Autor Wątek: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?  (Przeczytany 8157 razy)

Offline Pick

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« dnia: Listopad 01, 2014, 22:16:32 »
Witam,

Chciałbym zadać wam pytanie jako, iż mam dość spory dylemat. Jak wiadomo bardzo ważne jest pierwsze wrażenie i to jaką postawę przyjmiemy za tym pierwszym razem jak ten pierwszy raz na nas spojrzą.
I tu pojawia się pytanie jak zacząć wizytę w remizie? Osobiście pisałem maila, ale od dłuższego czasu nie otrzymuję odpowiedzi. Stwierdziłem, że trzeba spróbować innej metody dotarcia do kontaktu z jednostką. Tym pomysłem jest po prostu pójście do remizy, ale co dalej? Wejść i powiedzieć coś w stylu: "Cześć, chcę do was dołączyć" - takie coś wydaje mi się nieco nie na miejscu. Chciałbym, żeby ktoś mnie tak "wprowadził" do tego świata. Oczywiście już sporo na temat OSP czytałem, rozmawiałem z kilkoma strażakami z różnych jednostek na temat działań, "jak to jest" itp.(ale nie o tym mowa w tym temacie) Jednak nadal nie wiem jak zrobić dobrze to pierwsze wrażenie. Jak się zachować? Co powiedzieć? Jak się przygotować do tej rozmowy?

Pozdrawiam!

Offline wwart

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2014, 22:26:33 »
To nie randka, że musisz robić dobre wrażenie na początku. Poznają Cię po czynach. Przychodzisz i mówisz, że chciałbyś się zapisać. Jako, że OSP jest stowarzyszeniem nie powinno być problemu.

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2014, 22:39:50 »
Przede wszystkim nie poddawaj się, kiedy otrzymasz informację
w stylu "zostaw swój numer telefonu, skontaktujemy się z Tobą"...  :straz:

Offline Pick

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2014, 22:46:34 »
Przede wszystkim nie poddawaj się, kiedy otrzymasz informację
w stylu "zostaw swój numer telefonu, skontaktujemy się z Tobą"...  :straz:

Nie ma opcji xD Jestem wyczulony ze szkoły - zawsze jak chciało się coś załatwić to dyrekcja odsyłała mnie z kwitkiem. Wtedy przychodziłem kolejny raz i kolejny i kolejny... Nie chodzi o natrętność, ale tego nie mam zamiaru odpuścić. Pierwszy krok to jedyne czego się obawiam, później to z górki jak już będą mnie znali.  ^_^

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2014, 23:08:37 »
No ok, temat może wydawać się śmieszny, ale... Rzeczywiście żadnego dobrego wrażenia robić nie trzeba, ale - zakładając że nie wie się kto jest strażakiem, nie ma żadnego "wprowadzającego" to może być problem, którego mail raczej nie rozwiąże.

Mnie osobiście wprowadził kolega - zapoznał ze strażakami na imprezie... oczywiście w remizie ;) Ale w sumie w życiu bym nie wiedział że w ogóle jakaś impreza ma tam miejsce, itd...

W tym roku odwiedziłem babcię w moich rodzinnych stronach, postanowiłem się zgłosić do lokalnej OSP, że przez 2 tygodnie będą mieli do dyspozycji praktycznie całą dobę człowieka z papierami dowódcy i kierowcy - wszak wiadomo że z ludźmi teraz krucho. No i co? Byłem pod remizą ze dwa razy, pokręciłem się chwilę bo była zamknięta na 4 spusty i poszedłem w swoją stronę. Przecież nie będę używał syreny żeby ktoś przyszedł, albo koczował tam żeby się ktoś zainteresował kto tam łazi. Sytuacja może i nietypowa, ale nietrudno sobie wyobrazić kogoś kto nie ma pojęcia jak to działa, jest nowy w okolicy, i naprawdę nie wie od czego zacząć.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Pick

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2014, 09:08:54 »
Ok... Myślę, że można tak dyskutować i się zastanawiać w nieskończoność, a trzeba działać. Dziś tam pójdę i po prostu... Coś wymyślę, a jak nie to powiem tak jak kolega wyżej napisał, że po prostu chcę się zapisać. Przygotuję się tylko na pytania typu: "Dlaczego u nas?", "Dlaczego OSP?" itp. Jednostka do której chcę iść jest dość spora, niemal za każdym razem jak przejeżdżam obok to ktoś tam jest, więc raczej nie będzie problemu ze spotkaniem kogoś.
Trzymajcie kciuki  -_-  Jak wrócę wieczorem to opowiem jak było :P

