Autor Wątek: Działania ZZ -2015  (Przeczytany 316415 razy)

Offline Eqinox

• VIP
Odp: Działania ZZ -2015
« Odpowiedź #960 dnia: Marzec 13, 2018, 19:20:59 »
Obecna forma ustawy czyli min 25 lat jest ok, ale kryterium wieku już nie. Młody człowiek zaczynający służbę w wieku około 20 lat w praktyce nie ma szans na wcześniejszą emeryturę. Służąc do 55 roku życia ma około 35 lat służby i jest już w okolicy maksa emerytury - to nie jest ok.
Zgadzam się z tobą ale w obecnej sytuacji trzeba bardzo ostrożnie postępować. Bo słyszałem swego czasu komentarz jednego z posłów opozycji aby włączyć wszystkich do ZUSu a to już by była tragedia nawet dla tych pełniących służbę w "nowym systemie" bo zamiast 35 lat by było 45 lat służby.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał."
"Psy patrzą na nas z szacunkiem, koty z pogardą, a świnie jak na równych sobie."
Winston Churchill

Offline działacz

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #961 dnia: Marzec 13, 2018, 20:10:13 »
Cieszy to, że się zgadzamy co do wad obowiązującego przepisu dla przyjętych po 01.01.2013r. Jednak na samym wspólnym zdaniu nie może się to skończyć. Widząc nastawienie związkowych tuzów typu Pan Eqinox, że lepiej tego nie dotykać, bo nie daj Boże jeszcze zmienią zasady leśnym dziadkom zanim odejdą oni na emke to się zupełnie nie dziwię, że przychodząc teraz do służby młodzi się bronią rękami i nogami przed wpisaniem się do ZZ.

Offline dezerter112

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #962 dnia: Marzec 13, 2018, 20:14:45 »
Działacz, a co z tymi co zostali przyjęci z dniem 01.01. 2013r ?  :wacko:

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #963 dnia: Marzec 13, 2018, 20:16:50 »
Widząc nastawienie związkowych tuzów typu Pan Eqinox, że lepiej tego nie dotykać, bo nie daj Boże jeszcze zmienią zasady leśnym dziadkom zanim odejdą oni na emke to się zupełnie nie dziwię, że przychodząc teraz do służby młodzi się bronią rękami i nogami przed wpisaniem się do ZZ.
Wyobraź sobie, że u mnie 90% młodych jest członkami ZZ a wśród starych mniej jak 20% :D
I jak to uzasadnisz?
Młodzi wiedzą, że ZZ stoi na straży równego traktowania strażaków... Wiesz że u mnie od 3 lat żaden strażak stażysta nie dał rady służyć trzech pełnych lat na pierwszej grupie. W grudniu 2017 r. 2 grupę dostał strażak który miał rok służby (minęło mu 30 listopada a awans dostał 1 grudnia).
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał."
"Psy patrzą na nas z szacunkiem, koty z pogardą, a świnie jak na równych sobie."
Winston Churchill

Offline działacz

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #964 dnia: Marzec 13, 2018, 20:20:56 »
Uogólnienie z mojej strony, wiadomo że chodzi o przyjętych po 2012 roku.
Panie Eqinox obserwuje to forum od kilku lat i muszę Panu pogratulować, bo widzę że Pańska komenda jest wyjątkowa pod praktycznie każdym względem.
Co do meritum to mam tylko nadzieję, że dołoży Pan starań, żeby tak jak powiedział Pan Radca wpisać w maju na WZD zmiane przepisu emerytalnego do programu działań ZZ.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #965 dnia: Marzec 13, 2018, 20:23:13 »
Co do meritum to mam tylko nadzieję, że dołoży Pan starań, żeby tak jak powiedział Pan Radca wpisać w maju na WZD zmiane przepisu emerytalnego do programu działań ZZ.
Jeżeli taka będzie wola delegatów na WZD wojewódzkim to nie widzę przeszkód.
Winston Churchill

