Autor Wątek: zawody?? z nowymi regułami  (Przeczytany 7516 razy)

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
zawody?? z nowymi regułami
« dnia: Kwiecień 10, 2006, 17:39:13 »
Drodzy koedzy czy wiecie może jak teraz maja wyglądać zawody skoro słyszałam, że weszły nowe przepisy gdzie zabronione jest noszenie przez MDP węzy w-52 i W75?
karola998

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: zawody?? z nowymi regułami
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2006, 20:42:02 »
Witam! O nowym regulaminie według CTiF możesz poczytac na "Forum ochotników" gdzies jest tam ten temat. Ze swojej strony dodam, ze regulamin ten jest (według mnie) kompletnie do kitu. Dokładny regulamin znajduje się tu:

http://www.zosprp.pl/php/index.php?mode=dzial&id_dzial=22&id_poddzial=55

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: zawody?? z nowymi regułami
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2006, 11:12:38 »
 Z nowego regulaminu jak widze nie znikły W-52 a W-75 (A BYLY ??) chyba że mówisz  o kategorii pow. 16 lat.?

Swoja drogą mam pytanie do opiekunów MDP jak ma sie ten pierwszy zapis
>>>

6. Wiek zawodników
6.1. Prawo startu w zawodach przysługuje zawodnikom, w wieku od 12 do 16 lat, oznacza
to, że możliwosc startu w zawodach ma zawodnik, który w danym roku kalendarzowym
konczy 12 lub 16 lat.
6.2. Naliczenie wieku zawodnika,

Do tego:
                                               Załacznik nr 3
Sposób liczenia wieku zawodników
               Dla zawodów w przykładowym terminie 21 lipca 2005 r.
W zawodach moga brac udział zawodnicy urodzeni w latach 1989 – 1993.
PRZEDZIAŁ WIEKOWY ZAWODNIKA WIEK WEDŁUG REGULAMINU
                 urodzeni w dniu 1.01.1989 r. i młodsi,
                 ale ur. nie pózniej niż 21.07.1989 r.
                                                       - beda liczeni jako 16-latkowie

Czyli nie jest 16- latkiem ktoś kto miał pecha i urodził sie po 21 lipca wg. mnie to jest wykluczające sie troche stwierdzenie albo bieżemy wiek do końca roku albo wogóle nie powiniśmy brać rocznika 89 do zawodów. :huh:
Jak to jest u was ? czekam na opinie.  :mellow:

Offline żolet

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
    • strona JRG Różan
Odp: zawody?? z nowymi regułami
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2006, 13:44:27 »
Witam wszystkich! Nie jestem już członkiem MDP. Nowa "bojówka" jest poprostu do bani!!! Ja uważam że stare ćwiczenie z motopompą bardziej by przygotowało młodych ludzi do pełnienia służby w OSP!

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: zawody?? z nowymi regułami
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2006, 23:50:20 »
Cytuj
         Załącznik nr 3
Sposób liczenia wieku zawodników
               Dla zawodów w przykładowym terminie 21 lipca 2005 r.
W zawodach mogą brać udział zawodnicy urodzeni w latach 1989 – 1993.
PRZEDZIAŁ WIEKOWY ZAWODNIKA WIEK WEDŁUG REGULAMINU
                 urodzeni w dniu 1.01.1989 r. i młodsi,
                 ale ur. nie później niż 21.07.1989 r.
                                                       - będą liczeni jako 16-latkowie

Czyli nie jest 16- latkiem ktoś kto miał pecha i urodził sie po 21 lipca wg. mnie to jest wykluczające sie trochę stwierdzenie albo bierzemy wiek do końca roku albo w ogóle nie powinniśmy brać rocznika 89 do zawodów.
Jak to jest u was ? czekam na opinie.


druhu wolicki1,. urodzony po 21.07.1989r, nie ma pecha, będzie liczony jako 15-latek i dzięki temu drużyna będzie młodsza, może uzyskać kilka punktów na starcie.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: zawody?? z nowymi regułami
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2006, 13:03:40 »
Sorki przez ten zagmatwany regulamin juz mam mętlik . naprzykład gdybym chciał  w zawodach dla np. 30.06.2006 wźiąść chłopaka to najstarszy którego mógłbym tam zmieścić to maksymalnie "kiedy ma sie urodzić"/prosiłbym o date/  bo w tamtym roku walnąłem byka a nie chce zdać chłopaka do OSP bo jest b.dobrym dowódcą. i przydałby sie jeszcze rok . ???

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: zawody?? z nowymi regułami
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2006, 22:49:33 »
Określa to regulamin zawodów

Cytuj
6. Wiek zawodników
6.1. Prawo startu w zawodach przysługuje zawodnikom, w wieku od 12 do 16 lat, oznacza
to, że możliwość startu w zawodach ma zawodnik, który w danym roku kalendarzowym
kończy 12 lub 16 lat.
6.2. Naliczenie wieku zawodnika, na podstawie daty urodzenia, dokonuje sie na dzień
przeprowadzenia zawodów. Szczegółowy sposób naliczania wieku przedstawia tabela (zał.
nr 3).
6.3. Podczas zawodów eliminacyjnych do zawodów międzynarodowych, nalicza sie wiek
zawodników na dzień zawodów głównych (międzynarodowych).

