Autor Wątek: Działania ZZ -2015  (Przeczytany 138336 razy)

Offline pytek

• Bywalec
  • *
Odp: Działania ZZ -2015
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 09, 2015, 23:51:00 »
Kolego patrze co piszesz i oczom nie wierzę. Kto Cię namawia do pisania takich bzdur. S-ka podjęła w zeszłym tygodniu akcje a w tym już wyhamowała. To naprawdę poszli po bandzie(jak zwykle w ostatnim czasie) . Pamiętam również  czasy ,że kierownictwo S-ki naprawdę robiło dobrą robotę i można było się na nich wzorować . Te czasy chyba minęły.  Robią sobie zdjęcia z szefostwem KG i Panią Minister z tematami ,które już dawno zgłaszał Florian. Jeszcze niedawno S-ka  rozważała dać votum nieufności dla KG ( informacja z komunikatu) a tu taka symbioza. Już w ostatniej akcji S-ka weszła ostatnia a wyszła pierwsza. Również przeczytaj komunikaty S-ki.  I co takiego się stało - forum dialogu popatrz ile tam jest związków i kto się tam przebije ze swoimi sprawami Są  związki cywilne i mundurowe, które mają zgoła inne oczekiwania . Nic z tego nie wyjdzie. Jak Florian został współorganizatorem manifestacji(idzie ze swoimi postulatami  a nie jest dodatkiem) to znajdą się tacy malkontenci jak ty  co wypaczają cała idę. Czemu S-ka będąc zaproszoną nagle ogłasza swoją akcję protestacyjna a nie ma żadnego pomysłu na dalsze działanie poza w wywieszeniem flag.   Widocznie ma inne plany patrz spotkanie w MSW. Przecież postulaty Floriana to  herezja. Ale podane te same przez S-kę to miód na rany strażaka . Obudź się kolego. Poza lansikiem z KG i Panią Minister nic ze spotkania nie wynika a za to wszyscy są zadowoleni uśmiechnięci i jaka jaka obsada spotkania. Jakby na zamówienie.  Ciekawe co dalej . Lansik i balansik żeby kogoś nie urazić oraz zachwyt rozmowami ?. Miej kolego jakieś pojęcie o działaniach ZZS Florian a nie pisz na zamówienie tych bzdur. Polecam  ikonkę na stronie Floriana "Pisma wystąpienia opinie" Tylko wspólne działania związków strażackich mogą przynieść efekt.  Jak na razie mamy rozbijanie jedności (celowe) i być może dlatego ponosimy porażki Poz Pytek

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 10, 2015, 00:06:18 »
1. Kto to forum swoja kilkudniowa akcja załatwił..... Ile miesięcy florfian protestował i co załatwił?????
2. Byc może nie jest dodatkiem licze że bedzie was chociaż 3000 ludzi.... w takiej masie bo w innym przypadku jesteście tylko dodatkiem.
3. Powiedzmy że wiem z bliska co tam było.... I jedno wiem "S " udowodniła że potrafi wiecej w 9 dni niż Florian w 9 miesiecy...
4. Dawajcie na pikietę pod KG w sobote wszyscy maja tam wolne ale to dopiero lans .... a może jak w Łodzi że nawet nikt do was nie wyjdzie/przyjdzie.. ?? 
Ja efekt mam nadzieje zobacze... Ale to dalej efekt jednej strony....
PS. A wiesz z czego to wotum wynikac miało.... ?? i dlaczego Tomek dał taka propozycje?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2015, 00:09:31 wysłana przez Eqinox »
Trzy rzeki świata dadzą trzy korony
Pomazańcowi z Krakowa
Cztery na krańcach sojusznicze strony
Przysięgi złoża mu słowa .

Offline FirefighterII

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 10, 2015, 15:27:51 »
Kto to forum swoja kilkudniowa akcja załatwił..... Ile miesięcy florfian protestował i co załatwił?????

