Autor Wątek: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej  (Przeczytany 93037 razy)

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 07, 2014, 11:38:33 »
Prawo ma wiele kruczków, więc można interpretować dobrze lub źle- każdy na swój sposób. Ty uważasz, że masz rację, choć jej nie masz. Ja raczej posłucham osoby z SGSP, która się tym zajmuję :)
Nie rozmawiajmy, bo skoro nie masz racji a nie potrafisz się przyznać to po co dyskutować :)

Offline marcinn998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 07, 2014, 16:05:45 »
Miło ze wprowadzili zmiany w tamtym roku się nie załapałem bo nie miałem matury z fizy lub chemii, a że jestem leniem nie chciało mi się pisać drugi raz matury. Może czas w tym roku się wybrać...

Offline pozarowo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 29, 2014, 15:51:21 »
witam ;-)
ogólnie to cieżko dostać się na niestacjonarne studia?  Chce w tym roku złozyć papiery na mgr bezpieczenstwo pozarowe.... matury z chemi, fizyki matematyki nie pisałam z fizyki mam 4 ale mata to juz 3 . studia inżynierskie ukończone na 4+ i srednia ze studiów 4,12 .... Jest szansa , bo szczerze mówiąc nie pytałam jak to wygląda ,ile miejsc itd.. :cooo:

Offline Blackburn

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 22, 2014, 14:08:22 »
Witam, podbijam temat, termin składania mija 25.07.2014 czyli za 3 dni, ja skladalem gdzies na początku lipca i wtedy bylo juz ponad 240 podań, czy ktoś się orientuje jak to wygląda na chwilę obecną?

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 22, 2014, 16:39:27 »
Mogłeś napisać lub napisz maila, w tym roku dział rekrutacyjny szybko odpisuje. Składałeś osobiście, że posiadasz taką informację?
Wiem że przyjmą 105 osób a jak piszesz, że początkiem miesiąca było już 240 podań to pewnie będzie gdzieś 400. Masakrycznie dużo w porównaniu do kilku poprzednich lat. Jak myślicie spory będzie próg? Bo z tym przeliczaniem to nie zdziwię się jak będzie 130 i wyżej.
W tamtym roku 105 osoba miała wynik 91,78. A Ty blackburn ile masz PR?

Offline Blackburn

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 22, 2014, 16:54:35 »
Składałem osobiście i w sekretariacie tak mi powiedzieli, też mysle że ostatecznie będzie około 400, może nawet 500, zmiana warunków rekrutacji w stosunku do lat ubiegłych oraz podniesienie wymagań kwalifikacyjnych na stanowiska oficerskie w PSP zrobiły swoje, a z PR to nie wiem jak mi policza, wiecej na priv

Offline pozarowo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 22, 2014, 17:50:32 »
Ja składałam na niest. II stopnia -inż. bezp. poż. dostałam się =D 21.07. była lista zakwalifikowanych. Na liście ramkingowej 192 osoby przyjęli 96 . Ostatnia osoba na liście miała 4 z dyplomu i średnią chyba 3,62 ze studiów.

Offline BaKs

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 23, 2014, 15:20:17 »
Podań lekko ponad 200 na dzień dzisiejszy nie wiem skąd masz taką liczbę kosmiczną ;] Liczba miejsc nieznana bo czekają na pismo ale prawdopodobnie takie są przypuszczenia że 105. W tamtym roku 105 osoba miała 91,84 PR. Ile wy macie na ten rok z ciekawości ? :P

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 23, 2014, 15:45:17 »
No  blackburn pisał że dostał taką odpowiedź w sekretariacie w szkole więc czemu nie wierzyć w to?
Na pewno 105 osób bo taka liczba została uchwalona przez radę, info z punktu rekrutacyjnego.
Sam mam niespełna 130 i szczerze wątpie aby to wystarczyło. Zobaczysz, że próg będzie mega wysoki.

Offline Blackburn

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 23, 2014, 17:23:37 »
Podań lekko ponad 200 na dzień dzisiejszy nie wiem skąd masz taką liczbę kosmiczną ;]

BaKs dzowniles sie dowiadywać? Jak skladalem dokumenty to panowal ogolny zamet gdyz krecilo sie tam mnostwo kandydatow na studia dzienne wiec Pani w punkcie rekrutacyjnym zawsze mogla nieco sie pomylic  :P

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 23, 2014, 19:57:37 »
dobre
400-500 na studnia dzienne to było za moich czasów :).
A było to prawie 20 lat temu :).
Czy lista zakwalifikowanych na niestacjonarne studia II stopnia dla strażaków w służbie jest gdzieś dostępna w necie ?
Pozdrawiam.

Offline BaKs

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 23, 2014, 20:02:52 »
Informacje z działu rekrutacji otrzymane dziś. Liczba miejsc nie znana bo czekają na jakieś oficjalne pismo nie wiem od kogo/skąd nie wnikałem w szczegół ale najprawdopodobniej 105 to potwierdzam. Podań pani powiedziała ponad 200 a w tamten piątek 150 się dowiedziałem więc info raczej wiarygodne. Lampard 130 to Ci wystarczy spokojnie ja mam 100 i tu już jest gorzej :) Ale w tym roku ta rekrutacja to nieporozumienie że dają punkty za brak matury, hitem jest to że rok temu zbrakło mi 10 PR teraz mam 30 więcej a zbraknie jeszcze z 30 :D No ale czas pokaże co z tego wyniknie 31.07 wyniki obstawiam próg na 110-120 PR.

Offline BaKs

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 24, 2014, 20:47:40 »
https://www.sgsp.edu.pl/files/upload/public/REKRUTACJA/Rekrutacja_14-15/komunikat_komisji.pdf <--- Bardzo ciekawa informacja :D Jak ktoś nie złożył aneksu do świadectwa dojrzałości w celu uzyskania wyższego wyniku ze świadectwa ukończenia szkoły średniej będzie surowo ukarany :)

Offline darciov44

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 24, 2014, 22:46:26 »
witam , myślisz ze jakoś dojdą czy ktoś złożył aneks czy nie ??? bo ja wątpię.??

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 24, 2014, 22:52:00 »
Dojda jak beda chcieli, takie jest moje zdanie. Cos czuje ze powstanie lista a potem znaczna grupa zostanie wykreslona, Ci co nie dolaczyli aneksu. Sorki za brak pl.

Offline BaKs

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 25, 2014, 06:39:47 »
Dojdą na lajcie ;] https://krem.uw.edu.pl/ <--- Szkoła na podpisaną umowę z KReM, Dodatkowo jak ktoś składał papiery w poprzednich latach to mają jego wcześniejsze wyniki i porównają z obecnymi ;] Możliwości jest ;]

Offline darciov44

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 25, 2014, 07:30:04 »
no to teraz jest problem , a co stanie się z osobami które właśnie tak wysłały swoje dokumenty ( konsekwencje ) ??

Offline BaKs

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 25, 2014, 08:39:10 »
Art. 233 $6 Kodeksu Karnego do 3 lat pozbawienia wolności (przestępstwo karne). Ale to za lajtowa sprawa żeby aż tak karać skończy się pewno na odrzuceniu papierów z automatu + jakieś pismo do macierzystej komendy aby afery nie robić po jakiś organach sądowniczych. A tak w ogóle to czemu piszesz że teraz jest problem ? Od początku tzn. od maja 2013 było to wiadome. A że kłamstwo ma krótkie nogi to też starożytni Indianie już wiedzieli. Ja się cieszę bo zwolni się trochę miejsc :D Co to za funkcjonariusz który jawnie walił w h*ja dla własnych korzyści kosztem innych braci ze straży (zamiast poprawić maturę jak inni uczciwi) ? Chyba że zrobił to nieświadomie co zasługuje na gromkie brawa. W pełni popieram i mam nadzieje że uda im się dojść 100% prawdy :)

Offline darciov44

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 25, 2014, 08:48:05 »
Czyli Lepiej było nie pisać dodatkowej matury (mieć wyjebane)  i potem tylko wysłać świadectwo ze szkoły średniej. Bo żeby dostać na maturze 70% to jednak trzeba się trochę pouczyć.  Tak więc nie wiem czy to tez jest uczciwe.

Offline BaKs

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 25, 2014, 08:53:04 »
To jest mega nie uczciwie też ;] Ale tutaj po prostu ktoś miał szczęście i dostał złotą szanse. A w w/w przypadku miał lenia aby poprawiać maturę ;] A co ma powiedzieć ktoś kto poprawiał maturę w tym roku po 4 latach bo chcialbyc uczciwy i dostał 40% a ktoś kto nie poprawiał nie pokazał aneksu i zamiast np. 15 pkt dostał 70 za ocenę dobra ?

Offline BaKs

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 25, 2014, 08:56:09 »
Mowa o rozszerzonej matmie gdzie 40%=40 PKT a 4 z matmy z LO/technikum 70 PKT

Offline Szejk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SA PSP Poznań
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 25, 2014, 09:21:15 »
Wczoraj pofatygowałem się żeby napisać do Rektora. Poniżej treść naszych maili.

Dnia Piątek, 25 Lipca 2014 09:08 Ryszard Dąbrowa <rektor@sgsp.edu.pl> napisał(a)
Komunikat był po to żeby przypomnieć  o obowiązku a matury będą weryfikowane w KRM
Pozdrawiam

 
From: młodszy aspirant [mailto:ml.asp@wp.pl]
Sent: Thursday, July 24, 2014 12:49 PM
To: rektor@sgsp.edu.pl
Subject: Weryfikacja kandydatów na studia I stopnia dla strażaków w słuzbie stałej.
 

Szanowny Panie Komendancie-Rektorze
 
     Dotarłem do wiadomości wymienianych między Panem a jednym z kolegów aspirantów ubiegających sie o miejsce na studiach dla strazaków.
     Pierwsza sprawa jaką chciałem sprostować. W słowniku CKE nie istnieje pojęcie "poprawić maturę". Jeśli ktoś zdał maturę a nie satysfakcjonuje go wynik może co najwyżej go podwyższyć. Teoretycznie to niuans, ale w praktyce skutkuje tym, że jesli uzyska słabszy wynik nie jest on brany pod uwagę. W związku z tym nie dostaje aneksu do świadectwa dojrzałości. Nieprawdą jest też to co Pan napisał o 5 letnim okresie kiedy można ten wynik podwyzszać. Otóż jeżeli ktoś nie zdał matury w ogóle ma 5 lat na to żeby ją zdać. Jednak nie ma ograniczenia czasowego co do podwyższenia wyników. Nawet po np. 8 latach mozna zadeklarować taka chęć i podejść do matury.
     Przejdźmy jednak do głównego powodu dla jakiego do Pana piszę. Na ten moment już wiem w 100%, że istnieją ludzie, którzy zataili fakt posiadania aneksu do świadectwa dojrzałości więc ewidentnie poświadczyli nieprawdę. Pani w sekretariacie opowiadała o sytuacjach w których kandydaci pytali czy muszą dawać aneksy (dziwi mnie fakt, że odpowiadała im na zasadzie "rób jak uważasz"), po czym nie dołączali ich do reszty dokumentów chowając do swoich teczek. Przeczytałem komunikat Komisji Rekrutacyjnej. Nie ma w nim ani słowa o tym czy i w jaki sposób bedzie weryfikowane posiadanie aneksów. Mentalnośc ludzi w naszym kraju jest jaka jest, szkoda czasu by sie nad tym rozwodzić. Dlatego w moim przekonaniu komunikat ten nie ma absolutnie żadnej mocy. To tak jak gdyby zlikwidować policję w naszym kraju. Wszyscy wiedzą, że nie wolno przechodzic na czerwonym świetle, znają sankcje za takie zachowanie, ale co im szkodzi przejść skoro nikt ich nie złapie?!
    W związku z tym proszę o jasną odpowiedź czy osoby, które zataiły fakt posiadania aneksu beda w jakikolwiek sposób wyszukiwane? Macie Państwo do dyspozycji Krajowy Rejestr Matur (https://krem.uw.edu.pl). Skorzystacie z niego? Jest także lista osób, które w zeszłym roku ubiegały sie o przyjecie na studia i jesli w tym roku bedą miały wiecej punktów łatwo zweryfikować czy podwyższyli wynik matury, czy zataili fakt posiadania aneksu.
  Szczęściem jest, że sprawa nie nabrała wiekszego rozgłosu choćby w mediach. Zdaje sobie sprawę, że to całe zamieszanie wokół tegorocznej rekrutacji jest uciążliwe dla władz uczelni. Jednak proszę zrozumieć osoby walczące o choćby odrobinę sprawiedliwości. Rozumiem fakt, że uchwały odnośnie rekrutacji nie da się juz zmienić, ale można zrobić wszystko by proces rekrutacji przebiegł nalezycie.
 
Pozdrawiam serdecznie.
młodszy aspirant
 
P.S. Do tej pory nie ma kontaktu z Komisja Rekrutacyjną. Jeśli nie będzie to problem  proszę o jakikolwiek kontakt do tego organu.
 


Skoro za niezłożenie aneksu grozi odpowiedzialność karna radzę Wam panowie, którzy ich nie dali dosłać je póki jest jeszcze na to czas bo liczy się data stempla pocztowego. Skoro za takie rzeczy jest wyrok to można robotę stracić. Baks pisał, że pewnie rozejdzie sie po kościach taka sprawa, ale znając życie znajdzie się jakiś nieprzeciętnie "ambitny" gość co sprawę rozdmucha.

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 25, 2014, 10:02:25 »
Robi się afera a z czego? Z tego, że w uchwale o trybie rekrutacji w na ten rok nie ma jasno określonej informacji o konieczności dolączania aneksów. A skąd ludzie mieli to wiedzieć, że musi się znależć ze świadectwem dojrzałości. Informacja taka pojawiła się na dzień przed końcem składania papierów. Zapewne wszystkie te osoby zostaną nie wzięte pod uwagę przy rekrutacji bądź skreślone z listy i tyle. Żeby potem wyciągać konsekwencje to według mnie nie będzie podstaw z powodu braku świadomości kandydatów.

Offline Szejk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SA PSP Poznań
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 25, 2014, 10:52:09 »
No teraz to albo z siebie robisz głupka albo z innych. Aneks jest integralną częścią świadectwa dojrzałości. Dostajesz aneks ze względów praktycznych. Normalnie musiałbyś oddać świadectwo do OKE a oni daliby Ci nowe. Z racji tego, że żadna uczelnia nie prowadzi rekrutacji w tak absurdalny sposób nie utrudniają bo sprawa jest prosta. Potrzebujesz jakiś przedmiot, piszesz go i zanosisz na uczelnię dokument. 

Offline majkels

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
  • KP PSP
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 25, 2014, 12:50:13 »
i co teraz, ciężka decyzja, wysyłać czy nie wysyłać aneks, będą  weryfikować czy nie będą :gwiazdki: