Autor Wątek: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015  (Przeczytany 183039 razy)

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 12, 2015, 15:10:20 »
Myślisz, że w sejmie zajmują się torem przeszkód dla strażaków? xD
To rozporządzenie ministra, może zostać podpisane w każdym momencie i wchodzi w życie 14 dni po podpisaniu.
Oczywiście rzeczywistym autorem tych zmian jest kierownictwo PSP i na pewno wejdą w życie.
Kiedy? To się okaże tak samo jak to czy zmiany obejmą również SA, ale jeśli zmieniają nabór z ulicy to czemu nabór do szkół mieliby zostawić po staremu?

Offline peter_92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 12, 2015, 16:22:46 »
a jest to pewne, ze zapowiadane zmiany wejdą ? czy może długoterminowe plany które mogą  ale nie muszą wprowadzić ?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 12, 2015, 16:25:35 »
Na razie pewne jest to, że w chwili obecnej obowiązują nabory według "starych" zasad, tj. z bieganie i podciąganiem...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline peter_92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 12, 2015, 16:50:59 »
dokładnie tylko właśnie piaskiem po oczach jak to nagle zostanie wprowadzone , a wszyscy nastawieni są do starych zasad

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 12, 2015, 17:10:57 »
Dlatego teraz w 1dzien drazek biegi :) a w drugi fikolki:)

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 12, 2015, 17:59:40 »
To kto będzie mądry i mi powie. Jak można przygotowywać się JUŻ teraz do nowych zasad ale i starych, jak można przygotowywać się do toru, jak poprawić tą "Sprawność" pod tor? Szybkość, gibkość, jakie ćwiczenia wykonywać? Podpowie ktoś :)


póki co ciągle trenuje bieganie, drązek i pływanie, ale chce już zacząć pod to :)
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2015, 18:20:57 wysłana przez Izmo91 »

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 12, 2015, 18:25:37 »
hmmm w sumie da rade się przygotwać trochu :) wiesz fikołki w domu porbobisz :) na stadion idziesz bierzesz 5 kamieni i koperte tez zrobisz :) co do biegu wahadłowego odmierzasz sobie metry bierzesz cięzarki 2 po 10 kg i tez biegasz :) do brzuszków tez znadziesz jakiś ciężarek 5 kg polecam wiekszy lepiej ćwiczyć na wiekszym a na egzaminie będzie łatwiej :) płotki? hmm tez da rade zrobic :) a za miast węża to cięzarki bo waga podobna :) a co do skoków przez skrzynie podejść do szkoły i odnowić kontakt z wf-istą :) i podczas wf na pewno udosępni skrzynie :) no a jak ogłoszą nabór to zawsze będzię z jakiś miesiąc także wtedy wynająć sobie halę w pare osób zrobić zrzutę i już rozstawić sprzęt tak jak ma być na gotowo :) będzie dobrze :D

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 12, 2015, 19:26:11 »
Zapowiada sie ciekawie,zawsze jest szansa że nie wejdzie :wall:

50 pkt za rozmowe  :wall:

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 12, 2015, 20:44:14 »
Znów z rozmowa przesadzone  :gwiazdki:
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 12, 2015, 21:21:28 »
Polecam ćwiczenia ogólnorozwojowe. Siłownia naprzemiennie z bieganiem. Bieganie bardziej stosowałbym pod kontem interwałów. Poćwiczył bym też przewroty z rozbiegu dla przypomnienia żeby czasu na tym nie tracić. Będąc przygotowanym do starych zasad myślę że z nowymi nie będzie problemu.
To że te testy będą obowiązywać jest pewne jak to że nie dostaniemy w tym roku podwyżki. Tą informację mam potwierdzoną od wykładowcy z SA Poznań. Kwestia tylko kiedy to wprowadzą.

Offline piotr120

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 12, 2015, 22:14:05 »
Chciałbym zobaczyć już ten tor przeszkód... druga sprawa, kobiety na naborach są prawie niespotykane, ale nie wiem dlaczego mają łatwiejsze warunki? Poszkodowany straci połowę wagi jak zobaczy, że wynosi go kobieta? ehhhhh oby do tego toru nie doszło  :wall:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 12, 2015, 22:39:53 »
Chciałbym zobaczyć już ten tor przeszkód... druga sprawa, kobiety na naborach są prawie niespotykane, ale nie wiem dlaczego mają łatwiejsze warunki? Poszkodowany straci połowę wagi jak zobaczy, że wynosi go kobieta? ehhhhh oby do tego toru nie doszło  :wall:


Dziękujmy Bogu, że w kwestii kobiet nie ma u nas takiej patologii jak w Wojsku Polskim...

Propozycja: jakie są szanse na wydzielenie nowego wątku dot. nowych zasad naboru?

Na razie to jest tylko projekt - a od projektu do finału może być daleka droga....
Nie ma co gdybać nad przyszłością jak nie jest ona jeszcze pewna - wątek pozostanie bez zmian,
proszę trzymać się tematu....
Możecie sami sobie założyć nowy wątek, wtedy przeniosę posty
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2015, 22:47:50 wysłana przez robn »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline peter_92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 12, 2015, 23:49:49 »
no to zaczynamy wątek w osobnym temacie :)

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 12, 2015, 23:57:36 »
Dla mnie pomyłka... Weźmy takie testy do SAPSP. Dajmy te 1000 kandydatów, każdy średnio po 2 minuty i razy 2 (w SGSP są dwie próby). Przeliczcie ile to wszystko zajmie, potem oczekiwanie na teorie, a jak ktoś z początku listy to i dłużej musi czekać.
Według mnie było okej, system działał. Kto miał przejść to przeszedł. Cała sprawnościówka odbyła się jednego dnia, słabsi odpadali na kolejnych konkurencjach.
Moim zdaniem. Tor w SGSP- tak. Kandydat przyjedzie na określony dzień, zaliczy sprawność, basen i ma wolne. SAPSP i "z ulicy" - nie.

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 13, 2015, 05:32:11 »
zgadzam się :) będzie wprowadzone będzięmy się martwić :) ale kończąc pewnie to wprowadzą od nowego roku bo pewnie w SA tego teraz nie zrobią bo wiecie chłopaki się tyle przygotowują do starych zasad aż tu nagle zmienią im zasady tydzień przed?:) wątpię ;) mam nadzieję ze w MSW też pracują ludzie i pomyślą nad tym :)  :wall: :wall: :wall: a wracjąc do tematu uprawnień co jeszcze mogę zrobić ? bo mam ratownika medycznego, kurs podstawowy 1cz 2 cz, kurs techniczny, kpp, prawko C, zezwolenia na uprzywilejowane, i uprawnienia na podesty ruchome... co jeszcze można zrobic? :szalony:

Offline Fikus

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Sa PsP Kraków
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 13, 2015, 09:42:21 »
Taki tor przeszkód wcale nie jest nie do przeprowadzenia w jeden dzień. Dajmy na to policje tam w jednym dniu do toru przeszkód podchodzi spokojnie koło 1000 osób i wyrabiają się czasowo. Wiec nie ma co spekulować to nowe rozporządzenie tyczy się " naboru z ulicy" o ile db mi wiadomo. Szkoła aspirantów od zawsze miała takie konkurencje jak bieg na 1000m., drążek czy 50 m. Więc nie sądzę żeby opłacało im się coś zmieniać. Wiec koledzy nie martwmy się na zapas :D
Poza tym jeżeli komuś zależy na dostaniu się do Aspirantki i nie wyobraża sobie życia bez straży to choćby wiało lało czy ktoś wymyśliłby najdziwniejsze konkurencje to dostanie się tam :)

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 13, 2015, 12:17:11 »
Spooookojnie już zaraz sie dowiemy w następnym tygodniu już powinna być rekrutacja :)
Chemia to moja broszka ^^

ono85

  • Gość
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 13, 2015, 12:55:55 »
Na początek każdy powinien zacząć od strażaka a nie po takiej aspirantce przychodzi młody i myśli że zaraz będzie rządził wszystkimi

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 13, 2015, 13:54:19 »
Mam nadzieję że zdążą ogłosić nabór u mnie przed wprowadzeniem tych mądrych zasad nowych  :wall: :wall: oby do końca roku pozostało to na etapie planowania :D :D :D  :straz: :szalony: siedzą za takim biurkiem i wymyślają :D ciekawe w ile taki tor by pokonał członek komisji przy naborze :D

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 13, 2015, 14:38:03 »
Do takiego toru gorzej jest sie przygotowac. Do biegow, drazka, plywania jest latwiej, a teraz Ci co sie staraja(np, ja) nie wiedza co zrobic, jak to w ogole cwiczyc... Co pare lat zmieniaja zasady, dobrze licze - 2 lata temu zmienili tez? Ktos nie umial plywac, musial sie nauczyc i wiele wiele innych zagadnien. A teraz znow, tylko jakos ja nie widze tego toru, nie widze mozliwosci jak do tego sie przygotowac i np dla mnie to jest problem.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 13, 2015, 14:58:32 »
Skoro ktos potrafi biegac, plywac, wchodzi po drabinie, podciaga sie to po co jakis tor? Niczego to nie doda a na ogól to tylko wprowadza zamieszanie. Fikołki? To jest dobre w przedszkolu! Tak jak ktoś wspomnial wczesniej mogli by zrobic cos na wzor TFA i wtedy mozna by rozmawiac o prawdziwym tescie sprawnosci  :straz:

Co do pływania to Izmo91 nie przesadzaj. Strażak który boi się wody to troche absurdalne. Podczas zdarzen na akwenach taki delikwent jest bezuzyteczny w pewnym sensie dlatego obowiązkowa umiejetnosc pływania jest dla mnie czyms normalnym - nawet bym powiedzial rownorzednym z uprawnieniami i kursami.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 13, 2015, 15:59:45 »
Taki tor przeszkód wcale nie jest nie do przeprowadzenia w jeden dzień. Dajmy na to policje tam w jednym dniu do toru przeszkód podchodzi spokojnie koło 1000 osób i wyrabiają się czasowo. Wiec nie ma co spekulować to nowe rozporządzenie tyczy się " naboru z ulicy" o ile db mi wiadomo. Szkoła aspirantów od zawsze miała takie konkurencje jak bieg na 1000m., drążek czy 50 m. Więc nie sądzę żeby opłacało im się coś zmieniać. Wiec koledzy nie martwmy się na zapas :D
Poza tym jeżeli komuś zależy na dostaniu się do Aspirantki i nie wyobraża sobie życia bez straży to choćby wiało lało czy ktoś wymyśliłby najdziwniejsze konkurencje to dostanie się tam :)
Kolego skąd masz takie info?
W policji to jest tak że tor jest robiony tylko w weekendy sobota-niedziela.O godzinie 8.00 pierwsza grupa, o 11.00 druga grupa, 14.00 trzecia grupa na każdą grupę ok 50 osób tak jest w Legionowie na testach, przed torem jest oczywiście test z wiedzy. Co daje 150 sosób jednego dnia i razem 300 przez weekend. 1000 osób to jest nie realne  :P
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2015, 16:03:29 wysłana przez marcin10312 »
Cel: PSP

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 13, 2015, 16:16:45 »
hmmm nie długo jak ktoś wypadnie ze składu Polski na Igrzyska Olimpijskie to wezmą w zamian strażaka :D czasy sa wymagające przecież :D także po co wysyłać na olipiade 100 zawodników jak można strażaka :D biegać musi dobrze :D pływać też :D silny jest jest :D takż 3 w 1 :D z roku na rok wymogi co raz mocniejsze :D nie dlugo będzie czas przełynięcia na poziomie 30s może :D :wall: :wall: nie róbmy z PSP samych sportowców bo do tego to zmierza..... :wall: :wall: przyjmą wyśmienitych sportowców a przy pożarze nie będzie logicznie myślał...to lepiej przyjąć człowieka dajmy na to z 4 czy 5 ale ograniętego......

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 13, 2015, 16:18:34 »
Wiecie tak czytam te posty. I teraz są testy jakie są, i ludzie narzekają i narzekali że po co ten harvard,  po co podciąganie skoro strażak rzadko się podciąga na akcji a praktycznie to wcale tego nie robi..po co bieganie na kilometr skoro po tym jak już zostaną strażakami to już i  tak nie biegają tak samo.. po co to pływanie... dlaczego rozmowa za tyle pkt... a to  za tyle pkt... A teraz jak mają wejść nowe zasady to znów co druga osoba ma jakieś "ale".. bo po co zmieniać.. że co dadzą fikołki...a co tamto a po co znów na rozmowie 50pkt..itd.itd..
Panowie.. jak ktoś chce się dostać to nie narzeka tylko robi wszystko żeby się dostać..Tak wiem że przygotowania tyle lat i wogóle.. Ale jeśli się zacisnie pośladki to wszystkiego sie nauczysz..I narzekanie nic nie da bo jeśli bedą chcieli to zmienią zasady naboru jeszcze wiele razy..i jesli bedą chcieli żeby się ktoś dostał to ta osoba i tak się dostanie...I nic na to nie poradzimy.
Trzeba sie dostosować.
Pozdro
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 13, 2015, 17:07:46 »
co komenda to inny klimat majwazniejsze juz masz

Nie pisz post po poście użyj funkcji MODYFIKUJ
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2015, 17:21:02 wysłana przez robn »