Autor Wątek: Tak wiem znów pytam o SGSP ale ciekawi mnie parę spraw z tym związanych  (Przeczytany 6025 razy)

Offline Matius525

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Witam,
mam kilka pytań odnośnie SGSP. Obecnie jestem w klasie 2 liceum o profilu mat-fiz. Liceum jest jednym z lepszych w moim mieście i zdawalność matur jest zawsze stuprocentowa. Jednak zgodnie z tymi nowymi maturami nie ma już poziomów podstawowych. Podstawki pisze się jedynie z polskiego, matmy i wybranego języka obcego. Ja planuję zdawać rozszerzenia z matmy, fizy i angola. Z reguły u moich nauczycieli jest wysoki próg jednak nie jestem jakimś tam kujonem, poza tym mam 20 km do szkoły i jeszcze chodzę na siłkę. Ogólnie w domu jestem ok. 18 i o 19:30-20:00 siadam do nauki. oceny mam przeciętne jednak w moim liceum progi ocenowe są podniesione i wyglądają tak:
celująca100 %
bardzo dobra88%-99%
dobra73%-87%
dostateczna58%-72%
dopuszczająca43%-57%
niedostateczna0%-42%
I raczej maturę powinienem zdać dobrze ale nie sądzę żeby wyniki były megaaa imponujące obstawiam, że będzie to wyglądało +/- tak:
55-60%matma
55-60%fiza
70-80%angielski.
Ok dość tego pitolenia lepiej zdam te pytania :)
1.Czy przy tych ~130pkt mam szansę się dostać? (tak wiem że napiszecie że nie powinno się pytać o coś czego jeszcze nie mamy, ale na 80% tak zdam tę maturkę)
2.Jaki trzeba mieć średni czas na torze sprawnościowym? Wiem, że co roku jest inny próg ale ile tak mniej więcej on wynosi?+jak jest z pływaniem
3.Czy najpierw jest sprawnościówka a potem pkt. z matur czy odwrotnie?
4.Czy alergia wiosenna mi przeszkodzi?
5.Czy problemy z tarczycą mi przeszkodzą?(nieuleczalne ale jak dla mnie niedostrzegalne bo tylko ospały jestem ale mam tabletki na to i wszystko jak najbardziej ok)
6.Jak wygląda życie w koszarach, czy jest jakiś żołd za służbę czy trzeba swój hajs mieć?
7.Czy dalej liczą się "plecy" czy już zostało to zniwelowane do mniejszego stopnia?

Jeśli ktoś to całe przeczytał to niech zna moją wdzięczność :) I sorka za kilka błędów wiem, że są ale nie jestem z humana :D
Pozdrawiam.

Offline piotr120

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Wszystko już było :wall: Przewertuj forum, a się dowiesz. Sprawa druga, nikt nie jest jasnowidzem i nie powie Ci o progach, bo są one uzależnione od ludzi składających podania i ich wyników :) mam nadzieję, że pomogłem  :straz:

Offline Matius525

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
No niby tak, ale chcę się spytać doświadczonych kolegów o opinię :D Teraz jest niż demograficzny i mniej ludzi na studia się wybiera bo kiedyś czytałem że jest 8 osób na 1 miejsce teraz czytałem że 300 osób na 80 miejsc i sam nie wiem. Ale szczególnie mi chodzi o moje dziwne choroby : <

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
1.Biorąc pod uwagę ostatnie dwa lata to NIE.
2.Aby być spokojnym to poniżej 45s, basen odsyłam do rozporządzenia.
3.Pisze w rozporządzeniu.
4.Badania to zweryfikują
5.Jak wyżej
6.Przejebane jest, taka osoba jak Ty wątpię aby sobie poradziła
7.Liczą się matury, a plecy to wymówka dla pizd które sie nie dostały i szukają winy wokoło siebie byleby nie zwalić porażki na siebie.
Jakbyś był taki napalony na straż to byś przeczytał te kilkaset stron tematów "Kto do SGSP...", przewertowałbyś google, a także stronę SGSP ale widocznie jesteś leniwy. Większość rzeczy jest właśnie na stronie SGSP.
W tamtym roku było +900 osób i nic nie wskazuję na to aby ilość chętnych się zmniejszała. Skłaniałbym się ku temu, że będzie się zwiększać patrząc na to co nasi rządzący wyczyniają z emeryturami oraz z sytuacją na rynku pracy dla młodych...

Aha, to że nie jesteś z humana nie uprawnia Cię do tego abyś się nie posługiwał poprawną polszczyzną. Zapamiętaj sobie że humanista nie może być umysłem ścisłym ale ścisły musi być humanistą aby przekazywać wiedzę ludziom pokroju human-tuman.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2015, 20:40:11 wysłana przez Basior7776 »

