Autor Wątek: urlop na żądanie w PSP  (Przeczytany 17176 razy)

leszno

  • Gość
urlop na żądanie w PSP
« dnia: Styczeń 24, 2014, 18:49:33 »
witam jw czy można go zabrać jak w kodeksie pracy , tzn dzwoniąc wcześniej lub wypisać wniosek czy też nie dotyczy to służb mundurowych ?

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2014, 19:53:29 »
Co to znaczy:
Cytuj
witam jw czy można go zabrać jak w kodeksie pracy
Chyba chodzi o "wziąć"
Urlop na żądanie:
dotyczy służb mundurowych
U mnie: dzwonisz na telefon - od ręki dostajesz - później piszesz wniosek do urlop (ewentualnie notatkę, o przyczynach tak nagłej zmiany - np przyczyna zdrowotna, nagłe zachorowanie dziecka, brak możliwości opieki nad dziećmi w przypadku służby, itp, itd... ). Bez problemu można wziąć.
Przysługuje Ci 4 dni zgodnie z KP. Czyli w zasadzie dwie służby. Urlop na żądanie odejmuje się go od dni Twojego urlopu.
Rozliczenie: W liście na dwóch dniach oznaczenie U, w ECS  na dwóch dniach U08 (albo na jednym dniu U). Reszta godzin (czyli 8 godzin) jest odejmowana od stanu bieżących nadgodzin.
EGO = 1 / wiedza

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2014, 09:06:53 »
... Przysługuje Ci 4 dni zgodnie z KP. Czyli w zasadzie dwie służby. Urlop na żądanie odejmuje się go od dni Twojego urlopu...
Nie byłbym pewien czy 4 dniu urolpu są równoznaczne dwóm służbom.
Ustawa o PSP - Art. 71e. 1. Urlopów, o których mowa w art. 71, 71a, 71c i 71d, udziela się w dni, które są dla strażaka dniami służby lub dyżuru, z wyjątkiem dyżuru domowego, o którym mowa w art. 35 ust. 8, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu służby, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi jego czasu służby lub dyżuru w danym dniu. Dzień urlopu odpowiada 8 godzinom służby lub dyżuru.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2014, 11:05:37 »
Piotr o tym poniżej napisałem w rozliczeniu tego urlopu
Można 2 x po 2 dni, (najbardziej logiczne) albo można 1 x 3 dni + 1 x 1 dzień (reszta godzin ujmowana z nadgodzin bieżących). Ogólnie ze wszystkim można się dogadać...
EGO = 1 / wiedza

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2014, 01:17:01 »
robn - co wtedy gdy strażak chce urlop na żądanie w dni które wg grafiku półrocznego ma zapisane że jest poza służbą ( brak zapisu 16  8 ), a w grafiku miesięcznym zaznaczone ma, że powinien być w służbie ? udzielamy mu nieplanowanego wolnego od służby, czy zmieniamy niezmienny harmonogram półroczny ?
 "można 2 x 2 dni" - czyli gdy się nie dogadasz to o północy do służby ? wiem że to "przeginanie" ale jak masz "niedostosowanego życiowo" do chłopaków na podziale to...... 

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2014, 17:39:06 »
harmonogram półroczny i grafik miesięczny - skoro tak "władza" chciała sztywnych harmonogramów, to jeśli masz wolne w harmonogramie, to raczej powinieneś mieć w dupie grafik miesięczny w takiej sytuacji.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2014, 20:29:23 »
zero-11 -
jak powiedział kilka lat temu na szkoleniu w Poznaniu dla kadrowych i osób rozliczających czas służby w KM/KP przedstawiciel KG PSP : harmonogram półroczny służy do prawidłowego rozliczania chorobowego (jedna z przyczyn jego zakazu zmieniania w trakcie danego okresu rozliczeniowego) , zaplanowania w nim miejsca na urlopy, odpowiedniego rozplanowania nieobecności - nie mogą być 2 wolne służby obok siebie. Harmonogram miesięczny może ale wcale nie musi być taki sam jak półroczny.
     Czyli tzw. pepki w jednym nie muszą pokrywać się w drugim. I jak zapewne wiesz -  tłumacząc to potrzebami służby - to że masz zaznaczoną wolną w miesięcznym w dn. np. 27/28.02.2014 wcale nie znaczy że ją otrzymasz (u nas harmonogram miesięczny zdarza się że jest zmieniany kilka razy zanim wejdziemy w ten miesiąc na który został sporządzony).  I właśnie na ten dzień 27/28.02.2014 strażak pisze o urlop (chce urlop na żądanie) bo wolnego nie dostał a bardzo potrzebuje. Skoro założenie jest takie że musi dostać bo żąda, to co w sytuacji gdy wg harmonogramu półrocznego  w dniu 27/28.02.2014 nie ma zapisu 16  8 ? Raport zaakceptowany przez 01 czy 11 z adnotacją " brak możliwości udzielenia urlopu , udzielić strażakowi wolne"?
Na marginesie;  b. daleki jestem od sztywnego harmonogramu miesięcznego.   
pozdrawiam

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2014, 20:53:52 »
jedno jest pewne - urlopu nie może otrzymać, bo jest to niezgodne z harmonogramem, a niestety harmonogram jest nadrzędny w stosunku do grafiku. Pozostaje się zamienić z kimś, kto ma wolne i dobre chęci.
Inna sprawa, że sztywny harmonogram półroczny jest przestrzegany przez komendantów tylko wtedy, kiedy jest im to na rękę - w opisanej przez Ciebie sytuacji już nie jest tak obligatoryjny. Jeśli jednak chciałoby się zmienić harmonogram półroczny np. za okres już miniony (czyli nie mający większego znaczenia z punktu widzenia ciągłości służby i stanów minimalnych) chociażby po to, aby strażakowi, który jest w szkole wpisać w tym terminie służbę, a nie wolne, to już komendanci patrzą na to w inny sposób.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2014, 20:16:37 »
U mnie harmonogram jest święty. Raz napisany nie ulega zmianie prócz 3 przypadków (wchodzi aneks do harmonogramu):
1. Nowy przychodzi do służby i jest rozpisywany w osobnym dodatkowym harmonogramie. Dla aktualnie służących harmonogram się nie zmienia.
2. Strażak przechodzi na inną zmianę - ma na nowo rozpisany harmonogram (w zasadzie jak stary tylko przesunięcie o dzień służby na właściwej zmianie). Dla innych nic się nie zmienia.
3. Strażak przechodzi na emkę - wyliczenie godzinowe do końca służby. Dla innych nic się nie zmienia.
Do tej pory nie wiem, co to jest grafik miesięczny (czy harmonogram miesięczny ??  :wall: :wall: ) i nawet nie wiem po co on jest.  :wall: Chyba po to, żeby w głowie mieszać...  :wall: :wall:  :gwiazdki: :gwiazdki:
Grafik planowania służb na miesiąc - u mnie to jest skrót (wyciąg) z harmonogramu - goście mają pozaznaczane dni wolne od służby i służby (jak mówiłem tak, jak jest w harmonogramie).
Zaplanowani do służby (wg harmonogramu) mają wybór:
a) służba,
b) urlop,
c) inne nieobecności (zwolnienia, kursy, delegacje, inne).
Strażacy zaplanowani wg harmonogramu na wolne mają wybór (niewielki):
a) wolna służba, lub
b) jak jest potrzeba (więcej ludzi na urlopach, delegacjach, kursach, zwolnieniach) - idą do służby (uzupełniają stan minimalny)- wyrabiają godziny nadliczbowe.
naprawdę, nie ma co kombinować, wszystko jest czytelne, klarowne, nie ma kombinacji, itp, itd.

Wracając do pytania:
Cytuj
robn - co wtedy gdy strażak chce urlop na żądanie w dni które wg grafiku półrocznego ma zapisane że jest poza służbą ( brak zapisu 16  8 ), a w grafiku miesięcznym zaznaczone ma, że powinien być w służbie ?
I to jest podstawowy błąd grafików miesięcznych branych znikąd (chyba, albo z sufitu) - nijak się mają z półroczymi i dlatego robią się takie problemy. U mnie facet wie, że ma wolne i nawet jak przypadkiem jest zaplanowany w tym wolnym do służby i wyskoczy mu coś gwałtownego, że nie będzie mógł przyjść - dzwoni, informuje i dostaje te wolne (ma pecha i nie zrobi ekstra 24 godz). Przychodzi za niego ktoś inny, kto ma zaplanowane wolną służbę (i on wyrabia nadgodziny). Nawet, jakby była epidemia i ktoś z danej zmiany nie mógłby przyjść na służbę - ściągamy gościa z dyżuru domowego. Ten musi być dyspozycyjny i musi przyjść. Więc taki problem to nie problem. 
Cytuj
"można 2 x 2 dni" - czyli gdy się nie dogadasz to o północy do służby ? wiem że to "przeginanie" ale jak masz "niedostosowanego życiowo" do chłopaków na podziale to...... 
To nie mój problem, to gościa problem. Jak się nie zgadza na to, że mu zejdzie 8 godzin z nadgodzin i pomimo, że musi przyjść a nie przychodzi - wstawia mu się w listę obecności N (nieobecność nieusprawiedliwiona) i niech się buja z tym problemem (wiadomo, jakie konsekwencje). Strażak podpisał, że zna swój zakres obowiązków służbowych. obowiązkiem strażaka jest znajomość przepisów prawa w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonywania zadań na powierzonym stanowisku. Więc naprawdę nie ma co sobie do głowy dobierać osobami nieprzystosowanymi życiowo.
Pozdrawiam.
EGO = 1 / wiedza

