Autor Wątek: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej  (Przeczytany 93220 razy)

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Witam,
Kto wybiera sie do SGSP w 2014 na studia niestacjonarne? Czy mam rozumieć, ze nie trzeba mieć napisanej matury z fizyki lub chemii oraz matematyki, gdyż osoby które maja te przedmioty na świadectwie dojrzałości-a przecież każdy ma- zostają one przeliczonej na Ptk. Czy dobrze to rozumiem, bo kiedyś było inaczej, teraz sie zmieniło?
Pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2014, 17:35:17 »
Trzeba miec pisana mature.... A oceny z przedmiotów na swiadectwie brane sa w przypadku starej matury
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2014, 17:37:20 »
No właśnie tak było rok temu, teraz nie jest to uścisków, wydaje mi sie, ze nie trzeba dlatego pisze. Proszę wejdź na stronę sgsp i przeczytaj rekrutacje na następny rok, dla mnie nie jest to jasne napisane

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2014, 17:41:54 »
No właśnie tak było rok temu, teraz nie jest to uścisków, wydaje mi sie, ze nie trzeba dlatego pisze. Proszę wejdź na stronę sgsp i przeczytaj rekrutacje na następny rok, dla mnie nie jest to jasne napisane
Warunki i tryb postępowania rekrutacyjnego
Od kandydatów wymaga się, aby na pisemnym egzaminie dojrzałości mieli ocenę z:
matematyki,
fizyki i astronomii lub chemii,
języka obcego.

POGRUBILI TO NA STRONIE!!!!!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2014, 17:54:46 »
Czytając poniżej:

W przypadku braku ocen z pisemnego egzaminu dojrzałości z wymaganych przedmiotów dokonuje się przeliczenia na punkty rekrutacyjne PR oceny na świadectwie ukończenia szkoły średniej w sposób, o którym mowa w pkt. b) lub c).[/b]

Wynik pisemnego egzaminu dojrzałości z poszczególnych przedmiotów przelicza się na punkty rekrutacyjne PR według zasad:

a) kandydaci z nową maturą:

Przyjmując PR jako większą z dwóch liczb:

 0,7 • P lub 1 • R, gdzie:

P - oznacza wynik procentowy uzyskany na poziomie podstawowym,
R - oznacza wynik procentowy uzyskany na poziomie rozszerzonym.

b) kandydaci ze starą maturą w skali oceniania 2-6:

c) kandydaci ze starą maturą w skali oceniania 3-5:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2014, 18:02:09 »


a) kandydaci z nową maturą:

Przyjmując PR jako większą z dwóch liczb:

 0,7  P lub 1  R, gdzie:

P - oznacza wynik procentowy uzyskany na poziomie podstawowym,
R - oznacza wynik procentowy uzyskany na poziomie rozszerzonym.

To powiedz czy na nowych swiadectwach masz poziom rozszerzony i podstawowy? bo moja bratanica nie ma
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2014, 22:16:08 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2014, 18:03:18 »
A kto powiedział, ze mam nowa maturę?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2014, 18:04:02 »
A kto powiedział, ze mam nowa maturę?
Ze stara matura juz w zeszłym roku przeliczali ze swiadcetwa bo jej nie da sie poprawiac...
Poczytaj na forum o tym było...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 03, 2014, 19:46:46 »
Swoją drogą, bardzo "uczciwe" zasady zrobili.
Osoba która miała 4 na świadectwie kończącym szkołę średnią z np fizyki ma więcej punktór rekrutacyjnych niż osobą która napisała rozszerzoną maturę na 60%  :wall:
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2014, 11:50:55 »
Eqinox, kolega dobrze mówi. Nie trzeba w tym roku mieć zdane matury z żadnego z przedmiotów przedmiotów, co wyraźnie jest napisane w uchwale.
"W przypadku braku ocen Z pisemnego egzaminu dojrzałości z któregoś z przedmiotów Wymienionych W ust. 3 dokonuje si@ przeliczenia na punkty rekrutacyjne PR oceny na świadectwie ukończenia  średniej W sposób, o którym mowa w punkcie 4.2 lub 4.3."
Nie wiem jak ma Twoja bratanica, ale na nowych maturach jak najbardziej jest poziom podstawowy i rozszerzony...  :kwit:

Cytuj
Swoją drogą, bardzo "uczciwe" zasady zrobili.
Osoba która miała 4 na świadectwie kończącym szkołę średnią z np fizyki ma więcej punktór rekrutacyjnych niż osobą która napisała rozszerzoną maturę na 60%  :wall:
Raczej nie. Osoba która napisała rozszerzoną napisała też podstawową. Więc będzie miała 0,7 * ocena z podstawowej + 1 * ocena z rozszerzonej. Osoba która nie pisała matury będzie miała tylko jeden mnożnik (i w sumie nie wiem który, bo to nie jest powiedziane, ale myśle, że 0,7)
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2014, 11:55:38 wysłana przez Benq2 »
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline a.overeem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 04, 2014, 12:32:28 »
Nie wiem jak to będzie w tym roku ale w ubiegłym dzwoniłem do SGSP w tej sprawie( nowa matura-brak matematyki) i dowiedziałem  się ze dostanę 0 pkt rekrutacyjnych z całości. Tak więc 6 maja przystępuję  do matury.
Pozdrawiam

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2014, 13:34:16 »
Ja mam na maturze z fizy 0ptk, bo sie zgłosiłem ale nie przystąpiłem, no ale chyba mogę wystartować, skoro maturę mam choć na 0  ^_^

Offline Dawid30

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 04, 2014, 15:30:57 »
Ja z tego co wiem to sytuacja wygląda tak, że jeśli ktoś pisał już nową maturę a nie zdawał przedmiotów takich jak  fizyka lub chemia jako przedmiot dodatkowy ma mieć pobraną ocenę z świadectwa ukończenia szkoły. Tylko teraz mam pytanie jak wygląda sytuacja gdy ktoś się zapisał się na maturę z fizyki a nie przystąpił do egzaminu, bo wtedy dostaje świadectwo z wynikiem 0% hmm czy będzie mu się liczył wynik 0 % czy będzie pobrana ocena z świadectwa.   :gwiazdki: 

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 04, 2014, 16:24:50 »
A wybiera sie ktoś do SGSP w tym roku?

Strażak90

  • Gość
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 05, 2014, 00:04:41 »
Witam, może nie odpowiedni dział, ale mam pytanie ile wynosi opłata za semestr ? Studia niestacjonarne dla osób cywilnych.
Pozdrawiam.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 05, 2014, 00:40:24 »
Eqinox, kolega dobrze mówi. Nie trzeba w tym roku mieć zdane matury z żadnego z przedmiotów przedmiotów, co wyraźnie jest napisane w uchwale.
"W przypadku braku ocen Z pisemnego egzaminu dojrzałości z któregoś z przedmiotów Wymienionych W ust. 3 dokonuje si@ przeliczenia na punkty rekrutacyjne PR oceny na świadectwie ukończenia  średniej W sposób, o którym mowa w punkcie 4.2 lub 4.3."
Przeczytaj dobrze a potem "krytykuj" :)
A zdzwisz sie :) bo słowo wymaga ma tutaj moc a sytuacja przelicz "sie"  ma tylko moc dla okreslonych ludzi z pkt...... (tam pisza o pkt B i C!!!) czyli....
PS. W sumie skłądajcie kwity mnie to nic nie boli :) ....
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 10:11:51 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 05, 2014, 11:56:14 »
Equinox, być może masz rację, ale gdzie jest coś takiego jak punkty B i C? Może przeglądasz inny dokument? Bo ja nigdzie tam nie widzę słowa "wymaga".
A tu link, może patrzysz na stary dokument:
https://docs.google.com/viewer?docex=1&url=https://www.sgsp.edu.pl/files/upload/public/REKRUTACJA/Rekrutacja_14-15/uchw14_15.pdf
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline a.overeem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 05, 2014, 17:11:23 »
Nie ma co się spierać- jeśli ktoś ma wątpliwości niech poprostu zadzwoni do SGSP na nr podany w linkach.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 05, 2014, 21:06:21 »
Eqinox... jestem ogólnie człowiekiem bardzo spokojny ale mnie wkurzasz! Ty jesteś chyba typem człowieka- wszystko wiem, mam rację- nawet jak jej nie mam, tak nie można. Czytaj ze zrozumieniem! Tylko w przeliczeniu punktów ze świadectwa dojrzałości jest podział starą i nową maturę- przeliczanie ocen.

Warunki i tryb postępowania rekrutacyjnego

Od kandydatów wymaga się, aby na pisemnym egzaminie dojrzałości mieli ocenę z:

    matematyki,

    fizyki i astronomii lub chemii,

    języka obcego.


Z powyższego wynika faktycznie, że wymaga się matury z tych przedmiotów ALE poniżej czytamy:

W przypadku braku ocen z pisemnego egzaminu dojrzałości z wymaganych przedmiotów dokonuje się przeliczenia na punkty rekrutacyjne PR oceny na świadectwie ukończenia szkoły średniej w sposób, o którym mowa w pkt. b) lub c).

Punkt b i c mylnie sugeruje nam, że dotyczy to wyłączni starych matur, jednak jest to nie prawda. Nie można mówić o nowej maturze w tym przypadku, bo nie przelicza się punktów P i R, tylko przelicza się oceny ze świadectwa w zależności od podziału czy ktoś miał oceny 2-6 czy do 3-5.

Na potwierdzenie tego postanowiłem zadzwonić do SGSP aby potwierdzić tę informację- mam rację, z czego nie jestem dumny ale chciałem być pewien. SGSP jako uczelnia państwowa musi dbać o studentów, a właściwie o swoje finanse, jeśli warunki będą zbyt nie osiągalne, SGSP obligatoryjnie nie będą mieli finansów, a koszt funkcjonowania szkoły jest nie mały.

Troszkę pokory, mimo tego, że jesteś "weteranem" forum strazak.pl Mam nadzieję, że ratujesz, bądź ratowałeś ludzi w sposób bardziej ludzki :)
Pozdrawiam i troszkę pokory i cierpliwości. Czołem! ;)

Offline Dawid30

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 05, 2014, 21:26:57 »
Dzwoniłem do działu rekrutacji i sprawa  ma się tak .... więc nie wprowadzajmy się nawzajem w błąd .... jeśli ktoś zdawał maturę po 2005r i nie pisał jako przedmiot dodatkowy fizyki lub chemii będzie miał pobraną ocenę z świadectwa ukończenia szkoły. W tym roku weszły te zmiany. Potwierdza to poprzedni post.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 21:30:24 wysłana przez Dawid30 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 05, 2014, 22:04:09 »
Troszkę pokory, mimo tego, że jesteś "weteranem" forum strazak.pl Mam nadzieję, że ratujesz, bądź ratowałeś ludzi w sposób bardziej ludzki :)
Dla mnie słowo "wymaga" znaczy jedno.... A że ktoś interpretuje słowa inaczej to juz nie moja sprawa.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 05, 2014, 22:10:40 »
A jeżeli powiem Ci że jesteś np głupi. (i dodam...)

Nie dotyczy się to osób korzystających z forum strażak.pl

Tzn, że kto jest głupi, Ty czy nikt z forum? Mam nadzieję, że nie pracujesz w straży

Twoje posty są w takim razie bez sensu, po co dodajesz skorą analizujesz tekst, ustawy, rozporządzenia jak osoba ograniczona umysłowo?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 06, 2014, 23:36:08 »
A jeżeli powiem Ci że jesteś np głupi. (i dodam...)

Nie dotyczy się to osób korzystających z forum strażak.pl

Tzn, że kto jest głupi, Ty czy nikt z forum? Mam nadzieję, że nie pracujesz w straży

Twoje posty są w takim razie bez sensu, po co dodajesz skorą analizujesz tekst, ustawy, rozporządzenia jak osoba ograniczona umysłowo?
Jestem osobą ograniczoną :) Dla ciebie moge byc głupi, ale jak mnie ......... obraza to jakos sie nie przejmuje :)
Tak pracuje w strazy od "kilku" lat.... I dalej interpretuje słowa tak jak jest napisane!!!
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2014, 00:03:16 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.