Autor Wątek: Szkola psp, a szkolenia osp  (Przeczytany 3107 razy)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Szkola psp, a szkolenia osp
« dnia: Luty 28, 2014, 00:20:33 »
Aktualnie mam szkolenie podstawowe, techniczne, wodne i robie kpp, czy w przypadku dostania sie do sgsp/sapsp "mam" wtedy wszystkie kursy (oprocz naczelnikow)? Czy dostanie sie do szkoly nic nie zmienia w "posiadaniu" szkolenia osp?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Szkola psp, a szkolenia osp
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2014, 01:43:13 »
Do SGSP punktów preferencyjnych za szkolenia nie ma.
Do SAPSP dodatkowe punkty są za: prawko B, C; ukończona szkoła wyższa o kierunku rat-med; ocena na świadectwie z języka obcego.
Do jednej, jak i do drugiej punktów za szkolenia OSP nie przyznaje się.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Szkola psp, a szkolenia osp
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2014, 07:13:34 »
Zle mnie zrozumiales, chodzi mi o osp, a nie szkole. Moze podam na innym przykladzie, jezeli osobnik dostanie sie do sgsp/sapsp, nastepnie zapisze sie do osp to "traktowany" jest jakby mial wszystkie kursy do naczelnikow (podstawowy, techniczny, kpp, dowodcow, wodne itp)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Szkola psp, a szkolenia osp
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2014, 09:35:51 »
Zle mnie zrozumiales, chodzi mi o osp, a nie szkole. Moze podam na innym przykladzie, jezeli osobnik dostanie sie do sgsp/sapsp, nastepnie zapisze sie do osp to "traktowany" jest jakby mial wszystkie kursy do naczelnikow (podstawowy, techniczny, kpp, dowodcow, wodne itp)
Tak bo te kursy są ważne na całą Polskę  -_- chyba że  ja źle rozumie twoje  pytanie  -_-
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Szkola psp, a szkolenia osp
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2014, 09:38:20 »
samo dostanie się do szkoły, czy nawet zaliczenie "n" semestru SGSP nic nie daje. Dopiero ukończenie uczelni powoduje że dana osoba nie musi kończyć szkolenia w OSP. Wynika to ze systemu szkolenia członków OSP. Wyszkolenie w stopniu podstawowym strażaka PSP zalicza szkolenie podstawowe I i II stopień, techniczne, kierowców konserwatorów oraz przeciwpowodziowe i wodne. Wyszkolenie podoficerskie i wyższe zalicza kurs dowódców, naczelników i komendantów gminnych. 
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Szkola psp, a szkolenia osp
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2014, 09:43:09 »
samo dostanie się do szkoły, czy nawet zaliczenie "n" semestru SGSP nic nie daje. Dopiero ukończenie uczelni powoduje że dana osoba nie musi kończyć szkolenia w OSP. Wynika to ze systemu szkolenia członków OSP. Wyszkolenie w stopniu podstawowym strażaka PSP zalicza szkolenie podstawowe I i II stopień, techniczne, kierowców konserwatorów oraz przeciwpowodziowe i wodne. Wyszkolenie podoficerskie i wyższe zalicza kurs dowódców, naczelników i komendantów gminnych.

Oto chodzilo, dzieki wielkie ;)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkola psp, a szkolenia osp
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2014, 10:00:06 »
samo dostanie się do szkoły, czy nawet zaliczenie "n" semestru SGSP nic nie daje. Dopiero ukończenie uczelni powoduje że dana osoba nie musi kończyć szkolenia w OSP. Wynika to ze systemu szkolenia członków OSP. Wyszkolenie w stopniu podstawowym strażaka PSP zalicza szkolenie podstawowe I i II stopień, techniczne, kierowców konserwatorów oraz przeciwpowodziowe i wodne. Wyszkolenie podoficerskie i wyższe zalicza kurs dowódców, naczelników i komendantów gminnych.

W uzupełnieniu dodam pismo z KG

Cytuj
W odpowiedzi na pismo znak: .......... z dnia 10 grudnia 2013 roku, w sprawie interpretacji kwestii dotyczącej spełnienia wymagań kwalifikacyjnych przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej, absolwentów szkolenia podstawowego w zawodzie strażak, realizowanego zgodnie z nowym programem szkolenia jednoetapowego do pełnienia funkcji dowódców i naczelników Ochotniczych Straży Pożarnych i Komendantów Gminnych Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, uprzejmie informuję, co następuje.
Strażacy PSP, którzy ukończyli szkolenie podstawowe w zawodzie strażak, mogą pełnić funkcje dowódców i naczelników w Ochotniczej Straży Pożarnej oraz piastować funkcje komendantów gminnych Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Sprawa ta zostanie ostatecznie opisana w nowelizowanych „Zasadach organizacji szkoleń członków OSP biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych".