Autor Wątek: Pierwszy stopień oficerski  (Przeczytany 90679 razy)

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 19, 2014, 13:38:28 »
właśnie post wyżej napisałem (no może nie wprost), że do nas wyciągi z rozkazów personalnych trafiły wczoraj tj. 18 kwietnia
na pierwsze oficerskie i pozostałe
pozdrawiam

W jakim województwie bo w Śląskim nic nie wiadomo...

Offline mateuszmax

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 19, 2014, 14:00:23 »
W sląskim wiadomo wczoraj poszła lista z kw szkoda że dziś sobota bo może zrobiłbym Ci prezent na święta:P

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 19, 2014, 14:46:22 »
No szkoda do mojej jednostki nic nie dotarło.  Może ma ktoś dostęp do listy to niech podeśle jakieś zdjęcie :)

Offline bobol55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 19, 2014, 15:27:17 »
Mam listę osób (z woj. śląskiego) które otrzymują z dniem 4.5.2014 mł. kpt jako tech. poż + wyższe oraz po studiach podyplomowych dla osób ubiegających się o I st oficerski. Są 24 osoby a na fotce mam 21 bo te 3 były na drugiej stronie. Jak ktoś chce to dać maila. Z innej  beczki mam pytanie czy jest szansa na I st. oficerski  jako podoficer mgr. inż. poż na stanowisku oficerskim po II stopniu niestacjonarnych SGSP. Z góry dziękuję za odp.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2014, 15:42:47 wysłana przez bobol55 »

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 19, 2014, 15:43:27 »
Szansa zawsze jest, wiem ze w zeszłym roku dostał st ratownik podoficer mgr inż poz ale jak on to zrobił to już nie wiem :). Dla mgr inż poz będzie jakaś oddzielna lista? Podeślij ta co masz parowka46@gmail.com

Offline mateuszmax

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 19, 2014, 16:18:53 »
Moża zrobić SPO, SPF dla podoficerów( praktycznie niemożliwe za mało miejśc), aspirantkę, zaoczną inżynierkę
albo czekać na szczęście. Znam kilku podoficerów którzy dostali taki stopień. W tamtym roku na spotkaniu z Komendantem Głównym mówiono że 2013  będzie ostatnim tak urodzajnym w oficerów rokiem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2014, 16:23:40 wysłana przez mateuszmax »

Offline bobol55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 19, 2014, 16:33:37 »
Lista w załączniku. Trochę to bez sensu, że mgr inż. poż musi zrobić tech. poż ale ok to jest PSP i Polska tu jest wszystko możliwe. Pozdro

Offline bobol55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 19, 2014, 16:38:48 »
W załączniku pismo przewodnie do listy. Też bez sensu jest żeby mgr inż. poż robił inż poż :) Ten rok NA SGSP był ostatnim na którym dostawało się mgr inż. poż po II stopniu niestacjonarnym o teraz będzie mgr inż. bezpieczeństwa pożarowego. Może o to chodziło komendantowi, że to nie będzie to samo. Pożyjemy zobaczymy

Offline mateuszmax

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 19, 2014, 17:04:24 »
Zgadza się bezsensu jest uzupełniania kwalifikacji technicznych (aspirantki) osobom z wyższym wykształceniem ( pewnie chodzi tu o kwalifikacje związane z kierowaniem dzianiami ratowniczymi, które jednak aspirant posiada) Z drugiej strony tworzenie furtki dla osób które po pedagogice czy socjologii poszły na studia dwuletnie  2 st.(magisterskie) w SGSP i teraz tytułują sie mgr. inz poż też było pomyłką. Było bo już teraz takiej możliwości nie ma ( przynajmniej narazie).

Offline bobol55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 19, 2014, 17:22:25 »
Zgadza się bezsensu jest uzupełniania kwalifikacji technicznych (aspirantki) osobom z wyższym wykształceniem ( pewnie chodzi tu o kwalifikacje związane z kierowaniem dzianiami ratowniczymi, które jednak aspirant posiada) Z drugiej strony tworzenie furtki dla osób które po pedagogice czy socjologii poszły na studia dwuletnie  2 st.(magisterskie) w SGSP i teraz tytułują sie mgr. inz poż też było pomyłką. Było bo już teraz takiej możliwości nie ma ( przynajmniej narazie).

Po pierwsze primo po pedagogice czy socjologi nie ma się inż. i nie można dostać się do SGSP, po drugie primo :) jest semestr  dodatkowy wyrównujący różnice programowe między inżynierką cywilną a mundurową ( reszta przedmiotów jak mata fiza, chemia, mechanika i inne techniczne  jest na każdej uczelni na poziomi inż. prawie taka sama), po trzecie primo ultimo idąc twoim tokiem myślenia I stopień oficerski może dostać zaoczny aspirant (tech. poż) po zaocznej pedagogice czy socjologi i to jest kwiat polskiego pożarnictwa :) Uzyskując tytuł mrg inż. poż. ma się pełne kwalifikacje związane z kierowaniem dzianiami ratowniczymi. Ja tego nie ogarniam, komendant SGPS mówił coś o zmianach w ustawie o PSP w tym roku i coś ma się zmienić z SPO i SPF ale nie do końca nie zrozumiałem o co mu chodzi.

Offline mateuszmax

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 19, 2014, 18:23:23 »
Socjologia i pedagogika to miały byc jedynie luźne przykłady. Faktycznie nie są to kierunki inż. ale nie oto chodzi. Po prostu studia magisterskie (w kierunku  inżynierii pożarnictwa) sa kontynuacją studiów inżynierskich (w kierunku  inżynierii pożarnictwa). Nikt mi nie wmówi, ze w jeden semestr zaliczyłeś cały zakres wiedzy(związanej z pożarnictwem) ze studiów inż. (i aspirantki w przypadku zaocznych inż. poż.)  i dalej pogłębiałeś wiedzę w tym temacie na studiach magisterskich razem z mł. kpt. inż. poż. XXXX. Ale to jest tylko moja opinia nie musimy sie zgadzać. Odbiegamy od tematu przez nasze rozmyślenia. Wracając do tematu pozostaje jedynie czekać i liczyć na szczęście( tak jak  podoficerowie z Twojej listy) lub zrobić aspirantkę  czy SPO/SPF.
Kwiat pożarnictwa nie ma tu nic do rzeczy liczą sie papierki. Życzę wesołych Świąt i powodzenia w dalszej karierze:D

Offline bobol55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 19, 2014, 18:32:25 »
Panie z listy zapewne miały SPO, pani Towarek strażakom z woj. śląskiego nie trzeba przedstawiać (wojewódzki koordynator ratownictwa medycznego). No cóż za wysokie progi na moje nogi. Wesołych

Offline pepus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 19, 2014, 21:52:06 »
Witam, a wiadomo coś nt. awansów w innych województwach?

Offline gala9

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 19, 2014, 23:51:26 »
Witam serdecznie!
Czy ma ktoś informacje w jaki sposób odbywała się weryfikacja wniosków. Mamy etaty, aspirantkę, wyższe, wnioski wyszły z Komendy i nic. Z drugiej strony super przykład dla młodych po co podnosić kwalifikację , wykształcenie. Wystarczy że popatrzą na nas, pięć lat co druga sobota, niedziela, egzaminy, prace nie mówiąc  o kosztach i co z tego. Przynajmniej mogli określić że w tym roku awans na pierwszy stopień otrzymają np. Ci co mają koszule w zielone groszki. Nie mam takiej koszuli i nie byłoby wniosku.
Pozdrowienia dla wszystkich

Offline maciej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 20, 2014, 12:24:38 »
Gdybyś pracował w KG albo przynajmniej KW awans pewny ale pozostali to plebs, ktoś musi być robolem, ale nic wyższe się przyda, zmieniając pracę tak nas motywują, ale co się ma w głowie, nowemu pracodawcy albo na swoi się wykorzysta PSP to nie pępek świata.

