Autor Wątek: dyżurny  (Przeczytany 12336 razy)

Offline rolf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
dyżurny
« dnia: Listopad 18, 2014, 18:36:26 »
Co dalej z dyżurnymi.
Chodzi mi o to że juz tak długo czekamy na podwyższenie grupy ale na obietnicach się kończy a obowiązków coraz więcej
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2014, 08:16:07 wysłana przez Butel »

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: dyżurny
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2014, 17:55:11 »
A co ma być ? Oprócz zwiększenia obowiązków i zjebanego 12 godzinnego sytemu pracy (w kilku województwach) nic się nie zmieni.
Związki zawodowe mają w stosunku do nas wielkie plany. Szkoda tylko, że kończy się tylko na zapowiedziach i słownych zapewnieniach.
Dlaczego w wielu Komendach Powiatowych służba na SK pełniona jest tylko przez jednego funkcjonariusza ? W innych służbach mundurowych na tożsamych stanowiskach służbowych obsady są minimum 2 osobowe, nawet w Wojskowych Strażach Pożarnych. Ba, wiedzą o tym także w dyspozytorni warszawskiego metra: 
Cytuj
Ze względu na wagę tej funkcji, stanowisko dyspozytora jest zdublowane.

Może ktoś w końcu poruszy ten problem ? Co będzie jeśli podczas nocnej służby dyżurny (odpukać) straci przytomność i nie będzie mógł odebrać zgłoszenia ? Ktoś w ogóle myśli o tym, że taka sytuacja hipotetycznie jest możliwa ?

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: dyżurny
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2014, 22:04:56 »
Dyżurny ma SWD (system wykańczania dyżurnych słowa jednego z niewielu mądrych brygadierów mających ja... ), dlatego skoro z nim walczy i jest sam na stanowisku to nie ma czasu by się stawiać KP/KM,

Offline rolf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: dyżurny
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2015, 13:03:12 »
Witam dyżurnych zauważyłem dziś na stronie Floriana prośbę do dyżurnych o włączenie się do protestu ok. Tylko co dalej z nami  podwyższenie grupy obietnice i nic w tym kierunku, a obowiązków coraz więcej.
Chory system 12 godzinny, brak możliwości złapania nadgodzin, omijanie w nagrodach. 

Offline dante

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: dyżurny
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2015, 14:38:11 »
zgadzam się z kolegami, dyżurni są pokrzywdzoną grupą w PSP - chociaż by o uszczęśliwiający wszystkich system 12 godzinny. Podwyższenie grup super szkoda tylko, że na mówieniu o tym się kończy. Chociaż w liście otwartym do KG zostało mu wytknięta obietnica podniesienia grup na SKKP/M. Teoretycznie jest następna okazja (planowane "podwyżki" i przepis kwalifikacyjny) dużych nadziei nie mam ale może coś się ruszy.
A z innej beczki ktoś słyszał o możliwości doliczania 0,5% do emy przez dyżurnych, ponoć jakiś wyrok trybunału w tej sprawie był?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: dyżurny
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2015, 18:01:54 »
Panowie odnosząc się do postulatu uchwalonego przez Florka informuję, że jeśli w danej komendzie funkcjonują zasady współpracy z mediami lub dyżurny/dyspozytor ma w zakresie czynności udzielanie informacji mediom to w przypadku:
Cytuj
zaprzestanie przez strażaków pełniących służbę na stanowiskach kierowania Komend Wojewódzkich/Powiatowych przekazywania informacji do mediów
może się mu trafić komisja dyscyplinarna za nie wykonywanie poleceń przełorzonych
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: dyżurny
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2015, 21:25:41 »
u mnie potrafią dzwonić po kilkanaście razy w czasie służby... co usłyszą sygnały to zaraz telefon.. czasem nawet jak nic nie jedzie to dzwonią... nawet najbardziej cierpliwego potrafi to wyprowadzić z równowagi...

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: dyżurny
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2015, 21:39:59 »
Kolego Eginox mylisz się i siejesz defetyzm. Od udzielania in formacji jest rzecznik. Czy odmowa poddaniu się inspekcji(którą preferujesz) jest ok? Wszystkie związki mająw programie  podniesienie grup na stanowiskach kierowania. Florek również. Poz Pytek

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: dyżurny
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2015, 22:45:11 »
Kolego Eginox mylisz się i siejesz defetyzm. Od udzielania in formacji jest rzecznik. Czy odmowa poddaniu się inspekcji(którą preferujesz) jest ok? Wszystkie związki mająw programie  podniesienie grup na stanowiskach kierowania. Florek również. Poz Pytek
A może mały zakład czy nie wykonanie polecenia przełożonego to podstawa do postawienia na komisji dyscyplinarnej? Każde SK ma u siebie rejestrator rozmów, jeśli dyżurny podpisał się pod jakimkolwiek dokumentem który w którym się zobowiązał do udzielania informacji mediom to może zostać pociągnięty do odpowiedzialności.
A co do inspekcji to wskaż proszę kogokolwiek kto ma napisane że musi poddawać się inspekcjom w zakresie czynności?
A co do inspekcji z KM/KP to wiadomo od dawna że nie mają one podstawy prawnej.... 
A co do defetyzmu to nauczyłeś się kolego jednego trudnego słowa i próbujesz zabłysnąć a pragmatyczne podejście do służby nakazuje liczyć się z ryzykiem i mówić prawdę.
A na koniec to nie media są naszym wrogiem,  wręcz są sojusznikiem w czasie protestu(i kampanii wyborczej) wiec po jaką cholerę denerwować sojusznika? 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: dyżurny
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 29, 2015, 10:10:04 »
Dla mnie postulaty Floriana to śmiech na sali , zamiast podpisać sie pod tym co przedstawiła Solidarność chcieli sie pokazać , ale w sumie to nic z tego nie wyszło,  stracili resztki mojego zaufania .
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: dyżurny
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 29, 2015, 13:23:47 »
Dla mnie postulaty Floriana to śmiech na sali , zamiast podpisać sie pod tym co przedstawiła Solidarność chcieli sie pokazać , ale w sumie to nic z tego nie wyszło,  stracili resztki mojego zaufania .
Tylko poczytaj z którego roku są postulaty i uchwała! Można było podpisać się pod tym, ale akcja protestacyjna Florka trwa od 2011 roku.
można też zapytać dlaczego Solidarność nie przyłączyła się do istniejącego protestu?
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: dyżurny
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 29, 2015, 14:04:20 »
Ok moje nie doczytanie . Ale i tak Swiebodzin rządzi. 😃 pozdrawiam .
Przepraszam za pisownie z tableta.



również pozdrawiam  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2015, 14:12:44 wysłana przez Butel »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: dyżurny
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 30, 2015, 08:43:00 »
Ok moje nie doczytanie . Ale i tak Swiebodzin rządzi. 😃 pozdrawiam .
Przepraszam za pisownie z tableta.
również pozdrawiam  :rofl:

To już wiemy skąd będzie przyszły KW  :zamknij:  :klol:

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: dyżurny
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 28, 2015, 12:26:09 »
Witam
Prawda jest taka ze wszyscy maja nas ... wiadomo gdzie. Nie zmienia się system pracy, nie ma podwyższenia grup zaszeregowania dla dyżurnych. Czy ktoś na górze widzi te kwestie????
Pozdrawiam

Offline romano

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: dyżurny
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 28, 2015, 22:27:06 »
20 lat na SK i zawsze obiecanki, a to serce komendy , centrum dowodzenia itd itd itd........ Cały czas dorzucanie nowych procedur, formatek, drzew, map, aktualizacji SWD odhaczyć to, tamto, statystyki sryki, realizacja zadań operacyjnych jakbyś pracował w systemie biurowym. Wszyscy zapominają, że PSK/MSK spełniają również role punktów alarmowych i po prostu Dyżurni się czasami nie wyrabiają. Więc na nowo Polska Ludowa: przecież są procedury, wytyczne, flagi rodzaje , podrodzaje i różne dyrdymały. A tam tylko jeden człowiek na 8 grupie. Zresztą nawet jak dadzą nie wiadomo jaką to i tak w pracy na SK sie nic nie zmieni. Tylko satysfakcja większa. Pomarzyć można o podniesieniu grup. Chłopaki  z podziału trochę się podśmiewają zwłaszcza d-cy zastępu i st. operatorzy.
Ech