Autor Wątek: Kurs podstawowy poza powiatem.  (Przeczytany 18512 razy)

Offline 20wicia09

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Kurs podstawowy poza powiatem.
« dnia: Luty 10, 2014, 01:30:41 »
Witam serdecznie.
Niestety zetknąłem się z taką sytuacją, że kurs podstawowy OSP w moim powiecie rozpoczyna się wiosną br. a ja osiemnaście lat kończę we wrześniu.
Moje pytanie brzmi czy jeżeli inna komenda PSP w innym powiecie (okolicznym) będzie organizowała kurs podstawowy strażaków OSP jesienią czy mógłbym wziąć udział w kursie poza swoim powiatem i poza podległą komendą PSP?

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2014, 10:29:00 »
Jeśli będzie wolne miejsce i sobie to załatwisz, to nie ma problemu - poza tym z dojazdem do sąsiedniego powiatu.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2014, 17:26:24 »
Czasami wyznacznikiem nie jest rocznik?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2014, 18:00:28 »
Niestety pełna data urodzenia jako jeden z warunków przyjęcia :)
Pozdrawiam

Offline 20wicia09

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2014, 18:05:59 »
No to rozumiem, że w dniu rozpoczęcia kursu muszę mieć ukończone 18 lat. Ale czy zrobienie kursu poza podległą komendą PSP wchodzi w grę ? ew. jakie koszta sam bym musiał ponieść?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2014, 18:19:04 »
Wchodzi w grę. Koszty pokrywane przez interesanta. Kwestia dogadania z jednostką, która organizuje to szkolenie.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2014, 19:52:01 »
Witam mam dość ważne pytanie i oczekuje szybkiej odpowiedzi, a mianowicie w ostatnich dniach tj. 01.03 - 12.04 jest organizowany w moim powiecie kurs podstawowy OSP, moje pytanie brzmi: czy mimo tego że minął już jeden tydzień zajęć dalej jest możliwość zapisania się na ten kurs? z góry dziękuje za odpowiedz

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2014, 20:27:28 »
@Miodziomm: możesz spytać, ale szanse są bardzo małe.

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2014, 20:29:52 »
Mało pocieszające :( cały rok na to czekałem

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 05, 2014, 02:53:47 »
Mało pocieszające :( cały rok na to czekałem
Ale chyba się słabo starałeś, skoro dowiedziałeś się o nim tydzień po rozpoczęciu ;)
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 05, 2014, 07:18:23 »
Starałem się o to już od początku wakacji jednak po rozmowie z naczelnikiem najpierw okazało się że kurs jest przełożony na nowy rok, a potem z kolei stał się on dla mnie na tyle nieuchwytny, że nie mogłem od niego zdobyć żadnych informacji.. o wszystkim dowiedziałem się dopiero wczoraj ze strony powiatowej PSP..

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2014, 14:56:23 »
Teraz musisz czekać na kolejny termin kursu i dowiedzieć się kiedy mniej więcej będzie organizowany nawet w innym sąsiednim powiecie...
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 05, 2014, 14:59:15 »
Witam mam dość ważne pytanie i oczekuje szybkiej odpowiedzi, a mianowicie w ostatnich dniach tj. 01.03 - 12.04 jest organizowany w moim powiecie kurs podstawowy OSP, moje pytanie brzmi: czy mimo tego że minął już jeden tydzień zajęć dalej jest możliwość zapisania się na ten kurs? z góry dziękuje za odpowiedz

Zależy od wielu czynników, ilości przerobionego materiału, czy macie wykłady z teorii, czy prowadzący ma dobry humor  :fiuu:  Przedzwoń i zapytaj, no i nie zapominając o skierowaniu z osp.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 05, 2014, 15:10:33 »
Na szkolenia kieruje Naczelnik, jeśli tego nie zrobił tego w twoim przypadku, to jak sobie chcesz uzyskać jego podpis i pieczątkę pod skierowaniem na szkolenie?

Nawet jeśli szkolenie będzie organizowane w innym powiecie i tamtejsza komenda zgodzi się na twój udział, to bez skierowania podpisanego przez twojego Naczelnika, badań lekarskich i ubezpieczenia nikt cię na kurs nie przyjmie.

Gdyby któryś z moich strażaków, za moimi plecami załatwiał sobie udział w szkoleniu w mojej lub innej komendzie, to po za załatwieniem sobie miejsca na kursie, musiałby zacząć szukać nowej OSP.

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 05, 2014, 21:21:59 »
Dziś trochę podzwoniłem i dowiedziałem się jak mniej więcej sprawa wygląda a więc tak, kurs w moim powiecie już trwa i sądzę że musiał bym wprowadzic wiele zamieszania aby wpisac się na listę kandydatow, więc realnie zdaję sobie sprawe z tego że to już mnie ominie.. ale jest światełko w tunelu :) z tego co zdążyłem się zorientowac kurs jest prowadzony w sąsiednim powiecie 27.03 - 14.04. Co powinienem teraz zrobić zeby załapać się na ten kurs? pomijając oczywiście fakt że musze posiadać zaświadczenie od swojego naczelnika

Offline uglibugli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 05, 2014, 23:17:14 »
Gdyby któryś z moich strażaków, za moimi plecami załatwiał sobie udział w szkoleniu w mojej lub innej komendzie, to po za załatwieniem sobie miejsca na kursie, musiałby zacząć szukać nowej OSP.
Widać kolejny, któremu się wydaje, że OSP to prywatny folwark. Może należałoby się zastanowić dlaczego tak robi?
"Z ławeczką zadzierasz? Ciulu niemyty!"

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 08, 2014, 08:36:57 »
Witam, pozwole sobie poraz kolejny poruszyc wątek szkolenia osp poza powiatem ;) a mianowicie ile kosztuje taki kurs i jakie są szanse przyjęcia zaznaczając że miejsc jest zaledwie 30.. dodam że chodzi mi o kurs strażaków ratowników tzw. podstawowy

Offline Janusz 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 08, 2014, 10:06:53 »
Gdyby któryś z moich strażaków, za moimi plecami załatwiał sobie udział w szkoleniu w mojej lub innej komendzie, to po za załatwieniem sobie miejsca na kursie, musiałby zacząć szukać nowej OSP.
Widać kolejny, któremu się wydaje, że OSP to prywatny folwark. Może należałoby się zastanowić dlaczego tak robi?
Oj tak, tak... Sam się z tym spotkałem, że naczelnik nie chce wysłać strażaka na szkolenie. Powody mogą być różne - od lenistwa naczelnika, poprzez niechęć do człowieka(kandydata), po obawę, że rośnie mu konkurent.
Witam, pozwole sobie poraz kolejny poruszyc wątek szkolenia osp poza powiatem ;) a mianowicie ile kosztuje taki kurs i jakie są szanse przyjęcia zaznaczając że miejsc jest zaledwie 30.. dodam że chodzi mi o kurs strażaków ratowników tzw. podstawowy
Kolego, zacząć by od rozmowy ze swoim naczelnikiem czy masz zgodę na rozpoczęcie szkolenia, następnie trzeba się dowiedzieć (Wydz. Operacyjno Rozpoznawczy) w innym powiecie czy mają na tyle miejsc, żeby cię mogli przyjąć. Tu jest nie ważne ile mają miejsc tylko czy mają kandydatów na te wszystkie miejsca. Za kurs się nie płaci - PSP robi to za darmo.
Ważnym problemem przeciwko wysłaniu ciebie na szkolenie może być ekwiwalent, który tobie się należy za udział w szkoleniu (za szkol. podstawowe to może być od kilkuset do nawet ponad tysiąc złotych) i gmina może nie  wyrazić zgody.
Pozdrawiam.

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 08, 2014, 19:21:25 »
więc w skrócie wyjaśniam :) taka zgoda jest, odbyłem już rozmowe z naczelnikiem i nie ma on żadnych przeciwwskazań abym odbył ten kurs, czeka mnie tylko wizyta w gminie i badania lekarskie ale nie chce niczego zaczynac, póki nie mam żadnych informacji z komendy, choc przyznam szczerze że bardzo obawiam się odmowy :/

Offline Janusz 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 09, 2014, 12:38:20 »
Najlepiej spróbować poprzez własną komendę PSP. Porozmawiaj z komendantem gminnym, który - myślę - zna się z oficerami waszej KM PSP, a oni znają się z kolegami z innych komend. Jeżeli nie znasz komendanta gminnego, poproś naczelnika żeby z nim porozmawiał (jeżeli się zgodził na twój kurs to wygląda, że zależy mu na większej ilości wyszkolonych).
Pozdrawiam.

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 09, 2014, 17:32:44 »
Mój naczelnik odbył już taką rozmowe ale jedyne co zapewnił Komendant PSP to to że, ten dokument będzie przez nich honorowany.. kurs mam załatwić sobie sam

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 05, 2014, 09:27:58 »
witam.czy ktos moze sie orientuje gdzie w najblizszym czasie bedzie sie odbywal kurs podstawowy strazaka osp?wiem ze teraz w tym okresie jest ciezko bo z tego co wiem to wiosna i jesien sa najbardziej aktywne w te szkolenia,jednak  moze ktos wie gdzie teraz bedzie taki kurs?interesuje mnie woj mazowieckie,lubelskie,swietokrzyskie.sprawy formalne typu zgoda naczelnika,wojta i oplaty za kurs mysle ze bym dal rade zalatwic,tylko najwazniejszego brak czyli kursu.jesli by sie ktos orientowal gdzie to prosze o info

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 05, 2014, 09:34:46 »
witam.czy ktos moze sie orientuje gdzie w najblizszym czasie bedzie sie odbywal kurs podstawowy strazaka osp?wiem ze teraz w tym okresie jest ciezko bo z tego co wiem to wiosna i jesien sa najbardziej aktywne w te szkolenia,jednak  moze ktos wie gdzie teraz bedzie taki kurs?interesuje mnie woj mazowieckie,lubelskie,swietokrzyskie.sprawy formalne typu zgoda naczelnika,wojta i oplaty za kurs mysle ze bym dal rade zalatwic,tylko najwazniejszego brak czyli kursu.jesli by sie ktos orientowal gdzie to prosze o info
Dzwoń do najbliższych komend i pytaj o kurs podstawowy nie ma problemu z tym kursem, pogadaj z naczelnikiem lub prezesem powinni wiedzieć czy w najbliższym czasie będzie w waszym powiecie taki kurs
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 05, 2014, 12:08:00 »
Mam ten sam problem.. byłem nawet jakiś czas temu w jednej z sąsiednich komend ale odpowiedz była jednoznaczna, brak miejsc i brak szans aby coś się zwolniło :/ apeluje do was drodzy forumowicze, aby każdy kto posiada jakiekolwiek informacje na temat kursów OSP w woj. Lubelskim lub Mazowieckim zgłaszał się do mnie,  nie ukrywam że jest to dla mnie sprawa priorytetowa i nie cierpiąca zwłoki

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Kurs podstawowy poza powiatem.
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 05, 2014, 13:31:42 »
Brakuje punktów przy naborze?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.