Autor Wątek: Praca w koszu  (Przeczytany 2690 razy)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Praca w koszu
« dnia: Maj 20, 2014, 16:42:53 »
Ostatnio w mojej osp wyszła dyskusja na temat pracy w koszu. Czy mając tylko kurs podstawowy możemy pracować w koszu na wysokości np. 10m? Czy np. wg. prawa musimy mieć kurs prac wysokościowych?

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Praca w koszu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2014, 16:49:49 »
Możesz. Badania to przewidują.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Praca w koszu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2014, 17:16:56 »
Chyba, że miałbyś tym koszem operować - wtedy już zupełnie inna bajka. Ale jeżeli nie, to ważne badania lekarskie wystarczą.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Praca w koszu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2014, 17:26:18 »
Ok, dzieki. I tak dla pewnosci, badania lekarza medycyny pracy?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Praca w koszu
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2014, 18:20:07 »
Tak, "zestaw szkolenia podstawowego" ;)
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Praca w koszu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2014, 18:32:49 »
Ok, dzięki

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Praca w koszu
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2014, 18:52:05 »
Ja na swoim skierowaniu na badania miałem "praca do wysokości 3m".
Praca powyżej 3m to dodatkowe badania.

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Praca w koszu
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2014, 22:21:30 »
Ja na swoim pierwszym badaniu psychologicznym miałem równoważnię, na podstawie której wystawił mi zaświadczenie do pracy na wysokości powyżej 1 metra. Na kolejnych badaniach już tego nie miałem.
Plus ratio quam vis

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Praca w koszu
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 20, 2014, 22:34:17 »
3 lata temu na zaświadczeniu badania wstępnego również była mowa o pracy na wysokości powyżej 1 metra (albo 1,5 metra - nie pamiętam), za to na 100% nie było wymienione tam górnej granicy ;)
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Praca w koszu
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 21, 2014, 06:50:22 »
Jeżeli w ogóle widzieliście lekarza na własne oczy oraz swoje zaświadczenie i/lub skierowanie to tam powinniście mieć napisane: praca na wysokości. Wiem że czasami nie ma tego zapisu z przyczyn oszczędności i niewiedzy urzędników wystawiających skierowania. Jest to wbrew pozorom niezwykle istotne, ponieważ brak tego zapisu zabrania wam nie tylko pracować w wysięgniku, na każdej drabinie pożarniczej również.

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Praca w koszu
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 21, 2014, 09:08:08 »
Jest to wbrew pozorom niezwykle istotne, ponieważ brak tego zapisu zabrania wam nie tylko pracować w wysięgniku, na każdej drabinie pożarniczej również.
Ale praca na wysokości powyżej 1 m a powyżej 3 metrów to dwie różne historie.  Wg mnie do pracy w warunkach straży powinniśmy mieć badania do pracy pow 3 m na co składa sie 3 lekarzy. Nawiązując do wypowiedzi kolegi wyżej.  Nie tyle nie wolno co nie możemy przekraczać wysokości 3 metrów i liczymy poziom na którym znajdują się nasze stopy.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2014, 09:52:57 wysłana przez TomekASG_JRG »