Autor Wątek: Nie chcę być złodziejem!  (Przeczytany 16297 razy)

Offline 2ruble

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Nie chcę być złodziejem!
« dnia: Kwiecień 07, 2006, 10:29:56 »
Właśnie niedawno złożyłem pracę końcową na studiach zaocznych inżynierskich. Szkoła wymaga, żebym oddał pracę także na płycie, podobno z powodu weryfikacji w systemie plagiat.
Szkoła wymaga, żebym został przestępcą, wymagając ode mnie pracy napisanej w programie Word.
Zostałem brutalnie zmuszony do złodziejstwa, nie stać mnie na zakup kosztownego oprogramowania, jak się orientuję nie stać na taki zakup wszystkich moich kolegów. Również studenci stacjonarni - młode osoby bez istotnych dochodów są zmuszane do przestępstwa kradzieży. Instytucję stać na ogromne wydatki, finansowane ze środków publicznych i oni programik mają, a co ma zrobić uczeń? dostosować się! NIe ma możliwości, wszyscy doskonale wiedza że to oznacza 'niech  sobiew załatwi lewiznę i zainstaluje'!
Uważam, że to jest skandal. Nie można z jednej strony mieć gęby pełnej frazesów o wysokich walorach etycznych służby i funkcjonariuszy a z drugiej cynicznie zmuszać kilkaset osób rocznie do łamania prawa!!

Moją pracę napisałem w bezpłatnym programie OpenOffice, mam go legalnie zainstalowany na domowym komputerze, podobnie ja i inne programy, które albo kupiłem, albo są darmowe. Niestety całą pracę musiałem przerabiać na Worda, bo szkoła takiej pracy nie przyjmuje! Może to być dziwne dla władz szkoły, ale chcę być uczciwy!!! Dzisiaj legalność Windowsa jest weryfikowana przez Internet, nie wiem czy weryfikuje się inne programy, ale czemu nie? Nie chcę, żebym z powodu programu miał kłopoty z policją w domu.

Jestem wściekły! Wygląda, że w naszym kraju uczciwym buć nie można! Jak się już człowiek uprze, państwowa placówka zmusi go do łamania prawa, a aparat ukarze! To jest jakaś paranoja! Ciekawy jestem czy wszystkie osoby mające wpływ na wydanie takich nakazów same mają w domach oryginalne pakiety po 1000zł szt., a może im firma sponsoruje?

Bardzo prosze osoby, które spotkały się z taką samą sprawą o kilka słów. Interesuje mnie także, czy problem dotyczy innych szkół pożarniczych.
Ludzie, zainteresujcie się, co z nami robią, jak będziesz niedługo pisał pracę zobaczysz - zrobią z Ciebie złodzieja!!

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2006, 11:05:34 »
Może jestem nie w temacie, ale mój OpenOffice 2.0 zapisuje w formacie Worda.... (oczywiście zgadzam się, że szkoła powinna akceptować openoffice'a, albo np. pdf'a).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2006, 11:07:21 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline 2ruble

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2006, 11:24:59 »
Dokumenty typowo biurowe zapisuje znakomicie. Szczególnie od wersji 2.0.
 
Moją pracę chciałem napisać solidnie, więc stosowałem własne style, automatyczne spisy, indeksy i przypisy itd. Udało mi się napisać bardzo przejrzystą pracę z wykresami, tabelami mającą ok 90 stron. Po zapisaniu dla Worda, treść pozostała ale cały układ spisy, indeksy się posypały. Jak wiadomo okres składania pracy to troche nerwowy czas. Nie jestem na miejscu i gdy już przygotuję się w domu to na miejscu w Szkole nie mam możliwości jakiejkolwiek korekty.
Więc trzeba 'gdzieś to sprawdzić' jak się zapisało, no i dokonać poprawek - bagatelka 2 dni samej zabawy z formatowaniem pracy (która w OOffice była perfekcyjna), w imię czego i na na czym? Na Wordzie oczywiście lewym w domu, bo kto wie czy jakaś Pani w Szkole nie powie: ale mi się to nie otwiera (źle się otwiera), proszę przynieść poprawione... No i goń człowieku 200km.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2006, 11:29:23 wysłana przez 2ruble »

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2006, 12:52:27 »
No fakt, to problem. Jeszcze podrążę. Skoro plik w wordzie potrzebny jest do sprawdzenia w systemie plagiat, to może dałoby się samą pracę oddać w pdf, a w wordzie tylko tekst - do sprawdzenia nie jest potrzebna piękna forma. Z drugiej strony już czuję co mądre i wszystko wiedzące panie w dziekanacie by powiedziały ;)

A w ogóle to mnie natchnąłeś. Miewam rocznie trzech, czterech dyplomantów (politechnika) i chyba zacznę wymagać prac napisanych w OO...

