Autor Wątek: Skafander suchy lodowo-ratowniczy EQUES  (Przeczytany 6513 razy)

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Skafander suchy lodowo-ratowniczy EQUES
« dnia: Czerwiec 10, 2014, 19:21:45 »
Witam.
Udało mi się skołować około 7000 zł na jakieś ubranka.
Potrzebne mi info na temat:
SKAFANDER SUCHY LODOWO-RATOWNICZY EQUES Basic i Advanced.
Czy ktoś z was miał do czynienia z tymi ubrankami? Czy ubrania te maja zintegrowane buty bo ze zdjęć tego nie widać, co z rękawicami? W internecie poza opisem w sklepie nie mogę znaleźć żadnych info ani filmów z tymi ubraniami w akcji. Czy są to ubrania niezatapialne? Można w nich pracować w wodzie? Zatrzymują ciepłotę ciała ratownika? Szukamy ubrań do działań w trakcie akcji na jeziorach, rzekach przy pomocy łodzi oraz akcji na lodzie i działań w trakcie powodzi, podtopień. Moja wiedza na temat ubrań tego typu jest żadna więc proszę was o pomoc. Przyznam, że wizualnie bardzo mi się podobają. A jeżeli nie te może możecie mi polecić coś innego?
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2014, 07:04:25 wysłana przez Butel »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Skafander suchy lodowo-ratowniczy EQUES
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2014, 22:14:29 »
Zatrzymują ciepłotę ciała ratownika?
Raczej tak, bo w nazwie pojawia się słowo-klucz "lodowo-ratowniczy".

Można w nich pracować w wodzie?
Tak

Szukamy ubrań do działań w trakcie akcji na jeziorach, rzekach przy pomocy łodzi oraz akcji na lodzie i działań w trakcie powodzi, podtopień.
Zda się na takie zastosowania.

Czy ubrania te maja zintegrowane buty bo ze zdjęć tego nie widać, co z rękawicami?
Buty gumowe zintegrowane z nogawkami. W wersji ćwiczebnej pierścienie w rękawach wklejone na stałe; kryzy nadgarstkowe: w wersji  ćwiczebnej wymienne silikonowe, w wersji roboczej wklejone na stałe lateksowe lub neoprenowe (do wyboru).

Wszystko do znalezienia przy pomocy google'a ;)
Co do pozostałych pytań, to chyba warto poszukać u źródła. :straz:
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2014, 07:05:02 wysłana przez Butel »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Skafander suchy lodowo-ratowniczy EQUES
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2014, 20:46:37 »
Odświeżę dla przyszłych pokoleń :)
Ubranka w wersji advanced dziś dotarły do mojej jednostki. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, jakość wykonania na najwyższym poziomie, zastosowane materiały wyglądają solidnie. Przy pierwszej próbie założenia ubranka jednoosobowo trochę problemów przy zakładaniu "górnej" części ale to kwestia treningu. Przy drugim razie w tym przypadku już z pomocą kolegi poszło mi zdecydowanie sprawniej. Jeżeli chodzi o odczucia to co mnie troszkę drażni to kryza szyjna przez którą ma się wrażenie podduszania ale nie na tyle aby uniemożliwiało to pracę, po prostu jest trochę niekomfortowe, kolega który jest szczuplejszy ode mnie już tak bardzo tego nie odczuwał więc wszystko zależy od ratownika. Kryzy nadgarstkowe też powodują pewien dyskomfort ale to kwestia przyzwyczajenia do dość intensywnego ucisku w tym miejscu. W ubraniu zastosowano czapkę zamiast kaptura, wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem, jedyne co troszkę na początku mi przeszkadzało to tłumienie dźwięku przez czapkę, chodzi o to, że jak naciągniemy czapkę na uszy to dosyć mocno tłumi dźwięki więc gdybym był kilkadziesiąt metrów od brzegu i bez radiostacji miałbym się porozumieć z kolegami na brzegu to może to sprawić pewne problemy ale dokładnie sprawdzę to na ćwiczeniach. Zapięcie kopertowe, bardzo fajna sprawa, łatwo się zapina i odpina, wygląda solidnie, ciekawe jak jest z szczelnością. W spodniach są wbudowane szelki których regulacja jest dość uciążliwa, można było to lepiej rozwiązać, biorąc pod uwagę iż różni ludzie mogą ubranka na siebie zakładać to szybka regulacja szelek jest raczej niemożliwa ale można też spokojnie pracować bez ich zakładania. Ogólnie moje wrażenie jak najbardziej na + jest oczywiście kilka rzeczy które mogły by być lepsze ale to zweryfikuję na ćwiczeniach w wodzie bo na razie są to tylko pierwsze odczucia po 20 minutach noszenia ubrania.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2014, 07:05:26 wysłana przez Butel »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Skafander suchy lodowo-ratowniczy EQUES
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2014, 09:39:53 »
Z porozumiewaniem się na przestrzeni woda-brzeg jest problem niezależnie od tego, czy ma się czapkę, kaptur czy zupełnie nic. Działając na łodzi konieczna jest łączność radiowa, a prowadząc samodzielne działania w wodzie przydaje się gwizdek i umówiony kod sygnałowy umożliwiający zakomunikowanie najprostszych rzeczy typu luzuj linę, wybieraj linę itd.