Autor Wątek: co się dzieje z alarmowanie.pl  (Przeczytany 8865 razy)

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
co się dzieje z alarmowanie.pl
« dnia: Kwiecień 08, 2014, 11:31:27 »
Nie dziala usluga alarmowania strazakow. Kontakt do 13 kwietnia tylko przez maila. Ktos ma informacje co się dzieje? Akurat trafila mi kontrola z PSP no i lipa.
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: co się dzieje z alarmowanie.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2014, 15:34:06 »
Po Twoim poście specjalnie poszedłem do remizy i uruchomiłem alarm. Telefony zagrały tak jak zawsze.

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: co się dzieje z alarmowanie.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2014, 19:35:13 »
Po godzinie 18 alarmowanie w mojej osp.Również telefony nie dzwoniły.Więc coś będzie na rzeczy.
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline pisak10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: co się dzieje z alarmowanie.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2014, 20:04:47 »
Od piątku wieczorem do soboty do godz. 13 alarmowanie.pl nie działało. Następnie w niedziele ponownie były problemy. Niepokojące są te awarie ponieważ u mnie w jednostce ludzie się przyzwyczaili do powiadamiania przez telefon i mało kto ma już włączony pagere, a syrenę często słabo słychać ;/

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: co się dzieje z alarmowanie.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2014, 20:10:41 »
To super...my za kilka dni mamy podpisywać umowę, ale w takim razie chyba się z tym wstrzymamy... :gwiazdki:

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Odp: co się dzieje z alarmowanie.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 08, 2014, 20:30:12 »
Obecnie alarmowanie.pl używa 2 numery do alarmowania. Alarm nie wzbudza się z konkretnego, czy bez znaczenia, którym numerem alarmujemy?
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: co się dzieje z alarmowanie.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2014, 20:44:38 »
U nas też były problemy, ale prezes dostał w związku z tym smsy z informacją. Dziwne, że nie dostaliście.

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: co się dzieje z alarmowanie.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2014, 20:59:10 »
W odpowiedzi na mojego maila z pytaniem co się dzieje otrzymałem taką oto wiadomość:
Cytuj
Serdecznie przepraszamy za zaistniałe problemy z alarmowaniem, jest to nasza pierwsza poważna awaria od dwóch lat  funkcjonowania  systemu.  Wystąpiły nieoczekiwane komplikacje w naszych systemach  wynikające z przyłączenia nowego  dodatkowego operatora telekomunikacyjnego oraz próby uruchomienia aplikacji internetowego aktualizowania danych OSP poprzez Panel WWW, na którą nie do końca mieliśmy wpływ

Mamy nadzieję że do końca dnia jutrzejszego znajdziemy rozwiązanie problemu który obecnie występuje w postaci niestabilności systemu ( większość alarmowań działa dostajemy potwierdzenia, niestety są jeszcze przypadki że system w danym momencie nie działa na 100% swoich możliwości, lub nie działa dla danej jednostki w ogóle ) , jak  to nie pomoże to powrócimy do poprzedniej wersji systemu ( czyli jeden operator czego nie chcemy bo , zależy nam na 100% skuteczności alarmowania  i niezawodności ).

Jesteśmy pionierem w tego typu usługach i rozwijając i modyfikując system zdarzają się nieoczekiwane problemy które nie do końca są z Naszej winy (ale zdajemy sobie sprawę tego , że Was to  mało może obchodzić) dlatego prosimy o wyrozumiałość do zaistniałej sytuacji jesteśmy przekonani że Nasi informatycy naprawią usterkę do końca jutrzejszego dnia, i wszystko wróci do normy tak jak miał to miejsce do tej pory. Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że jest to nasza pierwsza poważna awaria od dwóch lat funkcjonowania firmy.

Ponieważ nie chcemy zostawiać Was samych z tym problemem ( tak jak to teraz miało miejsce ) opracowaliśmy już procedury awaryjne, począwszy od awaryjnego powiadamiania SMS wskazanej osoby z OSP np. Naczelnika ), po wysłanie e-mail  o awarii do każdego strażaka, który zechce nam taki e-mail przekazać, po zapasowy system składnia zgłoszeń telefonicznie    infolinia ( specjalnie dedykowany numer gdzie człowiek będzie przyjmować zlecenie alarmowania ) a nasz telefon ( numer trzeba będzie dopisać w komórce)  wyśle do waszych strażaków sms – o treści ALARM OSP.

Ponadto zauważyliśmy że dużo jednostek całkowicie zrezygnowało z systemu sms – wysyłanego przez wasze terminale SMS, my sugerujemy aby w grupie gdzie są wpisane nasze 2 numery Centrum alarmowań ( 34-340-11-01 i 89-679-69-01 ) pozostawić ze 2 nr i na te nr niech idzie sms lub strzałka ( CLIP ) i w przypadku gdy nasz system nie chodzi to te 2 osoby zostaną powiadomione że jest alarm i szybko zorientują się że serwis Alarmowanie.PL nie pracuje, osoby te mogą wtedy spróbować uruchomić ręcznie ze swojego telefonu alarmowanie w serwisie Alarmowanie.PL lub skorzystać z tzw. retransmisji sms swojego terminala SMS i sms-ami zawiadomić całą OSP.

Jeszcze raz proszę o wyrozumiałość z tytułu powstałej awarii,  jest nam bardzo przykro, że nie jesteście obsługiwani tak jak są Wasze oczekiwania ale na pewne rzeczy nie mamy wpływu. Postaramy się te niedogodności zrekompensować czy rozwijaniu systemu i podłączaniu kolejnych rozwiązań z których będziecie mogli korzystać.

Z poważaniem i przeprosinami Marek Maciejewski  Alarmowanie.PL

Jestem normalnym człowiekiem i zdaję sobie sprawę że awarie maja prawo sie zdarzyć.
Jednak wystarczylo wysłać zwykłego maila do wszyskich abonentów z informacją o problemach i nie byłoby sprawy.
Można by wtedy przygotować się na to że telefony nie będą dzwonić i wdrożyć środki zastępcze oraz poinformować swoich strażaków.
A tak to lipa.
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline Yakobi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • JRG PSP / OSP
Odp: co się dzieje z alarmowanie.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 09, 2014, 07:53:52 »
No niestety też nie otrzymaliśmy informacji a już 4 razy alarmowanie nie zadziałało . Zdażył się przypadek że zadziałało dopiero po kilku godzinach i w środku nocy bez powodu wzbudził się alarm u każdego strażaka ...

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: co się dzieje z alarmowanie.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2014, 11:01:33 »
Dobrze, że chcą się rozwijać. Fajnie, że wiele jednostek się przyłącza bo to całkiem nowa jakość alarmowania i duże przyśpieszenie wyjazdu. Niedobrze, że eksperymentują na żywym organizmie bez ostrzeżenia. System od kilku dni działa u nas w kratkę. Wczoraj wieczorem zagrało bez problemu. Miejmy nadzieje ,że to koniec kłopotów. Dawajcie znać czy problemy się skończyły na dobre.

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: co się dzieje z alarmowanie.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 09, 2014, 14:11:32 »
Godzinę temu robiłem testy i rekonfigurację terminala, dodałem spowrotem SMS o alarmie do mnie.
Telefony dzwonią nieregularnie i nie do wszystkich. Czyli w dalszym ciągu jest awaria.
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline Yakobi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • JRG PSP / OSP
Odp: co się dzieje z alarmowanie.pl
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 11, 2014, 16:33:33 »
Ponownie dwie niefortunne próby uruchomienia systemu .... a bylo tak pięknie

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Odp: co się dzieje z alarmowanie.pl
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 12, 2014, 11:05:13 »
Odpalałem wczoraj ręcznie z selektywnego i alarmowanie.pl  działało normalnie.
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline yanek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: co się dzieje z alarmowanie.pl
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 15, 2014, 11:41:55 »
Wczoraj w mojej jednostce zadziałało normalnie. Jeśli chodzi o drugi numer to jest tak że pierwsze połączenie przychodzi z jednego numeru a drugie z drugiego.
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: co się dzieje z alarmowanie.pl
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 15, 2014, 20:28:57 »
Od piątku chyba działa normalnie.
Szkoda tylko że jakieś oficjalne stanowisko firmy z wyjaśnieniem problemu nie zostało przedstawione.
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: co się dzieje z alarmowanie.pl
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 21, 2014, 17:47:54 »
I jak system się sprawuje? Wszystko wróciło do normy?

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: co się dzieje z alarmowanie.pl
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 21, 2014, 21:55:37 »
Ja dzowniłem do tego Pana i juz wszystko wrocilo do normy, ma zajrzec tez tu na forum i wszystkich poinformowac. W piatek podpisalismy z nimi umowę :)
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: co się dzieje z alarmowanie.pl
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 02, 2014, 08:14:59 »
Wczoraj zamontowalismy DSP-50 BS i terminal T1 z alarmowanie.pl. Z terminalem digitexu wszystko dobrze, załącza się , terminal z alarmowanie.pl również działa błyskawicznie tylko mamy problem z zainstalowaniem terminala T1 z DTG. ponieważ terminal T1 mozna podłaczyc ale dziala tylko wtedy jak jest prąd, natomiast gdy brakuje pradu to ani syreny ani alarmowania na telefony. Ma ktos jakis pomysł jak to podłączyc zeby działało również gdy nie ma prądu?
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: co się dzieje z alarmowanie.pl
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 02, 2014, 10:33:37 »
Zamontować UPS'a

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: co się dzieje z alarmowanie.pl
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 02, 2014, 11:04:27 »
Wczoraj zamontowalismy DSP-50 BS i terminal T1 z alarmowanie.pl. Z terminalem digitexu wszystko dobrze, załącza się , terminal z alarmowanie.pl również działa błyskawicznie tylko mamy problem z zainstalowaniem terminala T1 z DTG. ponieważ terminal T1 mozna podłaczyc ale dziala tylko wtedy jak jest prąd, natomiast gdy brakuje pradu to ani syreny ani alarmowania na telefony. Ma ktos jakis pomysł jak to podłączyc zeby działało również gdy nie ma prądu?
Przecież terminal Digitex'u też nie chodzi na energię słoneczną... Trzeba się podpiąć równolegle do zasilania DTG - wewnątrz DSP-50 jest już akumulator wbudowany.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: co się dzieje z alarmowanie.pl
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 02, 2014, 13:35:46 »
Tylko po co terminal T1 jeśli jest terminal Digitexa? Wystarczy zmiana w liście numerów i sposobie alarmowania dwóch pierwszych w DTG 53.
No chyba, że kolega pomylił nazwy i terminalem Digitexa nazywa stację obiektową i właściwie nie ma terminala DGT a jedynie samą stację do której podłączono terminal T1.
W takim razie oprócz zasilania, o którym piszą koledzy wyżej, trzeba jeszcze dodać pobudzanie samego DSP do alarmowania rezerwowego (inaczej bez prądu DSP odsyła dyspozytorowi sygnał błędu alarmowania i nic nie robi) i podłączyć do T1 sygnał alarmowania rezerwowego. Przy braku zasilania i aktywnym alarmowaniu rezerwowym DSP wchodzi w stan alarmu rezerwowego i podaje  napięcie 12V na zaciski podłączenia syreny rezerwowej. Nie znam T1 więc nie wiem jak to zrobić.

Dodatkowo do stacji obiektowej DSP można podłączyć syrenę rezerwową... małej mocy ale w promieniu kilkudziesięciu metrów będzie słychać.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2014, 13:39:32 wysłana przez Sylwek »

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: co się dzieje z alarmowanie.pl
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 06, 2014, 21:29:45 »
Czy komuś dziś też nie zadziałało alarmowanie? U nas niestety kolejny raz, przez jakiś czas był spokój a dziś znów coś nie zadziałało.
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: co się dzieje z alarmowanie.pl
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 06, 2014, 22:54:30 »
Zero problemów.Działa bez zarzutów.  :tuba: w dniu dzisiejszym był wyjazd.