Autor Wątek: pomoc ze strony drogowców!!!  (Przeczytany 3099 razy)

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
pomoc ze strony drogowców!!!
« dnia: Grudzień 03, 2014, 20:10:21 »
http://www.tvn24.pl/barierki-na-autostradzie-a4,494974,s.html

w woj małopolskim gddkia założenie barier w okolicy wjazdów alarmowych tłumaczy tym, iż kierowcy zatrzymywali się w tych miejscach na siusiu, a puźniej włączali się do ruchu stwarzając zagrożenie dla uczestników, obecnie troszkę poprawili sposób demontażu ale i tak zajmuje to 6 min, zobaczymy co będzie zimą jak MRÓZ ściśnie  :kask: -_-

Offline BadBoy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: pomoc ze strony drogowców!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2014, 21:30:40 »
Jak zwykle w Polsce na bogato. Najpierw zjeb$% a później naprawiać. Nie można stosować wzorców z zachodu gdzie barierki są zdejmowane ręcznie bez stukania czymkolwiek. BTW. Byli o tym material w TV. Sprawa utrwala od roku i ruszyla po naglosnieniu.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: pomoc ze strony drogowców!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2014, 20:06:28 »

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: pomoc ze strony drogowców!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2014, 21:11:43 »
Nie wiem co zajmuje tyle czasu przy wersji z klinami. Kilkukrotnie rozbieralismy je na S8 i w 2 osoby zajmowało to max 1,5 min. Chyba że oni składają je po przejeździe.

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: pomoc ze strony drogowców!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2014, 00:44:30 »
Kliny nie wyglądają najgorzej. Może i ze śrubami nie poszłoby tak źle gdyby strażacy wiedzieli w którą stronę się je odkręca :D

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: pomoc ze strony drogowców!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2014, 14:06:15 »
Widać że nie odkręcałeś.... Śruby są dobre przez dwa tygodnie, później są zasyfione piaskiem, rdzewieją, bariery po sezonie lato - zima są krzywe, powyginane, wad można wymieniać wiele... A czas leci.....
Kliny szałowe też nie są, ale można go wybić byle czym, a bariery przenieść w całości.
EGO = 1 / wiedza

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: pomoc ze strony drogowców!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2014, 14:26:20 »
Chodziło mi wyłącznie o to,że strażacy na filmie zamiast odkręcać siłowali się ze śrubami w przeciwną stronę :P

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: pomoc ze strony drogowców!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2014, 16:46:59 »
@BM, nie oglądałem filmu aż tak dokładnie, wniosek taki, że trzeba mocniejszy klucz kupić i z przedłużką by w razie czego śruby poukręcać...
Kiedyś już parę razy mówiłem przedstawicielom GDDKiA, że jak będę miał problemy z rozebraniem PA na autostradzie to ją potnę, obiecywali że będą konserwować... Na razie jeszcze nie próbowałem przecinarką, ale zima przed nami....
pozdr
EGO = 1 / wiedza