Autor Wątek: Co wybrać: jednoczesne alarmowanie - Digitex czy alarmowanie.pl  (Przeczytany 8086 razy)

Offline Rafalento998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • Straż pożarna powiatu częstochowskiego
Witajcie!

Problem następujący: zaistniała potrzeba zamontowania powiadamiania "jednoczesnego" - czyli telefonicznego. Oferty jakie rozważam to Digitex i alarmowanie.pl.

Jednostka posiada DSP-50 i syrenę elektroniczną, nie posiadamy DTG 53.

Co wybrać? Co wyjdzie taniej?

Alarmowanie.pl
12,50/m-c abonament + 12,50/m-c dzierżawa urządzenia

Ditigex
zakup DTG 53 + ok. 18,50/m-c
Redaktor:
czestochowa998.pl
remiza.com.pl

Offline łun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Co wybrać: jednoczesne alarmowanie - Digitex czy alarmowanie.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2014, 23:57:55 »
ja bym był za alarmowaniem.pl używam sprawdza się bez zarzutu a co do Digitexu to jest jednak monopolista wiec lepiej wspierać konkurencję, bo do czasu pojawienie się Alarmowania.pl to oni widzieli jedynie swoje słynne pagery, a gdy pojawiła się konkurencja to i rozwieli technologię jednakowego alarmowania. 

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Co wybrać: jednoczesne alarmowanie - Digitex czy alarmowanie.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2014, 09:04:17 »
alarmowanie.pl:
1. Na początek możesz bezpłatnie testować usługę za free, co uważam za duży plus.
2. Jak poczytasz na ich stronie, to wyczytasz, że w najbliższym czasie będzie można samemu aktualizować listę numerów.
3. Alarm uruchomić możesz na kilka sposobów, m. in. z terminala SMS, lub zadzwonić z uprawnionego nr, co może zrobić np. dyżurny PSP lub naczelnik,

Digitex:
1. Brak umowy co ułatwia całą procedurę
2. Cena na okres 12 m-cy jest niższa, ale trzeba pamiętać, że kupujemy okrojoną usługę bez niektórych funkcji jak na alarmowanie.pl
3. Brak możliwości testowania
4. Brak możliwości uruchamiania przez kilka numerów


 

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Co wybrać: jednoczesne alarmowanie - Digitex czy alarmowanie.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2014, 20:23:51 »
No i jeszcze w DIGITEX poza utrzymaniem 18,50 zl/msc dochodza koszty utrzymania terminalu gsm, co tez tanie nie jest. Moja osp wlasnie stoi przed wyborem podobnym jak twoja i chyba wejdziemy w alarmowanie.pl, rozmawialem z tym gosciem i mowil ze po 3-4 latach jest mozliwosc jakby wykupienia od niego tego terminala zeby nie placic 12,5 zl /msc za wynajem. Równie dobrze mozesz sam go kupic kosztuje kolo 550 zl tyle ze on wtedy nie bedzie go serwisowal z tego co wiem.Pozdrawiam
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Rafalento998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • Straż pożarna powiatu częstochowskiego
Odp: Co wybrać: jednoczesne alarmowanie - Digitex czy alarmowanie.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2014, 22:15:53 »
Dzięki wielkie Panowie! Więc bierzemy alarmowanie.pl


pozdrawiam!
Redaktor:
czestochowa998.pl
remiza.com.pl

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Co wybrać: jednoczesne alarmowanie - Digitex czy alarmowanie.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2014, 18:47:25 »
Cena za usługę alarmowanie.pl wynosi 20zł netto, ale podobno trwa promocja "OSP_2014" i jest zniżka 50%. Szczegółów na temat promocji nigdzie nie ma  :cooo:. Także czytać dobrze umowy bo to co na stronie zbyt pięknie wygląda :kwit: Ale to nie znaczy, że usługa ta jest gorsza od digitexu -_-

Już wszystko wiem ^_^ W razie jakiś wątpliwości...cena 20zł dotyczy oczywiście przypadku rozwiązania umowy ze strony OSP/UG, wtedy pozostały abonament miesięczny do spłacenia jest bez rabatu czyli 20zł, a tak przez cały okres umowy 10zł na 3 lata -_-
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2014, 20:11:23 wysłana przez Petro »

Offline Rafalento998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • Straż pożarna powiatu częstochowskiego
Odp: Co wybrać: jednoczesne alarmowanie - Digitex czy alarmowanie.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2014, 21:38:37 »
Dzięki @Petro za info ! :)
Redaktor:
czestochowa998.pl
remiza.com.pl

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Co wybrać: jednoczesne alarmowanie - Digitex czy alarmowanie.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 01, 2014, 22:37:20 »
Alarmowanie.pl widzę rozpoczyna mało interesujący SPAM po skrzynkach mailowych jednostek OSP... 

Offline Kamillos

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Co wybrać: jednoczesne alarmowanie - Digitex czy alarmowanie.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2014, 13:26:25 »
Do mnie nawet zadzwonili ;p

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Co wybrać: jednoczesne alarmowanie - Digitex czy alarmowanie.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 19, 2015, 13:08:23 »
Dzwonią, czy nie dzwonią mi się trafił mało profesjonalny spam na mojej tablicy w znanym serwisie społecznościowym. Sam osobiście nie zaufałbym alarmowanie.pl jeżeli chodzi o niezawodność. Panowie, czy to takie bezpieczne, aby powierzać alarmowanie swojej jednostki osobom, które tworzą program w "garażu"? Nawet nie wiem, czy osobom, czy przypadkiem nie pracuje nad tym jedna osoba. Firma Digitex oferuje różne wersje alarmowania, 250 zł, czy też mniej to nie dużo na rok. Mamy pewność, że pracuje nad tym systemem wiele wykwalifikowanych osób. System będzie szybciej się rozwijał i będą coraz to lepsze funkcje udostępniane.

Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Co wybrać: jednoczesne alarmowanie - Digitex czy alarmowanie.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2015, 13:53:41 »
Prawda jest taka, że gdyby nie alarmowanie.pl to jeszcze długi czas nie byłoby takiej usługi w ofercie Digitexu i co do tego nikt raczej nie powinien mieć wątpliwości.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Co wybrać: jednoczesne alarmowanie - Digitex czy alarmowanie.pl
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 19, 2015, 14:35:54 »
Dzwonią, czy nie dzwonią mi się trafił mało profesjonalny spam na mojej tablicy w znanym serwisie społecznościowym. Sam osobiście nie zaufałbym alarmowanie.pl jeżeli chodzi o niezawodność. Panowie, czy to takie bezpieczne, aby powierzać alarmowanie swojej jednostki osobom, które tworzą program w "garażu"? Nawet nie wiem, czy osobom, czy przypadkiem nie pracuje nad tym jedna osoba. Firma Digitex oferuje różne wersje alarmowania, 250 zł, czy też mniej to nie dużo na rok. Mamy pewność, że pracuje nad tym systemem wiele wykwalifikowanych osób. System będzie szybciej się rozwijał i będą coraz to lepsze funkcje udostępniane.

Darujcie sobie podobne wpisy... Wasza (czyt. remiza.com.pl) nagonka reklamowana na konkretne produkty firm, z którymi macie takie a nie inne stosunki i próba dyskredytacji produktów konkurencyjnych jest żałosna (już nie chodzi mi nawet o forum, ale także o Facebooka).

Prawda jest taka, że gdyby nie alarmowanie.pl to jeszcze długi czas nie byłoby takiej usługi w ofercie Digitexu i co do tego nikt raczej nie powinien mieć wątpliwości.
Otóż to :tuba:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Co wybrać: jednoczesne alarmowanie - Digitex czy alarmowanie.pl
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 19, 2015, 15:01:08 »
A to ciekawe, to tylko moje prywatne zdanie. :-)
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: Co wybrać: jednoczesne alarmowanie - Digitex czy alarmowanie.pl
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 20, 2015, 00:57:51 »
Witam
Od prawie trzech lat korzystamy z usług alarmowanie.pl i za kilka miesięcy stanę przed koniecznością wyboru nowej oferty. I wybiorę ofertę digitexu.
Napisze teraz dlaczego.
alarmowanie.pl generalnie działa bez problemu, fajna strona internetowa i wszystko cacy.
Jednak z mojego punktu widzenia wieje totalnym nieprofesjonalizmem.
- informacja o możliwości dodawania samodzielnie numerów wisi na stronie ładnych kilka miesięcy o ile nie lat
- gdy mieli awarię i sypnął się system na kilka dni to zamiast poinformować swoich klientów o problemach, wyłączyli telefony, tak profesjonaliści nie robią.
- jak wysłałem aktualizację numerów (darmowa jest raz na 3 miesiące) to w odpowiedzi dostałem plik z zupełnie innej jednostki, jakbym był świnią i zgłosił to do GIODO to pewnie mieli by kłopoty.

Bardzo doceniam to co zrobiła ekipa z alarmowanie.pl ale po prostu straciłem do nich zaufanie.
Mam wrażenie, że spoczęli na laurach i odcinają kupony od swojego sukcesu.
Jakoś teraz mija trzy lata od czasu uruchomienia usługi i obawiam się że firma może za jakiś czas zniknąć z rynku bo oferta digitexu jest może droższa ale oferuje dużo większą wygodę i funkcjonalność.
Z tego co kojarzę to umowy podpisywało się właśnie na 3 lata.
To nie jest żadna reklama z mojej strony, opisałem swoje osobiste odczucia.
Pozdrawiam
eddie 
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline GoodFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Co wybrać: jednoczesne alarmowanie - Digitex czy alarmowanie.pl
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 19, 2015, 22:39:04 »
A jaką sieć gsm polecacie? I jaki pakiet sms do tego? macie jakąś ciekawa oferte aby koszt był najmniejszy a karta aktywna jak najdłuzej?

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Co wybrać: jednoczesne alarmowanie - Digitex czy alarmowanie.pl
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 20, 2015, 08:07:53 »
w play masz ofertę, ze doladowywujesz raz na rok, chyba za jakies 10 zł, a jak masz usługę alarmowanie.pl to ona nie pobiera Ci kasy z konta, czyli utrzymanie karty rocznie kosztuje 10 złotych.
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Co wybrać: jednoczesne alarmowanie - Digitex czy alarmowanie.pl
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 20, 2015, 10:23:03 »
W kwestii wyboru operatora alarmowania moje odczucia są podobne jak przedstawił eddie. Od kilku miesięcy ruszył (z problemami i przerwami w funkcjonowaniu) strona do zmiany numerów.
W naszym przypadku problemem jest, że ja nie mam terminala digitexu więc przejście kosztowałoby dodatkowo zakup nowego terminala bo niestety digitex stawia takie warunki. Ale może się okazać ,że jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie podjąć decyzję.

Co do kart to chyba wszystkie sieci w prepaidach oferują rok utrzymania konta za cenę właśnie rzędu 5 -10 zł. Czasem trzeba zmienić taryfę (Plus - mamy w OSP w terminalu) czasem wysłać SMS (Orange - mam w domu w alarmie). więc pozostaje tylko kwestia zasięgu  i niezawodności.