Autor Wątek: Równoważnik pieniężny za brak lokalu  (Przeczytany 64994 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 02, 2018, 19:36:40 »
CY w takim razie nalezy mi sie pomoc bezwrotna do zakupu mieszkania?
Jesteś w służbie stałej?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline groome93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 02, 2018, 19:43:20 »
tak

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline groome93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 02, 2018, 20:23:18 »
kurde :P jak bym potrzebował ustaw to bym wpisał w neta(mam je ciągle przed sobą) proszę o interpretacje: co mi się należy poprostu w związku z tym. bo chce usłyszeć waszych interpretacji.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2018, 20:57:15 wysłana przez groome93 »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 03, 2018, 09:01:46 »
Nie mów mi Pan @eqi jestem, czego nie zrozumiałeś w tym zapisie: "7-10 m2" powierzchni mieszkalnej? Masz 12m2 więc nawet za dużo.  Z czystym sumieniem mogą cię pozbawić z braku lokalu. 
Jakie masz wątpliwości...


Strażakowi samotnemu przysługują dwie normy.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 03, 2018, 09:55:01 »
Strażakowi samotnemu przysługują dwie normy.
Przy pomocy finansowej strażakowi samotnemu przysługują dwie normy i wynika to wprost z przepisu...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 05, 2018, 05:43:00 »
Eqinox wiem musisz mieć ostatnie słowo. Tylko że Lang ma rację. Skoro przy pomocy mieszkaniowej masz 2 normy to i przy braku lokalu musisz tyle brać pod uwagę.
Jeśli to co napisałeś jest dokładne czyli część mieszkania w ramach umowy powierzchnia mieszkalna poniżej normy, to w służbie stałej masz prawo do równoważnika za brak lokalu. Z tego wynika prawo do pomocy mieszkaniowej. Pomoc mieszkaniowa powoduje utratę równoważnika za brak.
Tak wynika z orzecznictwa. Co do zasady. Są pewne regionalne różnice pomiędzy WSA.
W razie pytań pisz na pewno.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 05, 2018, 17:53:14 »
Eqinox wiem musisz mieć ostatnie słowo. Tylko że Lang ma rację. Skoro przy pomocy mieszkaniowej masz 2 normy to i przy braku lokalu musisz tyle brać pod uwagę.
Jeśli to co napisałeś jest dokładne czyli część mieszkania w ramach umowy powierzchnia mieszkalna poniżej normy, to w służbie stałej masz prawo do równoważnika za brak lokalu. Z tego wynika prawo do pomocy mieszkaniowej. Pomoc mieszkaniowa powoduje utratę równoważnika za brak.
Tak wynika z orzecznictwa. Co do zasady. Są pewne regionalne różnice pomiędzy WSA.
W razie pytań pisz na pewno.
To zobaczysz, że jak złoży wniosek to dostanie decyzję odmowną. Dodatkowo rzadko się zdarza aby przy współwłasności był udział % każdego z pomieszczeń. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 26, 2018, 22:26:37 »
Co w przypadku gdy otrzymamy pomoc mieszkaniową, a nie mieszkamy w domu bo niema pozwolenia na zamieszkanie? Równoważnik się należy czy wraz z przyznaniem pomocy już nie będzie wypłacany??

Offline Aide

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 02, 2018, 17:20:13 »
Wraz z otrzymaniem pomocy tracisz równoważnik za brak lokalu.

Offline olek123456

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 25, 2018, 18:23:18 »
czy ktos moze mi powiedziec czy bedac na juz zatrudnionym w PSP , w kwietniu mam kurs podstawowy wyznaczoy .Chodze narazie przez dwa tyg na 8 godzin i tu pojawia sie moje pytanie: Wziołem wolne jeden dzien i musiałem te 8 godzin odrobic w inny lacznie siedzialem 16h czy wogole cos takiego mozna w strazy?
Czy przysługuje mi urlop ?

Offline cinkciarz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 03, 2018, 16:26:01 »
Witajcie,
jestem strażakiem w służbie stałej i kieruję pytanie do Was. Nie posiadam żadnego lokalu mieszkalnego. Służę w Komendzie w mieście X, a mieszkam w domu rodziców w miejscowości Y oddalonej o 8km od miasta X. Czy w tym wypadku przysługuje mi równoważnik za brak lokalu?

Offline franklinn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 03, 2018, 16:48:23 »
Witajcie,
jestem strażakiem w służbie stałej i kieruję pytanie do Was. Nie posiadam żadnego lokalu mieszkalnego. Służę w Komendzie w mieście X, a mieszkam w domu rodziców w miejscowości Y oddalonej o 8km od miasta X. Czy w tym wypadku przysługuje mi równoważnik za brak lokalu?

Jesteś w służbie stałej i poważnie pytasz???