Już odpowiadam kto, a mianowicie niespójność działań naszych trzech central ZZ działających w imię dobra służby w PSP a na końcu tego szarego strażaka. Włodarze naszych central nie mogą się "dogadać" już od dawien dawna, każdy próbuje załatwiać sprawy po swojemu w dosłownym słowa tego znaczeniu.  Doskonale o Tym wiesz skoro siedzisz u źródła, chyba nie muszę dalej opisywać sytuacji.
Zaraz napiszesz że, tylko jeden słuszny związek wszystko załatwił, narzekać i krytykować  każdy może, tylko jakoś efektów nie widać.

Pzdr

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 10, 2015, 16:28:40 »
Już odpowiadam kto, a mianowicie niespójność działań naszych trzech central ZZ działających w imię dobra służby w PSP a na końcu tego szarego strażaka. Włodarze naszych central nie mogą się "dogadać" już od dawien dawna, każdy próbuje załatwiać sprawy po swojemu w dosłownym słowa tego znaczeniu.  Doskonale o Tym wiesz skoro siedzisz u źródła, chyba nie muszę dalej opisywać sytuacji.
Zaraz napiszesz że, tylko jeden słuszny związek wszystko załatwił, narzekać i krytykować  każdy może, tylko jakoś efektów nie widać.
Pzdr
Jesli ktoś wierzy w dogadnie sie central to jest albo idiota albo kosmitą ponieważ jeśli ktoś przeciwko jednej centrali używa słów które niewątpliwie są obrażliwe i jest wiceprzewodniczącym w innej centrali to wątpie...
PS. własnie napiszę bo spotkał się z "górą" tylko jeden związek (gdzie były pozostałe?) a nie wszystkie- ja opisuję co widze nie uprawiam fantastyki wiec nie dorabiam ideologi do bajek....
(od kiedy trwa akcja protestacyjna Floriana?? i jakie są jej efekty?)   
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2015, 16:35:48 wysłana przez Eqinox »
Pomazańcowi z Krakowa

Offline FirefighterII

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 10, 2015, 18:25:21 »
Widzisz ja zawsze byłem idiotą i kosmitą i myślałem że, wybrane władze związku do działania motywuje mandat zaufania, którym zostali obdarzenie przez związkowców, strażaków.
Widać osobiste wycieczki oraz obraźliwe słowa są ważniejsze i przewyższają chęć wspólnego działania na rzecz wszystkich STRAŻAKÓW.
Takie tłumaczenie chłopca z piaskownicy, gdzie zabrali mu łopatkę.
Na koniec, na wszystkie nurtujące pytania znajdziesz odpowiedź w Centrali niekoniecznie Florka.

Pzdr

Offline rafek10

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 10, 2015, 20:47:54 »
https://msw.gov.pl/pl/aktualnosci/13153,Szefowa-MSW-na-spotkaniu-ze-zwiazkami-PSP.html

Może mi ktoś wyjaśni, co wynika z tego komunikatu????? Ja dostrzegam po raz kolejny, mydlenie oczu- tym razem jakimś Forum Dialogu Społecznego. Czy nie widzicie, że każdą grupę zawodową mamią tym Forum. Chcą rozwiązać komisje trójstronną i w to miejsce wcisnąć to Forum. Dziwię się tylko, dlaczego zaprzestano rozszerzenia akcji protestacyjnej- przecież żaden postulat nie został spełniony...

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 10, 2015, 22:22:34 »
Widzisz ja zawsze byłem idiotą i kosmitą i myślałem że, wybrane władze związku do działania motywuje mandat zaufania, którym zostali obdarzenie przez związkowców, strażaków.
Widać osobiste wycieczki oraz obraźliwe słowa są ważniejsze i przewyższają chęć wspólnego działania na rzecz wszystkich STRAŻAKÓW.
Na koniec, na wszystkie nurtujące pytania znajdziesz odpowiedź w Centrali niekoniecznie Florka.
Mylisz kilka pojęc kolego.... Po pierwsze cały czas do szefostwa "Florka" powoływany jest gość który kolejna kłótnie wywołał
Wiesz że to przez niego jest awantura w łódzkim....
Tak obrażliwe słowa są poważna sprawą...
Może mi ktoś wyjaśni, co wynika z tego komunikatu????? Ja dostrzegam po raz kolejny, mydlenie oczu- tym razem jakimś Forum Dialogu Społecznego. Czy nie widzicie, że każdą grupę zawodową mamią tym Forum. Chcą rozwiązać komisje trójstronną i w to miejsce wcisnąć to Forum. Dziwię się tylko, dlaczego zaprzestano rozszerzenia akcji protestacyjnej- przecież żaden postulat nie został spełniony...
Poczekajmy do maja wtedy maja być znane najważniejsze szczegóły....
Powiem ci tak można prowdzić akcje do samego konca... Ale dużo madrzejsza sytuacja są rozmowy.... Bodajże 11 maja ma sie KSP spotkac i zadecydować bo do maja ma Pani Minister odpwiedzieć
Pomazańcowi z Krakowa

Offline piotr998

• VIP
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 11, 2015, 08:24:55 »
... Tak obrażliwe słowa są poważna sprawą...
"Cudze widzicie, swego nie znacie" - Zapoznaj się z wypowiedziami funkcyjnych KSP z Robertem na czele. Za niektóre jego wypowiedzi choćby pod moim adresem powinienem go pozwać do sądu, a nie tylko się obrażać. W praktyce usłyszał kilka gorzkich słów i dalej ciągnęliśmy sprawy dla dobra strażaków. Fakt, że nie zawsze razem i jednakowymi metodami.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline sikawkowy2008

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 11, 2015, 09:46:36 »
Jestem w S-ce więc oczywiście jestem nieobiektywny, ale nie rozumiem, po co koledzy z Floriana próbują udowadniać swoją wyższość. Czemu to ma służyć poza wewnętrznymi rozgrywkami Floriana?
A już bajdurzenie o tym jak to S nie uczestniczyła w działaniach protestacyjnych to jest ....... (tu brzydkie słowo).
Na manifestacjach byłem wszystkich w ostatnich latach i zawsze S był co najmniej tyle co Floriana (a raczej więcej) ale nie o to chodzi.
Skoro i tak po wszystkim S ma usłyszeć z ust kierownictwa Floriana, że działała za późno, że nie tak, że się wycofała a wszystkie zasługi są Floriana, to pytanie jest jedno gdzie jest płaszczyzna współdziałania. Skoro Florian ma odwagę obrażać, to niech ma odwagę przeprosić za nieprawdziwe twierdzenia i będzie jasne. Małe dzieci uczy się odpowiedzialności, to chyba od poważnych związkowców też można tego oczekiwać. 

Offline grzela

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 11, 2015, 12:36:35 »
Skoro i tak po wszystkim S ma usłyszeć z ust kierownictwa Floriana, że działała za późno, że nie tak, że się wycofała a wszystkie zasługi są Floriana, to pytanie jest jedno gdzie jest płaszczyzna współdziałania. Skoro Florian ma odwagę obrażać, to niech ma odwagę przeprosić za nieprawdziwe twierdzenia i będzie jasne. Małe dzieci uczy się odpowiedzialności, to chyba od poważnych związkowców też można tego oczekiwać.

Może nie jestem za bardzo w temacie, ale jest to jakaś prywatna wojna pomiędzy przewodniczącymi dwóch ZZ działających w PSP na poziomie jednego z województw.

Rada Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność” omawiała również propozycję kolejnego spotkania prezydiów związków zawodowych działających w Państwowej Straży Pożarnej. Rada Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność” zobowiązała Przewodniczącego KSP do przekazania stanowiska Rady, która uznała, że spotkanie może nastąpić po wyjaśnieniu stanowiska Wiceprzewodniczącego ZK ZZS FLORIAN, w którym oczernił KSP NSZZ ”Solidarność”.

http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=622

http://www.zzsflorian.pl/images/file/zalaczniki/komunikaty/2014/2014_06_25/Odpowiedz_LZW_na_pismo_L.Blaszczyka.pdf

Z tego wszystkiego to tylko KG jest zadowolona na taką dziecinadę.   :szalony:

Offline Butel

• Butel IS YOUR FRIEND
  • Moderator
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 11, 2015, 15:26:22 »
Bez obrazy, ale takich głupot dawno nieczytałem. To jest moja podkreślam prywatna opinia. Obražliwe słowa decydują o losach naszej formacji, przecież to co dzieje się w Łódzkiem nie może wplywać na współpracę ZZ. Też mi argumet. Może to wierzchołek góry lodowej?  To jest chore i trzeba leczyć.
To ja przepraszam za przewodniczącego, czy coś to zmieni :)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

布特尔俱乐部strazak.pl

Offline rafek10

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 11, 2015, 15:32:02 »
Mylisz kilka pojęc kolego.... Po pierwsze cały czas do szefostwa "Florka" powoływany jest gość który kolejna kłótnie wywołał
Wiesz że to przez niego jest awantura w łódzkim....
Tak obrażliwe słowa są poważna sprawą...
Poczekajmy do maja wtedy maja być znane najważniejsze szczegóły....
Powiem ci tak można prowdzić akcje do samego konca... Ale dużo madrzejsza sytuacja są rozmowy.... Bodajże 11 maja ma sie KSP spotkac i zadecydować bo do maja ma Pani Minister odpwiedzieć
Chyba sam nie wierzysz w to co mówisz...? Rządzącym właśnie o to chodzi, żebyśmy nie zaostrzali protestu, tylko czekali. Powiem stanowczo: Czas na rozmowy (zwłaszcza jałowe) i czekanie się skończył. Stanowisko jakie KSP prezentuje na spotkaniach z kolejnymi ministrami i Komendantem Gł. zaczyna mnie mocno denerwować. Na "krajówce" zajmują się duperelami z Dzierżoniowa i  itp.  Mamy w tym roku niepowtarzalną szansę ugrania kilku ważnych dla nas rzeczy, ale trzeba działać stanowczo a nie dawać się robić w balona. Nastroje wśród członków komisji zakładowych już są napięte. Panowie z Komitetu Protestacyjnego,  przemyślcie swoje postępowanie, bo niedługo zostanie nas garstka...

Offline peterek

• Strażak Sam
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 12, 2015, 19:26:17 »
Na "krajówce" zajmują się duperelami z Dzierżoniowa i  itp.  Mamy w tym roku niepowtarzalną szansę ugrania kilku ważnych dla nas rzeczy, ale trzeba działać stanowczo a nie dawać się robić w balona. Nastroje wśród członków komisji zakładowych już są napięte. Panowie z Komitetu Protestacyjnego,  przemyślcie swoje postępowanie, bo niedługo zostanie nas garstka...

