Autor Wątek: Rezygnacja z OSP  (Przeczytany 5962 razy)

Offline daniels105

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Rezygnacja z OSP
« dnia: Listopad 06, 2014, 19:10:58 »
Witam. Rok temu zostałem przyjęty w poczet członka OSP z KSRG. Było to robione na szybko wszystko, tej jednostki dobrze nie znałem. Teraz jednak chciałbym zrezygnować z przynależności do tego OSP na rzecz innego OSP z KSRG. Powód w tym OSP w którym jestem, robią wszystko za plecami każdego, w ogóle to OSP bardzo dziwnie działa, mało członków, podchodzenie do większości spraw na luzie i lanie na to. Podam przykład: jedziesz na kurs to Ci łaskę robią że koszarówkę pożyczają i nomex. Dzwonią wtedy tylko kiedy coś potrzeba. Ostatnio znajome chłopaki których jednostka jest ode mnie 6 km trzymam z nimi dobry kontakt strażacki, tzn ja coś potrzebuje oni bez problemu a to koszarówkę pożyczą a to nomex i rzucili takie hasło żebym się do nich przeniósł, bo tu jednostka jest działająca. Kiedyś myślałem że odległość do nich może mi przeszkadzać dlatego nigdy nie myślałem realnie o tym żeby do nich dołączyć. Teraz się wszystko zmieniło jak na spokojnie przemyślałem i właśnie chciałbym do nich dołączyć. Co muszę zrobić żeby zachować się jak na strażaka przystało żeby zrezygnować z tamtego osp, chodzi mi tutaj o złożenie rezygnacji czy tam legitymacji strażackiej. Jak to ma sie odbyć? Mogę to zrobić nawet jutro? Czy muszę zrezygnować na zebraniu? Pomoże ktoś?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Rezygnacja z OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2014, 20:01:12 »
OSP to stowarzyszenia. Członkostwo jest dobrowolne. Możesz się wypisać choćby jutro bez podania przyczyny, a możesz także być członkiem dwóch jednostek.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2014, 20:16:12 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Rezygnacja z OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2014, 20:09:13 »
Jeśli to taka jednostka to po prostu nie zapłać składki i od razu sami cię wykreślą :)

Offline daniels105

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Rezygnacja z OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2014, 12:24:45 »
Dzięki chłopaki :) Jestem teraz mądrzejszy :p A powiedzcie mi co z legitymacją? Mam ją zdać czy coś takiego? Czy nie mam takiego obowiązku bo ona traci ważność? Aha i przynależeć mogę do dwóch ale tylko wtedy jak zapłacę składkę w oby dwóch tak? Pytanie bo w mojej rodzinnej miejscowości z której pochodzę ale mieszkam od Niej 20 km jest OSP które nie należy do KSRG, nie ma wozu itp itd. ale chciałbym chłopaków wspierać więc nie ma przeszkód żebym się do nich zapisał?

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Rezygnacja z OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2014, 12:33:52 »
Najlepiej zapisz się do wszystkich OSP w powiecie. Na pewno przyda się im twoje wsparcie.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Rezygnacja z OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2014, 13:05:20 »
Mozesz zapisac sie do wszystkich w polsce jak cie przyjma.
Co do skladek to tylko prawo w danym osp, u mnie sie nie placi