Autor Wątek: Podwyżki 2016  (Przeczytany 622832 razy)

Offline Emeryt1975

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Podwyżki 2016
« dnia: Grudzień 09, 2014, 20:48:55 »
http://finanse.wp.pl/kat,1342,title,Piotrowska-bede-walczyc-o-podwyzki-dla-funkcjonariuszy-od-2016-r,wid,17089146,wiadomosc.html



Cytuj
Piotrowska: będę walczyć o podwyżki dla funkcjonariuszy od 2016 r.
WP.PL / Marcin Gadomski

Będę starała się wywalczyć systemową podwyżkę dla służb mundurowych podległych MSW - zapowiada szefowa resortu Teresa Piotrowska. Jak dodaje - chciałaby, żeby wzrost wynagrodzeń funkcjonariuszy nastąpił od 2016 r.

-Podwyżki otrzymali nauczyciele akademiccy. Były one zagwarantowane, dlatego chciałabym od 2016 r. wprowadzić podwyżkę dla służb mundurowych. Myślę, że to jest dobry czas, żeby zawalczyć o podwyżki dla funkcjonariuszy formacji podległych MSW - powiedziała minister.

Mundurowi znaleźli sposób na przepisy
Jak dodała, wzrost wynagrodzeń następowałby w sposób systemowy, na przestrzeni dwóch, trzech lat.

Piotrowska przyznała, że związków zawodowych ani samych funkcjonariuszy mogą nie satysfakcjonować obecne zarobki. - To jedno z moich wyzwań, by po kolejnych grupach (zawodowych) również służby mundurowe zostały objęte systemową, kroczącą podwyżką - dodała minister. Zastrzegła, że ewentualne podwyżki mają dotyczyć: Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu.

Przypomniała, że w 2015 r. o 145 zł brutto wzrosną pensje pracowników cywilnych służb podległych MSW; trwają też prace nad zmianami zasad naliczania dodatku za wysługę lat funkcjonariuszy. Jak już wcześniej informowało MSW, chodzi o to, by zachęcić funkcjonariuszy do pozostania w służbie. Przepisy mają wejść w życie w pierwszych miesiącach 2015 r., z naliczeniem od pierwszego stycznia.

Ostatnią podwyżkę służby mundurowe podległe MSW otrzymały w 2012 r - po 300 zł brutto. Podwyżkę tylko dla policjantów i żołnierzy zapowiedział w expose ówczesny premier Donald Tusk; po protestach związkowców zrzeszonych w Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych otrzymali je także inni funkcjonariusze podlegli MSW. Policjantom podwyższono wynagrodzenia od 1 lipca 2012, pozostałym funkcjonariuszom - od 1 października 2012.

Piotrowska powiedziała, że w budżecie na 2015 r. zabezpieczonych jest 80 mln zł na doposażenie Straży Granicznej, m.in. w samochody terenowe, wieże obserwacyjne czy bezzałogowe samoloty. - Realizujemy też program standaryzacji komend i komisariatów policji, przewidziany na lata 2013 - 2015. Do końca roku wydamy łącznie ok. 650 mln zł, na 2015 zostaje nam ok. 350 mln zł. Będziemy podsumowywać i ewentualnie proponować Radzie Ministrów kontynuację tego program - powiedziała minister.

Przyznała, że program jest istotny nie tylko ze względu na konieczności poprawy służby samych policjantów, ale też obsługi osób, które na komisariaty lub komendy przychodzą. - Nadrabiamy długoletnie zaszłości - dodała.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2014, 21:08:24 wysłana przez Butel »

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2014, 21:46:24 »
Panowie i co przez rok teraz będziemy podniecać się obiecanką.Piotrowska szmira z PO jest zakłamana jak cała ta partia.

leszno

  • Gość
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2014, 22:21:51 »
na jesień 2015 wybory więc wybierzcie nas to może bedzie podwyżka - mnie tak nie kupią jak chcieli to mogli dac w 2015

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2014, 08:01:12 »
A gdzie obietnica po 300 przed wyborami...głupców z nas robią.

leszno

  • Gość
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2014, 18:29:02 »
ten pan co obiecał 300 przed wyborami trzepie sobie kase w brukseli,mimo ze zapewniał że tam się nie wybiera jak dla mnie PO to zero wiarygodnośc

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2014, 21:11:57 »
Ciekawe ilu mundurowych głosowało na PO w całej Polsce.... Osobiście znam z otoczenia kilkadziesiąt osób z rodzinami... Gratulacje bo sami sobie taki los wybieramy...

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2014, 23:00:04 »
Tej pani w 2016 w 99% nie będzie już na tym stanowisku, myślę że nawet jak wygra peło, więc obietnice może rzucać sobie na lewo i prawo, ciekawe co na to związki, ale myślę że przyjmą informację o podwyżkach w 16 z radością i odstąpią od organizacji jakiejkolwiek akcji protestacyjnej jak po obietnicach komendanta głównego, a wiemy czym się te obietnice skończyły. Jestem zdania, że tu jest potrzebna zdecydowana reakcja i akcja protestacyjna, która będzie polegać nie tylko na oflagowaniu obiektów, ale również na zaniechaniu szkoleń, ćwiczeń itd. jednym słowem tylko wyjazdy do zdarzeń i nic więcej.

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2014, 08:38:12 »
...... i jeszcze jak wygra PO za rok to dorzuca nam naliczanie z podstawy i wtedy zacznie sie kocioł w naszej formacji! Jak życ ....

Offline Fireman 998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2014, 12:12:07 »
Do kolegi mich piszesz co związki na to a Ty co robisz w tej sprawie? I w dodatku na pewno nie jesteś nawet członkiem związku a najwięcej masz do powiedzenia a my już znamy takich co żerują na związkowcach i tylko piszą,że nic nie zrobili ale jak coś wywalczymy to mówicie, że się wszystkim należy a nie tylko związkowca. Pozdrawiam :straz:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2014, 13:09:36 »
W czwartek kończą się konsultacje projektu zarządzenia NFZ ws. kontraktowania świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) na 2015 r.Minister przypomniał, że od 2008 r. zasady finansowania POZ się praktycznie nie zmieniły, choć lekarze wielokrotnie wnioskowali o podwyżkę stawki kapitacyjnej, czyli pieniędzy, które dostają za każdego zapisanego do nich pacjenta. Obecnie wynosi ona 96 zł.- Proponujemy podwyższenie stawki za każdego pacjenta do 136,20 zł dla każdego lekarza. Jest to podwyżka o 40 zł za każdego pacjenta - podkreślił. Dodał, że średnio lekarz POZ ma zapisanych do siebie ok. 2 tys. pacjentów.
Arłukowicz poinformował, że nakłady na POZ wynoszą obecnie 5,2 mld zł rocznie. Po zmianach, w 2015 r. zwiększą się o 800 mln zł, w sumie wzrosną do 6 mld zł. Zaznaczył, że wprowadzony zostanie system motywacyjnego finasowania lekarzy POZ.
http://www.tvn24.pl/bartosz-arlukowicz-nowe-zasady-finansowania-lekarzy-rodzinnych,497698,s.html

Offline BadBoy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2014, 13:16:40 »
Lekarze zawsze maja za malo... A co do Pani minister to jak pisza koledzy na 100% po wyborach będzie nowa osoba która powie ze nam nic nie obiecala
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2014, 21:21:33 wysłana przez BadBoy »

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 11, 2014, 19:22:46 »
Kolego Fireman998 dla Twojej wiadomości byłem w związkach przez 14 lat ale z powodu tego, że tak wspaniale działają miłościwie nam w nich panujący dałem sobie z tym spokój i wypisałem się bo szkoda moich pieniędzy na takie reprezentowanie mnie

Offline maniera

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 12, 2014, 20:14:41 »
Proponuję kolejne wątki :
1.Podwyżki 2017,
2.Podwyżki 2018,
3.Podwyżki 2019,
4.Podwyżki 2020 ............. . itp :wall:

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 13, 2014, 07:40:15 »
http://finanse.wp.pl/kat,1342,title,Piotrowska-bede-walczyc-o-podwyzki-dla-funkcjonariuszy-od-2016-r,wid,17089146,wiadomosc.html



Cytuj
Piotrowska: będę walczyć o podwyżki dla funkcjonariuszy od 2016 r.
WP.PL / Marcin Gadomski

Będę starała się wywalczyć systemową podwyżkę dla służb mundurowych podległych MSW - zapowiada szefowa resortu Teresa Piotrowska. Jak dodaje - chciałaby, żeby wzrost wynagrodzeń funkcjonariuszy nastąpił od 2016 r.

-Podwyżki otrzymali nauczyciele akademiccy. Były one zagwarantowane, dlatego chciałabym od 2016 r. wprowadzić podwyżkę dla służb mundurowych. Myślę, że to jest dobry czas, żeby zawalczyć o podwyżki dla funkcjonariuszy formacji podległych MSW - powiedziała minister.

Mundurowi znaleźli sposób na przepisy
Jak dodała, wzrost wynagrodzeń następowałby w sposób systemowy, na przestrzeni dwóch, trzech lat.

Piotrowska przyznała, że związków zawodowych ani samych funkcjonariuszy mogą nie satysfakcjonować obecne zarobki. - To jedno z moich wyzwań, by po kolejnych grupach (zawodowych) również służby mundurowe zostały objęte systemową, kroczącą podwyżką - dodała minister. Zastrzegła, że ewentualne podwyżki mają dotyczyć: Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu.

Przypomniała, że w 2015 r. o 145 zł brutto wzrosną pensje pracowników cywilnych służb podległych MSW; trwają też prace nad zmianami zasad naliczania dodatku za wysługę lat funkcjonariuszy. Jak już wcześniej informowało MSW, chodzi o to, by zachęcić funkcjonariuszy do pozostania w służbie. Przepisy mają wejść w życie w pierwszych miesiącach 2015 r., z naliczeniem od pierwszego stycznia.

Ostatnią podwyżkę służby mundurowe podległe MSW otrzymały w 2012 r - po 300 zł brutto. Podwyżkę tylko dla policjantów i żołnierzy zapowiedział w expose ówczesny premier Donald Tusk; po protestach związkowców zrzeszonych w Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych otrzymali je także inni funkcjonariusze podlegli MSW. Policjantom podwyższono wynagrodzenia od 1 lipca 2012, pozostałym funkcjonariuszom - od 1 października 2012.

Piotrowska powiedziała, że w budżecie na 2015 r. zabezpieczonych jest 80 mln zł na doposażenie Straży Granicznej, m.in. w samochody terenowe, wieże obserwacyjne czy bezzałogowe samoloty. - Realizujemy też program standaryzacji komend i komisariatów policji, przewidziany na lata 2013 - 2015. Do końca roku wydamy łącznie ok. 650 mln zł, na 2015 zostaje nam ok. 350 mln zł. Będziemy podsumowywać i ewentualnie proponować Radzie Ministrów kontynuację tego program - powiedziała minister.

Przyznała, że program jest istotny nie tylko ze względu na konieczności poprawy służby samych policjantów, ale też obsługi osób, które na komisariaty lub komendy przychodzą. - Nadrabiamy długoletnie zaszłości - dodała.

Nie ma co się podniecać obietnicami pani minister. Pamiętajmy , że rok 2015 jest rokiem wyborczym i politycy powiedzą wszystko aby tylko zadowolić wyborców, powiedzą wszystko co chcemy id nich usłyszeć . To walka o nasz głosy po to aby utrzymać się przy korycie. A po wyborach znowu będą mieli na w głębokiej d....e
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 13, 2014, 21:15:55 »
Kolego Fireman998 dla Twojej wiadomości byłem w związkach przez 14 lat ale z powodu tego, że tak wspaniale działają miłościwie nam w nich panujący dałem sobie z tym spokój i wypisałem się bo szkoda moich pieniędzy na takie reprezentowanie mnie

Można związki lubić lub nie, ale niestety niema nikogo innego kto by nas reprezentował nikt inny  nie podniesie głosu w sprawie podwyżek czy lepszych warunków pracy. Niestety najczęściej ci ludzie co marudzą nigdy nie byli na proteście czy w grupie ludzi którzy poszli do komendanta prosić o cokolwiek dla kolegów.
Mam mieszane uczucia co do związków ale jestem w nich bo po pierwsze jesli o coś walczą na arenie krajowej to dla wszystkich od komendanta po młodego strażaka, a po drugie mam z kim jechać aby wyrazić sprzeciw wobec decyzji naszych decydentów.

 Jednym słowem musimy sobie zadać pytanie czy reprezentujemy związek choć w kilku procentach tak jak on nas.
Sama obecność w związkach i płacenie składek to nie reprezentowanie formacji.


Offline Bania

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 14, 2014, 19:05:58 »
W naszym interesie jest, aby Pani Minister wywiązała się z obietnic, a obowiązkiem Związkowców by tej sprawy pilnować. Prawda jest taka, że gdyby służby mundurowe  nie dostały podwyżek -systemowych co roku 2016,2017,2018- to będzie Rewolucja. Mam nadzieje, iż rządzący zdają sobie z tego sprawę.  Rolą Komendantów Wojewódzkich jest wywieranie presji na KG w tej sprawie. 

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 16, 2014, 10:18:24 »
kolego w jakim świecie żyjesz???  komendant wojewódzki i presja na swojego szefa??? nikt z zajmujących stołki się nie odezwie bo poleci.
jeżeli ludzie zajmujący stanowiska poniżej KM/KP i jego zastępcy nie będą zabiegać o lepsze warunki pracy to nikt inny się nie wstawi za nami. Kierownik jednostki może nas popierać ale niestety na zewnątrz to nie wyjdzie.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 17, 2014, 13:42:00 »
Posłowie zajmują się w tym tygodniu m.in. rządowym projektem ustawy budżetowej na rok 2015. Podczas sejmowych prac nad budżetem zgłoszono wiele poprawek. PO zaproponowała na przykład, by kwotę 16 mln złotych przesunąć do rezerwy, z której korzystać mogłoby znajdujące się na terenie Centrum Opatrzności Bożej Muzeum Jana Pawła II.

http://natemat.pl/127563,po-chce-zmienic-budzet-16-mln-zl-na-swiatynie-opatrznosci-bozej

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 17, 2014, 21:58:29 »
A niech sobie przesuwają... Jeśli ze strony posłów na których glosowalismy żadna poprawka nie wpłynęła.... Po drugie nie było rozmów z parlamentarzystami chociażby uruchomieniu rezerwy celowej to wybaczcie... Już po wszystkim....

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 17, 2014, 22:36:17 »
Je...ć  PO i PSL i cały ten rząd,  17 lat pracuję ale teraz to już mi się nie chce na służbę jeździć ,a tą nagrodę na święta niech sobie wsadzą całe 50 zł ,motywacja zajebista.Powiem tak od teraz minimum wkładu w wypełnianiu obowiązków mam w dupie poparcie społeczne tak jak państwo ma w dupe mnie

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 18, 2014, 09:07:23 »
Cytuj
Je...ć  PO i PSL i cały ten rząd,  17 lat pracuję ale teraz to już mi się nie chce na służbę jeździć ,a tą nagrodę na święta niech sobie wsadzą całe 50 zł
dostałeś jakaś nagrodę na święta od PO i PSL??? :rofl:

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 18, 2014, 09:33:42 »
Wiem kto dzieli kasę więc nie łap mnie za słówka.ale nigdy takiego dziadostwa nie było .a jak rządzą oni to tylko oszczędności i cięcia.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 18, 2014, 09:46:30 »
Je...ć  PO i PSL i cały ten rząd,  17 lat pracuję ale teraz to już mi się nie chce na służbę jeździć ,a tą nagrodę na święta niech sobie wsadzą całe 50 zł ,motywacja zajebista.Powiem tak od teraz minimum wkładu w wypełnianiu obowiązków mam w dupie poparcie społeczne tak jak państwo ma w dupe mnie

Jeśli chodzi o nagrody to jeszcze chyba nigdy tak nie było jak teraz, śmiech na sali. Nie wiem jak w innych miastach ale w warszawie wstydziliby się ludzi drażnić taką jałmużną.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 18, 2014, 10:14:19 »
Lepiej koledzy nie będzie. Poblokowane stanowiska przez przepisy kwalifikacyjne, awanse o ile są to bez skutku finansowego bo na służbowy dodatek nie ma co liczyć. Nie tylko w Warszawie ale już wszędzie mizeria finansowa. Panowie Komendanci gęby nie otworzą bo boją się swoich 01. W kwestii podwyżek w Sejmie się tylko posmieja patrząc w oknach a żony będą złe że wróciło się lekko na rauszu z uszczuplonym budżetem w kieszeni. No i obowiązków tyle że niewiadomo czy służby między wyjazdami starczy do rana.

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 18, 2014, 14:07:03 »
Żenada  z tymi nagrodami by się wstydzili taką jałmużnę dawać,na pewnej warszawskiej jrg wszystkie zmiany nagrodę przekazali  dla pomoc dla dziecka ,bo co chłopaką po trzydzieści parę złotych  da ,a tak  to chociaż dziecko naszego kolegi po fachu będzie miało na operacje .