Autor Wątek: Zapytanie  (Przeczytany 4536 razy)

Offline żolet

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
    • strona JRG Różan
Zapytanie
« dnia: Marzec 18, 2006, 08:39:23 »
W mojej gmine ma sie odbyć kurs na dowódców MDP wiecie może jak to wygląda??? Za odpowiedzi z góry dziękuje! Pozdro

Offline Szefunio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Zapytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2006, 11:58:11 »
Byłem na takim kursie. Będziesz sie uczył ogólnych wiadomosci. Medycyna , pożarnictwo,itp. Bedziesz miał tez pewnie nocne alarmy i cwiczenia na obiektach. Na koncu z wszystkich wiadomosci bedziesz musiał zdawac egzamin, powodzenia. :mellow:
STRAŻAK

Offline Dziara

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zapytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2006, 15:38:57 »
Uuu... Pierwszy raz o czymś takim słyszę, ale w końcu wychodzi na to, że w naszej jednostce nie obowiązują żadne reguły,kodeksy ani nic w tym stylu... U nas MDP nie ma żadnych kursów, a dowódcą zostaje ten, którego wybierzemy i ewentualnie przejdzie kurs na dowódce...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Zapytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2006, 19:09:49 »
Dziara - jeżeli nie ma żadnych kursów, to jak ew.przejdzie kurs na dowódcę?
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Zapytanie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2006, 23:48:01 »
To może jest coś takiego jak np. wybory Wójta- kandydat nie musi nawet skończyć podstawówki a z woli wyborców zostaje i kieruje gminą, a już np. od zwykłego referenta w tejże gminie wymaga się wykształcenia wyższego.

Offline Blacky

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zapytanie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2006, 19:11:26 »
jak już wspomniałam Dziara przesadziła, że nie ma żadnych kursów. Są,ale niestety bardzo żadkie - nie wiem czemu?

Offline Artur 266

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Zapytanie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2006, 20:59:33 »
witam:) potrzebuje ifnoramcji na temt MDP w polsce:) czyli kiedy powsatał pierwsza, dlaczego powstała kto był założycielem itp:) prosze o pomoc:) i kontak na GG(4429536) dziekuje

Offline Furby

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zapytanie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 05, 2006, 19:58:09 »
Witam, chodze do klasy maturalnej i mam pytanie do osob uczeszczajacych do SGSP w Warszawie w sprawie testow z fizyki do SGSP. Jesli ktos by wiedzial cos na ten temat prosze o kontakt furby6@wp.pl lub gg4429847 Czy ktos moze mi powiedziec jak najlepiej po maturze dostac sie do Strazy Pozarnej i co musze zaczac robic w tym kierunku???

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Zapytanie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 07, 2006, 22:24:24 »
Witam!
Furby
Masz taki dział na tym Forum:
http://www.strazak.pl/forum/index.php?board=14.0
Tam znajdziesz wiele odpowiedzi /oraz opcja Szukaj/ i tam pytaj -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Zapytanie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 25, 2006, 14:35:03 »
Kurs na dowódców? To zależy jak to będzie przeprowadzone ... Albo bardzo ciekawie jak to napisał jeden z przedmówców, albo ... NIC, tylko papierek.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline ŻyłaS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zapytanie
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 16, 2008, 21:25:33 »
jestem od 7 lat członkiem MDP wtym roku mam problem z którym się jeszcze nie spotkałem zaraz kwiecień i czas zacząć trenować do zawodów w maju ale niemam składu do biegania ludzie śą ale niema jak ich zachecić jak macie jakieś pomysły to piszcie chętnie wysłucham

Offline Adriano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Zapytanie
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2008, 18:04:39 »
Witam. Nie jest proste zachęcić dzieciaki do pracy społecznej na rzecz swojego środowiska.
Z zawodami nie powinno być jakiś większych problemów gdyż tu są emocje i adrenalina czyli coś się dzieje. Ale także tu wysiłek przy treningu przegrywa z Travianem czy Plemionami. Aby zachęcić do udziału w takich zawodach należy jakoś wynagrodzić łebków za prezentowanie swojej miejscowości i jednostki w postaci np.zorganizowanej wycieczki, czy też ogniska lub innego tego typu atrakcji.

Wiele innych pomysłów jak przyciągnąć młodzież opisana jest także w innych poniższych postach w tym dziale na forum. 
"Zapytać możesz - wiedzieć nie musisz"

اكد البروفسور يانوش دانتسكي رئيس قسم الدراسات العربية والاسلامية فى