Autor Wątek: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do  (Przeczytany 11626 razy)

Offline Kubulus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« dnia: Listopad 09, 2014, 08:37:54 »
Witam.
Mam taki problem i nie wiem jak się do niego odnieść . Jestem członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej. Wiadomo jest alarm w remizie więc w celu ratowania ludzi i ich dobytku trzeba jak najszybciej udać się do remizy i wyjechać do akcji. I tu właśnie to co mnie trapi. W celu błyskawicznego dotarcia do remizy jadę swoim prywatnym samochodem, żeby było szybko to przypuśćmy że znacznie przekraczam prędkość, wyprzedzam na ciągłej linii itd., itd. – po prostu łamię szereg przepisów. Dostrzega to patrol policji i zatrzymuje mnie do kontroli i co wtedy? Czy bezwzględnie otrzymam mandat, czy może Policjant zrozumie sytuację i pozwoli mi dalej jechać. Wiem, że mam obowiązek jechać przepisowo bo nie jestem pojazdem uprzywilejowanym, ale cóż cel mojej jazy jest szczytny więc jak podejdą do tego Policjanci, czy traktują w takich sytuacjach pobłażliwie strażaków ochotników?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2014, 08:54:57 »
Powinieneś jeszcze pałą dostać! Wytłumaczcie mi ludzie,  dlaczego aż tak szarżujecie jadąc na alarm? Przepisy nawet obowiązują jak jedziemy na sygnałach, czy to tak trudno zrozumieć? Kiedyś dojdzie do tragedii i wtedy wszyscy zwrócą się przeciw nam. Wiem moje zdanie jest mało popularne, ale tak jest. Ryzykujemy czyjeś życie w imię wyjazdu do plam oleju, kolizji i pożarów śmietnika, na pewno warto?

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2014, 09:27:38 »
znacznie przekraczam prędkość, wyprzedzam na ciągłej linii itd., itd. – po prostu łamię szereg przepisów.

Jesteś po prostu idiotą i życzę ci aby patrol policji to dostrzegł i nie był pobłażliwy, zanim kogoś zabijesz.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2014, 13:03:02 »
Witam.
Mam taki problem i nie wiem jak się do niego odnieść . Jestem członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej. Wiadomo jest alarm w remizie więc w celu ratowania ludzi i ich dobytku trzeba jak najszybciej udać się do remizy i wyjechać do akcji. I tu właśnie to co mnie trapi. W celu błyskawicznego dotarcia do remizy jadę swoim prywatnym samochodem, żeby było szybko to przypuśćmy że znacznie przekraczam prędkość, wyprzedzam na ciągłej linii itd., itd. – po prostu łamię szereg przepisów. Dostrzega to patrol policji i zatrzymuje mnie do kontroli i co wtedy? Czy bezwzględnie otrzymam mandat, czy może Policjant zrozumie sytuację i pozwoli mi dalej jechać. Wiem, że mam obowiązek jechać przepisowo bo nie jestem pojazdem uprzywilejowanym, ale cóż cel mojej jazy jest szczytny więc jak podejdą do tego Policjanci, czy traktują w takich sytuacjach pobłażliwie strażaków ochotników?
Skończ waść wstydu oszczędź...

Powinieneś jeszcze pałą dostać!
I to z dwa albo trzy razy.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2014, 14:39:09 »
A ja z ciekawości zapytam - ile kilometrów masz do tej remizy?

Offline Rafalento998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • Straż pożarna powiatu częstochowskiego
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2014, 14:56:53 »
U mnie tak kiedyś było, że któregoś z druhów zatrzymali. Nie dostal mandatu, a jedynie pouczenie żeby wolniej i bezpieczniej.
Redaktor:
czestochowa998.pl
remiza.com.pl

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2014, 17:06:20 »
U mnie tak kiedyś było, że któregoś z druhów zatrzymali. Nie dostal mandatu, a jedynie pouczenie żeby wolniej i bezpieczniej.
do czasu... do czasu...

Offline Kubulus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 09, 2014, 17:55:27 »
W moim pytaniu był takie zdanie :
żeby było szybko to przypuśćmy, że znacznie przekraczam prędkość, wyprzedzam na ciągłej linii itd., itd. - podkreślam słowo ,,przypuśćmy", ale cóż zakładając temat na forum trzeba liczyć się z tym, że znajdą się takie głąby jak madmax29,
hasici99 i Levy, którzy wchodzą na fora aby się po mądrować, a nie poważnie podejść do sprawy. A pisanie głupich odpowiedzi wynika z ciemnoty i braku wiedzy na dany temat!!!
P.S.
Do remizy mam 200m i chodzę piechotą. A pytanie jest z życia wzięte może komuś mądre odpowiedzi by coś dały.

Offline Rafalento998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • Straż pożarna powiatu częstochowskiego
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2014, 18:32:34 »
Nie oszukujmy się - który z Was - obrońców przepisów jedzie 50 km/h na alarm? Tak z czystej ciekawości? 
Redaktor:
czestochowa998.pl
remiza.com.pl

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2014, 18:33:05 »
Głąbem to Ty jestes...

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 09, 2014, 18:42:28 »
Mądre odpowiedzi... hmm...

http://www.mamytatytematy.pl/marek-konkolewski-droga-do-porodu/
http://www.mamytatytematy.pl/droga-do-porodu-mozemy-lamac-przepisy-prawnik-odpowiada/

Może nie 100% w temacie, ale jakieś światło na problem rzuca.

Swoją drogą gdzieś na forum był temat o uprzywilejowaniu prywatnego auta w ruchu, który niejako mógłby odżyć w związku z niedawnym filmikiem gdzie ratownik medyczny popyla swoją terenówką bo na CB poszła informacja o wypadku. Wtedy jakoś się dyskusja zakończyła zakrzyczeniem przez wielbicieli teorii chaosu i zniszczenia, że gdyby takie prawo wprowadzić, to delikatnie mówiąc mielibyśmy do czynienia z armagedonem w czystej postaci. Tyle że od tamtego czasu zmieniły się przepisy, i uprawnienia na pojazdy uprzywilejowane swoje kosztują, co w kręgu zainteresowanych tematem pozostawia właściwie jedynie kierowców wozów bojowych, których nawiasem mówiąc bardzo brakuje, i bez nich wyjechać się nie da.

Nie zachowujcie się jak dzieci w piaskownicy które wyrywają sobie grabki - jest pytanie, powinna się pojawić odpowiedź, rzeczowa, a nie jakieś "walenie pałą" i zahukiwanie grupowe. No co to jest - Korea Północna gdzie są zakazane tematy, nie można pytać o pewne rzeczy i nie można mieć swojego zdania? Głęboki oddech weźcie, napijcie się meliski czy coś...

Chociaż szczerze wątpię aby w tym momencie można było jeszcze mówić o konstruktywnej dyskusji w temacie...
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 09, 2014, 18:46:10 »
W moim pytaniu był takie zdanie :
żeby było szybko to przypuśćmy, że znacznie przekraczam prędkość, wyprzedzam na ciągłej linii itd., itd. - podkreślam słowo ,,przypuśćmy", ale cóż zakładając temat na forum trzeba liczyć się z tym, że znajdą się takie głąby jak madmax29,
hasici99 i Levy, którzy wchodzą na fora aby się po mądrować, a nie poważnie podejść do sprawy. A pisanie głupich odpowiedzi wynika z ciemnoty i braku wiedzy na dany temat!!!
P.S.
Do remizy mam 200m i chodzę piechotą. A pytanie jest z życia wzięte może komuś mądre odpowiedzi by coś dały.