Offline Muminek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 09, 2018, 19:18:31 »
Witam! Mam pytanko:  Czy we wszystkich komendach zaczęła się akcja aby wszystkim funkcjonariuszom zabrać równoważnik pieniężny za brak lokalu, czy to tylko u mnie taka patologia??
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2018, 19:26:20 wysłana przez Muminek »

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 09, 2018, 19:31:47 »
Muminek pierwsze słyszę o takiej akcji. Możesz powiedzieć jak to wygląda i na jakiej podstawie zabierają?
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline Muminek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 09, 2018, 20:04:16 »
Moim zdaniem naciągają przepisy. Każdy przypadek wiadomo, że jest inny. Generalnie powołują się na orzecznictwo sądów. W mojej komendzie praktycznie wszyscy już dostali decyzje o  wstrzymaniu i odebraniu prawa do równoważnika.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 09, 2018, 21:10:59 »
Moim zdaniem naciągają przepisy. Każdy przypadek wiadomo, że jest inny. Generalnie powołują się na orzecznictwo sądów. W mojej komendzie praktycznie wszyscy już dostali decyzje o  wstrzymaniu i odebraniu prawa do równoważnika.
wrzuć screena decyzji na forum.
Czyżby wasz 01KM/KP załatwił mieszkania np. w TBS-sie i proponuje strażakom objęcie a wy odmawiacie i daje wtedy decyzje ?
pozdrawiam

Offline Muminek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 09, 2018, 22:41:13 »
Nie, nie daje lokali. Nic nie proponuje i nikt nie odmawia. Jak ktoś np. mieszka u teściów lub rodziców to stwierdza, że strażak użytkuje mieszkanie na podstawie użyczenia (wg niego nieodpłatna umowa użyczenia stanowi tytuł prawny) i posiłkuje się wyrokami WSA sprzed kilku lat. To jeden z przykładów uzasadnienia decyzji. Wiem, że są różne przypadki jak chociażby to że strażak zajmuje lokal o powierzchni spełniającej normę zaludnienia i mimo, że nie ma tytułu prawnego to brak lokalu mu się nie należy. Także z teściów i innych osób zamieszkujących w jednym lokalu ze strażakiem na siłę robią w uzasadnieniu członkami rodziny strażaka w rozumieniu ustawy o PSP. Generalnie cała akcja zaczęła się krótko po złożeniu oświadczeń mieszkaniowych. Najpierw chcieli doprecyzowanie niektórych informacji, później wszczęcie postępowania i ostatecznie decyzja administracyjna o zabraniu równoważnika. 500+ zrobiło chyba swoje...

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 09, 2018, 23:21:26 »
 Od każdej decyzji administracyjnej można się odwołać. Lepiej zrobić to grupowo, "oczywiście" każdy osobno. Niech 01KW zobaczy co się dzieje. Polecam aby decyzję wraz z oświadczeniem majątkowym zobaczył zewnętrzny prawnik - zrzućcie się po stówce i będziecie mieli swoją niezależną "interpretację" przepisów. Pamiętajcie, że opinia radcy prawnego komendy nie jest dla was wiążąca. W przypadku podtrzymywania decyzji przez stronę służbową - kierunek WSA. Można w to zaangażować ZZ, (założyć nowe ?? - pewien ZZ oferuje darmową 24 godz. opiekę prawną) i walczyć jeżeli jesteście przekonani, że racja jest po waszej stronie.
pozdrawiam

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 10, 2018, 06:55:51 »
Z lokalu rodziców czy teściów korzysta się bezumownie. Jeżeli ktoś korzysta na podstawie użyczenia (jak najbardziej jest to tytuł prawny) to niech teraz nie płacze. Epitetami nie rzucę, chociaż same się cisną. Chcesz być cwany to nie bądź idiotą.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Muminek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 10, 2018, 07:07:56 »
A kto powiedział, że zajmuję lokal na podstawie użyczenia?? Żadnej umowy nie zawarłem. Organ tj. KM na podstawie orzecznictwa sądów założył, że bezpłatne korzystanie z lokalu jest umową użyczenia. I mimo, że takiej umowy nie zawarłem to praktycznie jestem na straconej pozycji, bo orzecznictwo sądów jest takie a nie inne. Myślę, że kwestią czasu jest to, że akcja ta rozleje się na następne jednostki.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 10, 2018, 07:46:26 »
Pytanie naprowadzające: lubelskie?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Muminek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 10, 2018, 12:50:16 »
Ech, strach tu pisać... lubuskie?? :szalony:

Offline redondo2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 01, 2018, 20:38:29 »
szkoda gadać....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2019, 10:25:05 wysłana przez redondo2 »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 02, 2018, 09:01:55 »
Może. A jeśli odmówisz, to będzie zobligowany do wstrzymania wypłaty RZBL.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie