Autor Wątek: Kto do SGSP 2015?  (Przeczytany 426839 razy)

Offline Ignis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Kto do SGSP 2015?
« dnia: Czerwiec 27, 2014, 17:35:22 »
Jak wyżej. Kto idzie, i jak przygotowania? U mnie sprawnościowo nienajgorzej, jednak bardziej obawiam się matury. Póki co zakuwanie fizyki i matematyki, bo na razie z tym jest tragicznie.

Startuje ktoś może ze Szczecina i okolic?
"Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. " - Jan 15:13
"Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi!" - 1 Tes 5:6
"Lepiej bowiem - jeżeli taka wola Boża - cierpieć dobrze czyniąc, aniżeli czyniąc źle. " - 1 P 3:17

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2014, 11:40:49 »
U mnie trochę odwrotnie, muszę poprawić sprawność. Od stycznia redukcja z 84kg do 75kg i ciągle spada, chociaż ćwiczyć na serio zacząłem jakieś 3 tygodnie temu.
W sumie to też się nowych matur obawiam :D liczmy na to, że zlitują się nad nami jako rocznikiem królików doświadczalnych i będą łatwe :straz:

I może teraz zbyt daleko wybiegam w przeszłość, ale chyba w moim rodzinnym mieście nie znajdę etatu po szkole :D w tym roku SGSP skończył jeden, drugi jest na 2. roku, a dwóch następnych ma duże szanse w tym roku się dostać.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2014, 11:45:39 wysłana przez hacek »

Offline fotostrażak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2014, 14:39:47 »
Ja startuje za rok, ale panowie niewcześnie jeszcze jeden sie nabór nie skonczyl :)

Ja nauka i sprawność nienajgorzej. Od początku lipca zaczynam ryc, odpuszczam wakacje na ciezka prace zarowno edukacja jak zarobek :) Na razie jeszcze nie biegam jakiś dlugich tras czasami na przebydzenie rano 2 km :) a tak to rower co nd i w tygodniu po 30km

Offline Miuzik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2014, 15:06:39 »
Zarobię na wakacje na korepetycje i od września z nauką na ostro  ^_^  póki co rozpocząłem przerabianie zbioru Kiełbasy (matematyka) i Kruczka (fizyka).  O ile z matematyką jakoś mi idzie, to z fizyką jest dużo gorzej  :-\ Cieszę się, że będę zdawał starą maturę.  -_-

Sprawnościowo całkiem dobrze, jestem w miarę przygotowany na sa psp, przygotowania na poważnie toru rozpocznę również od września.

Waga 64 kg
wzrost 172 cm
 ^_^
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2014, 15:11:03 wysłana przez Miuzik »

Offline Materson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • cel: SA PSP Kraków
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2014, 23:21:22 »
Chwilowo wakacje :) od września ostro nauka i sprawność ma ktoś do polecenia dobre zbiory zadań/podręczniki? :D Z Krakowa ktoś startuje?

Offline fotostrażak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2014, 09:57:00 »
Z matematyki Pazdro rozszerzenie, realizuje go w szkole, ale czytalem na necie ze jeden z trudniejszych i lepszych. Oprócz tego polecam zadania.info :)

Jak ktoś zna jakiś dobry zbiór z fizyki to też chętnie się dowiem :D

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2014, 10:28:09 »
Z matematyki Pazdro rozszerzenie, realizuje go w szkole, ale czytalem na necie ze jeden z trudniejszych i lepszych. Oprócz tego polecam zadania.info :)

Jak ktoś zna jakiś dobry zbiór z fizyki to też chętnie się dowiem :D

Ok, pomogę Ci w tej kwestii. Osobiście polecam: ''Zadania testowe z fizyki'' - Janusz Kopecki. Są tutaj i podstawa na początku, a potem coraz to trudniejsze zadania aż do poziomu rozszerzonego. A więc od deski do deski. Po przerobieniu tego całego zbioru (z tyłu książki są odpowiedzi A,B,C,D), proponuję przerobić wszystkie matury główne majowe z fizyki jakie były na nowej maturze oraz wszystkie próbne. To wszystko powinno wystarczyć, aby solidnie się przygotować. :)

Pozdrawiam.

Offline fotostrażak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2014, 11:06:29 »
Z matematyki Pazdro rozszerzenie, realizuje go w szkole, ale czytalem na necie ze jeden z trudniejszych i lepszych. Oprócz tego polecam zadania.info :)

Jak ktoś zna jakiś dobry zbiór z fizyki to też chętnie się dowiem :D

Ok, pomogę Ci w tej kwestii. Osobiście polecam: ''Zadania testowe z fizyki'' - Janusz Kopecki. Są tutaj i podstawa na początku, a potem coraz to trudniejsze zadania aż do poziomu rozszerzonego. A więc od deski do deski. Po przerobieniu tego całego zbioru (z tyłu książki są odpowiedzi A,B,C,D), proponuję przerobić wszystkie matury główne majowe z fizyki jakie były na nowej maturze oraz wszystkie próbne. To wszystko powinno wystarczyć, aby solidnie się przygotować. :)

Pozdrawiam.

Dzięki Silver!
Temat strasznie wczesny znowu, ale widzę chętni forum śledzą :D

Offline TituSan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2014, 11:08:53 »
Może i nie zbiór, ale jak podstawy fizyki to tylko Resnick z Halliday'em.  :szalony:

Offline Radar0691

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2014, 11:37:14 »
Witam, Panowie jaki jest mniej wiecej próg dostania się do szkoły ? Wiadome ze co roku jest innaczej ale tak uśredniony. Pozdrawiam

Offline fotostrażak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 02, 2014, 11:43:15 »
Witam, Panowie jaki jest mniej wiecej próg dostania się do szkoły ? Wiadome ze co roku jest innaczej ale tak uśredniony. Pozdrawiam

 140 parę punktów, czas na torze około 45s żeby byc czegoś pewnym ;) Zobaczymy jak w tym roku będzie, bo tor średnio poszedl ludziom, matury tez swoje zrobiły

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 02, 2014, 15:40:09 »
Ciekawe czy z racji tego, że nie będzie poziomu podstawowego z fizyki, zmienią się jakoś przelicznik procentów.

Jak na razie w warunkach na 15/16 nic się nie zmieniło, ale nigdy nic nie wiadomo.

Offline Ruiz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 02, 2014, 16:30:25 »
Dlaczego ma nie być podstawy z fizyki?

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 02, 2014, 17:46:07 »
Nowe podstawy programowe, nowe matury.
Dla roczników 96 w liceach w 2015r. (technikum 2016r.) matury z przedmiotów jak fizyka, chemia, biologia będą tylko na poziomie rozszerzonym, zmienia się też matura z matmy i polskiego.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2014, 20:34:44 wysłana przez hacek »

Offline Ruiz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2014, 20:19:30 »
Chciałeś chyba napisać, że tylko na poziomie rozszerzonym. Czyli jeżeli jestem z rocznika 92 to piszę starą maturę?

Offline fotostrażak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 02, 2014, 20:50:29 »
Chciałeś chyba napisać, że tylko na poziomie rozszerzonym. Czyli jeżeli jestem z rocznika 92 to piszę starą maturę?

5 lat bodajże poprawki mozna pisać na starych zasadach :)

Offline kocioł

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 03, 2014, 20:23:46 »
Niby mozna byly takie przypadki

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 06, 2014, 21:15:28 »
Jakie macie plany treningowe?
Zamierzacie startować też do aspirantki? Mój plan B to Kraków :)

Offline fotostrażak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 06, 2014, 22:59:41 »
Na razie sie katuje rowerkiem tygodniowo kolo 200 km z czego kolo 60 w niedziele przy średnim tempie okolo 23 km/h tak żeby nogi po kontuzji wiezadel popracowaly ;) tak to na razie jeszcze basen i praca fizyczna ;)

Wkrotce silka i ćwiczenie pod odmyk a reszta kolo stycznia dopiero a wcześniej biegi biegi biegi jeszcze ;)

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 07, 2014, 11:41:37 »
Siłowo to tylko odmyk. Ja robiłem podciąganie i pompki z planu armstronga oraz ogólnorozwojówka kiedy dopadał mnie brak progresu po 6tyg. planu armstronga. Bieganie wystarczy ograniczyć do interwałów 2x w tygodniu i w międzyczasie jakieś gry zespołowe :)
I tydzień, może dwa tygodnie przed torem po prostu sobie gdzieś załatwić salę i rozłożyć poszczególne elementy toru przeszkód i katować dzień w dzień po 1-2h czasu. Najważniejsze jest wyćwiczenie błędnika na równoważni. Dobrze jest też pojechać na próbny tor przeszkód. Przelecieć raz i sprawdzić sobie swoje słabe strony i w późniejszych ćwiczeniach na nich się skupić.
I na próbnym torze ćwiczyć tylko i wyłącznie manekina  :szalony:
Mnie tego brakło i miałem czas nieco ponad 42s :) a jakby nie manekin to może poniżej 40 bym zszedł  :szalony:

Offline wierzba014

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 07, 2014, 12:22:48 »
Wiecie jak to jest z podwyższeniem wyniku maturalnego? Bo piszą, że nasz rocznik (1995) nie będzie miał możliwości poprawy matury na starych zasadach, tylko na nowych. Ci którzy nie zdali matury z dwóch przedmiotów będą mieli 5 lat na poprawe, tu znalazłem to info:(  http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/676374,powtorka_z_matury_bedzie_mozliwa_tylko_na_nowych_zasadach.html  ). Według mnie to jest to niesprawiedliwe, ponieważ nasz rocznik robił inny program i trudniej będzie ogarnąć nowe zagadnienia bez pomocy nauczyciela. Macie jakieś pewne informacje na ten temat?

Offline Ruiz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 07, 2014, 12:31:58 »
To jak w końcu z tą maturą? Skoro pisałem swoją 3 lata temu, to w przyszłym roku będę ją zdawał na nowych zasadach czy starych?

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 07, 2014, 12:58:51 »
Podobno we wrześniu będzie wiadomo, mam dużo nadzieję, że będę mógł na starej pisać.

Cytuj
Matura z biologii, chemii i fizyka ma kłaść nacisk na opis eksperymentów i doświadczeń.

Masakra  :rofl:

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 07, 2014, 13:19:12 »
Podobno we wrześniu będzie wiadomo, mam dużo nadzieję, że będę mógł na starej pisać.

Cytuj
Matura z biologii, chemii i fizyka ma kłaść nacisk na opis eksperymentów i doświadczeń.

Masakra  :rofl:
Ciekawe jak będę mógł się nauczyć całek jeśli nie pójde na studia?
A kładzenie nacisku na doświadczenia i opis eksperymentów jest chyba przeciwieństwem tego co się robi na studiach?
Jak będę musiał zdawać na nowych zasadach to chyba podłożę bombę pod CKE...
Chcą uczniów oduczyć lenistwa a im samym nie chcę się zrobić drugiego arkusza który i tak muszą zrobić bo technikum 95 też zdaję na starych...

EDIT
Cytuj
Jak będę musiał zdawać na nowych zasadach to chyba podłożę bombę pod CKE...
ABW już do mnie jedzie  :rofl:

Offline fotostrażak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 07, 2014, 14:31:54 »
Matma według nowej podstawy jest dla wielu osób do ogarnięcia jak miał dobrego nauczyciela i co nie co wybiegał za program ;) Natomiast innych przedmiotów chociaz idę ta podstawa sam sie obawiam, zwlaszcza rozszerzenia z fizy.. Te doświadczenia to idioctwo i wiem ze 70% czasu na spr mi przy tym schodzi a co dopiero na maturze jak mam caly material a nie urywek..  :cooo: