Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2015 roku?  (Przeczytany 1075763 razy)

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1100 dnia: Listopad 27, 2014, 06:52:50 »
O razzor to i na SGSP uderzasz  :straz:.
Jakbym miał chemię i fizykę w lo na poziomie rozszerzonym to spokojnie bym 70% wydarł z podstawek bo uczniem jestem pilnym  :rolleyes:.

Ale co tam SG, SA to i tak szczyt marzeń  :P

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1101 dnia: Listopad 27, 2014, 13:00:59 »
Co do wypowiedzi ludzi to sami tworzą mity, zarówno Ci którzy studiowali w SGSP lub SA (można powiedzieć, że SA to też studia) żeby jak to Julka napisała podkreślić jacy to nie są zajebiści. Z drugiej strony te mity rozsiewają Ci którzy próbowali, ale się im nie udało no i zawyżają, żeby nie było że są słabi  :P Jest jeszcze 3 grupa czyli ludzie którzy słyszeli o tych szkołach (a chyba każdy o nich słyszał) i powtarzają to co wyżej. W ten sposób narastają takie stereotypy, że kosmiczny poziom itp Zawsze trzeba drążyć temat do końca i weryfikować pod kątem swoich możliwości, najlepiej doświadczalnie  -_- Nie sądzę, aby w SA było trudno się utrzymać. W SGSP podobnie. Nikt tam nie jest z przymusu, a to że czasem trzeba się uczyć to normalne na większości uczelni.

Offline Grzesio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1102 dnia: Listopad 27, 2014, 13:05:24 »
Chłopaki, dziewczyny :) pytanko bo bywa u mnie tak, że umiem coś, lecę dalej z tematem, powracam i już nie jest tak dobrze. To trochę dołuję:( albo rozwiązuję zadanie, jestem pewien, że dobrze a potem sprawdzam i wychodzi, że źle ;/ Można się zdołować :( Też tak macie?

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1103 dnia: Listopad 27, 2014, 13:19:48 »
Po prostu zapominasz, wielokrotne powtarzanie jest najskuteczniejszą metodą nauki. To trochę tak jakbyś liczył na efekty po tygodniu treningu  -_-

Offline czarku9

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 414
  • run Forrest run
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1104 dnia: Listopad 27, 2014, 13:47:33 »
a wy jak dokladnie w jaki sposob przerabiacie te testy i uczycie sie ich?
CS PSP

Offline Burore

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1105 dnia: Listopad 27, 2014, 14:49:24 »
@rabitt "Nie sądzę, aby w SA było trudno się utrzymać. W SGSP podobnie"

I owszem, ale to jest jak z każdymi studiami: jeżeli komuś zależy żeby je skończyć to będzie tak się uczył, tak pracował że je skończy i tu nie ma przesadności. Sam studiowałem krótki okres (zrezygnowałem sam) i było to doskonale widoczne. A wracając do akurat SGSP, kolega który tam jest powiedział wprost że trudnością jest się dostać, potem już trzeba się starac żeby Cię wywalili ;)

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1106 dnia: Listopad 27, 2014, 14:51:52 »
Ja na przykład przerabiając testy uczę się nowych pojęć których nie znam,powtarzam wzory i uczę się sposobów rozwiązywania zadań. Przy okazji jakieś mogą się powtórzyć i ewentualnie będzie lżej rozwiązać  :rolleyes:

razzor

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1107 dnia: Listopad 27, 2014, 15:45:54 »
Co do studiów, to wiadomo, jak komuś zależy to sobie poradzi wszędzie ;)

Chyba będę próbował na SGSP, ale prawdę mówiąc wolałbym do SA niż na główną, jakoś tak bardziej mnie ten Kraków ciągnie, im dłużej tu jestem tym bardziej się w tym utwierdzam :D Rozmawiałem ze sporą liczbą podchorążych, dużo jest tam tylko dlatego, że tak w rodzinie już jest, więc i on poszedł, dużo sprawia wrażenie, że skoro oni się tu dostali to są panami świata, czasem strach się odezwać do niektórych, żeby Cię przepuścili na auli tak na Ciebie (cywila) patrzą ^^
Ale oczywiście jest też sporo takich, którzy są naprawdę w porządku, gadamy razem, śmiejemy itp ;)

Mimo wszystko dla mnie priorytetem jest aspirantka ;)

Offline Grzesio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1108 dnia: Listopad 27, 2014, 16:38:34 »
No tak, jednak to jest frustrujące  :wall: myśle sobie o to już umiem, wracam do tego i ppppppiiiiiiii :D  :wacko: Ale nie ma co się dołować, codzienny terror w drodze do chwały bo świat jest za duży żeby być małym !

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1109 dnia: Listopad 27, 2014, 17:44:58 »
Co do studiów, pewien wykładowca na pojebudzie powiedział nam (zwiedzającym) ciekawe zdanie - studia nie są dla ludzi wybitnych, tylko pracowitych ;)

Offline Kukos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1110 dnia: Listopad 27, 2014, 18:54:51 »
Robi ktos z was prawko specjalnie pod szkole?

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1111 dnia: Listopad 27, 2014, 18:56:34 »
A dają punkty za C czy za C1?

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1112 dnia: Listopad 27, 2014, 19:05:28 »
za C1 też dają

Offline julka-997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1113 dnia: Listopad 27, 2014, 19:20:59 »
Zgadzam sie z waszymi opiniami wyzej xD
Co do testow to ja to rozwiazuje w formie notetek, np wyjasniam sobie jakies pojecie, bo wiadomo nikt nie jest doskonaly i czasem cos mozna zapomniec to po co to drugi raz robic jak mozna zerknac w notatki, skoro sie juz to robilo.
Jak to moja siostra okreslila na kursie podoficerskim w strazy granicznej "za duzo wlozyli w nas kasy, zeby teraz na wyrzucac".
Co to wywyzszania sie, to zalezy od ludzi. Ludzie ida z roznych powodow. Np jak studiowalam w WSOWL to zmechy tak samo sie zachowywali tj. jeden byl normalny i o wszystkim mozna bylo pogadac, a drugi zachowywal sie jak swieta krowa - dostal sie moze po plecach moze nie, ale bylo trzeba go podziwiac, bo to on ma mundur. Nic tylko mdlej na jego widok. Poza tym raz kolega mi opowiadal, ze jechal winda z 3 zmechami, ktorzy jechali po cywilach, ze jak oni sie zachowuja i ze zmech jest na wyzszym poziomie a nie jak ten plebs, na co moj kolega im odpowiedzial a kim sa wasze rodziny tez zajebisty zmech czy plebs cywil? Jak mowie zalezy to od czlowieka

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1114 dnia: Listopad 27, 2014, 20:01:27 »
Niektórzy się chyba zapominają, że to służba  -_-

Co do testów to też notuję, ale na swój sposób  -_- Wzory zapisuje i to co nie umie, żeby sobie kiedyś tam powtórzyć. Podpisałem zeszyt "SA PSP"  :rofl: Testy przerabiam na zasadzie 3 kroków. Rozwiązuje bez przygotowania, żeby sprawdzić ile umiem, potem się uczę. Potem robię jeszcze raz.

Julka mam niegrzeczne pytanie..ile masz wzrostu?  ^_^

Offline kalim

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1115 dnia: Listopad 27, 2014, 20:50:54 »
za C1 też dają

W naborze na rok 2014 było napisane o C. Gdzie wyczytałeś o C1?  :P

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1116 dnia: Listopad 27, 2014, 21:05:27 »
Rabbit też podpisałem zeszyt SA PSP, w sumie już trzeci 100-kartkowy pęka :D

Offline julka-997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1117 dnia: Listopad 27, 2014, 21:10:29 »
Rabbit też podpisałem zeszyt SA PSP, w sumie już trzeci 100-kartkowy pęka :D

co Ty tam piszesz haha xD

ej ja nie wiem o co chodzi, ale ktoras juz mnie osoba o to pyta ^^ 1,74 - chyba sie mieszczę w "widelkach"? :D

Offline etoxik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
  • CEL: SA PSP.
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1118 dnia: Listopad 27, 2014, 21:14:40 »
widzę że wszyscy mamy podobną metodę nauki :d przepisuje zadanie, rozwiązuje je i patrze jaka poprawna odpowiedź :d głownie fizyka, bo z chemią raczej brak problemu jeśli chodzi o mnie :p choć zdarzają sie wpadki z teorią :C

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1119 dnia: Listopad 27, 2014, 21:24:23 »
U mnie znowu z chemią gorzej, wolę fizykę bo wydaje mi się że więcej wiedzy można posiąść przez logikę i dedukcję, a z chemii znowu sporo rzeczy trzeba po prostu przyswoić sobie metodą zakuć :).

Julka 174 to całkiem przystępnie, nie stałabyś w ostatnim rzędzie podczas ślubowania  :rofl:

Offline julka-997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1120 dnia: Listopad 27, 2014, 21:38:29 »
mysle, ze robilabym za tlo, moze mistrz drugiego planu ^^ kto wie hehe

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1121 dnia: Listopad 27, 2014, 22:27:04 »
No to w szpilkach wyższa od mnie  :rofl:
Dzilu, mój 32 wystarczy mi do końca haha charakterystyczny sposób notatek  -_- Mam podobne odczucia co do fizyki i chemii. Z chemii kiedyś byłem nawet niezły (choć miałem 2 ^_^)..z fizyki zawsze słabo, ale w testach zacząłem nawet ogarniać i czuję, że więcej punktów ustukam własnie z fizyki, ale to jeszcze daleka droga  :rolleyes:

Panie i Panowie nie wiem czy u Was też, ale witamy pierwsze mrozy. Kolce do butów wkręcone? Ekwipunek do biegania przygotowany? ^_^

Offline julka-997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1122 dnia: Listopad 27, 2014, 22:56:18 »
ej zawsze bylam slaba z fizyki a dzieki testom mysle o maturze hehe
a co do mrozow, to wlasnie jakie buty polecacie? ogolnie to ja taka bardziej asfaltowa jestem jesli chodzi o bieganie ;/

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1123 dnia: Listopad 27, 2014, 23:14:01 »
Za prawko kat. C powinno być zdecydowanie więcej punktów.

Offline kalim

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1124 dnia: Listopad 27, 2014, 23:31:05 »
ej zawsze bylam slaba z fizyki a dzieki testom mysle o maturze hehe
a co do mrozow, to wlasnie jakie buty polecacie? ogolnie to ja taka bardziej asfaltowa jestem jesli chodzi o bieganie ;/

hmm co do butów to mówi się 'bierz te w których czujesz się najwygodniej', zależy też jaki przedział cenowy :)
asfalt równa się praktycznie z tartanem pod względem twardości przez co nasze kolana cierpią no ale wiadomo jak nie ma gdzie hasać to trza po asfalcie truchtać :)