Offline Dudi216

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 20, 2014, 17:17:30 »
u nas wniosek poszedł dla mł ratownika
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2014, 13:59:10 wysłana przez Dudi216 »

Offline maciej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 20, 2014, 20:36:06 »
Wniosek to nie wszystko

Offline Dudi216

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 20, 2014, 20:39:55 »
niby tak
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2014, 13:59:35 wysłana przez Dudi216 »

Offline kaczor1984

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 20, 2014, 22:13:11 »
Witajcie koledzy. Dobrze przedmówca napisał że wniosek to nie wszystko?????. Ja też liczyłem ,że otrzymam stopień no i się przeliczyłem a wszystkie formalności spełniam w 100%. Ciekaw jestem czy jeszcze będzie taka możliwość po studiach cywilnych. KG ciągle miesza w kwitach. No nic Panowie pracujemy dalej, głowa do góry. pozdrawiam

Offline Lełon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 20, 2014, 23:09:19 »
To się nazywa "awans" st.sekc na mł.kpt tylko w KW  :kwit:
Słyszysz czujnik bezruchu ?? Znowu któryś się opierdziela ;-)

Offline maciej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 20, 2014, 23:31:45 »
A co wy na to gość z większej Komendy po sorka "gotowaniu na gazie" z dużo mniejszym stażem dostaje stopień a czyt związki mają tu coś do gadania czy tylko cicho sobie siedzą za dodatek motywacyjny, bo przecież po hu.. wstawiać się za kogoś, niech głupki płacą za imprezy w zamkach.

Offline maciej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 20, 2014, 23:40:00 »
Zresztą przeszedłem wszystkie szczeble i widzę wielką czarną dupę, awanse dostają  w faworyzowanych komendach po hu.... nam związki, ludzie oni tylko zbierają na swoje imprezy i w dodatku nie wiem po co zapraszają na nie komendantów wojewódzkich (dla włazidupstwa).

Offline keraks998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 21, 2014, 13:23:48 »
Ma ktoś może listę w podlaskim?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 22, 2014, 10:00:05 »
Ma ktoś może listę w podlaskim?

Ma komendant powiatowy/miejski poszły w piątek do wszystkich  :kwit:

Offline sam-samson

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 22, 2014, 23:12:20 »
Chciałbym Was zapytać o kwestię awansu na pierwszy stopień oficerski. Jestem w stopniu aspiranta sztabowego na stanowisku dyżurnego operacyjnego powiatu. Dodatkowo ukończyłem studia cywilne magisterskie, na kierunku zarządzanie kryzysowe. Od pewnego czasu słyszę iż ciężko jest dostać stopień oficerski nie posiadając tytułu inżyniera, lecz moim zdaniem nigdzie nie ma o tym mowy. Mowa jest natomiast o tym, że kierunek studiów musi być przydatny dla służby PSP. Czy więc w rozumieniu przepisów każdy inżynier, chociażby po najdziwniejszych kierunkach jest bardziej przydatny dla służby w PSP od magistrów po nawet najbardziej wydawałoby się konkretnych dla PSP kierunkach? Mój Komendant Powiatowy od 2 lat nie wysyła mojego wniosku. W tej samej sytuacji jest jeszcze jeden strażak w mojej KP - również dyżurny operacyjny. W moim odczuciu na tym stanowisku bardziej przyda mi się wykształcenie w kierunku zarządzania kryzysowego niż jakiekolwiek inne inżynierskie (oczywiście nie mówię tu o inż. poż.). Czy więc postępowanie mojego Komendanta jest słuszne i jak takie sytuacje odbywają się w Waszych Komendach? Pozdrawiam, Mariusz L.