Autor Wątek: SGSP- Technikum czy liceum?  (Przeczytany 3328 razy)

Offline igson.1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
SGSP- Technikum czy liceum?
« dnia: Listopad 10, 2014, 21:27:03 »
Poszukuję osoby, która studiuje w SGSP i jest po szkole zawodowej (technikum). Jestem w ostatniej klasie gimnazjum i mam przed sobą wybór szkoły średniej. Od 2 lat jestem członkiem MDP. Rozważam pójście do technikum mechanicznego na profil technik informatyk-klasa wojskowa. Wolę mieć jakiś zawód po szkole średniej, niż pozostać z wykształceniem wyższym. Mam lekkie problemy ze zdrowiem i boję się, że nie będę mogła studiować W SGSP chociaż bardzo bym chciała. Moje pytanie to czy technikum jest w stanie przygotować mnie do takich studiów i czy nie będę miała zaległości z wiedzą. Chcę podkreślić że to technikum jest najlepszym w moim mieście i ma bardzo wysoki poziom nauki. :)

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: SGSP- Technikum czy liceum?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2014, 23:15:27 »
Nie studiuje co prawda w sgsp (jeszcze ^_^) ale myślę, że mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie -_- nie wiem co to za technikum, ale żadna szkoła Cie do studiów nie przygotuje tylko do matury jak już coś. Wszystko zależy od Ciebie, przeanalizuj pod kątem nauczycieli poszczególnych i swoich chęci do nauki (w tech więcej nauki niż w lo) Nie do końca rozumiem jakie zaległości z wiedzą masz na myśli, ale podkresle raz jeszcze, że to wszystko zależy od Ciebie. Nie zapominaj też, że technikum trwa rok dłużej

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: SGSP- Technikum czy liceum?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2014, 23:36:55 »
Rozważam pójście do technikum mechanicznego na profil technik informatyk-klasa wojskowa.
Zapomnij, że taki profil - bez poświęconego dodatkowego czasu i najprawdopodobniej pieniędzy - przygotuje Cię do egzaminów (względnie matury) z fizyki czy z chemii.

Co do reszty: @rabbitv wyczerpał temat. Jeżeli sama nie będziesz uczyła się z przedmiotów ścisłych po szkole czy nie będziesz chodziła na jakieś korki, to krótko mówiąc "szału nie będzie".
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline igson.1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: SGSP- Technikum czy liceum?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2014, 17:20:18 »
@rabbitv Mówiąc zaległości w nauce mam na myśli fakt, że jednak idąc do liceum np na mat-fiz bardziej położą nacisk na przedmioty ścisłe niż w tym technikum. I czy nie będę miała zbyt małej wiedzy jeśli chodzi o SGSP. Ale po części na to odpowiedział @Levy. Jednak bardzo mi zależy na rozmowie prywatnej ze studentem po technikum. Wiem, że ode mnie z miasta kilka osób poszło do CS PSP po tym technikum do którego chciałabym iść.

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: SGSP- Technikum czy liceum?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2014, 18:40:19 »
Jestem absolwentem technikum i uważam, że to była zła decyzja wybierając tę szkołę. Bo w praktyce do matury nie zostałem dobrze przygotowany, w klasie większość osób była średnio bystra, a nauczycielka od matematyki sobie wzięła wolne 2 miesiące przed maturą i nie mieliśmy zastępstw. Jak dla mnie takie przygotowanie do matury to paranoja, zdasz ją. Owszem, ale nie uzyskasz wystarczającej ilości pkt aby iść do SGSP. Zawód wyuczony w technikum też średnio sobie szanuję, bo większość lekcji to ściema i kopiowanie zadań z neta. Twoja decyzja, Twój wybór. Ale z tą wiedzą, którą mam dzisiaj to bym wybrał mat-fiz w najlepszym LO do jakiego mógłbym pójść.

Offline igson.1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: SGSP- Technikum czy liceum?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2014, 16:39:13 »
@Champion Dzięki :) Myślę, że Twoja odpowiedź bardzo mi pomogła :)