPO, a nie pozwalają zrobić ludziom następnego kroku.  :wall:

Offline wojtas666

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #346 dnia: Luty 18, 2019, 19:39:35 »
Pytanie podstawie po co jest te SPO skoro nie można robić SPK to pierwsze a próbował ktoś przenieś się na wyższy rok  na "4 łatkę" np na 3 rok?

Offline WPL

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #347 dnia: Luty 18, 2019, 20:28:12 »
Nie bardzo rozumiem.. Mógłbyś bardziej jasno napisać ?:) no dokładnie. Jest SPO, powinno być i SPK. W tej chwili to pusty zapis w ustawie.. Przykre, że nie daje się możliwości rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji strażakom..

Online gadzina92

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #348 dnia: Luty 19, 2019, 16:06:06 »
Pytanie podstawie po co jest te SPO skoro nie można robić SPK to pierwsze a próbował ktoś przenieś się na wyższy rok  na "4 łatkę" np na 3 rok?
Możesz zapomnieć o przenosinach. Nawet na 2 semestr, a co dopiero na 2 rok.

Offline wojtas666

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #349 dnia: Luty 19, 2019, 19:57:40 »
Czyli nie warto iść na podyplomówkę bo nic nie daje poza strata czasu nerwów i kasy...a szkoda

Online gadzina92

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #350 dnia: Luty 19, 2019, 20:23:10 »
Czyli nie warto iść na podyplomówkę bo nic nie daje poza strata czasu nerwów i kasy...a szkoda
Możesz objąć stanowiska oficerskie (niezwiązane z kierowaniem działaniami) ale bez **

Offline wojtas666

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #351 dnia: Luty 20, 2019, 08:18:20 »
Tak zgadza się z tą różnicą że ja patrzę przez pryzmat PB...a dla tych  ludzi to ma tą chwilę ślepa droga... niestety znam komendy gdzie się proponuje takie rozwiązanie

Offline Harmful

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #352 dnia: Luty 20, 2019, 14:16:57 »
W takim wypadku to kompletnie bez sensu. Na Pb zostaje tylko zrobienie inż.

Offline fireman998998

• Strażak Sam
« Odpowiedź #353 dnia: Luty 20, 2019, 15:09:26 »
A jaki jest sens robienia inż. kilka lat przed emką. Żaden!!!  PB jak zawsze jest robiony w wała, a nie tak to powinno wyglądać!!!

Offline Benq2

• Strażak Sam
« Odpowiedź #354 dnia: Luty 20, 2019, 15:39:05 »
Chciałbyś dostać ** tylko dlatego że jesteś na PB i kilka lat przed emką? Warunki na ** zawsze były podobne, zrobisz cywilne studia i może coś kiedyś albo zrobisz SGSP i szansa będzie znacznie większa. Jakieś podyplomówki i inne cuda wianki po których można dostać **, albo nie, w zależności od dnia powinny zniknąć czym prędzej.
"Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych." - Napoleon Bonaparte

Offline fireman998998

• Strażak Sam
« Odpowiedź #355 dnia: Luty 20, 2019, 16:52:09 »
Benq2 nie w każdej KP/KM 20-25 lat temu strażacy z PB mieli możliwość pojscia do SGSP, takie były czasy,  robili studia cywilne. Albo jesteś tak młody, albo nie chcesz tego pamiętać!!!

Offline WPL

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #356 dnia: Luty 20, 2019, 21:48:30 »
Podyplomówki powinny być i jak najszybciej powinno ruszyć SPK. W każdym zawodzie musi być możliwość rozwoju zawodowego. Jeśli ktoś pracuje latami w PSP, jest podoficerem lub aspirantem, a robi to samo co oficer tylko za mniejsze pieniądze, to dlaczego ma nie mieć możliwości dokształcenia się i dostania **. Przykład: osoby z PSK/MSK. Mają wyższe wykształcenie, inżynierskie czasem nawet po SGSP cywilnych na IBP. Lub inż. po chemii na podziale, gdzie wiedzę ma większą w dziedzinie chemii będąc podoficerem niż jego dowódcy z **. Jaki jest jest robienia przez takich ludzi jeszcze raz inżyniera na Głównej. Podyplomówka!!!

Offline strażakk998

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #357 dnia: Luty 20, 2019, 23:12:54 »
Jak jest z tym SPO na PSK/MSK, po skończeniu rozumiem że wskoczysz na stanowisko oficerskie dyżurnego operacyjnego, a jak z ** ?

Offline Harmful

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #358 dnia: Luty 21, 2019, 08:24:41 »
Jak masz cywilnego inż. a nie lic. to szansa jest spora, ale czy KG popchnie akurat twój wniosek to nikt Ci nie odpowie.
Po moich obserwacjach widzę że ** najczęściej dostaje się w przypadku gdy ktoś ma inż. cywilnego i już zajmuje stanowisko oficerskie.

Offline strazak_lz

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #359 dnia: Luty 21, 2019, 11:10:33 »
Guzik prawda, jedyny klucz jaki obowiązuje to brak klucza i jedynie widzimisię ...