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2006, 15:44:09 »
Nie jest to odosobniony przypadek, takie same problemy miała moja siostra - praca napisana w OOo 2.0 i wyeksportowana do Worda i rzeczywiście posypało się trochę, a w dziekanacie mówią - wszystko musi być kropka w kropkę sformatowane jak na wydruku, pdf to dla nich egzotyka. Według mnie paranoja, tym bardziej, ze od listopada ubiegłego roku Open Document Format (format używany przez OOo 2.0) jest jednym z obowiązujących w urzędach.
Tricks are for kids.

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 08, 2006, 11:20:41 »
....i tak nie jest już źle u mnie w komendzie jest juz rejestr oprogramowania i nadzór ścisły. A jeżeli chodzi o samo zapisane to myślę że nie ma kruszyć kopii, można zrobic prace u kolegi, pożyczc laptopa z komendy itd. .... Microsoft jest monopolista i zapewnia zgodność swego oprogramowania - szkoła ma tez słuszny cel walki z plagiatami...
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2006, 19:08:15 »
2ruble napisał
Cytuj
Szkoła wymaga, żebym został przestępcą, wymagając ode mnie pracy napisanej w programie Word.
Słuchaj 2ruble, nie jest to do końca prawda co napisałeś. Szkoła wymaga aby pracę oddać albo w Wordzie albo w
Cytuj
pdf
. Więc jeśli nie chcesz łamać prawa to oddaj w pdf'ie.
I pamiętaj, że jeśli podajesz jakieś fakty, to podawaj je dokładnie i rzetelnie a nie tylko fragmetarycznie.

Offline 2ruble

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2006, 15:16:32 »
Podaję takie fakty przed jakimi mnie i moich kolegów postawiono, teraz proszę Ciebie Pagon, żebyś przedstawił skąd Twoje fakty pochodzą.
Gdybym otrzymał wybór to zapisałbym pdfa bezpośrednio z OpenOffice i po sprawie, takiej alternatywy nie otrzymałem i to są fakty.

Offline Yip Man

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Yip Man
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 09, 2006, 18:04:53 »
...
twowa placówka zmusi go do łamania prawa, a aparat ukarze[/b]! To jest jakaś paranoja! Ciekawy jestem czy wszystkie osoby mające wpływ na wydanie takich nakazów same mają w domach oryginalne pakiety po 1000zł szt., a może im firma sponsoruje?
...

Możesz kupić Office dla studentów - koszt ok. 350 zł ( zawsze mniej niż ponad 1000 ).

Yip Man

Offline 2ruble

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2006, 20:22:08 »
Znalazłem takie odnośniki na ten temat:
strona formy microsoft http://www.microsoft.com/poland/office/editions/students/default.mspx
i cennik przypadkowego sklepu http://www.skapiec.pl/site/cat/26/comp/8056

Żebym mógł w domu używać tego programu muszę spełnić wymagania m.in.:
Za stroną firmową:
Cytuj
System operacyjny Microsoft Windows® 2000 z Service Pack 3 lub nowszym albo Microsoft Windows XP lub nowszy.
Mam nienajnowszy komputer z legalnie kupionym przeze mnie Windows98, no i niestety musiałbym kupić jeszcze Windows XP, a możliwe, że cały komputer...paranoja. Wszystko z powodu jednego niezrozumiałego wymogu ludzi, którzy nie chcą zwyczajnie pomóc. Co tu się dziwić, że ludzie kładą na to lachę i ciągną na lewym. W końcu pisanie pracy to zajmowanie się treścią a nie układanie akapitów na stronie.
 
Nie jestem jakimś przeciwnikiem programu Office, ale uważam, że to coś nie tak. Czy Szkoła ma jakieś gratisy z uwagi na ten wymóg? Rocznie kilkaset osób ma bzdetny problem, bo komuś nie chce się stosować DARMOWY i bardzo funkcjonalny program. Podobno są jakieś zalecenia co do stosowania dokumentów OpenOffice w instytucjach publicznych, więc nie jest to jakiś dziki program.
Kiedy doczekam się czasów, że za własne niemałe pieniądze będę traktowany poważnie w państwowej placówce, która będzie starała się mi pomóc a nie kłaść kłody pod nogi?

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 09, 2006, 20:26:10 »
Cytuj
Możesz kupić Office dla studentów - koszt ok. 350 zł ( zawsze mniej niż ponad 1000 ).