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2014, 20:52:01 »
robn - mylisz się co do harmonogramów miesięcznych; przepis mówi:

Cytuj
§ 12.

2. Ze względu na potrzeby służby ustala się na podstawie harmonogramu, o którym mowa w ust. 1, harmonogram
miesięczny, który uwzględnia dni i godziny służby poszczególnych strażaków oraz dni i godziny pełnionych
dyżurów domowych.
nie ma pozostawionego żadnego marginesu na dowolność w tym zakresie; obligatoryjnie ustala się i wprawdzie na podstawie harmonogramu półrocznego, to jednak jest jeszcze bardzo istotne sformułowanie - "potrzeby służby"; opracowując harmonogram półroczny nie ma potrzeby zawracania sobie głowy minimalnymi stanami, ilością d-ców, operatorów i kierowców; co więcej - można pójść na łatwiznę i każdemu strażakowi na zmianie w półroczu zaplanować służby tak samo; co do samych harmonogramów miesięcznych, to one też nie są "niewzruszalne" - zawsze mogą wystąpić zdarzenia, których z miesięcznym wyprzedzeniem przewidzieć nie sposób; opracowywanie grafików miesięcznych ma na celu zminimalizować ryzyko zaskakiwania strażaka wyznaczeniem do służby w dniu, w którym miał mieć wolne zgodnie z harmonogramem półrocznym, chociaż całkowicie tego ryzyka nie można wyeliminować; można je za to złagodzić za pomocą wyznaczania dyżurów domowych; od kilku miesięcy mam wyznaczane te dyżury i w sumie nie jest to jakaś tragedia, chociaż bez nich też było dobrze;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 27, 2014, 21:21:06 »
robn
generalnie efekt jest taki sam. co z tego że w harmonogramie półrocznym strażak ma wolne jak i tak z przyczyn służbowych musi z niej zrezygnować. Nie wiem czy spotkałeś się z wakatami np. po 3 na zmianie. Wtedy z założenia strażacy nie mają tylu wolnych służb co zaplanowane w harmonogramie półrocznym (chyba że im urlopy poprzesuwasz na następny rok), co powoduje zachwianie pomiędzy tym co jest w tym grafiku a rzeczywistością.
 Po to mamy grafik miesięczny ( masz rację - niewłaściwie użyte słowo harmonogram) - u Ciebie nazywa się to grafik miesięczny służb -  (nie żeby mieszać w głowie) żeby strażacy sami sobie planowali wolne we współpracy z d-cą zmiany w danym miesiącu (zdarza się 4-5 służb wolnych w miesiącu pod rząd). Oczywiście są pewne ustalone ramy "tej dowolności". Wszyscy wiedza jak to funkcjonuje, chwalą sobie tą "elastyczność". I wierz mi że podpieranie się strażakiem z dyżuru domowego aby zapewnić stan minimalny zmiany jest u nas b. rzadkie - w zasadzie dotyczy tylko zejścia ze służby z powodu urazu, choroby. Dzięki tej "elastyczności" wielokrotnie zwiększaliśmy w sytuacjach trudnych ilość strażaków dostępnych "od ręki" nie tylko o tych z dyżuru domowego, ale o nawet kilkanaście osób. Jak mieliśmy kilkudniowe działania gaśnicze,  lub wyjazdy z JRG w ramach COO, to do dyspozycji był oprócz urlopów i chorobowych cały stan JRG.

