Autor Wątek: kryptonim dla koordynatora medycznego  (Przeczytany 8544 razy)

Offline majki997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
kryptonim dla koordynatora medycznego
« dnia: Grudzień 09, 2014, 23:14:02 »
Witam!
W kilku KM/KP znalazłem wzmiankę o kryptonimie  funkcyjnym 0-19 dla  koordynatora medycznego. Nie mogę znaleźć podstawy prawnej  w której jasno będzie napisane, że taki twór jak koordynator ma kryptonim 0-19. Pomożecie

Offline bonus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2014, 23:33:04 »
jeżeli chodzi o ten "twór" to niczego nie można znaleźć... :gwiazdki:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2014, 09:56:30 »
Witam!
W kilku KM/KP znalazłem wzmiankę o kryptonimie  funkcyjnym 0-19 dla  koordynatora medycznego. Nie mogę znaleźć podstawy prawnej  w której jasno będzie napisane, że taki twór jak koordynator ma kryptonim 0-19. Pomożecie

Musisz dotrzeć do wykazu wojewódzkich danych radiowych (WRD) oraz wzorów formularzy danych radiowych wytworzonych przez KG PSP w dniu 20.11.2012 r.

W twojej komendzie musiał takowy dokument zaistnieć.

Na poziomie KW, KM/P Z1, Z2, Z3 - 19 - Koordynator ratownictwa medycznego,
na poziomie JRG  Z1, Z2, Z3 - 19 - Lekarz (ratownik medyczny).

W 2012 r. ten dokument nosił klauzulę "Z".

Offline kinder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2014, 15:59:53 »
Czy kryptonim operacyjny jest taki ważny, jak tak sie o niego pytasz pewnie jesteś koordynatorem,  ja wolałbym abyśmy mieli stanowisko, koordynatora. Od tego powinnismy zacząć !!!

Offline bonus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2014, 16:46:06 »
Jak można kinder tą sprawę ugryźć?
Może na początek sprawdźmy ilu Nas jest na forum, załóżmy nowy temat i wpisujmy miasta i powiaty z których jesteśmy.
Posłuży to także szybkiej wymianie informacji na tematy Nas interesujące bo pewnie każdy z Nas ma kilka pytań i niejasności...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2014, 16:55:30 wysłana przez bonus »

Offline kinder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2014, 17:04:43 »
 Nie jest Nas tu zbyt wielu, i nie wszystkich interesuje ten temat. Jak masz jakies pytania napisz priv

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2014, 21:19:13 »
Dla mnie ciekawostka bo mój 02 lubuje się w pytaniach typu kryptonimy....

Offline kirurocker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2014, 15:15:26 »
Czy kryptonim operacyjny jest taki ważny, jak tak sie o niego pytasz pewnie jesteś koordynatorem,  ja wolałbym abyśmy mieli stanowisko, koordynatora. Od tego powinnismy zacząć !!!
Zgodnie z rozporządzeniem na poziomie KG i KW takie stanowisko cały czas jest i to na wysokiej grupie ;)

Offline maniera

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2014, 20:17:34 »
Tak, bo kpp jest udzielana szczególnie często na tych poziomach.

Offline kinder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2014, 21:24:36 »
Panowie nie bijcie piany. osoby, którzy są "koordynatorami" wiedzą, że mamy krajowego, pana bryg. Smolarczyka, no i wojewódzkich, a na końcu jesteśmy my m/p. Oni mają stanowiska, my jestestwamy wyznaczeni przez komendanta wojewódzkiego. Z tego co usłyszałem to komendant główny chce aby koordynatorzy mieli stanowiska i stopnie oficerskie. Ale kiedy co i jak nie wiadomo. Więc róbmy swoje to może kiedyś zostaniemy docenieni .

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 13, 2014, 00:04:18 »
U nas w KP z tego co wiem to poza wyznaczeniem na gębę instruktorów zmianowych nic więcej się nie dzieje... żadnego koordynatora :D

Offline Bzyk_R1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 15, 2014, 18:39:48 »
U nas odbyło się szkolenie takie śmieszne w KW i po otrzymaniu dyplomu również było na gębę...Ty będziesz koordynator jakby co gdyby przyjechali...i nic cisza

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 16, 2014, 06:37:46 »
Witam.U mnie w KP)d.śl.) nawet na "gębę" nie ma nic :/
Nawet nic się nie mówi,że na "gębę " będzie.
Nie wspomnę o szkoleniach

Offline bonus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 16, 2014, 12:57:38 »
Boże jaka to jest żenada...

Offline Bzyk_R1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 17, 2014, 14:07:34 »
Ciekawi mnie jedno, skoro dąży się do tego żeby na każdej zmianie był koordynator to co tak naprawdę taka osoba miała by wtedy robić? Wiadomo że jak koordynator ma SW to nikt nie pełni jego funkcji a w razie zdarzenia wszystko robią koledzy ze zmiany bo każdy jest przeszkolony co i jak. Wiadomo że gdyby koordynator był na systemie 8h to może wyjeżdżać np SOp i pomagać ale wtedy gdy jest spokój tak naprawdę siedzi bezczynnie, w weekendy nie było by go w ogóle. Jakoś wszystko to mi się nie trzyma kupy Panowie, zwłaszcza że w mojej jednostce tak naprawdę koordynator jest z pogotowia i to on przyjeżdża co jakiś czas i nas szkoli. Bierze za to kasiorę i bez sensu to że ktoś ma licencjata. Jedyna korzyść była na naborze bo chociaż dodali parę punktów. Mój koordynator z KW też nie wypowiedział się jasno co mamy robić. Myślę że na razie naszą rolą jest jeździć na te głupie szkolenia i słuchać co nowego wymyślili na górze. Ciekawe co będzie jak nam się coś zdarzy niemiłego...wtedy to pewnie dymy bo jak to, koordynator powiatowy był przy zdarzeniu. Czujecie też lekki niesmak?

Offline kinder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 17, 2014, 16:50:13 »
Kolego, jeżeli chodzi o koordynatora to ma być 1 na KM/P, jeżeli chodzi co ma robić to wszystkie informacje są zawarte w nowych zasadach ratownictwa ... Lipiec 2014, zał. nr. 4, na każdej zmianie mają być  instruktorzy, docelowo dwunastu na zmianie. ja jestem "kp", pracuje na podziale,biorą udział w inspekcjach, szkolenia wszystkich zmian, pisanie planu szkoleń, no i weryfikacja kolegów, nie jest to przyjemne. co do twojego koordynatora, to napisze tak według mnie ( 9 lat służby, 6 lat ZRM) Koordynatorzy powinni być wybierani z pośród jednostki, ponieważ na znacie procedury KPP, lepiej niż inni, ratownik medyczny nie mający szkolenia z kpp, nie  praktykujący z Kpp, nie będzie dobrze szkolił. będzie wprowadzał zwyczaje ZRM, więc jak jesteś RM to pokaż, że ty powinieneś nim być. 

Offline Bzyk_R1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 18, 2014, 10:20:08 »
A czy mógłbyś podać jakiś link do tego dokumentu, bo szukałem i znajduje tylko zasady z lipca 2013r
Co do reszty wypowiedzi Twojej to bardzo dziękuje bo otworzyłeś mi oczy na sprawę, widzisz u nas w KP nikt nawet nie umie prawidłowo nazwać tego co kto robi jak i na co się szkolił, smutne to. Szkolenie które ostatnio odbyłem było z metodyki nauczania i z tego co rozumiem staje się wtedy mł. instruktorem (popraw mnie jeśli się mylę) oparte było na zasadach z lipca 2013, tak mam napisane na świadectwie. Stąd też pytam o te zasady 2014 bo szkolenie miałem we wrześniu 2014. A jeśli chodzi o koordynatora to zgadzam się że wprowadza wiele praktyk z ZRM ale tak naprawdę nie mam co się porównywać do tego człowieka gdyż ma on baaardzo długą praktykę w ZRM (może z 20 lat) i zna doskonale procedury i praktyki kpp bo prowadzi również długo szkolenia inspekcje itp., a wszyscy patrzą w niego jak w obrazek. Co może wówczas taki skromny RM parę lat po szkole? Póki co bez szans przebicia a jeżeli kiedyś wprowadzi się zmiany co do etatu koordynatora to może coś się ruszy ponieważ obecny jest cywilem.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 18, 2014, 22:02:02 »
Wow - ja słyszałem o 2-3 instruktorach zmianowych na zmianę a Ty tu z dwunastoma wyjeżdżasz O_O

Offline kinder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 19, 2014, 07:20:56 »
witam, prostuję moją wypowiedź,12 instruktorów ma być na jednostkę, docelowo- gotowość operacyjna Cm sorki za wprowadzenie w błąd

Offline Bzyk_R1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 20, 2014, 08:35:18 »
Ale nie odpowiedziałeś kinder :huh:

Offline kinder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 20, 2014, 13:12:40 »
Wszystkie potrzebne informacje mieszczą sie w zasadach organizacji ratownictwa medycznego w     KSR-G.

Offline kinder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 20, 2014, 16:48:07 »
Po szkoleniu z metodyki nauczania mając RM jesteś instruktorem, mł. Istruktorem są strażacy, którzy nie są RM, maja większą wiedzę od innych  z KPP oraz przeszli cykl szkoleń, 1. Szkolenie kurs uzupełniający2. Szkolenie ze zdarzeń mnogich, masowych, szkolenie z psychologiem,3. Szkolenie z metodyki nauczania. Według zasad 2013 lipiec. Mł. Instruktorzy mili być początkowo do 2015 roku, z tego co słyszałem ten czas ma się wydłużyć. Wszystkie informacje uzyskasz jak pisałem wcześniej w zasadach z lipca 2013. Pozdrawiam

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 20, 2014, 23:32:49 »
"Metodyka nauczania". Przedmiot ze studiów RM. Z tego co już wiem to w PSP bez znaczenia. Tutaj musimy mieć "strażacką metodykę nauczania". Aby było ciekawiej posiadam kwalifikacje pedagogiczne i jestem dodatkowo w szkole nauczycielem EDB mającym kwalifikacje pedagogiczne do nauczania w oświacie. Z tego co już mi oznajmiono to nie są odpowiednie kwity w PSP ;). Widocznie będę zdobywał kolejne kwalifikacje, gdyż te do nauczania strażaków nie będą przydatne :O

Offline Bzyk_R1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 21, 2014, 17:07:21 »
Jest wiele niepotrzebnych kwitów w psp a tak naprawdę bardzo silnie ze strażą związanych. Dla mnie bez sensu jest na przykład obowiązkowy kurs kpp dla mnie po 3,5 roku studiów RM gdzie miałem multum przedmiotów o tematyce kpp. Dobra na razie dla mnie wszystko jasne wg tego co pisze kolega kinder. Jestem instruktorem, wytyczne są z lipca 2013 a cały ten "twór" to na razie pic na wodę. Pozdrawiam

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: kryptonim dla koordynatora medycznego
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 21, 2014, 20:11:28 »
jak dla mnie to może być kryptonim dr. wstrząs lub dr.quinn , jeszcze tylko karetek brakuje u nas w firmie i by było elegancko :wall:
z autopsji wiem że ważniejsze są rurki ustno gardłowe czy maski krtaniowe od sprawności sprzętu hydraulicznego co tydzień zmiana ulokowania opatrunków w PSP R1 co wprowadza jeszcze większy zamęt bo jak potrzeba coś szybko wyjąć to się wszystko wyrzuca bo wczoraj było tam a dziś tam tego nie ma