Autor Wątek: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015  (Przeczytany 182361 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« dnia: Luty 11, 2015, 07:40:15 »
Zamiast wytycznych KG będzie rozporządzenie MSW, projekt już jest gotowy w uzgodnieniach międzyresortowych.

Cytuj
projekt z dnia 5 lutego 2015 r.
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH
z dnia ……………………………2015 r.
w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej w Państwowej Straży Pożarnej

http://bip.msw.gov.pl/download/4/24279/Projektrozporzadzeniawykonawczego.pdf

 

Offline michal0428

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2015, 08:59:59 »
Zapowiada się ciekawie... szczególnie ta nowa sprawnościówka  :szalony:

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2015, 09:06:30 »
Kiedy ta nowelizacja moze wejsc w zycie?
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

razzor

  • Gość
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2015, 10:07:18 »
Kobiety powinny być zadowolone - sprawnościówka będzie dla nich nieco "lżejsza" :)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2015, 10:32:04 »
Kiedy ta nowelizacja moze wejsc w zycie?

Po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2015, 11:14:44 »
i na stare lata trzeba fikołki robić :D :D :D do czego to doszło :D hehe :) ale jest dobrze da rade wyćwiczyć :) chociaz i tak pewnie dalej bd tak jak było kto ma sie dostać to dostanie :D w koncu 50 punktów za rozmowe :D takze tor dla plecaka byle przejsc nawet za 1 punkt a osoba z maxem dostanie za rozmowe 26 punktów a ta z jednym za tor dostanie 49 :D i dalej będzie jak było :D

Offline Tinkoff

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Cel: CS PSP Częstochowa
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2015, 11:20:01 »
ten test sprawności to jest normalnie parodia  :tuba:
Jeszcze spytam bo nie jestem obeznany. Czyli za 14dni wchodzi to w życie czy jeszcze nie jest to podpisane itp?
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2015, 11:36:29 wysłana przez Tinkoff »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2015, 11:40:45 »
ten test sprawności to jest normalnie parodia  :tuba:
Jeszcze spytam bo nie jestem obeznany. Czyli za 14dni wchodzi to w życie czy jeszcze nie jest to podpisane itp?

Nie, póki co to tylko projekt.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Tinkoff

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Cel: CS PSP Częstochowa
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2015, 11:48:09 »
ten test sprawności to jest normalnie parodia  :tuba:
Jeszcze spytam bo nie jestem obeznany. Czyli za 14dni wchodzi to w życie czy jeszcze nie jest to podpisane itp?

Nie, póki co to tylko projekt.


To oby ten projekt nie przeszedł :D Bo na dobrą sprawę sprawnościówka idzie do wyrzucenia, tyle ćwiczenia na drążku i biegania można będzie w 4 litery wsadzić. Z drabiną, pływaniem czy testem też dziwna sprawa bo jeśli komendant chce to zrobi jeśli nie to nie będzie robił  :wall:

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2015, 13:32:42 »
nowe zasady w sumie spoko są da rade wyćwiczyć bo stare drążek bieganie hmmm jak to mówią nie kazdy rodzi sie biegaczem ;)  :szalony: a tak tor przeszkód jest oki bo odzwierciedli to co czeka przyszłego kandydata do psp czyli ganianie z wezami :D bądzmy szczerzy co odzwierciedla podciąganie na drazku w sumie nic kto w PSP podczas akcji się podciąga a teraz nowe zasady nowe testy troche to odzwierciedlą trzeba będzie się zginać przeskoczyć przez przeszkode poganiać z wężami :) test spoko tylko ahhh ta rozmowa 50 punktów :D i znowu ona wszystko zmieni :) a co do pływania zalezy od komendy czyli na 20 komend 2 zrobią test z pływania bo wynajęcie basenu dla 40 osów to koszt 500 zł :D także na pewno sie nie będą szarpać na to ;D hehehe :D chyba ze jednostki ze specyfikacją ratwonictwo wodne to spoko :) ale na co na zwykłe JRG gdzie przez miasto przepływa rzeczka o głębokości 40 cm :D :D :straz:

Offline given1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2015, 13:49:41 »
witam, może ktoś znalażl bo ja nie,
czy aby zaliczyć test fizyczny należy zdobyć jakieś puntky , czy wystarczy samo przebiegnięcie toru,
Pozdrawiam

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 11, 2015, 13:53:14 »
Jest tabelka z punktacją w tym projekcie, powyżej 2 minut niezaliczone.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2015, 14:14:11 »
Cytuj
a tak tor przeszkód jest oki bo odzwierciedli to co czeka przyszłego kandydata do psp czyli ganianie z wezami :D bądzmy szczerzy co odzwierciedla podciąganie na drazku w sumie nic kto w PSP podczas akcji się podciąga a teraz nowe zasady nowe testy troche to odzwierciedlą trzeba będzie się zginać przeskoczyć przez przeszkode poganiać z wężami

A kto podczas akcji biega na zlamanie karku wokół tyczki albo pod albo nad albo bóg wie co?? Za nie dlugo to bedzie trzeba wycisnac 150 na klate zeby pokazac jakim to sie silnym strazakiem jest ... Moze i tor dobry ale po co te kombinowanie ...
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Tinkoff

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Cel: CS PSP Częstochowa
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 11, 2015, 14:17:32 »
Tor sam w sobie nie jest zły ale zasady już nie do końca. Można było go inaczej zmodyfikować ale to już nie moja sprawa lecz bardziej problem bo trzeba się dostosować. Tylko teraz co dalej? :D hale wynajmować i ćwiczyć? bo w domu nie da się tego ogarnąć na dobrą sprawę.

Jeszcze te czasy wydają mi się być z mojej perspektywy czyli osoby która nie robiła tego toru mocno wyśrubowane. Bo na samym bawieniu się z piłką lekarską zejdzie sporo czasu a nie zapominając o reszcie. Oczywiście może zweryfikuję swoje spostrzeżenia gdy taki tor przejadę ale w chwili obecnej wydaje mi się to dość trudne

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 11, 2015, 14:22:25 »
juz widzę jak to będzie za 1 razem wyglądało :D komisja sama nie będzie wiedziała jak to rozstawić :D czyli pierwszy nabór to będzie "paraolimpiada" :D zresztą kto ma stoper ten ma władzę :D
 :straz:

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 11, 2015, 14:53:57 »
Szczerzę to ja wolę ten tor niż to podciągania i bieg na 1000, i 50 m ale tor bardzo podobny do toru sprawnościowego do policji.
Jeszcze to pływanie żeby to nie było sprawdzane podczas naboru. Ciekawe jak to będzie w praktyce i kiedy będą jakieś filmiki z pokonywania tego toru. ^_^
Cel: PSP

Offline Tinkoff

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Cel: CS PSP Częstochowa
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 11, 2015, 14:56:53 »
juz widzę jak to będzie za 1 razem wyglądało :D komisja sama nie będzie wiedziała jak to rozstawić :D czyli pierwszy nabór to będzie "paraolimpiada" :D zresztą kto ma stoper ten ma władzę :D
 :straz:

Kandydaci będą podobnie wyglądać. Pewnie będzie to wszystko ładnie wyjaśnione odstępy od danych przeszkód itp. ale na początku będzie to dziwne. Jakoś nie popieram tych zmian. Co do stopera to da się coś ukraść ale nie za dużo bo jedni mierzą, drudzy nagrywają itp. Koniec końców i tak komisja ma 50pkt. 
Martwi mnie jedynie pływanie, bo minuta jest już raczej jako takim czasem. Ja pływać jakoś umiejętnie nie potrafię, głównie pływam na plecach i w 1:30 spokojnie dawałem radę ale teraz może być różnie.

Offline veget

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 11, 2015, 15:01:46 »
Daj Boże żeby to nie weszło w życie ;) dotychczasowe testy dobrze sprawdzały wydolność, siłę i szybkość... a ten tor, porażka.

Offline Tinkoff

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Cel: CS PSP Częstochowa
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 11, 2015, 17:15:40 »
Daj Boże żeby to nie weszło w życie ;) dotychczasowe testy dobrze sprawdzały wydolność, siłę i szybkość... a ten tor, porażka.

Dokładnie :) a jak chcą tak bardzo tor to niech zrobią na stadionie taki tor przeszkód jakie są na zawodach PSP i będzie fajnie  :straz:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 11, 2015, 21:06:02 »
Daj Boże żeby to nie weszło w życie ;) dotychczasowe testy dobrze sprawdzały wydolność, siłę i szybkość... a ten tor, porażka.

Dokładnie :) a jak chcą tak bardzo tor to niech zrobią na stadionie taki tor przeszkód jakie są na zawodach PSP i będzie fajnie  :straz:

Tor z zawodów PSP na naborze? Co konkretnie masz na myśli? Bojówkę, wejście po hakówce na drugie piętro czy może tor w formule TFA? :rofl:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 11, 2015, 23:34:39 »
Miałem do czynienia z tym torem będąc na podoficerce. Nasze czasy były uwzględniane do tworzenia tabeli z punktacją. Uważam że tor łatwiej będzie zaliczyć niż na przykład kilometr co niektórym. Radzę poćwiczyć brzuszki i  wydolność, przypomnienie sobie przewrotów w przód i w tył, oraz kopertę. No i trochę koordynacji ruchowej.

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 11, 2015, 23:34:55 »
Ludzie latami biegaja , staraja sie i nagle znowu zmieniaja zasady, tez jest to komedia moim zdaniem. I do tego nie ma jak za bardzo sie przygotowac? Bo jak ? Ciagle trenowac przewroty w tyl i w przod i tyle? No nie mam pomyslu na pzrygotowanie sie do tego. Wczesniej bylo normalnie, drazek, bieganie, plywanie, na maxa cwiczysz i jestes.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2015, 23:40:12 wysłana przez Izmo91 »

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 12, 2015, 05:28:18 »
 ^_^ wdług mnie będzie tak jest rok wyborczy także teraz w rządzie mają inne rzeczy na głowie "ważniejsze" także za nim to klepną i wprowadzą będzie pewnie koniec roku i będzie to obowiązywać od 2016 :) także jedyna opcja zawinąć rekawy i dostać się do 2016 roku :D :D :D :straz:

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 12, 2015, 08:52:30 »
Ludzie latami biegaja , staraja sie i nagle znowu zmieniaja zasady, tez jest to komedia moim zdaniem. I do tego nie ma jak za bardzo sie przygotowac? Bo jak ? Ciagle trenowac przewroty w tyl i w przod i tyle? No nie mam pomyslu na pzrygotowanie sie do tego. Wczesniej bylo normalnie, drazek, bieganie, plywanie, na maxa cwiczysz i jestes.

I nie trenowałeś na marne. Jeżeli jesteś wybiegany to sobie poradzisz. Przed udziałem w akcjach też będziesz stosował "odpowiednie ćwiczenia"?? Bieganie i siłownia - ogólnorozwojówka i będzie dobrze.

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Nowe zasady naboru planowane w roku 2015
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 12, 2015, 14:17:04 »
na razie nie ma co planować jak to będzie :) to tylko projekt a za nim zostanie zatwierdzony przez sejm i podpisany to minie troche czasu także na tą chwile dalej trzeba tyrać drążek biegi no i rekreacyjnie basen by w 1.30 dać rade :D :straz: :straz: :straz: ;-)