rafek10 - mam troszeczkę inne zdanie na tematy nazywane przez Ciebie duperelami. Jednym z podstawowych zadań ZZ jest rozwiązywanie problemów - nie tylko globalnych w skali kraju - ale również tych zgłaszanych od strażaków, członków ZZ S-ki z samego dołu.
Zakładam, że oni na pewno nie lecieli z tymi swoimi problemami od razu do KSP, ale próbowali działać najpierw we właściwych KM/KP, następnie na forum wojewódzkim ZZ. Skoro w ich województwie, ich 01 głęboko w d...e miał zgłaszane przez nich przypadki nieprawidłowości czy mówiąc delikatnie niewłaściwego traktowania strażaków przez "władcę" powiatowego/miejskiego to naturalnym jest, że przekazali swoje problemy dalej czyli na poziom krajowy. I gdyby KSP po zapoznaniu się z okolicznościami przedstawianych spraw przez nich uznała, że to duperele to myślisz, że zaprzątała by sobie nimi głowę mając naprawdę dużo innych b. ciężkich do rozwiązania spraw naszej formacji ? Gdyby to była duperela to jak myślisz: czy nasz generał z Warszawy osobiście interesowałby się sprawą tej komendy czy innej z jakiejś pipidówy ?
 Wielu strażaków, członków ZZ S-ki w komendach powiatowych/miejskich np. W-wia, Ja-ra, Le-cy znających troszeczkę głębiej sprawy dolnośląskie z wielkim zainteresowaniem obserwuje i czeka na rozstrzygnięcie tych dupereli. Obserwuje przy okazji KSP - czy okaże się skuteczna i zdeterminowana w swoich działaniach dotyczących ich "małych ojczyzn".
 I myślą o tych ważnych do ugrania rzeczach na arenie krajowej również przez pryzmat swoich spraw które powierzyli KSP - "Mamy angażować się w protest, marsze w Warszawie na wezwanie KSP, jak nawet naszej/ich sprawy nie mogą załatwić tak jak trzeba, bo ich ktoś w balona robi ?" Strażaków w ZZ S-ki może zacząć ubywać również z takiej "duperelnej" przyczyny jak brak skuteczności - oby nie.
  Jak zostanie coś osiągnięte w sprawach globalnych kraju to ojców sukcesu będzie tylu ile działających związków w PSP, ale jak KSP załatwi jedną czy dziesięć tzw. "dupereli" na rzecz konkretnych strażaków KM/KP to ojciec sukcesu jest wtedy tylko jeden i ma bezgraniczne u nich zaufanie. Na jego wezwanie na demonstrację przyjedzie nie 5-ciu osobówką, ale 32-ch busem.

Patrzenie na sprawy do załatwienia, że to okazja w tym roku (wybory jedne czy drugie) może okazać się zwodnicze. Czy jesteśmy elektoratem o który należy zabiegać bo to głosy wyborcze dla platformersów ? Może ktoś już przyjął na górze odwrotne przekonanie - po co nam kilkadziesiąt tyś. głosów tych wiecznie roszczeniowych/niezadowolonych strażaków, jak ograniczając ich różne "przywileje" po nagłośnieniu tego w służalczych mediach będziemy mieli kilkaset tyś. głosów więcej. W myśl zasady: pokaż tym co nie mają - tych co mają od nich lepiej czy więcej, następnie zabierz "uprzywilejowanym" czyli dokonaj sprawiedliwości społecznej.
Może to zwodzenie, mydlenie oczu stronie związkowej tej czy innej przez górę to jest właśnie ten pesymistyczny dla nas scenariusz ?
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2015, 21:09:31 wysłana przez peterek »

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 12, 2015, 22:46:56 »
Również uważam że sprawy Dzierżoniowa, Białegostoku czy Lublina są o wiele ważniejsze niż się wielu ludziom wydaje... Każdy się przekona jak trafi mu się taki "możnowładca" za komendanta i zobaczymy co wtedy powie....
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2015, 23:16:26 wysłana przez Eqinox »
Pomazańcowi z Krakowa

Offline rafek10

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 13, 2015, 17:34:09 »
Co do jednego uderzam się w piersi: niefortunnego określenia użyłem, za co z góry przepraszam. Jednak od dwóch lat z komunikatu na komunikat z każdej " krajówki" najbardziej wyeksponowane są problemy właśnie komend o których mówiłem. Nie twierdzę, że te problemy tam nie istnieją- zdaję sobie sprawę, że ta czy inna KP/KM ma ze strony swoich "możnowładców" niezły " Sajgon", który może umilić życie. Nie chciałem nikogo urazić swoim postem, wręcz przeciwnie, chciałem zwrócić uwagę na ( i tu już nie mam zamiaru przebierać w słowach) nieudolność naszych przedstawicieli. Od kilku lat nie dzieje się nic dobrego. ZZ nie potrafią skutecznie działać, wskutek czego ludzie mają już po dziurki w nosie ZZ- takie niestety są nastroje w Naszym województwie... Jeżeli o mnie chodzi to nie do takiego ZZ wstępowałem. Chciałem coś zrobić, ale gdy widzę, że po kolejnej "krajówce " nic się nie dzieje w Naszej wspólnej sprawie a z komunikatów czytam tylko o...( i tu wiadomo co), to szlag mnie trafia. Kolejni ministrowie robią z Nas wała. A to co wydarzyło się na ostatnim spotkaniu z Panią Minister, to już woła o pomstę do nieba. Szanowni włodarze ZZ, pytam WAS jakim prawem zaprzestaliście rozszerzania Akcji Protestacyjnej, skoro żaden z Naszych postulatów nie został spełniony? Dzisiaj koledzy z Komisji Zakładowej zapytali mnie jaki jest sens rozwieszania tych transparentów, skoro koledzy ze Związku na spotkaniu w KG nas sprzedali?- może kolega EQINOX mi poradzi...  Dajemy się wodzić za nos jak dzieci, zamiast twardo stanąć przy swoim stanowisku...Otrzyjcie oczy, Rząd nie zrobi nic, dopóki nie będzie miał przysłowiowego noża na gardle.Mam dosyć tego marazmu i ogólnego braku decyzji w KSP...
A co do zabiegania o głosy, to żeby nie trzeba było znowu przed wyborami kwitować przywiezionych po nocach deklaracji od premiera...

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 13, 2015, 22:19:40 »
Zapytaj się swojego Przewodniczącego Wojewódzkiego "S" o czym była rozmowa bo ja nie zamierzam opowiadać o tym "co, po co i dlaczego" na ostatniej KSP nie spotkała się Rada Krajowa tylko Prezydium i szefowie WSP (wszystkich) w jakimś celu....
A sprawa "tych" komend jest moim zdaniem priorytetem bo tego typu zachowania są jak nowotwór. 
Pomazańcowi z Krakowa

Offline rafek10

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 14, 2015, 13:54:38 »
Pisząc " krajówka" użyłem tzw. skrótu myślowego, więc tak bardzo obrazowe tłumaczenie mi tego, czy owego jest w zupełności zbyteczne :-) drogi kolego...Natomiast druga część Twojego postu, odzwierciedla rozwarstwienie jakie panuje w Naszej formacji- niestety, rządzący to widzą i dlatego Nas tak traktują... W świetle Twoich wypowiedzi zauważam, że dalsza dyskusja w tym temacie z Tobą nie ma sensu...Pozdrawiam...

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 14, 2015, 15:02:34 »
Dokładnie bo w wątku "działania ZZ" nie ma sensu rozmawiać o działaniach ZZ.
Powiem jasno i prosto co uważam "nie zasługują na podwyżki strażacy którzy w d**ie maja kolegów" a nawet ci którzy wolą milczeć na ten temat :wall:
Nawet nie masz pojecia co sie dzieje w kilku KM/KP w Polsce do których się wybierze kontrola z ministerstwa załatwiona 9 kwietnia!
To co jest zamieszczone na stronie MSW to tylko ugłaskany wycinek całości.
Pomazańcowi z Krakowa

Offline rafek10

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 14, 2015, 17:31:33 »
Widzę że kolega zamiast rzeczowej dyskusji i odpowiedniego wyjaśnienia sprawy stosuje taktykę na poziomie piaskownicy. "Gdy się nie ma siły argumentu, stosuje się argument siły"...

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 14, 2015, 17:45:42 »
Od wyjasniania są konkretni ludzie w konkretnych województwach jesli jesteś członkiem S zadzwoń do przewodniczącego WSP lub członków Rady Krajowej z twojego województwa a na pewno coś więcej sie dowiesz z tematu który cie interesuje. Bo nikt napewno nie bedzie opowiadał "osobom nieznanym" ustaleń z tak być może ważnej narady.
Pomazańcowi z Krakowa