Autor Wątek: Którą z aspirantek wybrać? 2015  (Przeczytany 13766 razy)

Offline Haribow

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Którą z aspirantek wybrać? 2015
« dnia: Styczeń 29, 2015, 11:32:21 »
Wiec zaczynając od tematu którą ze szkół PSP wybrać? Biorę pod uwagę TYLKO I WYŁĄCZNIE tzw. aspirantki. Dosyć sporo poczytałem na waszym forum i było dużo tematów ale żaden nie pomógł mi w wyborze.
To teraz trochę o mnie  :straz:
-jestem w OSP z chłopakami którzy pracują w PSP wiec trochę wiem co z się z czym je (lecz dużo nie potrafią mi powiedzieć bo szkolili się +5 lat temu)
-kończę liceum ogólnokształcące (jedynie w pierwszej klasie chemia i fizyka wiec lipa straszna (chemia dobrze mi szła)
-testy sprawnościowe liczę na fulla

Już odpowiadam na wasze pytania które możecie zadawać:
-dlaczego zacząłem ten temat ponieważ do maja trzeba wpłacić 100zł do wybranej szkoły a mamy końcówkę stycznia oraz może komuś takiemu jak ja też pomożecie
-nie nie mam blisko do żadnej szkoły najbliżej Poznań ok.300km następna Częstochowa ok 350km wiec zero różnicy
-nie nie jestem tępym sportowcem po prostu nowy tok nauczania zakłada ze po gimnazjum musisz wiedzieć jakie przedmioty chcesz zdawać na maturze

Co najbardziej interesuje mnie w tych szkołach;
-gdzie przy rekrutacji skala punktowa jest najwyższa z sprawności w porównaniu do teorii żebym mógł się dostać (jak sie dostane to sobie poradzę z teoria)
-która szkoła jest najbardziej przyjazna uczniowi (ponoć Częstochowa)

Z góry dzięki za poświęcony mi czas ^_^


Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Którą z aspirantek wybrać? 2015
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2015, 11:47:32 »
Częstochowa przyjazna? Każdy mówi ZUPEŁNIE inaczej :D

Z tą sprawnościówką też tak nie licz bo już wielu się przeliczyło :D

Offline Haribow

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Którą z aspirantek wybrać? 2015
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2015, 11:51:08 »
Jeżeli uważasz inaczej to na górze masz ankietę i zagłosuj na szkołę która polecasz  ^_^
A jeżeli odradzasz Częstochowe to wdzięczny był bym jak byś napisał dlaczego

Offline Grzesio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Którą z aspirantek wybrać? 2015
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2015, 12:58:22 »
Ja uważam, że nie ma różnicy i tylko od Cb zależy w jakim miejscu chcesz być przez najbliższe dwa lata :)

Offline Haribow

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Którą z aspirantek wybrać? 2015
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2015, 14:54:19 »
Według mnie jest to niby błahy powód ponieważ każda ze szkół daje taki sam stopień i jest bardzo podobna w szkoleniu ale z drugiej strony nie wiedząc ilu jest chętnych na jedno miejsce oraz nie znając plusów ani minusów szkół ciężko jest podjąć decyzje

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Którą z aspirantek wybrać? 2015
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2015, 16:35:31 »
Jestem niemal pewny że nie będzie znaczącej różnicy w liczbie chętnych jeśli jesteś na tyle przygotowany żeby spokojnie pyknąć teorię. W ogóle pytanie innych ludzi o to do której szkoły chcesz się wybrać jest bezsensowne.. tym bardziej jeśli wszędzie masz daleko. I doczytaj trochę zasady rekrutacji :)

razzor

  • Gość
Odp: Którą z aspirantek wybrać? 2015
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2015, 17:06:01 »
Najlepsza będzie dla Ciebie ta, do której się dostaniesz. Progi wszędzie są zbliżone, więc wielkiej różnicy tutaj nie ma. Myślę, że żeby w tym roku się dostać spokojnie trzeba będzie testy pyknąć na +100pkt.

Offline Żukkk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Którą z aspirantek wybrać? 2015
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2015, 22:17:04 »
Ja skończyłem Częstochowę dwa lata temu. Z mojego punktu widzenia mogę doradzić ci tylko tyle abyś wybrał taką szkołę do której masz dobre połączenie. Każda szkoła ma swoje plusy i minusy ale i tak każdy kończy z tym samym stopniem. W Częstochowie jest spora grupa sportowców mam na myśli lekkoatletykę i piłkę siatkową oprócz tego w tej szkole jest więcej roboty niż w pozostałych. W Częstochowie masz bardzo ciężką unitarkę inne szkoły mają obozy harcerskie. Poligon jest na terenie szkoły więc nigdzie nie trzeba jeździć.

Offline Ervix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
Odp: Którą z aspirantek wybrać? 2015
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2015, 22:40:19 »
79pkt miała ostatnia osoba w Częstochowie z głównej listy. Czyli gdzies trzeba będzie mieć około 85pkt żeby się dostać. Wiadomo z każdym rokiem próg punktowy wzrasta.

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Którą z aspirantek wybrać? 2015
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2015, 23:11:32 »
A w Poznaniu 79pkt to coś koło 60 miejsca. W Częstochowie jest duży próg.

Offline Ervix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
Odp: Którą z aspirantek wybrać? 2015
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2015, 00:02:09 »
Pom, troche zdziwiłeś mnie tym co napisałeś. Ostatnia osoba miała w poznaniu 76,8pkt. Co daje 2.2pkt róznicy tylko.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Którą z aspirantek wybrać? 2015
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2015, 07:16:04 »
Razzor nie wydaje mi się żeby próg skoczył o 15 czy 20 punktów :). Fakt na pewno będzie więcej ludzi dobrze przygotowanych, ale równie dobrze może być trudny test. Albo dalej -3.

razzor

  • Gość
Odp: Którą z aspirantek wybrać? 2015
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 30, 2015, 22:36:49 »
Tez nie myslalem, ze skoczy w tym roku o 20 pkt :D

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Którą z aspirantek wybrać? 2015
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 30, 2015, 22:57:21 »
Pom, troche zdziwiłeś mnie tym co napisałeś. Ostatnia osoba miała w poznaniu 76,8pkt. Co daje 2.2pkt róznicy tylko.

To chodzi o poziom kandydatów tu i tu :D

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Którą z aspirantek wybrać? 2015
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 30, 2015, 23:06:20 »
.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 18:49:52 wysłana przez rabbitv »

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Którą z aspirantek wybrać? 2015
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 01, 2015, 15:50:11 »
Ja skończyłem Częstochowę dwa lata temu. Z mojego punktu widzenia mogę doradzić ci tylko tyle abyś wybrał taką szkołę do której masz dobre połączenie. Każda szkoła ma swoje plusy i minusy ale i tak każdy kończy z tym samym stopniem. W Częstochowie jest spora grupa sportowców mam na myśli lekkoatletykę i piłkę siatkową oprócz tego w tej szkole jest więcej roboty niż w pozostałych. W Częstochowie masz bardzo ciężką unitarkę inne szkoły mają obozy harcerskie. Poligon jest na terenie szkoły więc nigdzie nie trzeba jeździć.
Rozumiem, że byłeś na unitarce w każdej szkole? :)
Ale z tym połączeniem to masz rację.