 "ma pecha i nie zrobi ekstra 24 godz" -  nie wszyscy uważają że to pech, wielu chętnie balansuje na 0 nadgodzinach na koniec półrocza. Warto na zmianie wiedzieć kto chce wolne, a kto chce łapać nadgodziny. 
pozdrawiam 

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 27, 2014, 23:04:22 »
robn - mylisz się co do harmonogramów miesięcznych; przepis mówi:

Cytuj
§ 12.
2. Ze względu na potrzeby służby ustala się na podstawie harmonogramu, o którym mowa w ust. 1, harmonogram
miesięczny, który uwzględnia dni i godziny służby poszczególnych strażaków oraz dni i godziny pełnionych
dyżurów domowych.
nie ma pozostawionego żadnego marginesu na dowolność w tym zakresie; obligatoryjnie ustala się i wprawdzie na podstawie harmonogramu półrocznego, to jednak jest jeszcze bardzo istotne sformułowanie - "potrzeby służby";
Powinieneś podkreślić całość. Ze względu na potrzeby służby ustala się ......
Planowanie półroczne polega na tym że nie ma potrzeb służby, planujemy dla stanu doskonałego. Nie zaplanujesz chorobowego, kursów, delegacji, zwolnień itp, itd. Planujesz, że wszyscy będą równo i grzecznie chodzić do służby wg ustalonego harmonogramu. To jest sens ustalania harmonogramu półrocznego. I dalej:
Cytuj
opracowując harmonogram półroczny nie ma potrzeby zawracania sobie głowy minimalnymi stanami, ilością d-ców, operatorów i kierowców; co więcej - można pójść na łatwiznę i każdemu strażakowi na zmianie w półroczu zaplanować służby tak samo;
Właśnie tu jest sens planowania:
Nie powinieneś zaplanować na WS równocześnie d-cy zmiany i z-cy d-cy zmiany. Nie zaplanujesz jednocześnie na WS d-ców tak, by samochodami dowodzili nie d-cy. Nie zaplanujesz jednocześnie na WS więcej kierowców niż jest pojazdów do obsadzenia. To jest łatwizna i niestety później wychodzą głupoty (np.: na święta nie ma dcy zmiany, z-cy dowódcy zmiany, a są młodzi na obsadach....).
Nie zaplanujesz na WS mniej ludzi niż minimalny stan osobowy na dany dzień. To jest właśnie planowanie i po to każdy strażak przed okresem rozliczeniowym powinien się zapoznać z własnym harmonogramem służb.
@ peterek. Rozumiem Twój system, skoro 01 się pod tym podpisuje to jego sprawa. Dla mnie nie ma opcji by strażacy wg własnego widzimisię 4-5 służb wolnych pod rząd w miesiącu. Elastyczność jest niewłaściwie zastosowana, to zejście na łatwiznę, wygodę.  Aczkolwiek jak mówisz wszyscy to zaakceptowali i ch...o i jednakowo stosują i ten wózek jakoś się kręci. Pytanie: jak uzasadniasz zmianę wolnych służb w stosunku do harmonogramu? Bo widzimisię? Bo "potrzeby służby"? Tj czy strażacy pisza raporty o przesunięcie wolnych służb? Nie wiem, nie moje małpki, nie mój cyrk :D :D
Cytuj
I wierz mi że podpieranie się strażakiem z dyżuru domowego aby zapewnić stan minimalny zmiany jest u nas b. rzadkie - w zasadzie dotyczy tylko zejścia ze służby z powodu urazu, choroby.
U mnie też tak samo się dzieje. Napisałem wcześniej o skrajnym przypadku.
Cytuj
-  nie wszyscy uważają że to pech, wielu chętnie balansuje na 0 nadgodzinach na koniec półrocza. Warto na zmianie wiedzieć kto chce wolne, a kto chce łapać nadgodziny. 
@lang gdzieś kiedyś przytoczył wyrok SN o czasie wolnym strażaka - nie do końca jest on taki wolny jak się strażakowi wydaje... I niekoniecznie może strażak mieć wpływ na to czy chce mieć 0 nadgodzin.

Pozdrawiam


EGO = 1 / wiedza

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 01, 2017, 23:14:39 »
Jak wygląda sprawa z urlopem w dzień, w który w harmonogramie półrocznym jest dniem wolnym, natomiast w grafiku miesięcznym "może" stać się dniem służby.
Przykład z życia:
system 12/24 12/48
Strażak chce mieć 30-go wolne bo ma w rodzinie ważne wydarzenie. Ten dzień jest dla niego w harmonogramie półrocznym dniem wolnym.
28,29 ma wpisane odpowiednio w harmonogramie 4,8 godz. i w te dni ma wpisany urlop. Co w przypadku podwyższenia stanów i chęci ściągnięcia go do służby, generalnie 30go nie ma urlopu..? Czy w karcie/książce urlopowej można wpisywać urlop od...-do... łącznie z tymi dniami, które w harmonogramie są dniami wolnymi? Aby w przypadku j/w wiadomo było kto do kiedy rzeczywiście jest na wolnym...

ps. wiem, że grafik powinien odpowiadać harmonogramowi, ale często jest tak że są dwa bardzo różne grafiki (szczególnie w systemie 12godz.)