Offline dezerter112

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #966 dnia: Marzec 13, 2018, 21:13:05 »
Widząc nastawienie związkowych tuzów typu Pan Eqinox, że lepiej tego nie dotykać, bo nie daj Boże jeszcze zmienią zasady leśnym dziadkom zanim odejdą oni na emke to się zupełnie nie dziwię, że przychodząc teraz do służby młodzi się bronią rękami i nogami przed wpisaniem się do ZZ.
U mnie podobnie jak u Eqinoxa - gro "młodych" to związkowcy. działacz, trochę odwracając ironicznie twoje zdanie, to chcesz by leśni dziadkowie zanim odejdą na emkę, załatwili "nowym" nowe prawa emerytalne (w domyśle na zasadach zbliżonych do tych, na których odchodzą leśni dziadkowie). Sugerujesz, że "młodzi" nie wstępują do ZZ broniąc swojego honoru rękoma i nogami, bo leśni dziadkowie myślą tylko o sobie. Ja myślę za to, że młodzi nie wstępujący u ciebie do ZZ  nie myślą o sobie. Problem emerytalny, który przedstawiasz będzie miał miejsce w roku 2038. Pewnie wszyscy zdają sobie sprawę, że mało realna jest służba do około 55 roku życia w PB, tak by spełnić oba warunki przejścia na emę -25 lat służby i 55 rok życia (czyli w sumie około 30 lat służby). Zapewne będą odbywały się targi co do warunków na jakich będą odchodzili w przyszłości strażacy. Przedstawiane mogą być różne argumenty: zmiana systemu pracy, zmiana badań okresowych, zmiana wymagań kwalifikacyjnych, 25 lat służby bez osiągnięcia 55 roku życia itp. Jednak będzie to raczej proces długotrwały. Nawet, gdyby obecny rząd zmienił nam zapis na np. 25 lat służby (bez wymogu osiągnięcia 55 roku życia), to do 2038 roku jest to tylko mrzonka. Do tego czasu czekają nas ze dwa kryzysy i inni rządzący stwierdzą, że by system emerytalny nie padł konieczne jest wydłużenie czasu pracy. Walka o nasze emerytury będzie trwała "zawsze"i nic nie zostało wywalczone "na zawsze" - pomimo ustawowych zapisów. Dziwię się, że "młodzi" od ciebie nie zdają sobie z tego sprawy. Jeśli chcą być bierni i liczyć, że wszystko jakoś się ułoży, to faktycznie dobrze, że bronią się rękami i nogami przed zapisaniem do ZZ. Każda władza liczy na tak lojalnego obywatela.

Offline robn

• KLUBOWICZ-MOD
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #967 dnia: Marzec 13, 2018, 21:43:16 »
Dyskusja sięga dna.... panie działacz.... kiedyś było 45 dni urlopu, walcz o to.....
kiedyś było mniej pierd....ej papierologii - walcz o to....
kiedyś było...... dawno temu ....... i telewizory czarnobiałe i dwa słuszne programy (może gdzieś regionalne a w okolicach Eq.... parę radzieckich).
Boshe.... nie grzmisz .....
ale związkowcy walczcie by stażysta został komendantem bo wam obieca wszystko i ma 101 % poprarcia... które z miesiąca na miesiąc rośnie w oczach..
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2018, 23:35:35 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline działacz

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #968 dnia: Marzec 13, 2018, 21:54:46 »
Panie dezerter112 ma Pan częściowo rację, jednak ja nie przypominam sobie wielkich protestów gdy zmieniane były zasady emerytalne. I przy kolejnych zmianach dla nowo przyjętych będzie tak samo - każdy patrzy swojego interesu. Jednak mam sporą wątpliwość co do tego że wszyscy wiedzą o tym, że służba na PB do 55 rż jest mało realna. A bynajmniej Panowie w KG i jeszcze wyżej. No, ale, cóż pożyjemy zobaczymy.
A wpisu Pana Robn nie komentuje, bo jak Pan słusznie określił dno. Jest Pan dnem,  dodałbym do tego muł i wodorosty. Bez pozdrowień dla Pana

Offline robn

• KLUBOWICZ-MOD
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #969 dnia: Marzec 13, 2018, 23:34:43 »
Skoro mówisz o ciężkości prac, to co mają powiedzieć ludzie w służbach ratowniczych w Zakładach, Lotniskach i wszystkich innych tworach? ONI ZAPIERDZIELAJĄ W ZUSIE do 65 lat. Wymagań mają nie mniej niż w PSP... Ślepy jesteś? Czy poza czubek własnego nosa nie sięgasz wzrokiem?
Mieli wybór to szli gdzie zdrowie i możliwości pozwalały, tam ustawa nasza nie działa.... (tu mi nie zaprzeczysz). Tak samo jak to, że po pewnym roku ludzi wchodząc do straży weszli na nowych zasadach... (też fakt, bo wiedzieli na co się piszą -- jak nie to psycholog popełnił błąd).
Więc o co ból dupy? Ja też chcę mieć prawa z lat 90 i nigdy już do nich nie wrócę (a jak było to napisałem), bo prawnie nie ma takiej możliwości....

Krzycz panie działacz, krzycz o dno,,,, ale od mułu się nie odbijesz tylko wsiąkniesz.... a za tobą rośnie nowe pokolenie nowych działaczy o większym parciu,,,
EGO = 1 / wiedza

Offline Scyzoryk

• Stary Wyga
  • **
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
« Odpowiedź #970 dnia: Marzec 14, 2018, 16:46:28 »
Wyobraź sobie, że u mnie 90% młodych jest członkami ZZ a wśród starych mniej jak 20% :D
I jak to uzasadnisz?
Młodzi wiedzą, że ZZ stoi na straży równego traktowania strażaków... Wiesz że u mnie od 3 lat żaden strażak stażysta nie dał rady służyć trzech pełnych lat na pierwszej grupie. W grudniu 2017 r. 2 grupę dostał strażak który miał rok służby (minęło mu 30 listopada a awans dostał 1 grudnia).
90% młodych garnie się do związku (jedynego słusznego zresztą), bo wiedzą, że w obecnej sytuacji 01 jak ma wybór awansować, czy posłać na kurs/do szkoły strażaka, to wybierze nie tego, który jest lepszy i bardziej się stara, tylko tego, o kogo ścieżkę wydeptują ZZ. Jest to jak najbardziej pragmatyczne podejście młodych strażaków i świadczy o tym, że podejmują oni decyzje przemyślane. Jak się kiedyś wiatry odwrócą, to będzie pęd w drugą stronę. Tak ja to widzę.

Offline radca

• Strażak Sam
« Odpowiedź #971 dnia: Marzec 14, 2018, 16:58:20 »
Panie dezerter112 ma Pan częściowo rację, jednak ja nie przypominam sobie wielkich protestów gdy zmieniane były zasady emerytalne.

