Autor Wątek: próbna ewakuacja w szpitalu  (Przeczytany 2039 razy)

Offline Lucyferek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
próbna ewakuacja w szpitalu
« dnia: Kwiecień 07, 2014, 11:01:30 »
Witam. Potrzebuję pomocy a raczej doradztwa przy organizacji próbnej ewakuacji w szpitalu. Nigdy jej nie było a z tego co słyszałam nie jest to łatwe zadanie. Jeżeli ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat będę bardzo wdzięczna.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: próbna ewakuacja w szpitalu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2014, 01:02:40 »
A piszesz to jako kto? Pracownik szpitala odpowiedzialny za ppoż, funkcjonariusz PSP z prewencji, osoba funkcyjna z CZK? Ewakuacja szpitala to nie zabawa, tylko ogromne wyzwanie i odpowiedzialność.

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś szpitale były zwolnione z obowiązku dokonywania próbnych ewakuacji na wypadek pożaru itp.

Około roku temu był temat o tym, radzę poczytać, bo długi nie jest http://www.strazak.pl/index.php?topic=20099.0
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2014, 01:06:18 wysłana przez Radhezz »
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: próbna ewakuacja w szpitalu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2014, 08:16:21 »
Jeśli chodzi o ewakuację szpitali, to nie są one z niej zwolnione, ale jej zakres ustala Dyrektor z Komendantem Powiatowym PSP. Temat trudny, ale należy się z nim mierzyć, bo nie wiadomo gdzie i kiedy "coś" się zdarzy!

Offline Lucyferek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: próbna ewakuacja w szpitalu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2014, 09:47:44 »
Dziękuję za odpowiedzi.  -_- Jestem pracownikiem szpitala i pełnię funkcję bhpowca i ppoż. Ppożystą jestem od niedawna i nigdy nie miałam do czynienie z ewakuacją. Szpital nigdy też takiej ewakuacji nie przeprowadzał, w ogóle temat jest ciężki bo sprawy ppoż chociażby instrukcja bezpieczeństwa pożarowego jest nieaktualna a w szpitalu wiele baaardzo wiele się zmieniło. Zamierzam opracować nową instrukcje ale to długa i żmudna praca. Ale Dyrektor najpierw chce przeprowadzić ewakuacje. Nie wiem jak się za to zabrać, jak opracować scenariusz bo taki musi być. Najpierw muszą być przeszkoleni pracownicy, chce porozmawiać  ze szkoła żeby uczniowie byli pacjentami. Jak opracować scenariusz? Żeby nie było wpadek :-)  :'(

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: próbna ewakuacja w szpitalu
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2014, 11:10:42 »
Może skontaktuj się z autorem tego tematu, na pewno ma jakieś doświadczenia. :)

http://www.strazak.pl/index.php/topic,20099.0.html

Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.