Yip Man

349 zł - licencja na trzy stanowiska!!!!
 ^_^



"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 09, 2006, 20:52:42 »
Jeżeli w jakikolwiek sposób zmuszają cie do napisania pracy w Wordzie to ją napisz .!!!
 Chyba nie sprawdzaja na obronie pracy czy i jaki masz numer licencyjny /??
Słuchaj jeżeli ktoś nie ma kasy na to a jest jakkolwiek zmuszany a monopolista nie obniża ceny (do normalnych wartości /ok. 100 zł/) to ...... domyśl sie sam szkoda nerwów na eksperymentowanie w innych formatach gdy czas nagli a lepiej skupić sie na przygotowaniu do niej i jak najlepiej wypaść a gdy będziesz miał INŻ. to wtedy za zarabianą kase kupisz co trzeba.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 09, 2006, 21:02:36 »
wolicki1 masz rację - nie można zmuszać do pewnych rzeczy.

...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 10, 2006, 17:11:05 »
2ruble napisał:
Cytuj
Podaję takie fakty przed jakimi mnie i moich kolegów postawiono, teraz proszę Ciebie Pagon, żebyś przedstawił skąd Twoje fakty pochodzą.
Gdybym otrzymał wybór to zapisałbym pdfa bezpośrednio z OpenOffice i po sprawie, takiej alternatywy nie otrzymałem i to są fakty.

Informacja z dziekanatu (przeslana mi w zalączniku).
Fakty są następujące 2ruble:


Informacja dla studentów składających prace dyplomowe
W Dziekanacie WIBP należy złożyć:

-jeden egzemplarz pracy dyplomowej w oprawie introligatorskiej. Na okładce pracy, w prawym dolnym rogu, należy przykleić karteczkę z nazwiskiem.
-jedną wersję na płycie CD w formacie Word lub Adobe Acrobat opisaną flamastrem (imię i nazwisko autora),
-płyta w cienkim, plastikowym, przezroczystym pudełku z etykietką zawierającą: imię i nazwisko autora, wydział, rodzaj studiów, tytuł pracy i nazwisko promotora,
-Razem z pracami należy złożyć cztery fotografie o wymiarach 4,5cm x 6,5 cm /bez białych ramek, nie podpisanych/ w mundurze wyjściowym z aktualnym stopniem służbowym /biała koszula, sznur, ogniki, bez nakrycia głowy/.
Można jednocześnie oddawać legitymacje studenckie, identyfikatory oraz książki do biblioteki (najpóźniej w dniu wręczenia dyplomów).

-Przy składaniu pracy będą państwo zobowiązani do:
     - podpisania oświadczenia o samodzielnym napisaniu pracy      dyplomowej,
     - sprawdzenia zgodności danych w indeksie i suplemencie.

-Jeden egzemplarz pracy dostarczają Państwo osobiście promotorowi (w uzgodnionej z nim wersji). [czy na plycie, czy w oprawie introligatorskiej, itp - dop. Pagon]
-Ewentualna korekta tematu pracy - najpóźniej 3 tygodnie przed terminem oddania pracy,
-W razie konieczności kilkudniowego przesunięcia terminu składania pracy, należy złożyć raport /z opinią promotora/ do Pana Dziekana, przed upływem zatwierdzonego terminu.
-Nie będą również przyjmowane prace, których temat nie jest zgodny z zatwierdzonym, lub strona tytułowa - z niżej zamieszczonym wzorem.
-Warunkiem dopuszczenia do obrony jest uregulowanie wszystkich należności finansowych wobec Szkoły oraz  posiadanie wszystkich wpisów ocen w indeksie i na kartach egzaminacyjnych.


Moje fakty pochodza z dziekanatu. Jak widzisz 2ruble wybór był. Mogłeś zapisac i oddac prace w pdf. Wystarczyło tylko ruszyc dup.ę do dziekanatu i się zapytac, dowiedziec, doinformowac. A nie teraz oskarzac Szkole o to ze Cie zmusza do łamania prawa.

Wszystko co tu napisałeś to brednie.

Nie sprawdziles co i jak. I Ty masz byc oficerem!?

Offline papay_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 10, 2006, 18:54:10 »
 ^_^ ^_^ ^_^ ZSZ - PF 30    ^_^ ^_^

Offline 2ruble

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 10, 2006, 21:34:10 »
Pagon, nie wiem dlaczego robisz te osobiste wycieczki.
Twoje papierowe fakty nijak się nie mają do rzeczywistości, nie muszę chodzić do dziekanatu, bo to dziekanat przyszedł i wskazał takie wymogi jakie przedstawiłem.

Skoro jest tak jak piszesz, to przynajmniej podejrzewam nieznajomość różnicy między jedną a drugą formą dokumentu, u pracownika, który 'zapomnial' podać wszystkie możliwości.

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 29, 2006, 17:05:13 »
2ruble wejdz sobie na poniższy link a następnie wybierz INFORMACJE DLA DYPLOMANTÓW.
Na wyświetlonej stronie znajdziesz informacje które wscześniej już napisałem.

Jeszcze raz napiszę, że wszystko co napisałeś 2ruble to brednie.

http://www.sgsp.edu.pl/studia/kierunki/wibp/usm_p/opis_usm_p.php#usm3

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 20, 2007, 07:15:56 »
Rozumiem tutaj 2ruble ! Mam tylko wrażenie, że pozostali wypowiadający się tutaj albo:

1. kończyli studia 20 lat temu - w dobie długopisu i maszyny do pisania,
2. jeszcze nie skończyli - i gówno wiedzą,
3. kończyli całkiem niedawno - ale zapomnieli i są teraz złośliwi dla 2ruble.

Pozdrawiam

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 21, 2007, 09:44:05 »
Pagon, nie wiem dlaczego robisz te osobiste wycieczki.
Twoje papierowe fakty nijak się nie mają do rzeczywistości, nie muszę chodzić do dziekanatu, bo to dziekanat przyszedł i wskazał takie wymogi jakie przedstawiłem.

Skoro jest tak jak piszesz, to przynajmniej podejrzewam nieznajomość różnicy między jedną a drugą formą dokumentu, u pracownika, który 'zapomnial' podać wszystkie możliwości.
Drogi jeszcze nie kolego po treści wypowiedzi odnoszę wrażenie jak na przyszłego oficera toś za bardzo P........zdowaty.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 08, 2007, 22:14:10 »
2ruble wejdz sobie na poniższy link a następnie wybierz INFORMACJE DLA DYPLOMANTÓW.
Na wyświetlonej stronie znajdziesz informacje które wscześniej już napisałem.

Jeszcze raz napiszę, że wszystko co napisałeś 2ruble to brednie.

http://www.sgsp.edu.pl/studia/kierunki/wibp/usm_p/opis_usm_p.php#usm3
chyba za dużo wypiłes... Jeżeli jakis debilny opiekun pracy tak zarządzi, to dziekanat nie ma nic do powiedzenia...
Drogi jeszcze nie kolego po treści wypowiedzi odnoszę wrażenie jak na przyszłego oficera toś za bardzo P........zdowaty.
Lepiej być tym co napisałeś niż złodziejem i kryminalistą tak jak mu sugerujesz!! A łażenie po kafejkach internetowych to pomyłka!! - jeżeli w ogóle są w danej miejscowości... skończyły sie piraty w sklepach, czas by się skończyły w firmie i w domu!!

Tylko szkoda, że mam więcej oryginałów w domu niż w firmie. Przez pewien czas KG preferowała darmowy arkusz kalkulacyjny LOTUS... jednak teraz zrezygnowała z tego.... szkoda...
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline Inferno

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 08, 2007, 23:46:10 »
Zaciekawił mnie ten temat, korzystam z Linuxa, trzymam się z dala od microsoftu  i ciężko znoszę z tego powodu dyskryminację...
Jeżeli od studentów wymaga się korzystania z komercyjnego oprogramowania to daje im się również licencje na ich używanie (do pobrania w dziekanacie). Ale każda uczelnia rządzi się własnymi prawami. I każda pani z dziekanatu również... czasem jest tylko posłanniczką złej wiadomości , ale częściej to zwykły terroryzm! Uniwersytet (etc) powinien być wolny! równiez od microsoftu
Możnaby rozpętać burzę w szklance wody, ale swej pracy dyplomowej sie tym nie przysłużysz niestety ;/ (wniosek do senatu uczelni)
Można oczywiście zignorować problem dosiąść pirata i uszczęśliwić kogo trzeba, ale plus dla autora topicu za to, że postrzega sprawę w kategorii dolus...


Bulwersująca jest również arogancja Pagona - wystarczy, że już uczelnia targnęła się na godność swego studenta... nikt więcej tego błędu nie musi popełniać, można drugiemu człowiekowi zakomunikować o tym, że jest w błędzie w inny sposób, nieprawdaż?


Plus Ultra
In a world without walls & fences , who needs windows & gates ?