Piszesz żeby poważnie podejść do sprawy a zadajesz idiotyczne pytania... Dla mnie nie ma nic gorszego niż koleś jadący na adrenalinie, nie stosujący się do przepisów. Co niektórym wydaje się że jak przyjadą do remizy 30 sekund później to ktoś zginie... Niedawno była sytuacja jak druhowie Jelczem sprasowali dwie kobiety w zaparkowanym samochodzie.

Offline Kubulus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 09, 2014, 19:48:28 »
Dobra może w ten sposób. Nie róbmy z siebie idealnych kierowców, pewnie większość z nas na co dzień jeździ np. 70km/h w terenie zabudowanym. Łapie nas policja no i jest mandat i punkty. I jak najbardziej OK. Ale sytuacja podobna - jedziemy w zabudowanym te przykładowe 70na godzinę łapie nas policja tyle,  że jesteśmy w drodze do remizy. I w tej sytuacji czy policjant daruje nam karę i pozwoli jechać dalej? (załóżmy, że zrobi to w ramach pewnej solidarności tak jak np. utarło się ,że policjant zatrzymuje kierowcę łamiącego przepisy, a ten okazuje się być z zawodu policjantem więc w ramach zawodowej solidarności nie dostaje mu mandatu tylko jedzie dalej). O takie coś mi chodziło, tylko że niektórym na forum trzeba  dokładnie wytłumaczyć, tak że człowiekowi dnia by brakło na pisanie postów.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 09, 2014, 20:12:34 »
Dobra może w ten sposób. Nie róbmy z siebie idealnych kierowców, pewnie większość z nas na co dzień jeździ np. 70km/h w terenie zabudowanym. Łapie nas policja no i jest mandat i punkty. I jak najbardziej OK. Ale sytuacja podobna - jedziemy w zabudowanym te przykładowe 70na godzinę łapie nas policja tyle,  że jesteśmy w drodze do remizy. I w tej sytuacji czy policjant daruje nam karę i pozwoli jechać dalej? (załóżmy, że zrobi to w ramach pewnej solidarności tak jak np. utarło się ,że policjant zatrzymuje kierowcę łamiącego przepisy, a ten okazuje się być z zawodu policjantem więc w ramach zawodowej solidarności nie dostaje mu mandatu tylko jedzie dalej). O takie coś mi chodziło, tylko że niektórym na forum trzeba  dokładnie wytłumaczyć, tak że człowiekowi dnia by brakło na pisanie postów.
To może "głąbie" z takim pytaniem trzeba było założyć temat na forum policyjnym, a nie strażackim?

Skoro takie odpowiedzi ci nie pasują (bo najwyraźniej oczekiwałeś tylko i wyłącznie przyklaśnięcia twojej opinii i odpowiedzi w stylu "Nie mogą dać mandatu! No bo jak to?! Na 100% wszyscy ochotnicy tak jeżdżą, jak tylko syrena zawyje!") to czego się spodziewałeś? No ale co tam... Lepiej rozpierdzielić się w drodze do remizy w imię kolejnego zaliczonego wyjazdu. Daj Boże, żeby przy tym nie zabrać ze sobą niewinnych ludzi.
Z resztą już z góry zakładasz, że wszyscy łamią przepisy, więc po co ta dyskusja.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Kubulus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 09, 2014, 20:26:45 »
Levy i znów post z niepotrzebnym mądrowaniem się. Temat założyłem na forum policyjnym dziś rano i to wcześniej niż na tym forum strażackim.
Mam do ciebie prośbę - nie pisz już nic w tym temacie bo nic mądrego do rozmowy nie wnosisz, a tylko wprowadzasz nieład. Gdybyś się tu głupio nie wypowiadał to może temat założony przeze mnie przybrał by inny obrót wnoszący coś mądrzejszego do życia.
Żegnam cię.


http://forumpolicja.pl/viewtopic.php?f=7&t=48673

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 09, 2014, 21:57:23 »
Temat dość trudny do jednoznacznego werdyktu, nie powinno się przekraczać w sposób powodujący zagrożenie, ale już samo złamanie przepisów ustawodawcy jest jakimś zagrożeniem. Wszystko należy robić z rozsądkiem, czyli krótko mówiąc nie popieram 100 w zabudowanym  -_- Zależnie od odcinka (większość druhów mieszka niedaleko jednostek) przekroczenie prędkości doda nam kilkanaście sekund, najwyżej minutę. Wiem, wiem ile % spada szansa na przeżycie z każdą minutą, no ale niektórym należałoby przypomnieć, że uprzywilejowani są dopiero w wozie strażackim i uzmysłowić, że dobry ratownik to żywy ratownik i odpowiedzialny.. -_-

Offline Lełon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 09, 2014, 22:19:14 »
Tym bardziej że nie zawsze jedziesz do wypadku, co zrobisz gdy okaże się że "wyło" do kota na drzewie  :pyt: a po drodze rozstawili fotoradar :gwiazdki:
Słyszysz czujnik bezruchu ?? Znowu któryś się opierdziela ;-)

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 09, 2014, 23:36:21 »
Kubulus jak wychodząc z zakrętu w drodze na alarm zobaczysz na swoim pasie przechodzącą przez drogę kobietę z wózkiem to Ci zmięknie rura. Ja ten temat przerobiłem i gdybym nie jechał z głową to teraz bym siedział za kratami i miał ogromne wyrzuty sumienia z zabicia dwóch osób.
Nie róbmy sobie jaj. Aparatu oddechowego też nie ubierzesz wchodząc do płonącego pomieszczenia, bo przecież to zajmuje jakiś czas, a w środku mogą być ludzie?
Od razu kojarzy mi się pewna facebookowa akcja: "my ratujemy kiedy Wy się ubieracie".
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline 998Daro112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 11, 2014, 00:30:48 »
Witam u nas jak załączony zostaje alarm to ja na odcinku 1km wyciągałem samochodem średnio 120km/h oczywiście wiem że ta prędkość jest zbyt duża w terenie zabudowanym ale droga jest prosta i widoczność dobra nawet w nocy przez oświetlenie. U nas podczas kiedy wyje syrena ludzie wiedzą że lepiej nie pchać się na drogę bo zaraz pojadą strażacy. Wiec wszyscy mamy średnio 100-130km/h. Raz przy remizie stał patrol policji i akurat był alarm to najpierw wyszedł ze zatrzyma samochód ale widząc że skręca do remizy chłopaki grzecznie odjechali z placu remizy i nikogo nie zatrzymywali. A z fotoradarem mamy taki myk ze jeżeli cyknie któremuś chłopakowi zdjęcie podczas alarmu to później jedziemy lub dzwonimy że był alarm i jechały takie samochody i zdjęcia zostają usunięte. Takie nasze porozumienie z Wójtem. Dużo też zależy u nas od aury i wrunkach na drodze bo jeżeli pada deszcz lub jest śliska nawierzchnia to jedziemy dużo wolniej i hamowanie rozpoczynamy dużo wcześniej żeby któregoś z chłopaków nie potrącić pod remizą.

Może przeginamy z prędkością ale powiedzcie czy wy zawsze jedziecie 50 z zachowaniem wszystkich przepisów zapinając pasy i włączając światła bo ja myślę że na to nie ma czasu. Wiadomo ze najważniejsza jest rozwaga.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 11, 2014, 11:26:02 »
Cóż odpowiedzieć... przykre, ale chyba obowiązkowe badania psychologiczne strażaków widać są zbyt pobieżne i część kolegów chyba jeszcze nie dorosła do tego by wyjeżdżać na akcje.

Żebyście tylko komuś nie zrobili krzywdy bo z tak rozsądnym podejściem to raczej kwestią czasu jest, że się któryś kiedyś rozwali.

Niestety piszę to z własnego doświadczenia - kilkanaście lat temu przez własną głupotę miałem bardzo niemiłą przygodę z dojazdem (hamowanie, poślizg, utrata panowania nad autem). Na szczęście w nic i w nikogo nie przywaliłem ale bardzo mało brakowało. Wstyd mi do tej pory, że przez brawurę mało nie potrąciłem sąsiada z dzieckiem.

Uczcie się na moich błędach.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 11, 2014, 12:41:46 »
Może przeginamy z prędkością ale powiedzcie czy wy zawsze jedziecie 50 z zachowaniem wszystkich przepisów zapinając pasy i włączając światła bo ja myślę że na to nie ma czasu. Wiadomo ze najważniejsza jest rozwaga.
Czytam i nie wierzę. Na włączenie świateł nie ma czasu ? To po ch*j włączacie je w wozie bojowym jak na akcje jedziecie? Nie ma czasu k*rwa.
Dzwonicie i usuwają zdjęcia z fotoradarów? Czy to w ogóle jest legalne? (pomijam, że fotoradary często są źle ustawione itd.).

Albo jesteś jakimś trollem internetowym albo już całkiem was pojeb*ło.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 11, 2014, 12:44:34 »
Nie tyle badania lekarskie, ale jest niestety ciche przyzwolenie na takie rzeczy. Ja śmigam z tolerancyjną 58 km/h  :szalony: Zawsze kumpel który mieszka przy remizie dzwoni do mnie i mówi co mamy. Pompowanie, owady, plama oleju, złamane drzewo? Serio do tego warto lecieć 120km/h w zabudowanym, żeby tylko wyjechać najlepiej w 28 sekund?  :rofl: Jak coś poważnego to najwyżej nie zdążę pojechać i tyle, nie jestem niezastąpiony, a może załapię się na drugi wóz lub sam pojadę busem z resztą "spóźnialskich". Niektórzy naprawdę mają dziwnie we łbie zakodowane, że każdy alarm = wyjazd już, teraz, natychmiast.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 11, 2014, 18:28:52 »
Nie ma czasu nawet żeby światła zapalić? Albo masz lampy na karbid odpalane zapałkami jak pierwsze samochody, albo chcesz być szybszy niż błyskawica. Ale auto odpalasz? Co? Czy może tylko wskazujesz do wozu chwytasz za kółko i robisz bbbbrrrrymm bbbryyymmm  :wall: Nie, nie jadę równo 50 przekraczam prędkość, ale nie lecę na złamanie karku, nie wyprzedzam na trzeciego, nie wymuszam na skrzyżowaniach, mam daleko do remizy, po drodze dwa razy mijam podstawówkę i mam cztery skrzyżowania. Nie zdążę? Trudno. Ale pas zapinam, światła włączam. Zresztą kiedyś przed remizą wyprzedził mnie taki narwaniec i prawie zderzył się z naszą beczką która akurat wyjechała. Pomyślcie co by było, nie dosyć że sam mógł być ranny, to jeszcze skasowane GBA i brak możliwości udzielenia pomocy tym, do których akurat był wyjazd.  Takie gnanie na złamanie karku jest dla mnie objawem braku wyobraźni i niedojrzałości emocjonalnej i tyle, za parę lat wam minie, mam nadzieję że do tego czasu nie zrobicie sobie krzywdy innym ani sobie.

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 11, 2014, 20:07:35 »
Aż mi się przypomina szybki i wściekły z niebieskiego passata na filmiku
https://www.youtube.com/watch?v=E75xYNyvpFA&feature=player_detailpage#t=28  :straz:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: OSP – jazda prywatnym samochodem do remizy w celu wyjazdu do
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 11, 2014, 22:19:24 »
Drogi pamiętniczku: ku pamięci! nigdy nie włączać świateł i nie zapinać pasów jadąc na alarm do remizy. Zbyt duża strata czasu. Całe minuty, godziny.
#Oni już ratują kiedy ty włączasz światła i zapinasz pasy.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.