Autor Wątek: Kto może dowodzić w OSP ?  (Przeczytany 4045 razy)

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Kto może dowodzić w OSP ?
« dnia: Wrzesień 23, 2014, 16:41:54 »
Witam. Mam takowe pytanie. Zastępem OSP może dowodzić osoba która ukończyła kurs dowódców OSP i ..
Jak to się ma do funkcjonariuszy PSP, WSP, ZSP ? Jak do nowych strażaków którzy mają kwalifikacje podoficerskie a nie mają stopnia podoficerskiego w PSP ?
Nigdzie nie mogłem tego znaleść, proszę tylko o szybką i zwięzłą odp.. Dzieki i pozdrawiam.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Kto może dowodzić w OSP ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2014, 17:53:09 »
Czyli strażak po nowym kursie jednoetapowym posiadający kwalifikacje podoficerskie a nie mający stopnia w PSP, ma prawo dowodzić w OSP jeśli prezes nada mu funkcje dowódcy zastępu. Dobrze rozumiem ?

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Kto może dowodzić w OSP ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2014, 18:04:00 »
Zgodnie z rozporządzeniem o KSRG:

22.1. Działaniem ratowniczym kieruje uprawniona osoba, która powinna być oznakowana w sposób widoczny dla innych uczestników działań ratowniczych.

Ale kto to jest osoba uprawniona do końca nie wiadomo.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Kto może dowodzić w OSP ?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2014, 18:09:48 »
To chyba taka osoba która spełnia kwalifikacje i ma funkcje w osp . :) A kwalifikacja to zdany sam egz. Z22 czy egzamin plus stopień minimum. sekcyjny w PSP ? Tego wlasnie nie wiem ale przepis mów tylko o kwalifikacji..

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Kto może dowodzić w OSP ?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2014, 18:11:26 »
To chyba taka osoba która spełnia kwalifikacje i ma funkcje w osp . :) A kwalifikacja to zdany sam egz. Z22 czy egzamin plus stopień minimum. sekcyjny w PSP ? Tego wlasnie nie wiem ale przepis mów tylko o kwalifikacji..
Ale to mówisz o byciu dowódcą zastępu a nie kierującym działaniami.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Kto może dowodzić w OSP ?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2014, 18:17:14 »
A dowódca zastępu po przyjeździe na miejsce i samodzielnym działaniu nie jest KDR ?

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Kto może dowodzić w OSP ?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2014, 18:29:28 »
A dowódca zastępu po przyjeździe na miejsce i samodzielnym działaniu nie jest KDR ?
Jeżeli jest osobą uprawnioną do Kierowania Działaniami to tak. Tylko w rozporządzeniu tym nie bardzo jest to określone.

Jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie przez pozostałych członków forum.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Kto może dowodzić w OSP ?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2014, 21:20:42 »
Witam. Mam takowe pytanie. Zastępem OSP może dowodzić osoba która ukończyła kurs dowódców OSP i ..
Jak to się ma do funkcjonariuszy PSP, WSP, ZSP ? Jak do nowych strażaków którzy mają kwalifikacje podoficerskie a nie mają stopnia podoficerskiego w PSP ?
Nigdzie nie mogłem tego znaleść, proszę tylko o szybką i zwięzłą odp.. Dzieki i pozdrawiam.

Było już zamieszczane pismo KG do KW w tym wątku  :komp:

http://www.strazak.pl/index.php/topic,23047.msg253795.html#msg253795