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 09, 2007, 18:37:23 »
Tylko szkoda, że mam więcej oryginałów w domu niż w firmie. Przez pewien czas KG preferowała darmowy arkusz kalkulacyjny LOTUS... jednak teraz zrezygnowała z tego.... szkoda...

Niestety muszę Cię zmartwić. Arkusz kalkulacyjny Lotus 1-2-3 używany przez KG nigdy darmowy nie był i nie jest. Możesz zresztą kupić nadal jego najnowszą wersję. Jednak nie dziwię się, że potraktowałeś go jak darmowy, bo tradycja złodziejstwa komputerowego była swego czasu w KG ogromna i szeroka. Oprócz Lotusa rżnięto bez opamiętania Windows 3.11, edytor Ami pro, oraz zwykłego DOS-a. Siłą rzeczy programy przenikały w teren, bo urzędnicy z KG wymagali dokumentów w "swoim" formacie. Równie chętnie pozyskiwano programy do domu. Który pułkownik potrafił, brał dyskietki i męczył się w domu, klikając jednym palcem. Jednak większość pod pachą przynosiła skrzynki, żeby koledzy wgrali...
 
Od niedawna jest inaczej, KG wręcz tryska kasą. Bardzo polubiła pakiet Office, swego czasu drakońsko drogi, więc piractwo kwitło w terenie, żeby sprostać Panom. Był nawet moment buntu, kiedy parę województw pokazało fakjura KG i wprowadziło na swoim terenie Star Office, oraz OpenOffice - bezpłatne pakiety biurowe.

Naiwnie można sądzić, że bardzo szybki rozwój darmowego odpowiednika coś zmieni w sytuacji. Lub też masowe zainteresowanie wszystkich krajów zachodnich w przejściu na bezpłatne oprogramowanie jakoś zainicjuje ten proces (przykłady: 1, 2, 3, 4). Nic bardziej mylnego. KG okopało się na swoich pozycjach, wydając rocznie setki tysięcy złotych na pogramy. Na protesty przetargowe bezczelnie zasłaniają się rzekomą integracją produktów ze stajni MS z ich "specjalistycznymi" rozwiązaniami. W przypadku dokumentów najczęściej jest to parę prostych makro wszytych w arkusze, lub też jakieś archaiczne bazy danych w Accesie, nie aktualizowane i tak naprawdę potrzebne psu na budę. Za wsparcie MS urzędnicy z KG w pełni zasłużyli na medal z kartofla. Szczególnie żałosne jest uderzanie przez KG w strunę "działań w obszarze bezpieczeństwa" co miałoby oznaczać stosowanie sprawdzonych, pewnych rozwiązań. Jest to oczywista bzdura i demagogia. Pomijając fakt masowego migrowania na programy otwarte na zachodzie właśnie przez instytucje typu policja, straż, sądownictwo, to nawet nasze lokalne przykłady przejścia na OpenOffice np. przez Komisję Papierów Wartościowych, gdzie prowadzi się sprawy o wiele poważniejsze niż zwyczajowa wymiana pozdrowień na papierze firmowym, wystarczająco to udowadnia.

KG, jako instytucja poza społeczną kontrolą nigdy nie osiągnie akceptowanego poziomu kompetencji. Rozrzutność jest wręcz a atrybutem postępu i jakości, za które odbiera się nagrody a nie zbiera w dupę.


** Zapomniałbym, najśmieszniejsze jest to, że trwający jakieś 10 lat proceder rżnięcia programów odbywał się przez ściankę działową z siedzibą KG Policji. :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2007, 19:12:41 wysłana przez pszemek »
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 10, 2007, 11:43:46 »
Zejdź na ziemie i popatrz ile jeszcze tych piratów jest nawet w komendach i jakoś nikt poza tobą włosów z głowy nie rwie . Na koniec życzę ci byś jako stary oficer pozostał  przy tych wartościach bo na pewno ci sie odmieni i to nie zbyt długo po twym przydziale służbowym.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 11, 2007, 14:57:00 »
...Niestety muszę Cię zmartwić. Arkusz kalkulacyjny Lotus 1-2-3 używany przez KG nigdy darmowy nie był i nie jest. ...
Sorrki, źle się wyraziłem. Chodziło mi o pełną wersję wydaną przez PC World Komputer w 1998 roku na CD
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline Inferno

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nie chcę być złodziejem!
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 12, 2007, 17:03:27 »
Zejdź na ziemie i popatrz ile jeszcze tych piratów jest nawet w komendach i jakoś nikt poza tobą włosów z głowy nie rwie .

Jak ja uwielbiam rozkładaczy rąk :]
Plus Ultra
In a world without walls & fences , who needs windows & gates ?