Autor Wątek: Jednoczesne Alarmowanie OSP  (Przeczytany 9911 razy)

Offline rychol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Jednoczesne Alarmowanie OSP
« dnia: Czerwiec 22, 2014, 15:55:08 »
Witam.

Co sądzicie o NOWOŚCI digitex "Jednoczesne Alarmowanie OSP"?
Ma to ktoś z was? Jak się sprawdza?

Pozdrawiam.

Offline Krzysiekk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Jednoczesne Alarmowanie OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2014, 17:16:46 »
Również prosił bym o jakieś opinie ponieważ myślimy o takim zakupie.  :straz:

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Jednoczesne Alarmowanie OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2014, 18:27:29 »
proponuje zapoznać się z tematem "Równoczesne alarmowanie na telefon" i tam kontynuować wątek ;)

http://www.strazak.pl/index.php/topic,18691.100.html

Offline rychol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Jednoczesne Alarmowanie OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2014, 19:10:55 »
Przeczytałem, ale nadal mam pytanie: Czy ktoś ten system posiada? Jak się sprawdza?

Offline pisak10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Jednoczesne Alarmowanie OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2014, 20:43:38 »
Przeczytałem, ale nadal mam pytanie: Czy ktoś ten system posiada? Jak się sprawdza?

To jak przeczytałeś to tam zadaj jeszcze raz te pytanie i kontynuuj wątek który już istnieje, a nie zaśmiecasz forum nowymi zdublowanymi tematami.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Jednoczesne Alarmowanie OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2014, 20:49:30 »
My korzystamy z usługi ale alarmowanie.pl
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Jednoczesne Alarmowanie OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 23, 2014, 00:11:03 »
My również z alarmowanie.pl korzystamy sprawdza się rewelacyjnie. W końcu ci co mają najdalej do remizy zdążają na alarm z zapasem czasu.
Co do usługi digitex-a w naszym powiecie raczej jeszcze nikt tego nie wdrożył. 

Offline wwart

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Jednoczesne Alarmowanie OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 23, 2014, 11:39:27 »
My również korzystamy z usługi alarmowawnie.pl. Sprawdza się bardzo dobrze.

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Jednoczesne Alarmowanie OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2014, 14:10:11 »
u mnie digitex, działa tak jak powinno, bardzo szybko (około 15 sek od właczenia syreny) telefony dzwonią, jeżeli się nie odrzuci albo telefon jest poza zasiegiem po około minucie dzwoni jeszcze raz, na pv moge wysłać film z tym jak to działa u nas, pozdro!

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Jednoczesne Alarmowanie OSP
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 23, 2014, 20:10:43 »
Ostatnio zwróciłem uwagę u siebie na czas po którym dzwoni telefon i po kilku alarmach można stwierdzić że średnio telefon dzwoni w okolicach 5s od momentu włączenia syreny podkreślam używamy alarmowanie.pl.   

Offline rychol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Jednoczesne Alarmowanie OSP
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 29, 2014, 14:53:38 »
u mnie digitex, działa tak jak powinno, bardzo szybko (około 15 sek od właczenia syreny) telefony dzwonią, jeżeli się nie odrzuci albo telefon jest poza zasiegiem po około minucie dzwoni jeszcze raz, na pv moge wysłać film z tym jak to działa u nas, pozdro!

Jakbyś mógł mi podesłać na pv ten filmik to byłbym wdzięczny.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Jednoczesne Alarmowanie OSP
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 28, 2014, 16:24:44 »
Cytat ze strony Digitexu na FB:

"Z ostatniej chwili już niebawem uruchamiamy stronę poświęconą "Usłudze Jednoczesne Alarmowanie OSP", strona umożliwi łatwy dostęp do następujących funkcji:

• dodawanie, usuwanie i edytowanie numerów telefonów komórkowych Strażaków,
• dodawanie, usuwanie i edytowanie numerów telefonów komórkowych osób upoważnionych do samodzielnego uruchomienia alarmowania z własnego telefonu komórkowego,
• dostęp do historii alarmów ogłoszonych w ramach Usługi, wraz z informacją o statusie każdego połączenia wykonanego do Strażaków (czy zostało odebrane),
• wyświetlenie ilość odebranych połączeń przez Strażaków,
• informacje o rodzaju, dacie rozpoczęcia oraz dacie zakończenia usługi,
• wgląd oraz możliwość edycji danych OSP oraz danych użytkownika (osoby zarządzającej kontem).

Szczegóły wkrótce ! "

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Jednoczesne Alarmowanie OSP
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 28, 2014, 16:48:49 »
Cytat ze strony Digitexu na FB:

"Z ostatniej chwili już niebawem uruchamiamy stronę poświęconą "Usłudze Jednoczesne Alarmowanie OSP", strona umożliwi łatwy dostęp do następujących funkcji:

• dodawanie, usuwanie i edytowanie numerów telefonów komórkowych Strażaków,
• dodawanie, usuwanie i edytowanie numerów telefonów komórkowych osób upoważnionych do samodzielnego uruchomienia alarmowania z własnego telefonu komórkowego,
• dostęp do historii alarmów ogłoszonych w ramach Usługi, wraz z informacją o statusie każdego połączenia wykonanego do Strażaków (czy zostało odebrane),
• wyświetlenie ilość odebranych połączeń przez Strażaków,
• informacje o rodzaju, dacie rozpoczęcia oraz dacie zakończenia usługi,
• wgląd oraz możliwość edycji danych OSP oraz danych użytkownika (osoby zarządzającej kontem).

Szczegóły wkrótce ! "
Podobną funkcje będzie miało Alarmowanie.pl
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline oficeroperacyjnywsi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Jednoczesne Alarmowanie OSP
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 30, 2014, 13:49:43 »
Ciekawe czy kiedyś Digitex, bądź inna firma wprowadzi możliwość potwierdzania tego że udajemy się do jednostki na alarm, np kiedy się udajemy, odbieramy połączenie i na wyświetlaczu w OSP pojawia się lista strażaków którzy potwierdzili przybycie na alarm, a w przypadku odrzucenia lista tych którzy nie mogą się stawić.. Daje to ten plus, że w momencie kiedy brakuje nam kompletu w zastępie wiemy czy jeszcze czekać, bo może ktoś przybiegnie, czy wyjeżdżać.

Co o tym myślicie?

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Jednoczesne Alarmowanie OSP
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 30, 2014, 14:04:42 »
Jak chcesz to możesz to zrobić dość prosto przez zorganizowanie telefonu dla OSP - ktoś kto chciałby potwierdzić puszczałby strzałkę i ewentualnie dowódca mógłby sprawdzić nieodebrane/smsy (w przypadku zajętego w niektórych sieciach przychodzi sms).
Dla ułatwienia można kasować ostatnie smsy/połączenia po każdym powrocie, czyli byłaby tylko lista potwierzających.

Na marginesie mamy telefon w aucie (stara nokia + karta sim ważna rok) i czasem bardzo się przydaje na wyjazdach.

Offline oficeroperacyjnywsi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Jednoczesne Alarmowanie OSP
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 30, 2014, 15:10:14 »
Jak chcesz to możesz to zrobić dość prosto przez zorganizowanie telefonu dla OSP - ktoś kto chciałby potwierdzić puszczałby strzałkę i ewentualnie dowódca mógłby sprawdzić nieodebrane/smsy (w przypadku zajętego w niektórych sieciach przychodzi sms).
Dla ułatwienia można kasować ostatnie smsy/połączenia po każdym powrocie, czyli byłaby tylko lista potwierzających.

Na marginesie mamy telefon w aucie (stara nokia + karta sim ważna rok) i czasem bardzo się przydaje na wyjazdach.

Jest to jakieś rozwiązanie, ale jednak ma sporo wad począwszy od tego, że nie wszyscy się dodzwonią na raz, a sms z powiadomieniem  nie przychodzi od razu, oraz czasochłonność wykonania połączenia wraz z odebraniem informacji przez dowódcę.

To o czym napisałem można by jeszcze rozbudować o średnie czasy dojazdu do remizy każdego strażaka z miejsca zamieszkania, bo z reguły każdy ''biegnie'' z domu.

Offline Rafal4228

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jednoczesne Alarmowanie OSP
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 14, 2014, 11:41:44 »
u mnie w OSP telefon dzwoni zanim JRG załączy selektywne zmniejsza to czas dojazdu o około 2 minuty do najdalszej lokalizacji. bardzo polecam

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Jednoczesne Alarmowanie OSP
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 14, 2014, 14:02:29 »
u mnie w OSP telefon dzwoni zanim JRG załączy selektywne zmniejsza to czas dojazdu o około 2 minuty do najdalszej lokalizacji. bardzo polecam

Nie znam się ale jak wykluczyć jasnowidzenie lub czary to jedyne wytłumaczenie to opóźnienie załączenia selektywnym syreny przez dyspozytora o 2 minuty względem wysłania clipa do alarmowania... czyli ja nie bardzo widzę przyśpieszenia wyjazdu względem zgłoszenia. 

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Jednoczesne Alarmowanie OSP
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 14, 2014, 15:50:34 »
Cytuj
u mnie w OSP telefon dzwoni zanim JRG załączy selektywne zmniejsza to czas dojazdu o około 2 minuty do najdalszej lokalizacji. bardzo polecam
jakim cudem?? Chyba że podpalacz ci daje znać dzwonieniem  :rofl:

Strażak90

  • Gość
Odp: Jednoczesne Alarmowanie OSP
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 18, 2014, 17:43:24 »
W mojej OSP od kilku miesięcy mamy alarmowanie z Digitexa poprzez terminal DTG-53 i sprawuje się bardzo dobrze. Mamy ustawioną forme alarmowania poprzez  Flash SMS, która wysyła wiadomość "sieciową" o dowolnej treści, wyświetlaną bezpośrednio na wyświetlaczu telefonu. Czas powiadamiania to ~3sek. między użytkownikami, pierwszy sms jest wysyłany zaraz po wysyłaniu sygnału z MSK/PSK.