Autor Wątek: Badania 7 mies. przed szkoleniem  (Przeczytany 4662 razy)

Offline gazowany

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Badania 7 mies. przed szkoleniem
« dnia: Luty 10, 2014, 20:38:16 »
Witam. Teraz w mojej jednostce odbędą się badania okresowe i czy ja też mógłbym się na nie zapisać, jeżeli szkolenie podstawowe będę mieć dopiero we wrześniu? Czy takie badanie będzie się liczyło?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Badania 7 mies. przed szkoleniem
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2014, 20:42:59 »
Można ja tak miałem w grudniu były badania a końcem lutego rozpocząłem kurs podstawowy...
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Badania 7 mies. przed szkoleniem
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2014, 20:44:29 »
Lekarz wystawia zaświadczenie ważne przez jakiś czas, maksymalnie to bodaj 3 lata. Ale rzadko dają krótszy termin ważności badania (przynajmniej w mojej okolicy). Także będzie się liczyło.
Plus ratio quam vis

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Badania 7 mies. przed szkoleniem
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2014, 21:55:24 »
możesz zrobić, tylko na pierwsze badanie przeważnie trzeba przynieść różne inne wyniki. Np. laryngologa, okuliste i kogoś jeszcze. Dowiedz się pierw, jakich lekarzy musisz zrobić aby badania były ważne ;)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Badania 7 mies. przed szkoleniem
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2014, 22:01:51 »
możesz zrobić, tylko na pierwsze badanie przeważnie trzeba przynieść różne inne wyniki. Np. laryngologa, okuliste i kogoś jeszcze. Dowiedz się pierw, jakich lekarzy musisz zrobić aby badania były ważne ;)

Zapomniałeś o badaniu psychologicznym.  :fiuu:

Offline gazowany

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Badania 7 mies. przed szkoleniem
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2014, 22:02:46 »
No dobra popytam w osp. A powiedzcie mi jeszcze czy to, że w czasie badań nie będę pełnoletni ma jakieś znaczenie? bo urodziny w czerwcu mam dopiero...

Offline Lełon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Badania 7 mies. przed szkoleniem
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2014, 22:08:29 »
Nie mylcie pojęcia :stop: badań okresowych z zaświadczeniem lekarskim ważnym 3 miesiące, które wymaga komenda przed każdym kursem.
Słyszysz czujnik bezruchu ?? Znowu któryś się opierdziela ;-)

Offline gazowany

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Badania 7 mies. przed szkoleniem
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2014, 22:11:51 »
Leołon czyli badania które są wymagane nie mogę zrobić teraz a dopiero 3 mies. przed szkoleniem tak?

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Badania 7 mies. przed szkoleniem
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 10, 2014, 22:17:46 »
Nie mylcie pojęcia :stop: badań okresowych z zaświadczeniem lekarskim ważnym 3 miesiące, które wymaga komenda przed każdym kursem.

nie zgodzę się, badania miałem robione w czerwcu, a kurs zaczynał się w październiku. Ba, jedna osoba z mojej OSP miała badania robione rok wcześniej, bo miała iść na poprzedni kurs, lecz z powodów osobistych nie poszła i robiła z nami podstawowy. Badania tej osoby były również ważne.

Offline Lełon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Badania 7 mies. przed szkoleniem
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 10, 2014, 22:20:42 »
Badania okresowe zrób jak najbardziej jeżeli masz taką możliwość ale przed rozpoczęciem kursu będziesz musiał (naczelnik) dostarczyć aktualne zaświadczenie lekarskie
Słyszysz czujnik bezruchu ?? Znowu któryś się opierdziela ;-)

Offline Lełon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Badania 7 mies. przed szkoleniem
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 10, 2014, 22:26:33 »
Nie mylcie pojęcia :stop: badań okresowych z zaświadczeniem lekarskim ważnym 3 miesiące, które wymaga komenda przed każdym kursem.

nie zgodzę się, badania miałem robione w czerwcu, a kurs zaczynał się w październiku. Ba, jedna osoba z mojej OSP miała badania robione rok wcześniej, bo miała iść na poprzedni kurs, lecz z powodów osobistych nie poszła i robiła z nami podstawowy. Badania tej osoby były również ważne.
Widocznie co kraj to obyczaj  :wall: gazowany popytaj w osp, przeglądnij stronę swojej komendy tam powinno wszystko pisać. Pozdrawiam
Słyszysz czujnik bezruchu ?? Znowu któryś się opierdziela ;-)

Offline gazowany

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Badania 7 mies. przed szkoleniem
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 10, 2014, 22:47:10 »
No właśnie na stronie nie pisze nic o ważnoci badań. Jest tylko taki podpunkt:: zaświadczenie lekarskie stwierdzające możliwość udziału w działaniach ratowniczych. Czyli idę do lekarza 1 kontaktu i on mi pisze na kartce po badaniu że jestem zdolny ? Czy jak to jest?

Offline Kamzik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Badania 7 mies. przed szkoleniem
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 10, 2014, 22:49:37 »
Odwiedzasz szereg lekarzy, zbierasz od nich opinie które zanosisz do lekarza medycyny pracy, a on na ich podstawie wystawia ostateczne orzeczenie.

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Badania 7 mies. przed szkoleniem
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 11, 2014, 00:59:55 »
Nie mylcie pojęcia :stop: badań okresowych z zaświadczeniem lekarskim ważnym 3 miesiące, które wymaga komenda przed każdym kursem.
Badania robiłem prawie rok przed kursem, nic dodatkowego nie musiałem robić później, przed samym rozpoczęciem szkolenia. Także nie wiem czy to ja mam nieważny kurs, czy Wy wydajecie niepotrzebnie kasę na dodatkowe badania ;)
Plus ratio quam vis

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: Badania 7 mies. przed szkoleniem
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 11, 2014, 09:19:04 »
Cytuj
Witam. Teraz w mojej jednostce odbędą się badania okresowe i czy ja też mógłbym się na nie zapisać, jeżeli szkolenie podstawowe będę mieć dopiero we wrześniu? Czy takie badanie będzie się liczyło?

Jeżeli zostaniesz skierowany na te badania to po pozytywnym przejściu ich otrzymasz orzeczenie na jakiś okres. Strażak jeżdżący do akcji ratowniczo gaśniczych zobowiązany jest do uzyskania orzeczenia od lekarza Medycyny Pracy o zdolności do wykonywania pracy jako strażak OSP. Do określenia tej zdolności są potrzebne trzy konsultacje:  neurologiczna, laryngologiczna i okulistyczna. Termin ważności badań określa lekarz MP. Jest on wydawany zazwyczaj na okres do trzech lat. Konsultacje tych trzech specjalistów są chyba związane z wykonywaniem zadań na wysokości.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Badania 7 mies. przed szkoleniem
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 11, 2014, 12:01:41 »
Cytuj
Pierwsze badanie okresowe niezależnie od wieku  :kwit:

lekarskie badanie przez lekarza, o którym mowa w § 5 rozporządzenia konsultacje: okulistyczna laryngologiczna neurologiczna

pomocnicze badanie psychologiczne
morfologia z rozmazem leukocytów + płytki krwi glikemia na czczo badanie ogólne moczu GGTP
(gamma-glutamylotranspeptydaza) spirometria

http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2009,nr,210/poz,1627,rozporzadzenie-ministra-zdrowia-w-sprawie-przeprowadzania-okresowych-bezplatnych.html

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Badania 7 mies. przed szkoleniem
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 12, 2014, 13:13:53 »
Ludziska, co niektórzy mylicie pojęcia.
Jakie zaświadczenie ważne 3 miesiace? Jakie badania lekarskie osobno a zaświadczenie lekarskie jeszcze dodatkowo?
Sprawa jest bardzo prosta.
RObi się badania lekarskie. Jak są to pierwsze badania dla strażaka to nazywaja sie stępne. Jak któreś z kolei to nazywają się okresowe. Ale zaświadczenie jest takie samo dla każdego badania. Co wchodzi w zakres badań to określa lekarz. Nie zawsze są takie same dla każdego strażaka. Ale to problem lekarza. Dla nas najważniejsze jest że mamy kwit dopuszczający nas do pracy jako strażak ratownik. I kwitek ten jest ważny przez cały czas wskazany w tym zaświadczeniu. Idąc na kurs mam mieć taki kwitek. A czy wystawiony tydzień przed kursem czy dwa lata przed kursem to nie istotne. Ważne aby okres ważności zaświadczenia obejmował cały okres kursu. Jeśli w jakiejś komendzie wołają aktualnego zaświadczenia to takie wydane nawet dwa lata wcześniej jest aktualne. I jeśli tak wołają to są niedouczeni. Dla stwierdzenia aktualności zaświadczenia przyjmuje się datę ważności tego zaświadczenia a nie datę wystawienia.

Offline pikaczufp0D

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Badania 7 mies. przed szkoleniem
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 14, 2014, 15:21:09 »
to ile w końcu ważne są te zaświadczenia

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Badania 7 mies. przed szkoleniem
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 14, 2014, 17:55:49 »
Tak długo jak zdecydował lekarz. Jedni dostają na rok, inni na dwa lata a jeszcze inni na trzy lata. Decyduje lekarz. Na zaświadczeniu masz zawsze datę do kiedy badania są ważne. I to ta data decyduje o ważności. Chyba prościej już nie można :)