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 04, 2017, 18:08:40 »
Co do urlopu na żądanie, to chyba też nie jest tak, że każdorazowo pracodawca musi zgodzić się na taki urlop. Np. jeżeli ze względu na zaplanowane urlopy i zwolnienia lekarskie nie masz ŻADNEGO marginesu na obsadzenie stanowisk dowódczych, a np. d-ca zmiany chce urlop na żądanie, to nie zawsze jest to możliwe do uzyskania.

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 29, 2024, 15:58:04 »
Urlop na żądanie w równoważnym czasie pracy liczy się inaczej. Mamy 4 dni(kalendarzowe) urlopu na żądanie i cztery razy możemy z niego skorzystać. Nie ogranicza nas tutaj wymiar godzinowy. Czyli maksymalnie możemy mieć 4x16 godzin urlopu na żądanie.

Źródło:

ODPOWIEDŹ GIP W SPRAWIE ZASAD UDZIELANIA URLOPU NA ŻĄDANIE PRACOWNIKOWI ZATRUDNIONEMU W RÓWNOWAŻNYM SYSTEMIE CZASU PRACY

(GPP-110-4560-38/09/PE/RP)

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 341
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 29, 2024, 16:01:40 »
Czyli jak korzystasz z urlopu na żądanie tam gdzie masz 16 to rozumiem, że tam gdzie masz 8 to od 00.00 przychodzisz do służby? Czy wykorzystujesz więcej niż 1 dzień na żądanie?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 29, 2024, 17:20:00 »
A w jakim wymiarze przewiduje się służbę w systemie zmianowym ?.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 341
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 29, 2024, 19:01:46 »
Pytanie do mnie czy do kolegi wyżej, który chce wybierać urlop 4x16h?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 29, 2024, 19:46:36 »
Otóż pytam na jakiej podstawie chciałbyś człowieka z systemu zmianowego wyznaczyć do pełnienia służby 8h.
I druga sprawa, gdybyś jakimś cudem go ściągnął to co z uzgodnionym stanem minimalnym, podnosisz bez uzgodnienia z KW a on z KG.  Jeśli jednak nie podnosisz ściągasz gościa i kogoś odsyłasz to na jakiej podstawie wyznaczyłeś odesłanego na 16h.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 341
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 29, 2024, 20:22:28 »
A na jakiej podstawie on chce tylko 16h urlopu?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 29, 2024, 20:33:16 »
Normalnie na podstawie KP przy okazji wykorzystując ułomność przyjętych w PSP rozwiązań  ^_^
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2024, 20:46:58 wysłana przez pb11 »

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 341
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 29, 2024, 21:34:16 »
Tylko jak PSP długa i szeroka tak te rozwiązania są przez komórki kadrowe różnie interpretowane i wdrażanie.

Pytałeś o to jak przyjdzie gość na 8h. Z reguły nie przychodzi i reszta takiego urlopu" jest traktowana jako wolna służba. Ale co stoi na przeszkodzie żeby przyszedł? Nie zdarza się u Was nigdy, żeby jedna służba była "dzielona" na więcej niż jednego funkcjonariusza? Stan jest cały czas taki sam więc nie rozumiem pytania o zgodę KW/KG. Nie mówię konkretnie o przypadku urlopu.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 29, 2024, 23:01:31 »
Co stoi na przeszkodzie już napisałem .
A czy sie zdarza, tak ale na wniosek przełożonego umotywowany tylko i wyłącznie potrzebami służby (w zasadzie tylko wypadek w służbie) lub na indywidualny raport strażaka i to tylko w sytuacjach niezwykle ważnych spraw życiowych a nie pierdół, które idzi zaplanować.

I od razu informacyjnie  "potrzeby służby" to nie potrzeba przełożonego do urwania kilku godzin strażakowi.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2024, 23:14:39 wysłana przez pb11 »

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 341
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 30, 2024, 08:32:43 »
Stety niestety "potrzeba służby" to bardzo szerokie zagadnienie.

To ilu dni urlopu się u Ciebie nie planuje, żeby były do wybrania "na żądanie"? Tu też znam komendy w których planuje się cały urlop w planie urlopów, a znam takie, w których nie planuje się 2 służb - co odpowiada 6 dniom urlopu. Jedna straż.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: urlop na żądanie w PSP
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 30, 2024, 09:30:49 »
A ile jest w KP?