Autor Wątek: Pomocy  (Przeczytany 11119 razy)

Offline FUTERKOWE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Pomocy
« dnia: Październik 05, 2014, 14:00:58 »
Panowie...problem mam nasępujący...mam z moim 01 nie najlepsze stosunki, jak mu się zamarzy to przerzuca mnie ze zmiany na zmiane bez uzasadnienia itd itd (długo by opisywać)...a to przez mój niewyparzony język mówiący to co 01 najbardziej boli.
w mojej KM niestety nie ma związków i na województwie wszystcy wiedzam że nie sa mile widziane przez 01...do tej pory nikt się nie odwazył takiego postulatu wysunąc, lecz mi sie już to wszystko przejadło i chcialbym być chroniony w jakimkolwiek stopniu przez zapędami 01. raczej na założenie związków nie mam co liczyc, bo nie zborę chętnych a to dlatego, że nikt nie chce podpaść 01.

i tu moje pytanie....co moge zrobić? czy moge się zapisać do ZZ w innej KM/P? jakie będa tego skutki jesli chodzi o awanasowanie , nagrody itd (czy 01 będzie musiał konsultować z ZZ wszystko co się tyczy mojej osoby?)

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2014, 16:09:37 »
Zapisać się teoretycznie możesz, ale co dalej? Jeśli jesteś jedną osobą która nie zgadza się z tym co robi 01 to coś jest nie tak. bo wszystkim pasuje, tobie nie. Co ci da przynależność do związku? Awans? to decyzja przełożonego , tak jak z wysokością nagród. Ewentualnie można powalczyć o służbowy jeśli masz niższy niż inni na tym samym stanowisku i tyle, bo nagrody to w dużej mierze też zależą od niego. Co do przenoszenia między zmianami, nie ma przepisu zakazującego tego.

Offline FUTERKOWE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2014, 16:18:27 »
Szukasz problemu tam, gdzie go nie ma. Nie chodzi mi o awanse bo tego i tak nie dostane. Chodzi mi o równe traktowanie mnie z kolegami na tych samych stanowiskach (niższe nagrody, dodatki itd). Ja sie otwarcie z nim nie zgadzam stąd powiedzmy "reperkusje" inni poprostu siedza cicho a moc jest tych, ktorzy sie nie zgadzaja z 01 i jego decyzjami...ale jak pisałem wczesniej wszystcy wola siedzieć cicho bo zawsze może być gorzej.

A moje pytanie bardziej tyczyło się tego własnie co mi da przynaleznośc do związków nawet w innej KM...czy opłaca mi się taki krok bo jesli nie da mi to ochronki w postaci np..konsultacji )1 - ZZ w kazdej mojej sprawie to nie będe tego robił bo to przeciez otwarta wojna z 01.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2014, 16:23:57 »
Ale zapisanie się do ZZ w innej komendzie będzie dla niego równoznaczne z wypowiedzeniem wojny. Możesz też napisać do KW raport że czujesz się mobingowany, ale to w PSP czyste S-F

Offline FUTERKOWE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 05, 2014, 17:15:52 »
No więc....a wojna bez "tarczy"....to raczej dla mnie lipa...więc może któs coś mądrego mi podpowie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2014, 21:23:39 »
No więc....a wojna bez "tarczy"....to raczej dla mnie lipa...więc może któs coś mądrego mi podpowie
Zapisanie do ZZ w obcej komedzie gdzie cie ludzie nie znaja nic ci nie da!
Osobami chronionymi sa zwykle przewodniczy i członkowie prezydium ty jako obcy nim na 99% nie zostaniesz a co do konsultacji to a i owszem prawanicy zwiazkowi nawet w sadzie i przed komisja dyscyplinarna beda cie bronic!
Ale nie rozumiem o co ci chodzi.... w tej twojej wojence... co chcesz zyskac??
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Online robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2014, 08:46:44 »
Ile masz lat służby?
Moje zdanie jest takie, że jesteś w służbie, wykonujesz polecenia służbowe - o ile 01 ie uwłacza Twojej godności, religii, i innym zasadom opisanym w zasadach przestrzegania etyki w służbie (ostatnio wydane pismo), to Twoje zdanie prywatne co do polityki prowadzenia komendy możesz sobie wsadzić w d...ę. Jako jednostka się nie liczysz, nie masz przełożenia na całość funkcjonowania, na budżet, na inne priorytety, które wg 01 są ważne. Poza tym nie podlegasz bezpośrednio 01 (chyba zgaduję że jesteś zmianowy) tylko po kolei kolejnym przełożonym. Na wpływ na dodatek służbowy mają opinie służbowe, z którymi masz być zapoznany i oceniony.
Jeśli po drodze w opiniach jest problem, to 01 stosuje się do tych opinii. Myślę, że przyczyn zacząć należy szukać u siebie a nie u kogoś. O dobru jednostki nie powinno się zapominać jednak nadrzędnym celem jest dobro organizacji.
Moja wypowiedź jest subiektywna, też jak Equinox nie wiem o co chodzi w tej wojence...
EGO = 1 / wiedza