Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2015 roku?  (Przeczytany 1075843 razy)

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #725 dnia: Październik 23, 2014, 21:04:04 »
Siema , mam pytanie a mianowicie czy jest możliwość studniowania na ostatnim semestrze (politechnika poznanska) i uczenia sie w SA PSP w Poznaniu ? Szkoda by mi bylo zrezygnować semestr przed zdobyciem inżyniera (Energetyka)  a jak nie pojde w tym roku o SAPSP to zostanie mi tylko jedna jedyna szansa za rok :/  Miał ktoś podobną sytuacje ? Coś polecacie ?

Ostatni semestr to pisanie pracy tak? Padały już takie pytania, ja myślę że musiałbyś mieć naprawdę doooobre wiatry u komendanta żeby na takie coś wyraził zgodę. Ja na Twoim miejscu nie przejmowałbym się studiami tylko brał SA w ciemno nawet jeśli miałbym rzucić wszystko  :straz:

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #726 dnia: Październik 23, 2014, 21:34:35 »
Siema , mam pytanie a mianowicie czy jest możliwość studniowania na ostatnim semestrze (politechnika poznanska) i uczenia sie w SA PSP w Poznaniu ? Szkoda by mi bylo zrezygnować semestr przed zdobyciem inżyniera (Energetyka)  a jak nie pojde w tym roku o SAPSP to zostanie mi tylko jedna jedyna szansa za rok :/  Miał ktoś podobną sytuacje ? Coś polecacie ?
Kolego a nie ma takiego czegoś jak urlop dziekański i inżyniera mógł byś sobie zrobić za rok jak byś się nie dostał do SA a jak byś  się dostał to byś został w SA.
Cel: PSP

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #727 dnia: Październik 23, 2014, 23:03:30 »
Na drugim roku zrobisz jedno i drugie, spokojnie... raport do Komendanta Szkoły (oczywiście studia na politechnice w trybie zaocznym, bo w dziennym nie da rady ze względu na naukę w szkole) - jeśli nie, to dziekanka....
EGO = 1 / wiedza

Offline Smially

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #728 dnia: Październik 24, 2014, 13:30:37 »
Ma ktoś może linki do testu z 2014 roku? Bo niestety te co były wrzucane na forum są już nieaktywne.
Z góry dziękuje za pomoc.

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #729 dnia: Październik 24, 2014, 13:42:27 »
Poznań wrzucił je na swoją stronę.

Offline Smially

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #730 dnia: Październik 24, 2014, 18:06:58 »
Posiada ktoś rozwiązania do testy 2014 z fizyki, chciałbym je porównać z moimi rozwiązaniami?

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #731 dnia: Październik 24, 2014, 23:28:25 »
Jeśli masz w miare pewne rozwiązania to wrzuć je tutaj  -_-

Offline Grzesio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #732 dnia: Październik 25, 2014, 09:33:58 »
A wtedy MY wszyscy sprawdzimy i napiszemy co zle :P

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #733 dnia: Październik 25, 2014, 10:07:21 »
Kończę właśnie 2013 więc wezmę się za rozwiązanie 2014 zobaczymy jak pójdzie  -_-

Offline Mlody0894

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #734 dnia: Październik 25, 2014, 10:48:22 »
Siema , mam pytanie a mianowicie czy jest możliwość studniowania na ostatnim semestrze (politechnika poznanska) i uczenia sie w SA PSP w Poznaniu ? Szkoda by mi bylo zrezygnować semestr przed zdobyciem inżyniera (Energetyka)  a jak nie pojde w tym roku o SAPSP to zostanie mi tylko jedna jedyna szansa za rok :/  Miał ktoś podobną sytuacje ? Coś polecacie ?

Ostatni semestr to pisanie pracy tak? Padały już takie pytania, ja myślę że musiałbyś mieć naprawdę doooobre wiatry u komendanta żeby na takie coś wyraził zgodę. Ja na Twoim miejscu nie przejmowałbym się studiami tylko brał SA w ciemno nawet jeśli miałbym rzucić wszystko  :straz:
Tak , ostatni semestr to pisanie pracy ale zajecia w jednym dniu w tygodniu tez są jakies ... A powiedzcie mi jeszcze jak wyglada pierwszy semestr w SA PSP na początku unitarka a później jak z czasem wolnym , weekendami ?

Offline Mlody0894

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #735 dnia: Październik 25, 2014, 10:53:48 »
Siema , mam pytanie a mianowicie czy jest możliwość studniowania na ostatnim semestrze (politechnika poznanska) i uczenia sie w SA PSP w Poznaniu ? Szkoda by mi bylo zrezygnować semestr przed zdobyciem inżyniera (Energetyka)  a jak nie pojde w tym roku o SAPSP to zostanie mi tylko jedna jedyna szansa za rok :/  Miał ktoś podobną sytuacje ? Coś polecacie ?
Kolego a nie ma takiego czegoś jak urlop dziekański i inżyniera mógł byś sobie zrobić za rok jak byś się nie dostał do SA a jak byś  się dostał to byś został w SA.

Jest takie coś jak urlop dziekański ale trwa on max rok .  A może wiecie czy na drugim roku w SAPSP bd duzo łatwiej pogodzic ten ostatni semestr na  PP i uczenie sie w SAPSP ?  Wiem ,że wiele osób "rzuciło" by te studia i poszło na SAPSP ale jak pomyśle ile włożyłem wysiłku  , ile czasu poświęciłem i mialbym zrezygnować praktycznie na końcu to mega mi sie to nie widzi a po drugie inż. Energetyki myśle że przyda się w straży :)

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #736 dnia: Październik 25, 2014, 13:00:34 »
Gdybyś startował z ulicy to na pewno masz spory plus za taki tytuł  -_-

Offline Smially

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #737 dnia: Październik 25, 2014, 14:29:53 »
Myślę że najprostszym rozwiązaniem będzie najpierw dostać się do SAPSP a potem się martwić o resztę ;dd

Offline Bejd

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Cel: SA PSP '17
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #738 dnia: Październik 25, 2014, 22:14:43 »
Chłopaki szukajcie po necie testów teoretycznych do SA PSP i je róbcie nawet po 100 razy :D bardzo bardzo dużo pytań sie powtarza xd

Offline niezmienny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #739 dnia: Październik 25, 2014, 23:51:14 »
Masz na myśli identycznie sformułowane pytania czy np zmienione dane do obliczeń??

Offline Smially

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #740 dnia: Październik 26, 2014, 10:17:17 »
Niektóre pytania są po prostu przepisane z poprzednich testów :) Ta sama treść,te same odpowiedzi.

Offline jaxa1221

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #741 dnia: Październik 26, 2014, 11:50:48 »
Panowie,
Myślicie że fizyka rozszerzona na dość wysokim poziomie i książki resnicka do fizyki wystarczą żeby się przygotować do testów?  ^_^
I wgl, jak przygotowujecie się do chemii?
Macie jakieś repetytoria czy raczej książki? :)

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #742 dnia: Październik 26, 2014, 13:05:26 »
Ja chodzę na korepetycje z chemii.Moja korepetytorka po obejrzeniu tych testów jest zorientowana jaki materiał jest mi najbardziej potrzebny i wie jakie działy się najczęściej powtarzają.Przerobienie wszystkich testów z lat ubiegłych też pomoże,bo z tego co przeczytałem na tym forum ok. 20 pytań w tym roku się powtórzyło.Poza tym sam też pogłębiam swoją wiedzę.Na końcu książki od chemii mam spis wielu pojęć z chemii,których się uczę,bo sporo pytań jest czysto teoretycznych.No i oczywiście dużo zadań,które pani od chemii zadaje mi do zrobienia w domu.

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #743 dnia: Październik 26, 2014, 13:25:31 »
Czy sporo pytań jest czysto teoretycznych.. no zależy jak patrzeć na tą teorię, bo w większości przypadków to trzeba ją wykorzystać a nie wybrać że to jest takie prawo a nie inne  ^_^. W każdym razie wszystko sprowadza się do jednego - trzeba to umieć  :P

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #744 dnia: Październik 26, 2014, 14:31:41 »
Nie wystarczy wykuć definicji na pamięć,ale też je rozumieć.

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #745 dnia: Październik 26, 2014, 16:49:59 »
TAKIE i takie są  -_-

Offline pawel95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #746 dnia: Październik 26, 2014, 19:56:47 »
Witam.W przyszłym roku rowniez mam zamiar wystartowac w rekrutaji do SA PSP.Oczywiscie systematycznie trenuję,uczę sie  ale najbardziej martwi mnie komisja lekarska poniewaz niby jestem zdrów jak ryba a mogą sie do czegoś przeczepić,dlatego ma do was pytanie a mianowicie jak wygląda takowa komisja i czy rzeczywiście zwracają szczegółową uwagę na wszystko.Proszę o odpowiedzi i z góry dziękuje.

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #747 dnia: Październik 26, 2014, 20:22:55 »
Wszystko masz w tematach "kto do sapsp...". Zacznij od przewertowania forum - jest tu wszystko czego nie wiesz i pewnie chcesz się dowiedzieć.

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #748 dnia: Październik 26, 2014, 21:10:41 »
Skopiowałem sobie kiedyś jak ktoś w 2014 pisał o tym jak przebiegają badania w Poznaniu, łapcie może komuś pomoże:

Witam! Jestem po badaniach do SA PSP w Poznaniu.
Z tego co wiem jesteśmy podzieleni po 10 osób na dzień, więc badania idą dość sprawnie.
Ja swoje "zdolny" usłyszałem już o 12.
Na samym początku dostajemy kartkę z rozpisanymi badaniami, które mamy zrobić.
Wypisane są również numery gabinetów i godziny przyjmowania.
Jak wyglądały poszczególne badania?

1. Neurolog - badanie trwało dosłownie 3 minuty. Kazał położyć się na kozetce, puknął młoteczkiem w kolano,
przejechał po podeszwie stopy, kazał z zamkniętymi oczami dotknąć nosa.

2. Krew i mocz. Oczywiście na czczo. Wyniki do odebrania o godzinie 11.

3. Audiogram - badanie słuchu. Wchodzimy do kabiny dźwiękoszczelnej i zakładamy słuchawki. Dostajemy do ręki taki przycisk jak były w kreskówkach do wysadzania bomby. Należy naciskać, gdy usłyszymy dźwięk.

4. Dermatolog - należało się rozebrać do majtek. Pani doktor sprawdzała powierzchnię dłoni, stóp. Wchodziliśmy po 2 osoby - szło moment.

5. Laryngolog - tutaj należało przyjść razem z wynikiem audiogramu. Zajrzał do uszu, do nosa, do gardła i tyle całe badanie. Tego lekarza obawiałem się najbardziej, gdyż na dotychczasowych badaniach stwierdzano mi lekko skrzywioną przegrodę nosową. Jednak pan doktor z Poznania stwierdził, ze przegroda prosta.

6. Okulista - najpierw sprawdza widzenia z daleka, czyli standardowo tablica. Następnie pani doktor kazała patrzeć prosto w oczy i w różnych miejscach dookoła mojej głowy pokazywała palec. Miałem mówić, kiedy widzę palec a kiedy nie.
Na koniec badanie dna oka na maszynie.

7. Stomatolog - jedno z szybszych badań. Należało otworzyć buzię - lekarz wzrokowo sprawdził górę i dół. I potem pomachać językiem prawo, lewo, prawo, lewo.

8. RTG klatki też poszło moment, należy pobrać numerek i czekać, aż pojawi się na  tablicy. Wówczas wchodzimy i pani strzela nam fotkę. Wyniki do odebrania po 2/3 godzinach.

9. Chirurg - wchodziliśmy po 2 osoby. Rozebrać się do majtek. Stanąć prosto. Odwrócić się i wykonać skłon. Stanąć przodem, zsunąć majtki do połowy uda, wyciągnąć prawą rękę przed siebie, obrócić głowę w lewo i zakasłać.

10. Psycholog i psychiatra - tutaj spędziliśmy zdecydowanie najwięcej czasu. Na początku wypełniamy ankietę 305 pytań. Jak już ktoś wcześniej wspominał, niektóre pytania są dziwne na maksa. Na podstawie tej ankiety pani psycholog przykładając kalki z odpowiednio zaznaczonymi odpowiedziami określa typ naszego charakteru. Następnie, dość krótka ankieta opisowa z pytaniami "Jakie są najważniejsze wydarzenia w Twoim życiu?", "Co cenisz sobie w życiu?" itp. Na koniec jeszcze jeden test z bodajże 80 pytaniami na inteligencję. Czyli podane jest 8 obrazków jakiegoś ciągu i należy określić i wybrać z podanych odpowiedzi jak będzie wyglądał ostatni obrazek. Następnie rozmowa z panią psycholog. Pyta o motywację do służby; Który raz startujemy; Co byśmy zrobili gdybyśmy się nie dostali; Później rozmowa z psychiatrą. Pani doktor wypytuje o to jak często pijemy alkohol, czy w rodzinie były jakieś próby samobójcze, czy leczyliśmy się kiedyś u jakiegoś psychologa, bądź psychiatry.

11. Internista - bada tylko ciśnienie. Większości ludzi wyszło lekko zawyżone, ale to nie stanowiło problemu.

12. Na koniec składamy wszystkie dokumenty w pokoju od którego wszystko się zaczęło. Chwilę później jesteśmy proszeni do gabinetu obok i pani doktor sprawdza poszczególne wyniki, oraz naszą obiegówkę czy wszystko zostało zaliczone. Sprawdza również książeczkę wojskową. Na koniec ogłasza wyrok.

PS. Jak już pisałem było nas tego dnia na badaniach 10. Jednego chłopaka niestety odrzucił okulista. Nie wiem dokładnie jaką miał wadę, ale na pewno zrobiło mi się go żal. Przejść tak daleko i odpaść na końcowych badaniach. Nieszczęście jednego jest szczęściem drugiego - kolejny rezerwowy pewnie skacze z radości. Pozdrawiam

Offline julka-997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #749 dnia: Październik 26, 2014, 22:47:39 »
Hejka chłopaki 
Chce się dowiedzieć jak wygląda test sprawności,  a dokładniej od której konkurencji się zaczyna a na której się koncz,  ile jest przerwy pomiędzy?  :)