Autor Wątek: przejęcie dowodzenia  (Przeczytany 20756 razy)

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: przejęcie dowodzenia
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 04, 2015, 20:03:03 »
Pytanko troszkę z innej beczki o dowodzenie.  Na miejsce przybywa osp ksrg z uprawnionym kdr, do tego samego zdarzenia przybywa zastęp JRG z dowódca sekcji bądź wyżej ale z innego powiatu i przy okazji woj!!,  na teren  zdarzenia nie ma porozumień, kto wg was dowodzi?, gdyż u mnie jest kilka opinii,  problem powstał u sąsiadów i już od roku się z tym kręcą i nic sensownego nie wymyślili zresztą  tak jak u mnie,  czekam na wasze przemyślenia, oczywiście podparte §, a nie widzi mi się ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2015, 20:09:27 wysłana przez mulat81 »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: przejęcie dowodzenia
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 04, 2015, 21:14:47 »
Zastęp z JRG wysyłany jest na podstawie odpowiednich porozumień, także wg mnie - na zdrowy rozsądek - działaniami kieruje d-ca z JRG. Sprawa kolejna - dlaczego w tym przypadku d-ca z OSP tak chce się do tego rwać?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: przejęcie dowodzenia
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 04, 2015, 22:52:53 »
labedx: chyba przeterminowaną podstawę prawną podałeś
pozdrawiam

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: przejęcie dowodzenia
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 04, 2015, 22:55:13 »
Tak tylko ze rozporządzenie MSWiA z  18 lutego 2011 mówi ".. Ze względu na obszar chroniony..,"art24 odnośnie przejmowania dowodzenia. Dodatkowo za działania ratownicze na poziomie powiatu odpowiada KM/KP, bo to w jego imieniu SKKP/M, dysponuje SIS do działań (Ustawa o PSP 2001 art13 punkt 6),  i on obcej jednostki nie dysponował, z drugiej strony niepoważne wydaje się być aby działaniami rat -gaś rządziło OSP, gdy na miejscu jest JRG tylko ze z innego powiatu bądź woj, ale taki 01 odpowiada za "swoje" jednostki a nie z innych komend i mamy kolejny bubel, i tu nie chodzi o ty czy kdr osp się wyrywa ale czy czasami nie musi??, ustawa o PSP mówi również że to państwowa staż pożarna kieruje akcja ratownicza w art 7,i mamy klopsik jeżeli mówimy o działaniach SIS z różnych powiatów, na terenie co do którego nie ma porozumień,  :gwiazdki:wiem że troszkę szukam dziury w całym, ale taki problem jest, i będzie jeszcze większy gdy takimi dzianiami zainteresuje się SMUTNY PAN, i każdy KDR  będzie chciał uciec od odpowiedzialności, że to nie on powinien rządzić, bo nie jest to jasno sprecyzowane niestety.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2015, 07:55:38 wysłana przez mulat81 »

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: przejęcie dowodzenia
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 05, 2015, 16:30:39 »
mam coś nowszego odnośnie dowodzenia, ale jest to cały czas rozporządzenie a nie ustawa która jest w konflikcie z rozporządzeniem, ale to tak przy okazji
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20130000709
lub
http://dokumenty.rcl.gov.pl/D2013001070901.pdf