Autor Wątek: KSRG jako element zarządzania bezpieczeństwem powiatu  (Przeczytany 6098 razy)

Offline Elewyn

• Początkujący
  • *
KSRG jako element zarządzania bezpieczeństwem powiatu
« dnia: Czerwiec 11, 2014, 17:07:55 »
Witam :)

Jestem strażakiem ochotniczym i robię magisterkę z zarządzania publicznego. Powoli zabieram się za pisanie pracy dyplomowej na temat "Krajowy System Ratowniczo Gaśniczy jako element zarządzania bezpieczeństwem powiatu".
Wstępny zarys planu pracy mam w głowie, a mianowicie chcę zacząć od zarządzania bezpieczeństwem na szczeblu powiatowym posiłkując się m.in. ustawą o samorządzie powiatowym oraz ustawą o zarządzaniu kryzysowym.
Drugi rozdział będzie poświęcony samemu KSRG wykorzystując  Ustawę o ochronie przeciwpożarowej oraz  ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI w sprawie szczegółowych zasad organizacji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie, przydatne publikacje i artykuły, może ktoś pisał pracę na podobny temat ;)
Z góry dziękuję :)

Offline Levy

• Per aspera ad astra
  • VIP
Odp: KSRG jako element zarządzania bezpieczeństwem powiatu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2014, 20:58:20 »
Ogólnie warto przejrzeć sobie czasopisma, typu PP i Strażak - tym bardziej, że dostępne online są pełne numery.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline ogniomiszcz

• KLUBOWICZ
  • Weteran
  • *
    • Bocznica
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2014, 12:38:11 »
moim zdaniem to raczej zacznij od korekty tytułu bo jakoś dziwnie brzmi, że niby ksrg jest elementem zarzadzania bezpieczeństwem powiatu...
ksrg raczej jest elementem systemu bezpieczeństwa wewnętrznego państwa

materiały
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=944

Offline majorekg

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2014, 09:02:58 »
Zgadzam się z przedmówcą. Nietrafiony tytuł pracy.
Wiedza to odpowiedzialność.

Offline nowy998

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2014, 00:43:16 »
ja to bym tą pracę zatytułował "ksrg jako element systemu zarządzania bezpieczeństwem na przykładzie powiatu xxxxxxxxxxxx "
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2014, 00:47:46 wysłana przez nowy998 »