Autor Wątek: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej  (Przeczytany 93192 razy)

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 08, 2015, 13:17:24 »
Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć jak na przyszły rok zapowiada się nabór w służbie stałej na WIBP? W tym roku niby też była wymagana zgoda, a słyszałem o wielu osobach, które dostały się ze zgodą dostając jakieś pismo z KW i problemu nie było. Dla mnie to być lub nie być bo zgodę bym otrzymał, a muszę się posiłkować czymś w rozmowie z KM. Pozdro.
Załącznik nr 1
do uchwały nr 19/05/2015 Senatu SGSP
z dnia 20 maja 2015 r.
Warunki i tryb rekrutacji na studia
na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej
na rok akademicki 2016/2017
Rozdział II
Studia niestacjonarne pierwszego stopnia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa dla strażaków w służbie stałej:
1. Na studia będą przyjmowane wyłącznie osoby posiadające świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia Szkoły Aspirantów Pożarnictwa, Centralnej Szkoły Pożarniczej lub Szkoły Chorążych Pożarnictwa oraz posiadają kwalifikacje w zawodzie technik pożarnictwa.
2. Na studia w pierwszym naborze kwalifikowane są osoby skierowane na studia przez właściwych przełożonych, uprawnionych do mianowania, które:
1) uzyskały co najmniej 80 PR według kolejności na liście rankingowej, obliczonej na zasadach określonych w rozdziale II ust. 5, aż do wypełnienia limitu miejsc,
2) uzyskały potwierdzone efekty uczenia się odpowiadające minimum 10 % punktów ECTS przypisanych do danego programu kształcenia, według kolejności na liście rankingowej dla osób ubiegających się o przyjęcie na studia w wyniku potwierdzenia efektów uczenia się, aż do wypełnienia limitu miejsc dla tych osób.
3. Na studia w dodatkowym naborze kwalifikowane są osoby według kolejności na liście rankingowej, aż do wypełnienia limitu miejsc.
4. W postępowaniu rekrutacyjnym będą uwzględniane oceny z przedmiotów: matematyka, fizyka z astronomią lub chemia oraz język obcy.

Offline kubson88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 08, 2015, 13:40:42 »
Witam. Troche nie na temat ale jak zalożyłem osobny wątek to nikt nie odpisał. Sytuacja wygląda tak. Sekcyjny 4 lata służby. Czy warto rozpoczynać studia chcąc po pierwszym czy 2 roku pisać papier o przeniesienie się na studia dla funkcjonariuszy chcąc uzyskać inżyniera pożarnictwa? Plany tych studiów są identyczne czy można w ten sposób przeskoczyć wymóg ukończenia szkoły aspirantów. Słyszałem że jest/była taka możliwość. Jak jest teraz orientuje się ktoś?

Offline linkapol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpień 09, 2015, 10:31:49 »
Witam. Troche nie na temat ale jak zalożyłem osobny wątek to nikt nie odpisał. Sytuacja wygląda tak. Sekcyjny 4 lata służby. Czy warto rozpoczynać studia chcąc po pierwszym czy 2 roku pisać papier o przeniesienie się na studia dla funkcjonariuszy chcąc uzyskać inżyniera pożarnictwa? Plany tych studiów są identyczne czy można w ten sposób przeskoczyć wymóg ukończenia szkoły aspirantów. Słyszałem że jest/była taka możliwość. Jak jest teraz orientuje się ktoś?
Jako podoficer nie możesz przenieś się na studia dla mundurowych, bo jednym z wymogów jest, aby mieć skończoną Szkołe Aspirantów lub CS w Częstochowie czyli musisz być min. aspirantem. Bywały przypadki, że przenosiły się osoby z cywilnych studiów na mundurowe, gdyż tak jak piszesz plany są podobne. Lecz te osoby posiadały stopień aspiranta i dostały zgodę od swojego przełożonego, której na wcześniejszym roku nie miały. Oprócz tego pani Dziekan postawiła warunek, że muszą być zaliczone wszystkie przedmioty w pierwszym terminie, aby mogła się ta osoba przenieś.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpień 09, 2015, 19:01:13 »
A gdzie te warunki są postawione, bo w regulaminie studiów nic takiego nie ma. Jeżeli są tu osoby, które przenosiły się w ten sposób lub macie znajomych do których możecie podać kontakt tu na forum bądź meilowy to proszę o prywatną wiadomość. Pozdrawiam.

Offline linkapol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpień 10, 2015, 09:27:20 »
A gdzie te warunki są postawione, bo w regulaminie studiów nic takiego nie ma. Jeżeli są tu osoby, które przenosiły się w ten sposób lub macie znajomych do których możecie podać kontakt tu na forum bądź meilowy to proszę o prywatną wiadomość. Pozdrawiam.
https://www.sgsp.edu.pl/rekrutacja-na-studia-w-sgsp/warunki-rekrutacji-2015-2016/rodzaje-studiow/wydzial-inzynierii-bezpieczenstwa-pozarowego/kierunek-inzynieria-bezpieczenstwa/studia-niestacjonarne-i-stopnia-dla-strazakow-w-sluzbie-stalej

Warunki przyjęcia na rok akademicki 2015/2016

O przyjęcie na studia niestacjonarne pierwszego stopnia dla strażaków w służbie stałej mogą ubiegać się osoby, które:

    posiadają wykształcenie minimum średnie,
    posiadają świadectwo dojrzałości,
    posiadają świadectwo ukończenia szkoły Aspirantów Pożarnictwa, Centralnej Szkoły Pożarniczej lub Szkoły Chorążych Pożarnictwa,
    złożą wymagane dokumenty w terminie.


Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpień 10, 2015, 10:14:12 »
Nie miałem na myśli warunków naboru, bo znam je doskonale. Chodziło o warunki przeniesienia się po roku z cywilnych na te dla strażaków w służbie stałej. Są warunki, że musisz już być po roku studiów, być po aspirantce, mieć zgodę 01, ale czy istnieją inne uwarunkowania np. określona średnia, bo nic takiego w regulaminie studiów nie widnieje.

Offline linkapol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpień 10, 2015, 11:00:05 »
Nie miałem na myśli warunków naboru, bo znam je doskonale. Chodziło o warunki przeniesienia się po roku z cywilnych na te dla strażaków w służbie stałej. Są warunki, że musisz już być po roku studiów, być po aspirantce, mieć zgodę 01, ale czy istnieją inne uwarunkowania np. określona średnia, bo nic takiego w regulaminie studiów nie widnieje.
To już pani Dziekan Wydziału określa na jakiej zasadzie i kto się może przenieść. Nie ma żadnych wytycznych w tym zakresie. Stawia warunki, gdyż na studiach mundurowych jak ja studiowałem było ok. 120 osób, a na cywilnych ok. 20 osób. Dlatego nie chętnie podpisywała zgodę na przeniesienie się, gdyż  za mało osób by było na cywilnych. A w jaki sposób i czy w ogóle argumentowała to czy podpisać zgodę to nie mam pojęcia. Pamiętam tylko, że postawiła taki nieformalny warunek, aby mieć zaliczone wszystkie przedmioty z poprzedniego semestru. A i nie musisz być po roku studiów. Z tego co pamiętam przenosili się u nas nawet po 1 semestrze. Wszystko zależy od tego jak się ugadasz z panią Dziekan.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpień 10, 2015, 11:53:44 »
Witam. Troche nie na temat ale jak zalożyłem osobny wątek to nikt nie odpisał. Sytuacja wygląda tak. Sekcyjny 4 lata służby. Czy warto rozpoczynać studia chcąc po pierwszym czy 2 roku pisać papier o przeniesienie się na studia dla funkcjonariuszy chcąc uzyskać inżyniera pożarnictwa? Plany tych studiów są identyczne czy można w ten sposób przeskoczyć wymóg ukończenia szkoły aspirantów. Słyszałem że jest/była taka możliwość. Jak jest teraz orientuje się ktoś?

kubson88 - wiem o co Ci chodzi ;)
Przenieść się nie możesz, nie ma takiej opcji, ale była możliwość zmiany statusu ;). Na dzień dzisiejszy nie można już zmienić statusu studenta na "mundurowy".
Możliwość ta chyba skończyła się dla studentów, którzy w tym roku kończyli SGSP "cywilną".
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2015, 11:56:46 wysłana przez młody16 »

Offline linkapol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpień 10, 2015, 12:38:41 »
Przenieść się nie możesz, nie ma takiej opcji, ale była możliwość zmiany statusu ;). Na dzień dzisiejszy nie można już zmienić statusu studenta na "mundurowy".
Możliwość ta chyba skończyła się dla studentów, którzy w tym roku kończyli SGSP "cywilną".
[/quote]
Masz rację teraz jak to napisałeś to mi się przypomniało, że rzeczywiście jak kończyłem SGSP to zmienili regulamin i zablokowali możliwość przeniesienia. Gdyż dużo osób nie dostawało zgody od 01 na studiowanie przyjmowali się na cywilne, a potem kombinowali, aby się przenieść. I było bardzo mało opłacalne dla SGSP utrzymywać rocznik na którym jest 10-20 osób.

Offline kubson88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpień 10, 2015, 12:52:07 »
Regulamin jest ten sam od 2012 wiec może dałoby jeszcze rade :)

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpień 10, 2015, 13:13:32 »
Regulamin jest ten sam od 2012 wiec może dałoby jeszcze rade :)

Masz 4 lata służby, więc powinieneś już poznać tajniki PSP :P
Oprócz regulaminów pisanych, są jeszcze te drugie regulaminy ;)
Najlepiej zadzwoń do dziekanatu cywilnego i zapytaj.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpień 10, 2015, 23:18:07 »
W regulaminie jest ujęte, że można. Jakie jest drugie dno to już inna sprawa. Może jak na cywilnych byłoby z 50-70 osób to inaczej by do tego podeszli. A w stałej jak, z reguły wszyscy, którzy zaczynają kończą pierwszy rok bez problemów, bo wtedy może byliby chętni uzupełniać ewentualne braki. Tak sobie gdybam:)

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #212 dnia: Wrzesień 07, 2015, 07:12:32 »
Oorientuje sie ktoś ile osób przyjmują na SPO, kiedy można spodziewać sie wyników?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2017, 11:30:59 wysłana przez emmil »

Offline mateuszzsps12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #213 dnia: Listopad 05, 2015, 12:13:21 »
Jezeli pisałem maturę w 2013r i nie pisałem fizyki to brana jest ocena ze świadectwa ?

Offline remi0426

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #214 dnia: Czerwiec 27, 2016, 12:40:57 »
witam. mógłby ktoś wstawić wzór skierowania na studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej do sgsp? jeżeli jest gdzieś w internecie to proszę o podanie linku.  :straz:

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #215 dnia: Czerwiec 15, 2017, 11:55:56 »
Mając starą maturę i oceny na świadectwie (nie na egzaminie maturalnym) używam mnożnika 0,8 dla podanych ocen i później wynik robię według wzoru: 1,0 • (PR z matematyki)  +  0,8 • (PR z fizyki i astronomii lub chemii)  +  0,5 • (PR z języka obcego). Dobrze "rachuję"?  :mellow:
Angielski mam na egzaminie maturalnym, tylko na ustnym. Jak go zakwalifikować? Jako ocenę z egz. mat., czy jako ocenę ze świadectwa końcowego?
Pozdrawiam

Offline Haszmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 07, 2018, 16:30:53 »
Witam , zna ktoś przypadki że na 3 roku kogoś uwalili na SGSP zaoczne jak tak to z czego ??

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 07, 2018, 18:27:59 »
Owszem , uwalili i to nie jedną osobę, środki gaśnicze i neutralizacja.

Offline maju101

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 11, 2018, 21:15:29 »
Praktycznie co roku kilka osób uwala z tego przedmiotu.
Powtarzasz wtedy cały rok. Jeśli myślisz, że potem masz taryfę ulgową bo przecież jesteś wielce pokrzywdzony, rok poprawiałeś to jesteś w dużym błędzie :rofl:

Offline dycha

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 11, 2018, 21:18:35 »
Parę lat wstecz, na trzecim roku uwalili tyle osób, że z pięciu plutonów zrobili cztery. Część osób powtarzała, część zrezygnowała.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 11, 2018, 21:38:46 »
Dokładnie, "rocznik" ktory rozpoczął zaoczne w 2009.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline herc.fajer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 12, 2018, 11:03:03 »
Jakiś czas temu był też przypadek, że przy poprawianiu roku kolejny raz się nie udało przez co koleżka zrezygnował z dalszej nauki....to tak apropo taryfy ulgowej.

Offline dycha

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 12, 2018, 16:19:46 »
Dokładnie, "rocznik" ktory rozpoczął zaoczne w 2009.
Tak miałem przyjemność studiować na tym właśnie roku ze wspaniałymi ludźmi, świetnymi kolegami. Pozdrawiam wszystkich, którzy skończyli SGSP i tych którzy wybrali inną drogę. To, że ktoś nie jest oficerem nie znaczy, że jest gorszym strażakiem.

Offline maja998_998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #223 dnia: Luty 16, 2018, 11:08:05 »
Rozdział 2, punkt 1.
Podpinam załącznik, WARUNKI I TRYB NABORU na kierunek naboru na SGSP dla strażaków w służbie stałej rok 18/19.

Pytanie brzmi: czy strażacy po KKZ mogą składać dokumenty na WIBP?  Według mnie NIE. Dzwoniłam kilka dni temu do szkoły, ale kadra ma zakaz wypowiadania się na ten temat.


[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 16, 2018, 11:33:41 »
Rozdział 2, punkt 1.
Podpinam załącznik, WARUNKI I TRYB NABORU na kierunek naboru na SGSP dla strażaków w służbie stałej rok 18/19.

Pytanie brzmi: czy strażacy po KKZ mogą składać dokumenty na WIBP?  Według mnie NIE. Dzwoniłam kilka dni temu do szkoły, ale kadra ma zakaz wypowiadania się na ten temat.
Zadaj pytanie na piśmie i zapytaj czym się różni technik pożarnictwa od technika pożarnictwa po SA pod względem przepisów!
Bo wg mnie zapis dyskryminujący KKZ eksternistyczne może być niezgodny z prawem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.