Autor Wątek: odznaczenie "Strażak Wzorowy"  (Przeczytany 3759 razy)

Offline StrazakSam17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
odznaczenie "Strażak Wzorowy"
« dnia: Maj 05, 2014, 00:04:31 »
Witam. Jestem tu nowy i jeśli temat ten nie jest umieszczony w odpowiednim miejscu, to z góry przepraszam i proszę o wyrozumienie.
Mam pytanie odnośnie tego, co trzeba zrobić i jak sobie zasłużyć, na odznaczenie "Strażak Wzorowy". Jestem strażakiem ochotnikiem i należę do swojej jednostki od 4 lat. W ubiegłym roku udało mi się zająć 2 miejsce na eliminacjach OTWP na szczeblu powiatowym w grupie gimnazjalnej. W tym roku znów udało mi sie zająć 2 miejsce na kolejnych eliminacjach powiatowych, ale tym razem w grupie ponadgimnazjalnej (jak dobrze wiecie, niestety dalej przechodzi tylko 1 miejsce) i tego dotyczy moje pytanie, czy za te osiągi zasłużyłem na takowe odznaczenie ? Wiem, że nie ma sie czym zbytnio chwalić, ale to pytanie po prostu ze zwykłej ciekawości i zarazem chciałbym sie dowiedzieć, na jakiej zasadzie są przyznawane te odznaczenia.
Pozdrawiam.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: odznaczenie "Strażak Wzorowy"
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2014, 00:13:31 »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: odznaczenie "Strażak Wzorowy"
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2014, 00:25:12 »
No chyba według ostatnich wytycznych trzeba mieć ukończone 21 lat . Choć jakoś mało się tym interesuje bo czasami dochodzę do wniosku że jedynym kryterium podnoszenia prestiżu tych broszek jest czasookres ich nadawania .

Ale dla ciebie jest coś takiego http://pl.wikipedia.org/wiki/Odznaka_M%C5%82odzie%C5%BCowa_Dru%C5%BCyna_Po%C5%BCarnicza



Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: odznaczenie "Strażak Wzorowy"
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2014, 07:21:46 »
W skrócie:
- 21 lat (minimum 3 lata stażu),
- aktywna działalność w jednostce,
- wyszkolenie.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: odznaczenie "Strażak Wzorowy"
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2014, 07:42:56 »
W jaki sposób udało Ci się zajmować wysokie miejsca na szczeblu powiatowym w OTWP nie znając zasad nadawania odznak?

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: odznaczenie "Strażak Wzorowy"
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2014, 18:58:53 »
W jaki sposób udało Ci się zajmować wysokie miejsca na szczeblu powiatowym w OTWP nie znając zasad nadawania odznak?

dobre :)

Dodam jeszcze, że musisz być chyba członkiem JOT

Offline firefighter12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: odznaczenie "Strażak Wzorowy"
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2014, 23:26:58 »
Regulamin odznaczeń mówi wyraźnie:
Cytuj
42. 1) Odznaka „Strażak Wzorowy” może być nadawana tylko członkom jednostki
operacyjno-technicznej (zespo³u ratowniczego) OSP za wzorową działalność,
zaangażowanie i godną postawę społeczną.
2) Cz³onek jednostki operacyjno-technicznej (zespo³u ratowniczego) OSP
bior¹cy bezpooeredni udzia³ w dzia³aniach ratowniczych przewidziany
do nadania tej odznaki powinien mieć złożone zgodnie ze statutem OSP
przyrzeczenie (oelubowanie) cz³onka czynnego (zwyczajnego) OSP, posiadać
wyszkolenie odpowiadaj¹ce aktualnie pełnionej funkcji oraz co najmniej
trzyletni staż w działalności ratowniczo-gaśniczej


Offline StrazakSam17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: odznaczenie "Strażak Wzorowy"
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 16, 2014, 19:39:54 »
W jaki sposób udało Ci się zajmować wysokie miejsca na szczeblu powiatowym w OTWP nie znając zasad nadawania odznak?

"zeusss" - nie Tobie to oceniać w jaki sposób. Poza tym gdybyś czytał uważnie zapewne zauważyłbyś, że prosiłem o odpowieź na moim konkretnym przykładzie, a nie zarzuty w moją stronę, że nie wiem w jaki sposób jest on nadawany. Mimo tego dziękuję Tobie i wszystkim za pomoc i odpowiedzi.   

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: odznaczenie "Strażak Wzorowy"
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 16, 2014, 21:36:02 »
W jaki sposób udało Ci się zajmować wysokie miejsca na szczeblu powiatowym w OTWP nie znając zasad nadawania odznak?

"zeusss" - nie Tobie to oceniać w jaki sposób. Poza tym gdybyś czytał uważnie zapewne zauważyłbyś, że prosiłem o odpowieź na moim konkretnym przykładzie, a nie zarzuty w moją stronę, że nie wiem w jaki sposób jest on nadawany. Mimo tego dziękuję Tobie i wszystkim za pomoc i odpowiedzi.

Zasady nadawania odznak są dla wszystkich takie same i regulują je odpowiednie przepisy. Ale mniejsza o to, nie chce mi się jakoś specjalnie wchodzić w polemikę...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline feuer-erynia19

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: odznaczenie "Strażak Wzorowy"
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2014, 21:29:01 »
Wszystko wszystkimm.. Ale czy w strazy chodzi o odznaczenia czy oddanie prace i poswiecenie?  ;) ja juz kilka odznaczen mam Ale  zadngo  sie szczegolnie nie domagalam ;)

3 lata stazu
Jot
I szczegolne poswiecenie pracy
Tak to u nas jest