Odpowiadając na Twoje pytanie:
Zawodnik urodzony pomiędzy 1.01.1990r a 30.06.1990r, zgodnie z regulaminem ma 16 lat i  może startować w zawodach CTIF MDP jako 16-latek,urodzony pomiędzy 01.07.1990r. - 30.06.1991r.  ma mniej niz 16 lat i startuje jako 15-latek, pomiędzy 01.07.1991r. - 30.06.1992r. ma mniej niż 15lat i startuje jako 14-latek, itd....

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: zawody?? z nowymi regułami
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2006, 17:56:23 »
Dzięki straszak  -_- no to zostawie sobie gościa jeszcze na ten rok w MDP.
To bardzo uratuje mi skład.
pozdr.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: zawody?? z nowymi regułami
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 15, 2006, 16:48:06 »
Panowie i Panie mamy czas zawodów i cwiczeń przed zawodami gminnymi pochwalcie sie czasami i wynikami z zawodów i ćwiczeń .!!!

U nas zawody za tydzień jak co dam znać o wynikach. :mellow:
-----------------------------------------------------------------------
więc u nas sztafeta mdp (12-16 lat) 1:16 sek.
               bojówka      - / / -            54 sek.

poprawka / dziś ostatnie przygotowania jutro finał na zawodach !!! -_- /
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2006, 10:46:16 wysłana przez wolicki1 »

GOO

  • Gość
Odp: zawody?? z nowymi regułami
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2006, 15:58:07 »
Panowie mam prośbę może ktoś ma jakiś krótki filmik z bojówki lub sztafety w formacie avi, mpeg lub divx. Chodzi o to że u mnie po raz pierwszy wystartuje w zawodach  MDP i nie ma jak za bardzo zobrazować chłopakom jak to dokładnie wygląda. Regulamin to tylko suche fakty

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: zawody?? z nowymi regułami
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 27, 2006, 10:49:19 »
 GOO - patrz w galerii www.osp-polczyn.nazwa.pl - jest tam film z zawodów. Mam nadzieję, że coś pomogę.
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: zawody?? z nowymi regułami
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2007, 18:00:56 »
CTIF przewiduje strat czlonkow MDP w wieku 12-16 lat, a co z tymi straszymi do 18 oni startuja po staremu z motopompa czy tez wg CTIF

Offline grzejnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
    • http://
Odp: zawody?? z nowymi regułami
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2007, 23:24:03 »
CTIF przewiduje strat czlonkow MDP w wieku 12-16 lat, a co z tymi straszymi do 18 oni startuja po staremu z motopompa czy tez wg CTIF
zależy według jakiego regulaminu są zawody jeśli według ctif to startują wg nowego regulaminu jeśli według regulaminu 2000 no to wiadomo ssawna motopompa itp.
wszystko zależy od szczebla na którym odbywają się zawody lub organizatora. U nas jest to tak że MDP ma ctif. A od lat 16 możesz już brać udział w zawodach razem ze starszymi kolegami.

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: zawody?? z nowymi regułami
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 22, 2007, 16:47:45 »
 czyli to jest jedynie kwestja ustalen
dzieki za informacje

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: zawody?? z nowymi regułami
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 23, 2007, 23:17:22 »
Nieczytałem wszystkich postów wcześniejszych lecz dodam żę CTIF według mnie jest dużo gorszy od tradycyjnej polskiej bojówki. Wiem bo mam juz jakies doświadczenia z ty jak startuje za granicą to tam jest CTIF, nawet sztafeta jest nieco inna

Offline cwerg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: zawody?? z nowymi regułami
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 02, 2007, 18:47:12 »
 Popieram DH KUBA ,stary polski system był bardziej "atrakcyjniejszy" ze tak powiem, dla publiki i samej młodzierzy. ale CTIF ma byc bezpieczniejszy dla młodszych. Przy treningach czy na zawodach niejeden juz stracił zęby ,a nawet oko. Oczywiśce błąd dorosłego mechanika przy
motopompie " bo moji muszą wygrac" i power.

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: zawody?? z nowymi regułami
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 02, 2007, 22:14:40 »
NIe tyle że nasi muszą wygrać co żadkie treningi a potem na zawodach pełnbo urazów. Rekord urazów to było u mnie za mej kadencji w 2004 (chyba) 1 złamana ręka 2 złamany palec 3 stłuczenia X2 4zendlała. To był rekord jak na razie. A jak powiedziałem w tych drużynach co dużo wcześniej treniwali to nikt nie doznał najmiejszego uszczerbku na zdrowiu