Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2015 roku?  (Przeczytany 1079274 razy)

Offline rafi242

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2425 dnia: Marzec 03, 2015, 21:13:57 »
Hmmm jeśli nie zszedłeś to może spróbuj wolniej truchtem. Ale jeśli wydolisz nie schodząc do 60-70% to chyba dobrze z jednej strony z drugiej nic nie osiągniesz, no bo ileż można ładować z tempem maksymalnym  :stop:

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2426 dnia: Marzec 03, 2015, 21:16:22 »
No poprobuje tak jak mówisz byle truptac ha moze spadnie na cos kolo.70%
Chemia to moja broszka ^^

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2427 dnia: Marzec 03, 2015, 21:32:24 »
Generalnie wygląda to podobnie jak ja sobie swego czasu robiłem kata, to znaczy rozgrzewka przed domem, truchcik 2km do stadionu i tam cisnąłem 100m sprintem na prostej, trucht wirażem (chociaż nie wiem czy to do końca taki trucht, przeskakiwanie z nogi na nogę żeby jak najwięcej tlenu złapać przez ten czas) i tak 10x dawałem radę, raz 14x ale to było przegięcie i niewiele brakowało do utraty przytomności  :gwiazdki:

Offline arostrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2428 dnia: Marzec 03, 2015, 21:35:44 »
wie ktoś jak z tym papierami czy mozna JUŻ wysylać je do szkoly??

I co napiszesz że kończysz szkołe średnią dopiero w maju i doślesz świadectwo ? :D

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2429 dnia: Marzec 03, 2015, 21:45:57 »
Noo niestety uczniowie musimy poczekać do 24 kwietnia ;))) ja papierki daje9 maja wtedy jak sa dni otwarte
Chemia to moja broszka ^^

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2430 dnia: Marzec 03, 2015, 21:53:07 »
Generalnie wygląda to podobnie jak ja sobie swego czasu robiłem kata, to znaczy rozgrzewka przed domem, truchcik 2km do stadionu i tam cisnąłem 100m sprintem na prostej, trucht wirażem (chociaż nie wiem czy to do końca taki trucht, przeskakiwanie z nogi na nogę żeby jak najwięcej tlenu złapać przez ten czas) i tak 10x dawałem radę, raz 14x ale to było przegięcie i niewiele brakowało do utraty przytomności  :gwiazdki:

Identycznie ja robię :) Nie jest źle.

Offline michustraż

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2431 dnia: Marzec 03, 2015, 23:11:04 »
do: arostrazak

nie kazdy idzie do SA od razu po ukonczeniu szkoly. Ja skonczylem szkole srednia w tamtym roku i swiadectwo mam, lezy sobie bezpieczne w szufladzie takze mogę i jutro papiery wysyłać  ^_^ pozdro
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2015, 23:31:56 wysłana przez michustraż »

Offline michustraż

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2432 dnia: Marzec 03, 2015, 23:44:19 »
chodzi mi o to czy kolejność skladania podań jest brana pod uwage czy nie? czy przyjmuja kazde podanie bez wzgledu na kolejność i tylko testy decydują. bo w niektorych szkolach o przyjeciu decyduje wlasnie kolejnosc ich skladania ale w SA chyba tak nie jest  -_-

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2433 dnia: Marzec 03, 2015, 23:56:29 »
 :szalony:  :wall:  :wall:  :wall:

Offline czarku9

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 414
  • run Forrest run
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2434 dnia: Marzec 04, 2015, 00:49:41 »
hahaha  :rofl:
Dawno mnie tu nikt tak nie rozbawił :D
poresztą przyjęcia wg kolejności składania podań są chyba tylko prowadzone np na nisko renomowanych uczelniach wyższych, czyli tam gdzie przyjmują każdego  ^_^
CS PSP

Offline papaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2435 dnia: Marzec 04, 2015, 00:55:03 »
Serio... jeżeli ktoś sądzi, że na bieżni można wyrobić kondycje to nie wie o co chodzi w bieganiu...
chłopak i ty mówisz, że jesteś po awufie?! Ty znasz w ogóle teorie treningu areobowego i budowania bazy tlenowej?
Kondycji nie wyrabiamy biegając 'po ziemi' tylko podnosząc tętno, co możesz zrobić i na bieżni, rowerku stacjonarnym i orbitreku jak również w terenie.
Chodzilo mi o prawidzy trening... nic się nie równa z bieganiem w terenie i to miałem na myśli... Nie sądziłem, że ktoś będzie taki "mondry" żeby pisać taką podstawę, że trzeba podnosić tetno,  :gwiazdki: :gwiazdki:
To tak jak bym miał pisać żeby schudnąć musisz spalić tłuszcz, żeby spalić tłuszcz musisz jeść mniej poniżej zapotrzebowania, żeby jeść poniżej zapotrzebowania musisz wiedzieć jakie masz zapotrzebowanie... człowieku nie bądź śmieszny...
Uważam, że są osoby, które chcą się dostać do ASP czyli takie, które nie mają problemów z logicznym myśleniem, tzn. wiedzą- jak chce poprawić kondycję muszę wykonać jakiś wysiłek tlenowy... ale mi chodziło o prawdziwą kondycję :)
O beztlenową, taką jaka jest ważna w biegu na 1000m.
Możesz podważac po czym nie jestem i po czym jestem, każdy może pisać co chce... to internet, nie musisz mi wierzyć, ja napisałem swoje zdanie na temat bieżni, sportowcy praktycznie wcale ich nie używają, jak były by dobre to byś miał od trenera od lekkiej rozpiskę na bieżnie a nie na pulsometr i bieganie w terenie.
Jak pisałem wcześniej, zaczynamy biegać, biegamy ok 1h, potem robimy interwały, okey do biegania 1h można używać bieżni ale
1)od tego mozna mieć problemy ze stawami
2)jest to nudne
3)biegniesz rytmem narzucanym przez maszyne a nie takim jaki chcesz zeby czuć się swobodnie
ZAMYKAM TEMAT BIEŻNI, KAŻDY ROBI SWOJE A TESTY ZWERYFIKUJĄ WSZYSTKO
POZDRO :)

synek nikt tutaj a bynajmniej ja nie wiem co ty masz na myśli. piszesz jedno, myślisz drugie? Na początku piszesz '
kondycji nie wyrobisz na bieżni' a następnie piszesz, że chodziło ci o 'prawdziwą kondycje' i próbujesz wmówić, że nie potrafię czytać ze zrozumieniem (?) w takim razie zacznij pisać CO MASZ NA MYŚLI a nie "piąte przez dziesiąte'' z pretensjami że ludzie nie rozumieją.

primo. ta baza telnowa którą zbudowałem w klubie na orbitrekach i bieżniach w okresie zimowy faktycznie- zrujnowała moje stawy kolanowe i sprawiła że... jestem mądrzejszy o parę zagadnień z chemii bo chodząc można czytać :)

Offline czarku9

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 414
  • run Forrest run
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2436 dnia: Marzec 04, 2015, 01:00:03 »
o jacie, to wy nawet uczycie się podczas treningów?  ^_^
widzę w tym roku nieźle przygotowani poniektórzy będą  ^_^ ^_^ ^_^
CS PSP

Offline papaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2437 dnia: Marzec 04, 2015, 01:03:41 »
o jacie, to wy nawet uczycie się podczas treningów?  ^_^
widzę w tym roku nieźle przygotowani poniektórzy będą  ^_^ ^_^ ^_^

ja tam wychodzę z założenia, że jak mam zasuwać 40min areobów to kładę tableta otwieram albo filmy z książek, doświadczenia itp albo zwyczajnie lecę testy :P 2 in 1 :D

Offline czarku9

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 414
  • run Forrest run
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2438 dnia: Marzec 04, 2015, 01:11:15 »
świr  ^_^ a przy przerabianiu testów uczycie sie ich dokładnego rozwiązywania, żeby każde potrafić zrobić czy też ( oprócz tego) zapamiętujecie wszystkie pytania i odpowiedzi do nich?
No bo jakby nie patrzeć to z kilka setek ich jest  ^_^
CS PSP

Offline papaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2439 dnia: Marzec 04, 2015, 01:15:40 »
świr  ^_^ a przy przerabianiu testów uczycie sie ich dokładnego rozwiązywania, żeby każde potrafić zrobić czy też ( oprócz tego) zapamiętujecie wszystkie pytania i odpowiedzi do nich?
No bo jakby nie patrzeć to z kilka setek ich jest  ^_^

ja staram się nauczyć się ich rozwiązać, chodź mam z 5 pytań które nie chciałbym żeby się powtórzyły :D

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2440 dnia: Marzec 04, 2015, 06:26:41 »
Ja np. Rozwiazalem sobie wszystkie z chemii w dwa dni ;D wyniki byly od 20 do 25 dobrych i zaznaczalem sobie ktore zle i po prostu zs miesiąc dwa wroce do.tych złych:)
Chemia to moja broszka ^^

Offline Sroka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Jestem w SA PSP. Posiadam testy z pełnymi rozwią.
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2441 dnia: Marzec 04, 2015, 08:13:15 »
Witam wszystkich. Jak by ktoś chciał mam rozwiązane testy od 94 do 2013 z dokładnymi rozwiązaniami i definicjami i wszystkie odp prawidłowe. Jak by ktoś był chętny i chciał widzieć jak to wygląda zapraszam na PW lub email.
Mogę również odp na pytania odnośnie szkoły i testów.

Offline michustraż

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2442 dnia: Marzec 04, 2015, 08:44:51 »
hahaha  :rofl:
Dawno mnie tu nikt tak nie rozbawił :D
poresztą przyjęcia wg kolejności składania podań są chyba tylko prowadzone np na nisko renomowanych uczelniach wyższych, czyli tam gdzie przyjmują każdego  ^_^


możę i to powinienem wiedziec ale skoro nie byłem pewny a chce kazda informacje miec pewna to myślałem ze po to jest to forum...

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2443 dnia: Marzec 04, 2015, 09:18:23 »
specyficzne poczucie humoru,tak niewiele potrzeba do szczęścia :D

Offline Grzesio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2444 dnia: Marzec 04, 2015, 10:07:51 »
Papaj- nie miałem już odpisywać, jednak chcę pogratulować pomysłowości, natomiast jak to się mówi punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia, dla mnie trening to jest czas na to żeby się wyładować, lubię trenować i robię to 6x w tygodniu, uczę się a potem trenuję :)
Jednak jeżeli to jest dla kogoś coś niemiłego może sobie w taki sposób pomóc :)
2 w 1 jest dobrym sposobem jednak ja wolę się skupić na 1 czynności :)
Pozdrówka!
EDIT:
"primo. ta baza telnowa którą zbudowałem w klubie na orbitrekach i bieżniach w okresie zimowy faktycznie- zrujnowała moje stawy kolanowe i sprawiła że... jestem mądrzejszy o parę zagadnień z chemii bo chodząc można czytać :)"
 :fiuu: :fiuu: :fiuu:
*Chodząc musiałeś bardzo dobrze podwyższyć swoją bazę tlenową
 :fiuu: :fiuu: :fiuu:

« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2015, 12:34:24 wysłana przez Grzesio »

Offline czarku9

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 414
  • run Forrest run
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2445 dnia: Marzec 04, 2015, 12:21:08 »
no bo po to jest  ^_^
CS PSP

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2446 dnia: Marzec 04, 2015, 15:38:08 »
Nic ważne żeby trenować i robić to systematycznie! Ale takie parodniowe przerwy na całkowita regeneracje organizmu też sa potrzebne :)

Ważne ze trenujecie i macie świadomość że trzeba a nie jak niektórzy przychodzą a może się uda ^ patrze wyniki to tak pooblewali ta sprawność niektórzy a naukę to już wgl ktoś za fizykę czy tam chemie miał MINUS 17 pkt ha ;)

PS. Jeżeli nie oglądaliście to polecam hahah bardzo oddaje wszystkie aspekty życia strażaka hah

http://www.ipla.tv/Swiat-wedlug-kiepskich-odcinek451/vod-6037355
Chemia to moja broszka ^^

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2447 dnia: Marzec 04, 2015, 16:35:37 »
W deszcz biegacie? :D

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2448 dnia: Marzec 04, 2015, 16:54:21 »
Pewnie, w poniedziałek robiłem podbiegi w niezłej ulewie i nic mi nie jest  :rofl:

Offline matysiak94

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #2449 dnia: Marzec 04, 2015, 17:02:38 »
A powiedzcie mi jak to jest z basenem? W Krk do basenu jest przypisane 110 osób, a limit miejsc do szkoły to 90, załóżmy że basen zaliczy 105 osób, to do szkoły dostaną się osoby które będą miały najmniejszy czas na basenie czy tu zależy od ilości pkt?:)