Autor Wątek: Przeniesienie do JRG  (Przeczytany 6597 razy)

Offline Ratownik1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Przeniesienie do JRG
« dnia: Wrzesień 16, 2014, 11:43:06 »
Czy jako żołnierz zawodowy Wojskowej Straży Pożarnej, posiadający kurs podstawowy szeregowych psp oraz kurs podstawowy oraz inne (kpp, obsługa autodrabin, ratownictwo techniczne)mogę przenieść się do jrg bez walki o etat stażysty? Mój obecny etat to młodszy ratownik-kierowca staż 6,5 roku stopien wojskowy st.szer. Jak to wygląda w praktyce? a może u was w JRG są tacy ludzie? z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Przeniesienie do JRG
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2014, 12:30:04 »
Nie ma takiej możliwości musisz wziąć udział w kastingu jeśli jest prowadzony nabór. oczywiście twoje przeszkolenia są jak najbardziej przydatne dostajesz za nie punkty gratyfikacyjne w I etapie postępowania kwalifikacyjnego.
 

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Przeniesienie do JRG
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2014, 13:34:31 »
Głupoty gadasz.Zorientuj się  w danej Komendzie.Bo z tego co ja wiem to w pewnej komendzie 2 wojskowych przeszło normalnie bez naboru do JRG.
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline Ratownik1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Przeniesienie do JRG
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2014, 13:42:12 »
No właśnie, na komendzie odpowiedniej dla miejsca zamieszkania powiedzieli że nie ma problemu tylko że nie dostane starszego i zacznę od zera a po jakimś czasie dostane go z powrotem. Mogę przejść bez eliminacji bo dla komendy to dobry układ (dostają strażaka którego nie trzeba wysyłać na kurs tylko od ręki może wejść na podział) tylko że akurat nie mają wolnych etatów. Jednak dla komendy odpowiedniej dla miejsca pełnienia służby wsp takie przejście jest nie możliwe, mało tego nie akceptują kursów realizowanych na potrzeby wojska( nota bene opracowane na podstawie wytycznych z komendy głównej PSP) szukałem odpowiednich przepisów ale nic nie znalazłem może ktoś takowe zna?

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Przeniesienie do JRG
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 16, 2014, 13:48:28 »
Był już podobny temat i osobiscie (mimo kwalifikacji jakie posiadasz) powinienes sie starac o prace tak jak kazdy inny. MSW a MON to dwa rozne ministerstwa a nie jedna firma gdzie ludzi sie przesuwa z prawego skrzydła do lewego. Twoje zatrudnienie bez naboru bylo by niesprawiedliwe. Takie jest moje zdanie ale wiadomo kazda komenda ma swoje "prawa"
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Ratownik1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Przeniesienie do JRG
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 16, 2014, 13:58:50 »
Z tym że strażacy PSP mogą normalnie służyc w WSP nasz dowódca zastępu jest funkcjonariuszem PSP. Rozumiem Panowie trzeba po prostu czekac na nabór i próbować. Nadmienie ze chce się przenieść ze względu na brak etatów podoficerskich i brak możliwości awansów w perspektywie, a wiadomo 12 lat kontraktu z czego wyjdzie ok 10 bo kontrakty sa 2 letnie i jeśli nie wyjdzie to out wcześniej. A jak wam się współpracuje z wojskowymi w akcjach?

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Przeniesienie do JRG
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 16, 2014, 14:51:10 »
Kurs masz przecież ten sam co w PSP.Więc dziwnie interpretują to w tej komendzie.Z informacji jakie ja posiadam,to z WSP do PSP nie robią problemów,a nawet dla nich lepiej tak jak wspominaliście,ponieważ mają odrazu wyszkolonego strażaka co wiąże się z tym że nie muszą wydawać na niego kasy.Lecz tak jak mówię co komenda to inny obyczaj.Popytaj w innych komendach,chyba że masz naprawdę daleko.
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline Ratownik1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Przeniesienie do JRG
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2014, 15:23:41 »
Będę pytał dalej wkońcu nie chce się żegnać z swoją wymarzoną profesją. Obawiam się tylko etatyzacji tzn:  w PSP etaty młodszych ratowników są chyba wyłącznie dla stażystów? jak to u was jest z awansami w jaki sposób awansujecie?  U nas jest tak że jak podoficer idzie na wyższe stanowisko(niestety z etatu ratownika/starszego ratownika można wskoczyć tylko i wyłącznie na dowódcę zastępu etatów ratowników jest 8 zaś dowódców 4 a młodszych ratowników mamy 12)

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Przeniesienie do JRG
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 16, 2014, 17:21:33 »
Stażysta jest poprostu stażystą.Po stażu dostaje dopiero stanowisko np.Starszego-ratownika.Co do awansów to wszystko zależy od Komendy.Musi się wypowiedzieć ktoś z wiekszą wiedzą.
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Przeniesienie do JRG
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 16, 2014, 19:16:06 »
Po pierwsze staż pracy, po drugie kwalifikacje a po trzecie szczęście :P
Z ulicy max możesz dostać st. ogniomistrza , potem aspirantka, a potem SG i pniesz się w stronę nadbrygadierow :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Ratownik1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Przeniesienie do JRG
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 16, 2014, 19:57:47 »
chodzi o umowę na stałe po jakimś czasie oczywiście, praca jest naprawdę fajna. Z tego co czytam to w PSP jest taki trochę mniejszy rygor niż u nas, ale to pewnie spowodowane też specyfiką dużo więcej wyjazdów niż u nas. Jest to prawdą że po uzupełniającym można już awansować do starszego sierżanta bez innych szkoleń? też pytanie odnośnie mieszkaniówki macie ją niezależnie od waszego stanu mieszkania czy jeżeli w ogóle nic nie macie to wtedy dostajecie?

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Przeniesienie do JRG
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 17, 2014, 07:02:20 »
Najpierw zaczynasz jako stażysta (3lata) i odbywasz kurs podstawowy+podoficerke - po tym masz możliwosć awansu max do st. ogniomistrza (wszystkie awanse związane są ze stażem pracy), potem jeśli jest taka potrzeba i będziesz "lubiany" :fiuu: dostajesz możliwość zrobienia aspirantki.
Wszystkie informacje jakie potrzebujesz odnośnie służby i związanych z nią przywilejów i obowiązków znajdziesz w dziale "Jak zostać strażakiem". Jest tam wszystko co trzeba wiedziec  :kwit:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

ono85

  • Gość
Odp: Przeniesienie do JRG
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 19, 2014, 13:50:13 »
Dowiedz się rossądnie ewentualne pismo o przeniesienie do odpowiednio odpowiedzialnych Ministrów MSW i MON po przez komendanta jednostki wsp i komendanta wojewodzkiego psp

Offline Ratownik1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Przeniesienie do JRG
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 19, 2014, 14:32:08 »
Z moich ustaleń wynika, że trzeba czekać aż zwolni się etat młodszego ratownika na jrg wówczas można się starać o przyjecie, jednak co ciekawe zostałbym przyjęty już na nowych zasadach i warunkach emerytalnych co mnie mocno zdziwiło  :pyt: przeniesienie do innego resortu za pośrednictwem komendantów WOP i PSP jest niemożliwe ze względu na ustawę o służbach mundurowych trzeba najpierw zakończyć umowę z wojskiem i isć do PSP po nową. Czasami gdy rozmawiam z oficerami na komendach (w sumie to 4 powiatowa )mam wrażenie że takie przeniesienia są dla nich strasznym problemem.

ono85

  • Gość
Odp: Przeniesienie do JRG
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 19, 2014, 14:39:46 »
I tu nie wiem czym się to różni bo widzisz strażnicy graniczni przenosili się do policji po piśmie do ministra ale to jedno ministerstwo i wszyscy byli w służbie stałej no to staraj się powodzenia

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Przeniesienie do JRG
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 21, 2014, 09:38:01 »
Czy jako żołnierz zawodowy Wojskowej Straży Pożarnej, posiadający kurs podstawowy szeregowych psp oraz kurs podstawowy oraz inne (kpp, obsługa autodrabin, ratownictwo techniczne)mogę przenieść się do jrg bez walki o etat stażysty? Mój obecny etat to młodszy ratownik-kierowca staż 6,5 roku stopien wojskowy st.szer. Jak to wygląda w praktyce? a może u was w JRG są tacy ludzie? z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi
Nie ma takiej możliwości . Należy wziąść  udział w powszechnym naborze. Po zakwalifikowaniu i przyjęciu do służby będziesz musiał uzupełnić kwalifikacje do pełnego poziomu / czyli obecnie kurs kwalifikacyjny w zawodzie strażak w szkole lub ośrodku szkolenia PSP/. Jedynym plusem to to , że jak namówisz dowódcę JRG to może napisać wniosek o skrócenie stażu lub wcześniejszym awansie w etacie-stanowisku.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Przeniesienie do JRG
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 22, 2014, 08:34:43 »
jednak co ciekawe zostałbym przyjęty już na nowych zasadach i warunkach emerytalnych co mnie mocno zdziwiło  :pyt:

ktoś z niewiedzy wprowadził cię w błąd; jeżeli jesteś żołnierzem zawodowym przyjętym przed 1999 rokiem, to naliczanie będziesz miał z art. 15, a jeżeli po 1998, to z 15a; wynika to wprost z art. 18a ust. 2  pkt 2 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie