Autor Wątek: Bluza z polaru  (Przeczytany 5551 razy)

Offline pepsi jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Bluza z polaru
« dnia: Styczeń 29, 2014, 12:43:31 »
Witam kolegów .Pytanie czy można używać bluzy  polar z napisami  itp w JRG  .Dla zacieśnienia dyskusji wiem,że Nie wolno mieszać ani używca obrań z różnych sortów,polar jest jakby cywilny ale wszedł przebojem w nasze szeregi.Wiem że się topi dlatego mówię o chodzeniu w koszarach.wiem też że łamiemy nie pierwszy raz przepisy mundurowe.np brak czapki zimowej do pracy w nomexie ,wydano czarne z daszkiem ,ale one są do ubrania służbowego więc nawet do ubrania koszarowego się w/g przepisów nie nadają i każda próba zmuszania nas do tego by je nosić  to jest łamanie regulaminu.mamy dość ortodoksyjną dyrekcję i upierdliwie marudzą gdy się takowe nosi.ą przy okazji jak tam sprawa nowych ubrań koszarowych.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Bluza z polaru
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2014, 12:58:32 »
Temat już przerabiany na tym forum.
Ja osobiście uważam, że takie coś jak polar i czapka zimowa powinny być w naszych sortach. Ale skoro póki co nie ma więc jako formalista uważam nie powinno się tego używać. Oczywiście zaraz zostanę ostro skrytykowany ale nie pierwszy i nie ostatni raz. Albo jesteśmy służbą mundurową i podlegamy określonym przepisom albo nie. Z tym, że u nas już tak jest, że w zależności od tego co chcemy ugrać to albo służymy albo pracujemy. Więc jak ktoś ma ochotę, a sam znam takich z własnego podwórka w tym kilku z dowództwa można nosić.

Offline pepsi jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Bluza z polaru
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2014, 13:24:12 »
No przecież pisałem o prawidłach i wie o nich doskonale ale czy nie można by było zalegalizować tego sortu skoro i tak wszyscy  lub wielu go używa.możesz to nazwać inicjatywą obywatelską.

Offline Minister

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Bluza z polaru
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2014, 14:39:43 »
Do kolegi @pepsi jan jakie łamanie regulaminu?? Zgodnie z naszymi przepisami tj. Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych I Administracji z dnia 30 listopada 2005 r. w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej § 11  pkt 1 ust. 7 stanowi, że strażakowi zezwala się na noszenie czapki służbowej zimowej do ubrania koszarowego lub ubrania dla kadry dowódczo-sztabowej.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Bluza z polaru
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2014, 15:16:09 »

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Bluza z polaru
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2014, 16:54:41 »
Nie wszystko musi być zapisane w regulaminie - czasem wystarczy zdrowy rozsądek przełożonych.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Bluza z polaru
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2014, 17:42:46 »
Nie wszystko musi być zapisane w regulaminie - czasem wystarczy zdrowy rozsądek przełożonych.

Kolego, odpowiedz sobie na pytanie czy jesteś funkcjonariuszem formacji mundurowej czy nie? Twoja służba jest uregulowana pewnymi przepisami prawa. Czy widziałeś policjanta w "prywatnym" polarze ale "prywatnej" czapce? Czy widziałeś żołnierza też w "prywatnych " sortach? Raczej nie. Co prawda każda z tych formacji poszła do przodu i dorzucili sobie w przepisach i odpowiednie czapki, polary i inne rzeczy. Niestety u nas nasi decydenci są jeszcze w epoce PRL-u. Ale nadal pomimo tego jesteśmy formację mundurową.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Bluza z polaru
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2014, 18:49:53 »
Czy widziałeś żołnierza też w "prywatnych " sortach?

Jeżeli chodzi o wojsko to różnie z tym bywa. Był czas, kiedy kontyngenty miały wielkie braki w wyposażeniu i chłopaki sobie radzili jak mogli - kamizelki k-o od ciotki ze stanów, buty zamawiane w sklepach militarnych czy mundury, lornetki, gogle czy inne elementy wyposażenia zamawiane na własną rękę za kasę z żołdu to nie było coś rzadkiego. Opowieści o sytuacji z pierwszej ręki, od żołnierza służącego na jednej z takich zmian.
Ale nie o tym temat. W każdym bądź razie przepisy swoją drogą, a życie swoją drogą. Już kilkukrotnie widziało się podczas akcji, oficera (także inne szarże) chodzącego w polarze czy wełnianej czapce. :straz:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Bluza z polaru
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2014, 19:40:22 »
Nie wszystko musi być zapisane w regulaminie - czasem wystarczy zdrowy rozsądek przełożonych.

I tu masz dużo racji  :kwit:

Tabela należności nr 5 przedmiotów ekwipunku osobistego dla strażaka w służbie stałej i przygotowawczej

11. Kurtka robocza ocieplana* szt. 1 do zużycia

http://isip.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20060040025

Offline Minister

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Bluza z polaru
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2014, 20:56:17 »
A punkt 12 Czapka robocza zimowa szt. 1 i pasuje :) jest polar i czapka zimowa - tylko jeszcze troszkę chęci kierownictwa.

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Bluza z polaru
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2014, 09:41:22 »
Czy widziałeś żołnierza też w "prywatnych " sortach?

Jeżeli chodzi o wojsko to różnie z tym bywa. Był czas, kiedy kontyngenty miały wielkie braki w wyposażeniu i chłopaki sobie radzili jak mogli - kamizelki k-o od ciotki ze stanów, buty zamawiane w sklepach militarnych czy mundury, lornetki, gogle czy inne elementy wyposażenia zamawiane na własną rękę za kasę z żołdu to nie było coś rzadkiego. Opowieści o sytuacji z pierwszej ręki, od żołnierza służącego na jednej z takich zmian.
Ale nie o tym temat. W każdym bądź razie przepisy swoją drogą, a życie swoją drogą. Już kilkukrotnie widziało się podczas akcji, oficera (także inne szarże) chodzącego w polarze czy wełnianej czapce. :straz:

Dokładnie w Woju do dzisiaj chłopaki mają pewien luz co do mundurów. Np. armia daje buty typu "desanty" jako podstawowy but, ale jak kogoś stać to kupuje buty z firmy protector czy kupczak i nie musi chodzić w sztywnych zimnych i rozklejających się desantach. Podobnie jest w kwestii umundurowania / dodatkowego ekwipunku, można chodzić w kurtce "bechatce" lub można mieć naprawdę niezłą z gore-texu :) Jeśli chodzi o ubiory służbowe to wojsko dosyć sztywno to reguluje, ale jeśli chodzi o mundury polowe żołnierze mają dowolność większą niż my...
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline pepsi jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Bluza z polaru
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2014, 17:53:37 »
No właśnie takiej dyskusji chciałem uniknąć .Nienawidzę pouczania.i cytowania że jest  regulamin.Wiem o tym doskonale od 25 lat  chodzę w szynelu nie licząc wojska mnie chodzi o jakąś akcje że można  dopuścić wzór polaru .Zima a my nie mamy w czym chodzić .Ja nie mam kurtki zimowej do koszarowego .bojowe nie do tego .no koledzy wiecie o co kaman.jest dupa i trza coś zrobić.nie wyszło z ko szarówką

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Bluza z polaru
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 30, 2014, 18:11:07 »
W niektórych KM włodarze zgodzili się na wprowadzenie do użytku polarów pod warunkiem, że wszyscy będą mieli identyczne + będzie na nich dystynkcja ze stopniem. Nie ma też problemów z czapkami z logo PSP. Jak widać - można.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Bluza z polaru
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2014, 12:36:37 »
Dokładnie w Woju do dzisiaj chłopaki mają pewien luz co do mundurów. Np. armia daje buty typu "desanty" jako podstawowy but, ale jak kogoś stać to kupuje buty z firmy protector czy kupczak i nie musi chodzić w sztywnych zimnych i rozklejających się desantach. Podobnie jest w kwestii umundurowania / dodatkowego ekwipunku, można chodzić w kurtce "bechatce" lub można mieć naprawdę niezłą z gore-texu :) Jeśli chodzi o ubiory służbowe to wojsko dosyć sztywno to reguluje, ale jeśli chodzi o mundury polowe żołnierze mają dowolność większą niż my...

Co za bzdury. Kolego popatrz sobie w przepisy MON-owskie dot. umundurowania i na ich wzory określone przepisami to zobaczysz czym dysponują. Ich ubrania ćwiczebne czy bojowe to nie jest "moro" jak w poprzedniej epoce. Zobacz na przetargi jakie były i co kupili to ci kopara opadnie. To są wysokiej jakości ubrania. Wiem bo udało mi takowe pozyskać, których używam na wypady wędkarskie już kilka ładnych sezonów. Poza tym mam 2 szwagrów którzy służą już kilka ładnych lat i co nieco się orientuję. Chciałbym, żeby w PSP tak szybko poszły zmiany w umundurowaniu jak w MON-ie czy w Policji. I żeby nasze sorty były takiej jakości jakie oni maja.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2014, 12:42:56 wysłana przez firek998 »