Autor Wątek: Przekazanie sprzętu  (Przeczytany 2408 razy)

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Przekazanie sprzętu
« dnia: Styczeń 24, 2015, 12:05:59 »
Witam. Mam do Państwa pytanie czy jednostka z KSRG może przekazać/sprzedać zestaw hydrauliczny jednostce spoza KSRG?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Przekazanie sprzętu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2015, 13:03:10 »
Moze :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Przekazanie sprzętu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2015, 14:35:27 »
Jeżeli sprzęt stanowi ich własność i nie był kupowany z dotacji celowej - nie ma przeszkód.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Przekazanie sprzętu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2015, 21:56:21 »
Cytuj
Jeżeli był kupowany z dotacją, to OSP jest zobowiązana do utrzymania własności oraz użytkowania sprzętu w ochronie p.poz. lub ratowniczej przez okres nie krótszy niż 5 lat licząc od dnia jego odbioru.

http://www.wroclaw.zosprp.pl/dok/zasady_przyznawania_dotacji.pdf

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Przekazanie sprzętu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2015, 13:37:21 »
Witam Panów i Panie, czy wie ktoś, gdzie i do kogo pisać wniosek o przekazanie samochodu z wojska, bo z tego co wiem jakieś zmiany zaszły.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Przekazanie sprzętu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2015, 22:24:20 »
A ładnie to tak dwa razy te same pytania zadawać w różnych wątkach? To po 10 razy trzeba pisać to samo? :angry:
Witam, czy wiecie coś na temat pewnych zmian w WP, doszły mnie słuchy że teraz wniosek o pozyskanie pojazdu z wojska trzeba składać do Agencji Mienia Wojskowego, a nie Departamentu Wychowania i Promocji Obronności - MON jak to z tym teraz jest?

1 października br. weszła w życie Ustawa z 10 lipca 2015 roku o Agencji Mienia Wojskowego (Dz.U. 2015 poz. 1322), która uchyliła obowiązującą wcześniej w tej materii ustawę z dnia 30 maja 1996 r. o gospodarowaniu niektórymi składnikami mienia Skarbu Państwa oraz o Agencji Mienia Wojskowego (Dz.U. 1996 nr 90 poz. 405). Tym samym uchylono podstawę prawną rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 29 maja 2014r. w sprawie szczegółowego trybu przekazywania mienia ruchomego Skarbu Państwa będącego we władaniu jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowanych (Dz.U. 2014 poz. 759).

A teraz po ludzku:

Stare przepisy odeszły w niepamięć, aczkolwiek zgodnie z art. 91 nowej ustawy MON dalej może nieodpłatnie przekazywać "składniki majątku" dokładnie tym samym podmiotom co wcześniej z pominięciem AMW. Tyle że nie ma ani wzoru wniosku, ani nie wiadomo do którego departamentu w MON ten wniosek kierować - taka "jakość" tworzenia nowych przepisów, że ja bym osobiście używał starego wzoru i wysyłał do DWiPO.

Inna bajka, że skoro jest mowa o przekazywaniu w ustawie o AMW, to może i sytuacja się zmieniła - kiedyś jak coś trafiło do AMW to było już "nie do wyrwania" - teraz może jest inaczej; nie miałem czasu się zagłębiać i analizować.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Przekazanie sprzętu
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2015, 09:14:01 »
Faktycznie wybaczcie proszę administratora o usunięcie.