Offline Matius525

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Hmmm, ciekaw jestem czemu miałbym sobie nie poradzić na unitarce i w koszarach? btw. moje teoretyczne wyniki z matur znacznie zaniżyłem bo chodzę do niezłej szkoły, to nie jest jakieś liceum, które wystawia średnie i rób co chcesz, tutaj straszne kładą nacisk na wyniki matur. Sądzę, że maturę napiszę lepiej bo mam serio świetnych nauczycieli, jest ciężko ale no nic nie ma bez odpowiedniego nakładu pracy... Często zarywam nocki przy książkach i nie chcę przeglądać starych tematów na forum, które mogą się okazać nieaktualne, ale kiedy zdarzało mi się czytać takie posty to ludzie z 120pkt. dostawali się zamykając listę. Sprawnościówkę raczej bez problemu gorzej z pływaniem na razie mam czas 50-55s. Ale jeszcze mam rok na przygotowanie. Dzięki, że mi dałeś dosyć mocnego kopa w dupę to serio daje motywację do pracy. Trochę zwaliłem pierwsze półrocze bo same 3 praktycznie ale powyciągam się (mam nadzieje).
I jeśli mogę wiedzieć ukończyłeś jakąś szkołę, starasz się do jakiejś dołączyć czy po prostu wyczytałeś to i wywnioskowałeś? Mimo wszystko dzięki za aktywność :)
Chłopaki jeszcze jedna sprawa, bo termin do którego można złożyć dokumenty w tym wyniki matur to 31.05 a wyniki matur są 30.06, czy trzeba czekać cały rok czasu czy można to jakoś pogodzić, aha i kiedy w tym roku będzie dzień otwarty?
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2015, 22:16:37 wysłana przez Matius525 »

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Uwierz że CKE może różne figle spłatać i licz zawsze na najgorsze, wiem po sobie.
Wiele rzeczy wiem bo mam znajomego na szkole i od czasu do czasu się widujemy. O terminach i innych rzeczach dotyczących procedur rekrutacyjnych dowiesz się stąd https://www.sgsp.edu.pl/rekrutacja-na-studia-w-sgsp/warunki-rekrutacji-2015-2016/podstawy-prawne  :kwit:
Znajdź sobie profil samorządu studenckiego SGSP i tam powinno być info o dniu otwartym.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
moje teoretyczne wyniki z matur znacznie zaniżyłem bo chodzę do niezłej szkoły, to nie jest jakieś liceum, które wystawia średnie i rób co chcesz, tutaj straszne kładą nacisk na wyniki matur.

Najlepiej nie idź w ogóle na matury. Piszesz tak, jakby to szkoła pisała za Ciebie maturę, a sam fakt jej zdania należał by Ci się już za samo uczęszczanie do niej...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Matius525

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Kolego wyżej, nie wiem czy wiesz ale szkoła ma bardzo duży wpływ na to jak napiszesz maturę. Jeśli pójdziesz do słabej szkoły ale będziesz miał tam same dobre oceny to i tak nie znaczy to, że w ogóle zdasz egzamin dojrzałości. Moja znajoma wybrała się do szkoły, która w sumie daje średnie, a o maturze to tam chyba nie słyszeli, bo zdawalność jest w granicach 10% (oczywiście z egzaminu podstawowo podstawowego :D ). Niech ona ma tam sobie to 4 i 5, co z tego, jeśli nie rzadko nie potrafi się wysłowić, czyta powoli i robi podstawowe błędy ortograficzne. W mojej szkole kładą straszny nacisk na matury. Na lekcjach robimy zadania z tego egzaminu. Sam rozwiązując zadania, które dał nam nauczyciel z matematyki z tegorocznych matur, które mieliśmy prawo rozwiązać bo już ogarneliśmy to naszym materiałem, nie wypadłem źle bo miałem na 24 zadania 21 poprawnych. Oczywiście mówię tu o maturze podstawowej a różne rozszerzonka robiliśmy na lekcji i też sam nie miałbym kłopotu takich rozwiązać. Podsumowując, zgadzam się z tobą w 100% że szkoła nie napisze za ciebie matury, ale nie zaprzeczysz jednak, że ma niemały wpływ na to jak ci pójdzie egzamin dojrzałości. Dużo także zależy od podejścia ucznia, ale jeśli ktoś chce iść do SGSP to musi wziąć się do roboty na pełnych obrotach :D .

Offline veget

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Myślę kolego, że jak w SGSP zobaczą Twoją szkołę i oceny to już jesteś przyjęty, śpij spokojnie :)

Offline Matius525

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Powiem ci, że niegłupie  :straz:

razzor

  • Gość
Odp: Tak wiem znów pytam o SGSP ale ciekawi mnie parę spraw z tym związanych
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2015, 23:47:15 »
Naprawdę myślisz, że ludzi na forum interesuje to, do jakiej szkoły chodzisz? Jak komuś zależy to i po najsłabszym technikum napisze maturę świetnie, a jeśli ma wszystko w nosie to szkoła z podwyższonymi progami, nie wiadomo jak wysokim naciskiem na maturę itp nic mu nie da i zwyczajnie nie zda.
Chwalenie się na forum nic nie daje, a odpowiedzi na wszystkie swoje pytania poznałbyś z zasad rekrutacji i poprzednich tematów.
Dlatego nie licz na przychylność ludzi z forum zakładając takie tematy, już niejeden tutaj taki był, każdy pisze co to nie on, a kończy się jak się kończy. Przeczytaj tematy "Kto do SGSP... " z poprzednich lat, przeczytaj zasady rekrutacji i tyle, padły odpowiedzi na chyba już wszystkie możliwe pytania.

Offline Matius525

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Tak wiem znów pytam o SGSP ale ciekawi mnie parę spraw z tym związanych
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2015, 00:01:12 »
No powiem ci, że czytałem coś tam ale nigdzie nie mogę sprawdzić czy ten mój problem z tarczycą w czymś przeszkodzi, niestety (dla mnie) że nikt nie miał tego samego problemu. Pozostało mi tylko czekać co powie lekarz :)

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Tak wiem znów pytam o SGSP ale ciekawi mnie parę spraw z tym związanych
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 05, 2015, 09:36:58 »
http://www.strazak.pl/index.php/topic,3335.0.html Tu się zadaję pytania odnośnie zdrowia. Ogólnie rzecz biorąc weszło nowe rozporządzenie odnośnie badań lekarskich dla kandydatów do straży.