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2014, 12:16:29 »
Przygotuję się tylko na pytania typu: "Dlaczego u nas?", "Dlaczego OSP?" itp.
No nie, nie żartuj... Chcesz się przygotowywać jak do rozmowy kwalifikacyjnej z dyrektorem korporacji? Przecież chodzi o to żeby było krótko, zwięźle i prawdziwie ;) Oczywiście nie mów że zależy Ci na papierach i szkoleniach żeby wywiać do pracy w PSP, bo mogą nie być z tego zadowoleni. Powiedz że interesujesz się strażą, chciałeś dołączyć do OSP, jeśli dowiedziałeś się czegoś o nich, to możesz o tym wspomnieć, byle się nie wygłupić ;)

Moja przygoda z OSP zaczęła się od rozmowy z naczelnikiem, akurat udało mi się go spotkać za pierwszym razem pod remizą. Powiedziałem że interesuję się strażą, to jest najbliższa OSP, mam możliwość szybkiego, sprawnego dojazdu, jestem dyspozycyjny, w wieku ponad 18 lat, chcę się angażować. No i latka w ochotniczej straży lecą :)
Plus ratio quam vis

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2014, 12:32:21 »
Nie spinaj się za bardzo, bo to nie jest mile widziane  ^_^ Zachowuj się naturalnie, chyba jakaś duża miejscowość skoro nie znasz żadnego strażaka

Offline Pick

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 02, 2014, 20:45:00 »
Cóż... Następne spotkanie pewnie jutro xD
Dziś poszedłem nieco zestresowany. Był tylko ratownik medyczny, który i tak zaraz wsiadł w ambulans włączył syreny i odjechał. Więc akcja zaprzestała spotkania. Aczkolwiek mam numer telefonu, więc jutro zadzwonię wcześniej - co prawda nie powiedzą mi czy będą mieli wyjazd, ale chociaż będą się spodziewać.
Powiem wam, że niezwykle ciekawe przeżycie mimo wszystko. Już podchodząc do remizy tętno mi przyśpieszyło a ciśnienie wzrosło  ^_^ Nie... Nie ze stresu, a z emocji, fascynacji i ekscytacji. Ratownik zdawał się być bardzo przyjazny co też uspokaja  -_-

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 03, 2014, 20:29:57 »
Tak swoją drogą, ile masz lat?

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 03, 2014, 20:47:41 »
Nie ma co się emocjonować, jak osp jest w miarę ogarnięte to nie wyjedziesz do czasu kursu podstawowego (a wiadomo ile czasem się czeka  :fiuu: ). Zapewne zapytają cię, czemu do osp i w ogóle czy wiesz czym jest osp (na luzie, straż ochotnicza, pożary, taka sytuacja). Jak planujesz psp, to nie rzucaj od razu, że chcesz się tam dostać bo źle się na takich patrzy. W sensie, u nas było kilku gagatków co przyszli tylko po kursy (również kpp), ekwiwalent wzięli, a po zebraniu kompletu pozostał po nich tylko mundur na wieszaku, totalnie bezsensu. Inwestuje się w człowieka który potem ucieka.

Offline Pick

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 04, 2014, 08:03:29 »
Tak swoją drogą, ile masz lat?

18 na początku stycznia  -_-

Jak osp jest w miarę ogarnięte to nie wyjedziesz do czasu kursu podstawowego (a wiadomo ile czasem się czeka  :fiuu: ).

Szczerze mówiąc nie zależy mi na tym, aby jak najszybciej jeździć na akcje. Czemu? Wolę dobrze się wszystkiego nauczyć a niżeli pojechać i coś zrobić nie tak. A po za tym na prawdę chcę się bardzo tego wszystkiego nauczyć, bo jest to dla mnie ciekawe.

Jak planujesz psp, to nie rzucaj od razu, że chcesz się tam dostać bo źle się na takich patrzy.

Nie wiążę swojej przyszłości z PSP, więc z tym nie ma problemu.

A co do spotkania, może dziś się uda  ^_^

Offline mikiomah

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 05, 2014, 16:26:12 »
Jeszcze można tak - stawiasz w bramie kratę piwa (bo próg wysoki) i po tej kracie wchodzisz do środka. I to w wielu jednostkach wystarcza  :rofl:

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 05, 2014, 18:40:15 »
Jeszcze można tak - stawiasz w bramie kratę piwa (bo próg wysoki) i po tej kracie wchodzisz do środka. I to w wielu jednostkach wystarcza  :rofl:

ja yhym... chyba w Twojej!!! PATOLOGIA :szalony:

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 05, 2014, 19:27:36 »
A na stronie osp nie ma numeru telefonu do naczelnika czy coś? Albo jakiś znajomy nie ma?

Offline Pick

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 05, 2014, 21:10:06 »
Zadzwoniłem wczoraj i zapytałem kiedy mogę przyjść. Pan, który odebrał telefon powiedział mi godziny i dni, w których zawsze na pewno ktoś jest. Dziś się udałem do remizy. Jako tako poznałem dwóch panów całkiem sympatyczni. Ale wszyscy mieli akurat sporo pracy i zaprosili mnie na jutro, więc rano ostatecznie powinno się w końcu udać - tak do końca  :huh: Ogólnie jest dobrze, już się nawet nie stresuję -_-

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 05, 2014, 21:16:48 »
Może testują twoją cierpliwość i czy ci zależy  :szalony:

Offline Pick

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 05, 2014, 21:23:57 »
To jeszcze jedno pytanko. Ta remiza do, której tak staram się dostać jest 7km ode mnie. Jednakże jest jeszcze jedna jakieś 4km od mojego domu. Myślicie, że może to być jakiś duży problem, że jest bliżej a ja chcę do tej dalszej nieco?

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 05, 2014, 21:38:02 »
To jeszcze jedno pytanko. Ta remiza do, której tak staram się dostać jest 7km ode mnie. Jednakże jest jeszcze jedna jakieś 4km od mojego domu. Myślicie, że może to być jakiś duży problem, że jest bliżej a ja chcę do tej dalszej nieco?
Odpowiedz sobie na pytanie, czy w ciągu 3 minut jesteś w stanie przebyć drogę z domu do remizy...
 
Jeszcze można tak - stawiasz w bramie kratę piwa (bo próg wysoki) i po tej kracie wchodzisz do środka. I to w wielu jednostkach wystarcza  :rofl:
I później macie pretensje, że OSP to same alkoholiki.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 05, 2014, 23:17:26 »
Zapisz się do dwóch i tyle

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 06, 2014, 14:55:15 »
Jeszcze można tak - stawiasz w bramie kratę piwa (bo próg wysoki) i po tej kracie wchodzisz do środka. I to w wielu jednostkach wystarcza  :rofl:

Śmiem twierdzić, że Ty tak dostałeś się do swojej OSP ( o ile do jakiejś należysz).
Żarty tego typu są tutaj nie na miejscu.
 :straz:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 06, 2014, 17:01:46 »
Jeszcze można tak - stawiasz w bramie kratę piwa (bo próg wysoki) i po tej kracie wchodzisz do środka. I to w wielu jednostkach wystarcza  :rofl:

Śmiem twierdzić, że Ty tak dostałeś się do swojej OSP ( o ile do jakiejś należysz).
Żarty tego typu są tutaj nie na miejscu.
 :straz:
Znając życie, to ja wcale tego jako żart nie odbieram  :rofl:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Pick

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Rozpoczęcie, rozmowa i spotkanie - jak to rozpocząć?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 06, 2014, 19:16:00 »
Tak więc: Udało mi się dostać do remizy spotkać parę osób, porozmawiać dowiedzieć się całkiem sporej ilości rzeczy, zobaczyć co się robi kiedy nie ma wezwań. I było świetnie - absolutnie niepotrzebnie się stresowałem, wszyscy bardzo luźno wszystko opowiadali i odpowiadali na moje pytania oraz doradzali co mam powinienem robić. Oczywiście chłopaki "pozwolili" mi umyć wóz xD Jak najbardziej jeszcze była dla mnie to frajda :P
Dziękuję wszystkim za rady i sugestie - na prawdę bardzo mi się przydały i dodały entuzjazmu. No... Może po za tą kratą piwa :P Ale reszta poważnie się przydała  :mellow: