Autor Wątek: Działania ZZ -2015  (Przeczytany 404783 razy)

Offline wikson

• Stary Wyga
  • **
Odp: Działania ZZ -2015
« Odpowiedź #1240 dnia: Listopad 08, 2019, 00:51:41 »
Eqinox nie ma co dyskutować z doris, jego dobra zmiana skrzywdziła i żal d....ę ściska teraz jak widzi że może być normalnie w PSP i zazdrości że aspirant radzi sobie i ogarnął budowę strażnicy dowodził JRG i zarządza Związkiem na województwie.
Osobiście uważam że powinniśmy stawiać na takich ludzi.

Uważasz że teraz jest normalnie w PSP?! Co ty bierzesz? Zmień lekarza, albo zmniejsz dawkę!

Offline GordonShumway

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #1241 dnia: Listopad 08, 2019, 12:14:19 »
Eqinox nie ma co dyskutować z doris, jego dobra zmiana skrzywdziła i żal d....ę ściska teraz jak widzi że może być normalnie w PSP i zazdrości że aspirant radzi sobie i ogarnął budowę strażnicy dowodził JRG i zarządza Związkiem na województwie.
Osobiście uważam że powinniśmy stawiać na takich ludzi.

Uważasz że teraz jest normalnie w PSP?! Co ty bierzesz? Zmień lekarza, albo zmniejsz dawkę!
Mając na uwadze moje doświadczenie za poprzednich KW oraz obecnego KW z pełną świadomością mogę stwierdzić, Tak teraz jest nieporównywalnie lepiej niż było za poprzedników. Oczywiście mowa tu o woj. pomorskim.

Offline SIUSIEK

• VIP
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline strazak998

• Weteran
« Odpowiedź #1243 dnia: Listopad 12, 2019, 01:42:42 »
Mając na uwadze moje doświadczenie za poprzednich KW oraz obecnego KW z pełną świadomością mogę stwierdzić, Tak teraz jest nieporównywalnie lepiej niż było za poprzedników. Oczywiście mowa tu o woj. pomorskim.

A wywodzisz się koleżko z ZZ? Pewnie i tak się nie przyznasz.
Zapytaj kolegów z KP PSP Nowy Dwór Mazowiecki jak co niektórzy mieli świetnie, jak podporządkowali sobie Komendanta, który jadł im z ręki i robił to co kazali. A teraz blady strach padł bo przyszedł człowiek nowy, ale doświadczony i jest szansa że ustawi społeczeństwo do pionu. I przykład obecnego Komendanta w KP PSP NDM jest idealnym przykładem ścieżki zawodowej strażaka, a nie przynależność do któregokolwiek z ZZ.
Znam kliku strażaków z pomorskiego w tym z samej KW i mają odmienne zdanie od twojego. Także nie jest tak kolorowo. Zmiany w funkcjonowaniu PSP wprowadzone przez ostatnie 4 lata nie posunęły nas ani o jeden krok do przodu. Awansowanie swoich, młodych niedoświadczonych oficerów i turbo awanse, na wszystkich szczeblach. Już dziś współczuję temu, kto przyjdzie to posprzątać. No chyba, że przyjdzie kolejny żeby kontynuować dalszą destrukcję PSP.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2019, 01:48:01 wysłana przez strazak998 »

Offline GordonShumway

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #1244 dnia: Listopad 12, 2019, 09:35:58 »

A wywodzisz się koleżko z ZZ? Pewnie i tak się nie przyznasz.
Zapytaj kolegów z KP PSP Nowy Dwór Mazowiecki jak co niektórzy mieli świetnie, jak podporządkowali sobie Komendanta, który jadł im z ręki i robił to co kazali. A teraz blady strach padł bo przyszedł człowiek nowy, ale doświadczony i jest szansa że ustawi społeczeństwo do pionu. I przykład obecnego Komendanta w KP PSP NDM jest idealnym przykładem ścieżki zawodowej strażaka, a nie przynależność do któregokolwiek z ZZ.
Znam kliku strażaków z pomorskiego w tym z samej KW i mają odmienne zdanie od twojego. Także nie jest tak kolorowo. Zmiany w funkcjonowaniu PSP wprowadzone przez ostatnie 4 lata nie posunęły nas ani o jeden krok do przodu. Awansowanie swoich, młodych niedoświadczonych oficerów i turbo awanse, na wszystkich szczeblach. Już dziś współczuję temu, kto przyjdzie to posprzątać. No chyba, że przyjdzie kolejny żeby kontynuować dalszą destrukcję PSP.
Koleżkę to sobie pod trzepakiem poszukaj. Tak jestem związkowcem i się tego nie wstydzę. Z tego tytułu nie otrzymałem złamanego grosza ani awansu od PSP i wcale na to nie liczę, wręcz często było odwrotnie. Mogę suchy chleb żreć a na żaden układ nie pójdę. Znasz kilku z KW Gdańsk, super bo ja znam 80% i jakoś nie podzielają twojego zdania.

