Autor Wątek: KSRG - jaka jest szansa włączenia  (Przeczytany 2317 razy)

Offline kubaw93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • CEL PSP
KSRG - jaka jest szansa włączenia
« dnia: Marzec 22, 2014, 16:31:58 »
Witam,

Piszę z zapytaniem od czego wypada zacząć myśląc o KSRG w naszej OSP.
Jesteśmy jednostką która znajduje się na granicy gminy oraz powiatu, naszym terenem działania jest objętych 5 miejscowości.
W skład osób przeszkolonych mogących brać udział w akcji na dzień dzisiejszy jest 26 członków ( w tym 6 kierowców), przypadających na 1 samochód wyjazdowy. Co do wyposażenia to z tego co znalazłem z głównych wytycznych, które należy spełnić brakuje nam tylko 2 aparatów ochrony dróg oddechowym.
Tylko że w naszej gminie, jest już jednostka która jest włączona do KSRG.
Zastanawiamy się czy jako argument możemy uznać iż mamy terenowy samochód, teren podgórski stąd nasz pomysł aby utworzyć specjalizację wysokościową, gdyż w okolicy takiej nie ma.

Za każdą rade z góry dziękuje.

Offline baris

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: KSRG - jaka jest szansa włączenia
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2014, 16:38:18 »
jakie macie samochody?

Offline kubaw93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • CEL PSP
Odp: KSRG - jaka jest szansa włączenia
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2014, 16:42:57 »
jak pisałem posiadamy 1 samochód wyjazdowy, jest to GBA 2,5/20 Star 266 - zabudowa Ergaś w roku 2010

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: KSRG - jaka jest szansa włączenia
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2014, 16:58:20 »
Witam,

Piszę z zapytaniem od czego wypada zacząć myśląc o KSRG w naszej OSP.
Za każdą rade z góry dziękuje.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 14 września 1998 r.
w sprawie zakresu, szczegółowych warunków i trybu włączania jednostek ochrony przeciwpożarowej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-1998-121-798

oraz Procedura P-23 czwarte wydanie z 26 marca 2013 r.

Offline kubaw93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • CEL PSP
Odp: KSRG - jaka jest szansa włączenia
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2014, 13:07:01 »
wielkie dzięki, w takim razie chyba bez specjalizacji będzie ciężko, bo w naszej gminie jest PSP powiatowe oraz jedna OSP w KSRG....

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: KSRG - jaka jest szansa włączenia
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2014, 17:51:01 »
Raczej szans nie macie. Jeden samochód, PSP, jedna jednostka OSP w KSRG. Liczba druhów też niewiele co mówi - generalnie liczy się  liczba i rodzaj wyszkolenia. Pewnie też jesteście jednostką, która nie ma siedziby w mieście powiatowym. Nic nie mówicie o zagrożeniach, drogi, przemysł etc.
Z mojego terenu weszła jednostka do KSRG mając podobny układ, tyle, że obsługuje wszystkie specjalizacje (dubluje JRG), jest przy drodze krajowej, posiada niezłe wyszkolenie - 15 druhów z tej jednostki to funkcjonariusze PSP. Siedziba jej mieści się w KP PSP. Plus oczywiście odpowiedni opis ze strony KP PSP :). Inna sprawa czy w ogóle jesteście rozważani jako kandydat KP PSP do włączenia do KSRG.
Pozdrawiam

Offline kubaw93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • CEL PSP
Odp: KSRG - jaka jest szansa włączenia
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2014, 18:22:24 »
Kilka lat temu byliśmy brani pod uwagę jeśli chodzi o włączenie do KSRG, ale w tym czasie władze w jednostce sprawowały takie a nie inne osoby,że jakoś to się oddaliło i wykorzystała to inna jednostka ( która jest obecnie tą jedyna w gminie w KSRG ).
Zdajemy sb z tego sprawę że nasza sytuacja obecna nie jest za komfortowa, ale od 2 lat pojawiło się kilka ciekawych osób, cały czas wysyłamy kolejne osoby na szkolenia, do tego mamy w swoich  szeregach  jednego strażaka po studium ratownictwa medycznego oraz 2 druhów którzy obecnie studiują na 1 i 2 roku ratownictwa medycznego. Jako jednostka staramy się o różne dofinansowania z zewnątrz jak na razie z różnym skutkiem ale zawsze coś :D

Do tego  zdarzają się nam wyjazdy poza powiat, bo jak już wcześniej wspominałem jesteśmy na granicy i w tamtejszych miejscowościach niejednokrotnie byliśmy wcześniej niż jednostka z sąsiedniej gminy z KSRG czy też PSP z sąsiedniego powiatu. Co wydaje mi się może też być delikatnym atutem, ale to nic pewnego bo jeszcze nie rozmawialiśmy z sąsiednią komendą czy widza nas jako ta jednostkę wspierającą ich powiat, gdybyśmy zostali włączeni do KSRG.

Offline łun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: KSRG - jaka jest szansa włączenia
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2014, 21:57:19 »
Kilka lat temu byliśmy brani pod uwagę jeśli chodzi o włączenie do KSRG, ale w tym czasie władze w jednostce sprawowały takie a nie inne osoby,że jakoś to się oddaliło i wykorzystała to inna jednostka ( która jest obecnie tą jedyna w gminie w KSRG ).
Zdajemy sb z tego sprawę że nasza sytuacja obecna nie jest za komfortowa, ale od 2 lat pojawiło się kilka ciekawych osób, cały czas wysyłamy kolejne osoby na szkolenia, do tego mamy w swoich  szeregach  jednego strażaka po studium ratownictwa medycznego oraz 2 druhów którzy obecnie studiują na 1 i 2 roku ratownictwa medycznego. Jako jednostka staramy się o różne dofinansowania z zewnątrz jak na razie z różnym skutkiem ale zawsze coś :D

Do tego  zdarzają się nam wyjazdy poza powiat, bo jak już wcześniej wspominałem jesteśmy na granicy i w tamtejszych miejscowościach niejednokrotnie byliśmy wcześniej niż jednostka z sąsiedniej gminy z KSRG czy też PSP z sąsiedniego powiatu. Co wydaje mi się może też być delikatnym atutem, ale to nic pewnego bo jeszcze nie rozmawialiśmy z sąsiednią komendą czy widza nas jako ta jednostkę wspierającą ich powiat, gdybyśmy zostali włączeni do KSRG.

czy pełnisz jakąś funkcję w swojej OSP?? Jeśli tak to zastanów się, czy masz za dużo wolnego czasu. Będąc włączonym do KSRG już od jakiegoś czasu to żaden przywilej, a tylko sterta papierów do wypełniania, aktualizacji sprzętów, danych druhów i wiele innych bzdur, które się cyklicznie dublują w postaci wyżej wymienionych zastawień i tabel. Za KSRG idą znikome środki finansowe więc nie jest to powód, aby się tam pchać zwłaszcza jak wyżej wymieniłeś i tak wyjeżdżacie poza teren swoje działania więc jak widać KSRG do tego nie jest potrzebne.
Ja na swoim przykładzie, a raczej OSP(średnio 200 wyjazdów w roku), w której czynnie działam od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad podziękowaniem za uczestnictwo w tej "fikcyjnym systemie", bo jak coś się będzie działo poważnego to i tak ta syrena zawyje bez względu obecność w KSRG.