Z taką pamięcią proponuję szybko pisać o komisję lekarską

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #972 dnia: Marzec 14, 2018, 17:05:14 »
90% młodych garnie się do związku (jedynego słusznego zresztą), bo wiedzą, że w obecnej sytuacji 01 jak ma wybór awansować, czy posłać na kurs/do szkoły strażaka, to wybierze nie tego, który jest lepszy i bardziej się stara, tylko tego, o kogo ścieżkę wydeptują ZZ. Jest to jak najbardziej pragmatyczne podejście młodych strażaków i świadczy o tym, że podejmują oni decyzje przemyślane. Jak się kiedyś wiatry odwrócą, to będzie pęd w drugą stronę. Tak ja to widzę.
I co myślisz, że związek ma magiczną różdżkę która powoduje nie ograniczoną liczbę miejsc na wszystkiego rodzaju kursy/szkoły itp.? Nie bądź smieszny.
Co do zdania na temat pragmatyzmu i podejmowania przemyślanych decyzji które jak można przeczytać chwalisz... To jaki obraz "starych" się z tego wyłania  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Jak się wiatr odwróci odejdzie maks. 10% i ci najbardziej stracą  :wacko:
Dyskusja sięga dna.... panie działacz.... kiedyś było 45 dni urlopu, walcz o to.....
kiedyś było mniej pierd....ej papierologii - walcz o to....
kiedyś było...... dawno temu ....... i telewizory czarnobiałe i dwa słuszne programy (może gdzieś regionalne a w okolicach Eq.... parę radzieckich).
Boshe.... nie grzmisz .....
ale związkowcy walczcie by stażysta został komendantem bo wam obieca wszystko i ma 101 % poprarcia... które z miesiąca na miesiąc rośnie w oczach..
Były różne programy po rosyjsku i po białorusku :P
Związkowcy walczą o to co sami zdecydują... I nie musisz mnie namawiać jestem wielkim zwolennikiem łagodzenia przepisów kwalifikacyjnych  :wacko: Więc może podamy twoją propozycję pod dyskusję  :szalony: :szalony: :szalony: :szalony: 
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 17:15:08 wysłana przez Eqinox »
Winston Churchill

Offline Scyzoryk

• Stary Wyga
  • **
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
« Odpowiedź #973 dnia: Marzec 14, 2018, 17:32:19 »
I co myślisz, że związek ma magiczną różdżkę która powoduje nie ograniczoną liczbę miejsc na wszystkiego rodzaju kursy/szkoły itp.? Nie bądź smieszny.
Co do zdania na temat pragmatyzmu i podejmowania przemyślanych decyzji które jak można przeczytać chwalisz... To jaki obraz "starych" się z tego wyłania  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Wcale nie myślę, że ZZ mają magiczną różdżkę, ale wiem, że Ci, co nie są w ZZ nie mają praktycznie żadnych szans na kurs czy szkołę. Zapisując się do ZZ niczego nie tracą, a mogą coś zyskać. Co do starych - to na ogół są na maksymalnych stanowiskach, które mogą dostać, więc o co mają się starać? To po pierwsze, a po drugie oni patrzą na świat przez pryzmat własnych doświadczeń, które widocznie nie skłaniają ich do zapisania się do ZZ. Zresztą, zdecydowana większość traktuje ZZ jak trampolinę do osiągnięcia swoich własnych celów - i to już uważam za patologię (ale to moje zdanie i rozumiem, że nie każdy musi się z nim zgadzać).

Offline grzela

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #975 dnia: Marzec 14, 2018, 18:45:41 »
Wcale nie myślę, że ZZ mają magiczną różdżkę, ale wiem, że Ci, co nie są w ZZ nie mają praktycznie żadnych szans na kurs czy szkołę. Zapisując się do ZZ niczego nie tracą, a mogą coś zyskać. Co do starych - to na ogół są na maksymalnych stanowiskach, które mogą dostać, więc o co mają się starać? To po pierwsze, a po drugie oni patrzą na świat przez pryzmat własnych doświadczeń, które widocznie nie skłaniają ich do zapisania się do ZZ. Zresztą, zdecydowana większość traktuje ZZ jak trampolinę do osiągnięcia swoich własnych celów - i to już uważam za patologię (ale to moje zdanie i rozumiem, że nie każdy musi się z nim zgadzać).
Jasne a smok był w tej bajce? Wiesz że są KM/KP gdzie nie ma ZZ (jak to określasz jedynego słusznego) i co myślisz, że tam nic się nie dzieje i psy dupami szczekają?
Co do starych to wcale nie mają oporowych stanowisk i tak samo czekają na zmiany kwalifikacyjne aby odejść trochę lepiej ale są zbyt przyzwyczajeni do własnej wygody aby coś zmienić. A na koniec się okaże, że młody aspirant ratownik medyczny wyprzedzi aspiranta sztabowego i nawet święty Boże nie pomoże.  I co wtedy bedzie płacz że ZZ? A prawda jest taka, że jeden się stara a drugi ma na wszystko wyrąbana bo jest stary i mu się należy i na sam koniec kariery się okaże że mentalność "starego" szkodzi na wysokość emerytury. 
Winston Churchill

Offline grzela

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
« Odpowiedź #976 dnia: Marzec 14, 2018, 18:49:23 »
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 19:01:22 wysłana przez grzela »

Offline dezerter112

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #977 dnia: Marzec 14, 2018, 19:08:56 »
Scyzoryk mówi:
wiem, że Ci, co nie są w ZZ nie mają praktycznie żadnych szans na kurs czy szkołę. Zapisując się do ZZ niczego nie tracą, a mogą coś zyskać.
Czyli wynika, że jak nie byli w związkach zawodowych i nic nie otrzymywali, to wtedy było ok ? A jeśli komendant nie wysyłał ich na szkoły, kursy, nie awansował pomimo starań przełożonych, a oni nie byli w związkach to było ok ? Jeżeli starania przełożonych nie mają siły przebicia u komendanta (ani w sprawie dodatków służbowych, nagród, kursów, szkół, awansów) to taki strażak do kogo ma się zwrócić o pomoc ?
Drogą dedukcji Scyzoryku dojdź do wniosku kto jeszcze może reprezentować strażaka przed pracodawcą i kiedy to może zrobić.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #978 dnia: Marzec 14, 2018, 20:11:47 »
Federacja straciła cierpliwość – ministrowie otrzymali żądania.
http://nszzp.pl/aktualnosci/federacja-stracila-cierpliwosc-ministrowie-otrzymali-zadania/
Swoją drogą widzę pewną nieścisłość w komunikacie federacji gdyż cytuje Pana Koniuszego "Pilna realizacja wysuniętych przez nich żądań ma na celu ustabilizowanie sytuacji kadrowej w służbach mundurowych. Ma to bezpośredni związek z wyraźnym spadkiem liczby kandydatów gotowych przystąpić do służby oraz z rosnącą liczbą odejść ze służby przed osiągnięciem pełnej wysługi." a w komunikacie jest mowa o artykule 15a który spowoduje że kilka tysięcy funkcjonariuszy osiągnie pełną wysługę i odejdzie na emeryturę co dodatkowo pogorszy sytuację kadrową.
Niestety wraz z włączeniem w taki a nie inny sposób do naszej ustawy służby celnej sprawy się niesamowicie skomplikowały. 
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 20:16:22 wysłana przez Eqinox »
Winston Churchill

Offline mietek90

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #979 dnia: Marzec 16, 2018, 08:31:37 »
czytam wasze wypociny i napisze coś od siebie. Byłem świadkiem gdzie awanse w ostatnim momencie ( na dwa dni ) przed zmianą przepisu dostawali ludzie tylko dlatego, że ZZ  mocno  stał za nimi , a ludzie z podobnym stażem ( różnica około  max 8 miesięcy, a nawet starsi stażem  ) z innego ZZ, albo z poza ZZ  awansu nie dostali.  Więc  jest to dowód, że awanse dostają Ci za którym ZZ stoi mocno.   I co Wy na to ? patologia ? skurwy,,,, ?  jak to nazwać ? gdzie  wtedy są bossowie z ZZ ? A co w sytuacji, kiedy na szkołę czeka 10 chłopa, a idzie ludzik który  ma   o połowę stażu mniej, ale ma ojca wysoko postawionego ? - gdzie wtedy jest ZZ ? co wtedy nikt nie ma jaj  z  władz ZZ by głośno powiedzieć -   tak nie wolno.  Ano wtedy siedzicie cicho, jak mysz pod miotła, żeby nie podpaść  01- bo jak wy będziecie odchodzić na emke to  chcecie dostać jak najwięcej, więc trzeba być  lojalnym wobec 01, patrzeć na takie patologie i trzymać  język za zębami.
Co ? nie ma takich sytuacji  w straży ?  i nie piszcie mi, że wylewam żale itp. Napiszcie co robią ZZ w takich sytuacjach ? śmiało.