Offline zeroberto

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1245 dnia: Listopad 12, 2019, 12:58:15 »
A teraz blady strach padł bo przyszedł człowiek nowy, ale doświadczony i jest szansa że ustawi społeczeństwo do pionu. I przykład obecnego Komendanta w KP PSP NDM jest idealnym przykładem ścieżki zawodowej strażaka, a nie przynależność do któregokolwiek z ZZ.
Tak jest! Aczkolwiek nowy 01 w NDM nie jest człowiekiem łatwym do współpracy.. ale.. na pewno bardzo doświadczonym. Myślę że u tego Pana sprawa prosta - "Ci co chcą pracować i się szkolić będą mieli dobrze.. a próżniakom będzie baaaardzo ciężko"

A kontynuując wątek ludzi.. to zobaczcie jak wiele osób zmieniło światopogląd po zmianie władzy kilka lat temu. Koniec z jakimiś szalonymi nocnymi inspekcjami gotowości bojowej.. koniec z chorymi(!) inspekcjami co chwilę i założeniami z kosmosu.  Wg mojej skromnej osoby to po prostu pokazuje, że ktoś zaczął się martwić, że w tej służbie znajdują się ludzie którzy trafiają tu ostatecznie.. gdyby wrócić do czasów sprzed 6-7lat i ciągłych najazdów i kontroli to w tej firmie nie byłoby chętnych do pracy.
"Idź do przodu z podniesioną głową"

Offline strazak998

• Weteran
« Odpowiedź #1246 dnia: Listopad 12, 2019, 13:33:38 »
A kontynuując wątek ludzi.. to zobaczcie jak wiele osób zmieniło światopogląd po zmianie władzy kilka lat temu. Koniec z jakimiś szalonymi nocnymi inspekcjami gotowości bojowej.. koniec z chorymi(!) inspekcjami co chwilę i założeniami z kosmosu.  Wg mojej skromnej osoby to po prostu pokazuje, że ktoś zaczął się martwić, że w tej służbie znajdują się ludzie którzy trafiają tu ostatecznie.. gdyby wrócić do czasów sprzed 6-7lat i ciągłych najazdów i kontroli to w tej firmie nie byłoby chętnych do pracy.

Uważasz, że Inspekcje Gotowości Operacyjnej były czymś złym? Ja wręcz przeciwnie. Każde szkolenie, spotkanie z ludźmi wnosi coś nowego do służby. Nie były aż tak trudne do przejścia.
Pogadaj z ludźmi z KG to się dowiesz dlaczego zrezygnowano. Dlaczego zrezygnowano z wyjazdów służbowych, odpraw terenowych, ćwiczeń, itp. Tylko i wyłącznie ze względu na pozorne oszczędności wprowadzone przez 01 w KG, który prowadził całkowity zakaz wyjazdów służbowych. Ludzie, którzy chcieli jechać na targi branżowe musieli brać urlopy żeby zobaczyć nowinki techniczne, spotkać się z producentami czy dostawcami sprzętu. Itp.

Offline zeroberto

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1247 dnia: Listopad 12, 2019, 15:07:31 »
Uważasz, że Inspekcje Gotowości Operacyjnej były czymś złym? Ja wręcz przeciwnie. Każde szkolenie, spotkanie z ludźmi wnosi coś nowego do służby. Nie były aż tak trudne do przejścia.
Były po prostu złośliwe.. Na prawdę trzeba robić inspekcję co miesiąc lub co dwa? W chwili obecnej raz do roku KW na jednostkę i raz na rok KM/KP wewnętrzna na każdej zmianie. Nie wystarcza? Co zmieni zwiększenie ilości? Wiem co zmieni.. wprowadzi do życia magiczne stwierdzenie "zwiększenie nadzoru na postępami szkolenia".
Więcej wnoszą ćwiczenia, które sami organizujemy uzupełniając i doszkalając najważniejsze aspekty naszych działań niż szalone inspekcje, szalonych ludzi, o szalonych godzinach..
Każdy znał już schemat.. pierwsza rota położona, i pytanie jak liczna zmiana i ilu ratowników mogą jeszcze Panowie inspekcjonujący położyć.
"Idź do przodu z podniesioną głową"

Offline sorbent

• Stary Wyga
  • **
  • PSP - "Kochać Cię tak bardzo i nienawidzieć"
« Odpowiedź #1248 dnia: Listopad 12, 2019, 17:26:09 »
Gratuluję jednostek i zmian. Na tych, na których ja sluzylem ćwiczenia były złem koniecznym. A już namowienie ludzi na to, aby dali coś od siebie i np poczytali prasę branżowa to był a misja z gatunku tych, co to tylko taki jeden aktor daje rade. Wszystko byle tylko się nie narobić, a zmusić nie da rady bo związki zaraz, że strażak ma mieć wolne. Byle minimum i karty albo pieterko.