Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1470063 razy)

Offline Str-ratmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2775 dnia: Marzec 14, 2020, 16:03:05 »
Witam. Chciałem o coś zapytać. Przed ogłoszeniem nowego przepisu kwalifikacyjnego jako aspirant miałem na podziale grupę st. operator sprzętu specjalnego gr. 7. w korpusie aspiranckim. Zgodnie z przepisem grupa ta została zlikwidowana. Jest grupa starszy operator sprzętu gr. 7 w korpusie podoficerskim i takie stanowisko chcą mi zaproponować. W przepisie jest napisane "... są przenoszeni na stanowiska równorzędne pod względem grupy zaszeregowania...". Czy tak powinno być? Czy może korpus ma tu znaczenie? Czy powinien być to korpus aspirancki? Czy są jakieś limity jeśli chodzi o dowódców zastępu w KP czy też nie? 

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2776 dnia: Marzec 14, 2020, 16:07:49 »
Witam. Chciałem o coś zapytać. Przed ogłoszeniem nowego przepisu kwalifikacyjnego jako aspirant miałem na podziale grupę st. operator sprzętu specjalnego gr. 7. w korpusie aspiranckim. Zgodnie z przepisem grupa ta została zlikwidowana. Jest grupa starszy operator sprzętu gr. 7 w korpusie podoficerskim i takie stanowisko chcą mi zaproponować. W przepisie jest napisane "... są przenoszeni na stanowiska równorzędne pod względem grupy zaszeregowania...". Czy tak powinno być? Czy może korpus ma tu znaczenie? Czy powinien być to korpus aspirancki? Czy są jakieś limity jeśli chodzi o dowódców zastępu w KP czy też nie?
Grupa ta sama czyli może tak być. Co do limitów dowódców zastęp to wszystko jest w regulaminie organizacyjnym komendy, z którym na pewno się zapoznałeś...

Offline Str-ratmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2777 dnia: Marzec 14, 2020, 16:10:03 »
Dziękuje bardzo za szybką odpowiedz i pozdrawiam serdecznie.

Offline slawek.nowak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2778 dnia: Marzec 14, 2020, 16:30:45 »
Jak bedziesz w korpusie podoficerskim to nie awansujesz w stopniu. Skoro jesteś aspirantem to wg mnie powinieneś iść na dowódcę zastępu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2779 dnia: Marzec 14, 2020, 17:07:14 »
Jak bedziesz w korpusie podoficerskim to nie awansujesz w stopniu. Skoro jesteś aspirantem to wg mnie powinieneś iść na dowódcę zastępu.
Nie prawda...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Str-ratmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2780 dnia: Marzec 14, 2020, 18:36:51 »
Taaaaa. Tak słyszałem od nie jednego strażaka, że następuje blokada w stopniu, a grupa równorzędna dla aspiranta to dowódca zastępu, lecz tak wielu jest znawców i dynamiki zmian decyzji, że trudno za tym nadążyć. 

Offline slawek.nowak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2781 dnia: Marzec 14, 2020, 19:23:02 »
Może to zależy od komendy ale:

Ustawa o PSP Art. 54. 1. Kolejny wyższy stopień może być nadany stosownie do posiadanych kwalifikacji zawodowych oraz w zależności od zajmowanego stanowiska i opinii
służbowej.

Pierwsza kolumna rozporządzenia w sprawie stanowisk służbowych to właśnie "Rodzaj stanowiska służbowego w korpusie".

Znam metody że człowiek idzie np. na stanowisko kierowania żeby dostać stopień bo mając wyższy stopień niż korpus nie mógł dostać awansu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2782 dnia: Marzec 14, 2020, 19:54:14 »
Nie chce mi się szukać i pisać drugi raz ale masz w tym wątku odpowiedź.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline man

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2783 dnia: Marzec 14, 2020, 21:18:10 »
Dyżurny stanowiska kierowania w starym rozporządzeniu korpus aspirantów 7 grupa, w nowym rozporządzeniu korpus podoficerów 6 grupa.
Nie znajduję w tym rozporządzeniu zapisu zabraniającego komendantowi obniżenia aspirantowi zajmującemu takie stanowisko grupy zaszeregowania. Gdyby stanowisko było likwidowane miałby prawo do stanowiska równorzędnego pod  względem zaszeregowania w grupie, a tak lipa...

I jak to się ma do deklaracji KG, że nikt na tym rozporządzeniu ma nie stracić? aspiranci na tych stanowiskach tracą podwójnie

Chyba że coś mi umknęło w tym przepisie??

Offline admirał

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2784 dnia: Marzec 14, 2020, 21:32:01 »
Podoficer na 5 gr. Ratownik-specjalista przechodzi na gr. 7 o tej samej nazwie zmienia również korpus na aspiracji. To samo z aspirantem na 7 gr. Starszy ratownik-specjalista wskakuje na 9 gr. oficerską.

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2785 dnia: Marzec 15, 2020, 09:37:37 »
Dokładnie admirał z tą różnicą że może awansować w swojej grupie na kolejny stopień i tak podoficer do najwyższego stopnia podoficerskiego a aspirant do najwyższego stopnia w swoimi korpusie. Takie przypadki są w mojej jednostce organizacyjnej.

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2786 dnia: Marzec 15, 2020, 10:34:56 »
Podoficer na 5 gr. Ratownik-specjalista przechodzi na gr. 7 o tej samej nazwie zmienia również korpus na aspiracji. To samo z aspirantem na 7 gr. Starszy ratownik-specjalista wskakuje na 9 gr. oficerską.

nie wiem ale wiem że u nas nikt nie przeskakuje w grupach wyżej tylko ze względu na zmianę przepisu. u nas tłumaczono, że to tylko zmiana nazwy stanowiska (piszę pod względem podoficerów na 5 gr) i z operatora robi się młodszym operatorem ale grupa pozostaje. kwestia wymiany legitymacji  ^_^ a o aspirancie przeskakującym korpusy to nikt nawet nie myśli, że takie cuda będa istniały kiedykolwiek xd

Offline granat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2787 dnia: Marzec 15, 2020, 11:47:30 »
A u nas starszy ratownik specjalista aspirant przeskoczyli na 9 grupę. Nie chcieli im dać d-cy zastępu dali starszego ratownika specjalistę a teraz przeskoczyli wszystkich.
Starszy operator sprzętu również przeskoczył na 7 i ciekawostka nawet nie ma kat C prawa jazdy :) Patologia

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2788 dnia: Marzec 15, 2020, 12:01:13 »
A u nas starszy ratownik specjalista aspirant przeskoczyli na 9 grupę. Nie chcieli im dać d-cy zastępu dali starszego ratownika specjalistę a teraz przeskoczyli wszystkich.
Starszy operator sprzętu również przeskoczył na 7 i ciekawostka nawet nie ma kat C prawa jazdy :) Patologia
Aby dostać wcześniej 6 grupę trzeba było mieć C więc ktoś dał ciała wcześniej... Patologia to osoba która wydawała te decyzję.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline granat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2789 dnia: Marzec 15, 2020, 12:10:18 »
Na początku wystarczyły 3 uprawnienia do obsługi sprzętu i nie było tam mowy o kat. C. I takim sposobem podoficer ląduje na 7 grupie. Inny aspirant (garażomistrz) od 3 lat nie ma pieniędzy zęby mógł dostać starszego operatora sprzętu :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2790 dnia: Marzec 15, 2020, 12:13:38 »
Na początku wystarczyły 3 uprawnienia do obsługi sprzętu i nie było tam mowy o kat. C. I takim sposobem podoficer ląduje na 7 grupie. Inny aspirant (garażomistrz) od 3 lat nie ma pieniędzy zęby mógł dostać starszego operatora sprzętu :gwiazdki:
Nieprawda!
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20160000724/O/D20160724.pdf
Była wymagana C i jedno uprawnienie. Nie pamietam aby kiedykolwiek st. operator był bez C!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline granat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2791 dnia: Marzec 15, 2020, 12:23:16 »
Dzięki za przepis, racja nie 3 uprawnienia a jedno, pomyliłem się

Starszy operator sprzętu 6), Z)

6- Wymagane co najmniej jedno uprawnienie w zakresie eksploatacji urządzeń i sprzętu występującego w danej jednostce organizacyjnej..
Z- Zmianowy rozkład czasu służby.

Tak więc nie ma nic o kat. C

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2792 dnia: Marzec 15, 2020, 12:30:38 »
Faktycznie sorry ja spojrzałem na st. operatora sprzętu specjalnego...
Wiec legalnie bez C przechodzi na 7 grupę...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2793 dnia: Marzec 15, 2020, 12:54:43 »
Na początku wystarczyły 3 uprawnienia do obsługi sprzętu i nie było tam mowy o kat. C. I takim sposobem podoficer ląduje na 7 grupie. Inny aspirant (garażomistrz) od 3 lat nie ma pieniędzy zęby mógł dostać starszego operatora sprzętu :gwiazdki:
Nieprawda!
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20160000724/O/D20160724.pdf
Była wymagana C i jedno uprawnienie. Nie pamietam aby kiedykolwiek st. operator był bez C!

2006 r. 

Edit.
Sorki nie doczytałem myślałem że piszecie o st. oper. sprzętu specjalnego
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2020, 12:59:55 wysłana przez pb11 »

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2794 dnia: Marzec 29, 2020, 20:14:07 »
Panowie jak u was wygląda kwestia nowych regulaminów komend z uwzględnieniem stanowisk według nowych wytycznych tj. aspirant może być szefem zmiany ?
U mnie z tego co widziałem nowy regulamin dopuszcza tylko 2 asp. na stanowisku zastępca szefa zmiany reszta dla oficerow.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2795 dnia: Marzec 29, 2020, 20:23:29 »
Panowie jak u was wygląda kwestia nowych regulaminów komend z uwzględnieniem stanowisk według nowych wytycznych tj. aspirant może być szefem zmiany ?
U mnie z tego co widziałem nowy regulamin dopuszcza tylko 2 asp. na stanowisku zastępca szefa zmiany reszta dla oficerow.
Naprawdę widziałeś taki regulamin czy tylko słyszałeś?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2796 dnia: Marzec 29, 2020, 20:37:54 »
Panowie jak u was wygląda kwestia nowych regulaminów komend z uwzględnieniem stanowisk według nowych wytycznych tj. aspirant może być szefem zmiany ?
U mnie z tego co widziałem nowy regulamin dopuszcza tylko 2 asp. na stanowisku zastępca szefa zmiany reszta dla oficerow.
Naprawdę widziałeś taki regulamin czy tylko słyszałeś?
widziałem zatwierdzony przez KW

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2797 dnia: Marzec 29, 2020, 20:40:07 »
To w takim wypadku geniusz który to zrobił jest  :rofl:
Bo teraz te 6 stanowisk jest do dyspozycji aspirantow i mogą awansować w stopniu a tylko 4 dla oficerów  :mellow: Kretynski wymysl człowieka ograniczonego.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2020, 20:43:13 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2798 dnia: Marzec 29, 2020, 20:45:06 »
A kogo masz na myśli,  komendanta czy związkowca?.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2799 dnia: Marzec 29, 2020, 20:46:47 »
A kogo masz na myśli,  komendanta czy związkowca?.
Nie rozumiem pytania...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.