Autor Wątek: Wyjazdy młodocianych druhów do akcji - dyskusja  (Przeczytany 4055 razy)

Offline Rafalento998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • Straż pożarna powiatu częstochowskiego
Wyjazdy młodocianych druhów do akcji - dyskusja
« dnia: Kwiecień 01, 2014, 20:00:02 »
Chciałbym zapytać Was, co o tym sądzicie?


Według mnie zabieranie młodych bez kursów, badań jest beznadziejnym pomysłem. Jeśli ktoś ma badania i powiedzmy jest już pełnoletni, a na kurs sie nie załapał to byłbym w stanie go wziąć do traw. Nie oszukujmy się - w 99% jednostkach OSP jadą ludzie bez kursów, badań..
Redaktor:
czestochowa998.pl
remiza.com.pl

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wyjazdy młodocianych druhów do akcji - dyskusja
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2014, 20:01:49 »
Temat wałkowany wielokrotnie.
W skrócie - nie, nie wolno.
Do działań mogą wyjechać tylko i wyłącznie osoby pełnoletnie, po odpowiednich kursach, badaniach, ubezpieczone.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Rafalento998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • Straż pożarna powiatu częstochowskiego
Odp: Wyjazdy młodocianych druhów do akcji - dyskusja
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2014, 20:02:23 »
To, że nie wolno - to wiem. Ale po prostu - wątek do dyskusji o tym.
Redaktor:
czestochowa998.pl
remiza.com.pl

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wyjazdy młodocianych druhów do akcji - dyskusja
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2014, 20:03:59 »
Kolego, ale tu nie ma o czym dyskutować.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Wyjazdy młodocianych druhów do akcji - dyskusja
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2014, 20:08:14 »
99%?
Skąd te dane?

Offline Rafalento998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • Straż pożarna powiatu częstochowskiego
Odp: Wyjazdy młodocianych druhów do akcji - dyskusja
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2014, 20:40:10 »
Domysły.
Redaktor:
czestochowa998.pl
remiza.com.pl

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Wyjazdy młodocianych druhów do akcji - dyskusja
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2014, 20:48:00 »
Pojedziesz do traw, a zaraz się trafi coś większego, nieoczekiwany zwrot akcji. Jak można jechać na ratunek nie przygotowanym, nie przeszkolonym? Temat wałkowany tyle razy, że aż nie powinien być poruszany, ponieważ wniosek jest jeden. NIE i koniec.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline minikstr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Wyjazdy młodocianych druhów do akcji - dyskusja
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 01, 2014, 20:54:31 »
A wy w jakim wieku zaliczyliscie pierwszy wyjazd? Mieliście niezbędne kursy?

Offline Rafalento998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • Straż pożarna powiatu częstochowskiego
Odp: Wyjazdy młodocianych druhów do akcji - dyskusja
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2014, 21:38:05 »
Dokładnie o to mi chodzi @minikstr ;-). To że ustawy itp mówią nie, to realia są inne. "nie warto wałkować" - to tak jak nie warto wałkować o trawach bo i tak sie palą ;-)
Redaktor:
czestochowa998.pl
remiza.com.pl

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Wyjazdy młodocianych druhów do akcji - dyskusja
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 01, 2014, 21:52:02 »
Chciałbym zapytać Was, co o tym sądzicie?


Według mnie zabieranie młodych bez kursów, badań jest beznadziejnym pomysłem. Jeśli ktoś ma badania i powiedzmy jest już pełnoletni, a na kurs sie nie załapał to byłbym w stanie go wziąć do traw. Nie oszukujmy się - w 99% jednostkach OSP jadą ludzie bez kursów, badań..

Jeżeli chodzi o młodocianych jak w temacie było już poruszane:

http://www.strazak.pl/index.php/topic,151.0.html

http://www.strazak.pl/index.php/topic,1081.0.html


Jeżeli chodzi o pełnoletnich bez kursów, 99 % , to chyba u Ciebie, bo u mnie nie ma takiej opcji, mówię o całym powiecie.  :szalony:


Offline Rafalento998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • Straż pożarna powiatu częstochowskiego
Odp: Wyjazdy młodocianych druhów do akcji - dyskusja
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 01, 2014, 21:55:02 »
U mnie w powiecie to akurat norma, w meldunkach pisani są Ci co kursy mają.. PSP o tym wie, no ale tylko pisma są wysyłane że tak nie wolno
Redaktor:
czestochowa998.pl
remiza.com.pl

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Wyjazdy młodocianych druhów do akcji - dyskusja
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 01, 2014, 22:39:46 »
U mnie w powiecie to akurat norma, w meldunkach pisani są Ci co kursy mają.. PSP o tym wie, no ale tylko pisma są wysyłane że tak nie wolno

Podsumowując : Każdy wie, każdy jeździ, nikomu nic się nie dzieje, nikt nie jest karany.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Wyjazdy młodocianych druhów do akcji - dyskusja
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 01, 2014, 22:42:29 »
U mnie w powiecie to akurat norma, w meldunkach pisani są Ci co kursy mają.. PSP o tym wie, no ale tylko pisma są wysyłane że tak nie wolno

Wszystko do czasu...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Wyjazdy młodocianych druhów do akcji - dyskusja
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 01, 2014, 23:14:04 »
Tak, wiadomo, z tymi wyjazdami bez kursów (nie mówię o młodzikach, bo to wbrew pozorom inna para kaloszy) to praktyka godna potępienia...

A z drugiej strony zapytam - co ile lat u was są kursy organizowane? :szalony:
A jeśli nawet są raz do roku, to ile jest na nich miejsc? Starcza dla wszystkich? A może jednak ktoś ma pierwszeństwo, bo jest w bardziej obciążonym regionie, jest z KSRG, ma znajomości? :rofl:

Tak jak 7 lat jestem w OSP, tak od tego czasu był jeden kurs podstawowy, który w dodatku wypadł tak niefortunnie, że nikt go nie ukończył z powodu zbyt niskiej frekwencji... Bo jednak lepiej mieć pracę i co do gara włożyć, niż mieć papierek. Z innymi kursami IMHO nie jest tak źle, bo jak są to fajnie, a jak nie ma to też tragedii nie ma.

W każdym razie jak ja mam pełnoletniego gościa z ważnymi badaniami przez 3 lub 4 lata trzymać poza autem, i nawet do durnej trawy nie pozwolić mu jechać, to się wypnie na taki układ i zrezygnuje. A z drugiej strony wyszkolonych ludzi coraz trudniej utrzymać, jeździć nie ma z kim - młodzi przez góra 5 lat próbują swoich sił w tym kraju, z reguły przed 25 rokiem życia wyjeżdżają za chlebem... I co, gość 4 lata czekał na kurs, potem po roku wyjechał i znowu nie mam z kim jechać, ani przeszkolić na dowódcę... :gwiazdki:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Wyjazdy młodocianych druhów do akcji - dyskusja
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 01, 2014, 23:43:09 »
Jeżeli chodzi o kursy to kiedyś u nas była z tym lipa trochę było tak że przez 2 lata nie był organizowany żaden kurs, teraz sytuacja się zmieniła, PSP mówi że co roku będą organizowane kursy i jak na razie dotrzymują słowa, co do miejsc to przeważnie jest 40 osób z gminy na dany kurs a w gminie jest 16 jednostek OSP
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Kamillos

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Wyjazdy młodocianych druhów do akcji - dyskusja
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 02, 2014, 13:15:24 »
Radhezz zgadzam się z tobą.  Czasami na szkolenie trzeba czekać po 2-3 lata, w szczególności jednostki poza KSRG, na które teraz każdy się wypina. I jest młody z badaniami, pełnoletni i co myślicie, że będzie cierpliwe czekał tyle czasu? Oleje i pójdzie w piz.... A ludzi brakuje.  Dlatego do zdarzenia typu trawa 1-2 takich delikwentów się zabiera i tak to wygląda w bardzo wielu jednostkach, uwierzcie mi ;)  Jednak w przypadku poważniejszych wyjazdów sprawa jest jasna, tylko uprawnieni.