Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1455806 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2325 dnia: Maj 20, 2019, 16:18:12 »
Jest osoba, która obiecała, że w marcu przepis wejdzie. Nie dotrzymał słowa, to co? na taczkę z nim?
Jestem za taczką..

Offline doris

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2326 dnia: Maj 21, 2019, 09:06:44 »
Witam.
Jesli chodzi o takie pismo o obsadzeniu stanowisk z-cy dowódcy zmiany, dowódcy zmiany oraz dowództwa JRG - było. pozdrawiam

To chyba na Pomorze pismo nie dotarło. Bo w Gdyni wakat na dowódcy JRG 3 już ponad 2 lata! Ale jutro otwarcie nowej jednostki to może przy okazji mianują dowódcę. Zobaczymy co jest ważniejsze budynek czy stanowisko. No chyba że wakat trzymany celowo tak długo żeby jutro zasłużony zastępca mógł odebrać klucze i błyszczeć w świetle obiektywów z generałami  :gwiazdki:

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2327 dnia: Maj 21, 2019, 11:19:04 »
Przepis kwalifikacyjny jest jak yeti 😎, myślę że czas się pogodzić że to nie wejdzie a przynajmniej za obecnego 01 Kg, a wszystkich po jedynej słusznej proszę o nie pisanie głupich komentarzy ( a szczególnie tych którym państwo zapłaciło za kształcenie...) bo nie wszyscy mogą chodzić do stolicy - powodów dużo (większość bez winy strażaka) a po własnych doświadczeniach z sgsp śmiało mogę stwierdzić że spokojnie można to ogarnąć w 2 lata max3....
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2019, 11:28:20 wysłana przez mulat81 »

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2328 dnia: Maj 21, 2019, 15:54:18 »
Napisze tylko tyle, że ja chodziłem do stolicy, za swoje pieniądze, mając młoda żonę i miesieczne dziecko w dniu rozpoczęcia szkoły. Mieszkam 400 km od domu rodzinnego i mojego i żony. Miałem dodatkową pracę w tym czasie. Nie znam więc powodów, dla których ktoś nie może szkoły robić.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2329 dnia: Maj 21, 2019, 16:23:45 »
Napisze tylko tyle, że ja chodziłem do stolicy, za swoje pieniądze, mając młoda żonę i miesieczne dziecko w dniu rozpoczęcia szkoły. Mieszkam 400 km od domu rodzinnego i mojego i żony. Miałem dodatkową pracę w tym czasie. Nie znam więc powodów, dla których ktoś nie może szkoły robić.

Dokładnie. Niestety do straży wkracza (lub już jest) co raz większe lenistwo. Do tego niedługo dołączy roszczeniowe pokolenie młodych i dojdzie do tego, że starszy strażak będzie się domagał stołka dowódcy, bo przecież on skończył aż 6 miesięczny kurs!  :rofl: :gwiazdki:

Offline absolwent1234

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2330 dnia: Maj 21, 2019, 16:37:33 »
Przepis kwalifikacyjny jest jak yeti , myślę że czas się pogodzić że to nie wejdzie a przynajmniej za obecnego 01 Kg, a wszystkich po jedynej słusznej proszę o nie pisanie głupich komentarzy ( a szczególnie tych którym państwo zapłaciło za kształcenie...) bo nie wszyscy mogą chodzić do stolicy - powodów dużo (większość bez winy strażaka) a po własnych doświadczeniach z sgsp śmiało mogę stwierdzić że spokojnie można to ogarnąć w 2 lata max3....

Widzę, że mulata81 jesteś prawdziwym fachowcem i góru szkolnictwa wyższego. Myślę, że Tobie żadne szkoły nie są potrzebne bo już się urodziłeś z wiedzą na każdy temat. Na Twoim miejscu nie marnowałbym się w straży tylko od razu szedł na jakiegoś ministra i zreformował cały system nauczania. To może lekarzy czy innych specjalistów kształćmy na zasadzie kursów. Po co takiemu lekarzowi wiedza całościowa o medycynie i 10 lat nauki strata pieniędzy i czasu podatników. Nie wystarczy miesięczny kurs ?? Dlatego to Ty skończ z głupimi komentarzami na temat osób kończących jak to sam nazywasz słuszną szkołę (widać tu Twój ból czterech liter domniemywam z powodu nie dostania się), bo nie wiesz ile te osoby włożyły często wysiłku, pracy i nauki  w dostanie się i skończenie tej uczelni ( i nie chodzi mi tu tylko o naukę ale o całokształt, kto przygotowywał się solidnie do matury, a później przeżył 4 czy 6 lat w koszarach wie o czym mówię i z czym się to wiąże). Do SGSP można startować do 25go roku życia i jest otwarta dla wszystkich chętnych więc każdy kto chce ma szansę się dostać, ale jeżeli poszedłeś do aspirantki czy dostałeś się z ulicy to przepraszam chyba byłeś świadomy, co do ograniczeń w danym korpusie( i że nie koniecznie łatwo i szybko będzię możliwość skończenia jej zaocznie). Cały czas wałkowany jest temat wyzyskiwania aspirantów czy podoficerów, a może pora napisać o tych którzy już 3 rok z rzędu są wysyłani w Polskę by łatać dziury kadrowe, zostawieni samym sobie, a często nawet pozbawieni dodatku za brak lokalu będąc 500 km od domu zmuszeni sami wynajmować mieszkanie... Niestety tak jak pisałem wyżej z tych ok.300 osób to można policzyć na palcach ręki, które faktycznie dostały stosowne stanowisko i uzupełniły jakieś braki, więc żaden przepis nic nie zmieni bo stanowiska są trzymane na siłę w całej Polsce mimo osób spełniających wymogi. Ciekawe jestem w takim razie skoro było takie pismo jak komendy wytłumaczyły się z wakatów :milcz: :kwit:
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2019, 16:52:01 wysłana przez absolwent1234 »

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2331 dnia: Maj 21, 2019, 19:13:31 »
Ja też kształciłem  i dalej kształcę się za swoje, nigdzie nie pisałem że edukacja jest zbędna Panie absolwent1234. Dzisiaj są jednostki gdzie nie ma szans dostać skierowania a są jednostki gdzie proszą aby ktoś poszedł.... Natomiast cykl szkolenia w PSP jest chory. A ja zaczynałem od strażaka i chodziłem na różne szkoły i kursy. Dzisiaj gość kończy w wieku 25 lat sgsp może zostać dowódca zmiany i żadnego szkolenia przez następne 25 lat nie musi robić tak jest przygotowany  :gwiazdki: a później mamy kadrę...

Offline novec112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2332 dnia: Maj 21, 2019, 21:59:17 »
kiedyś emocjonowałem się bóldupieniem co niektórych ambitnych, którzy chwalą się, że zaczynali od "strażaka" kładąc na nacisk, że to jest właśnie jedyna słuszna droga kariery w PSP...nie wiem, może mają rację, ALE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nie słyszałem, aby kierownik budowy zaczynał od jeżdżenia taczką po placu albo kopania rowów, nie kojarzę, aby jakiś ordynator zaczynał od bycia salową na oddziale, nie kojarzę, aby jakaś sędzina zaczynała pracę w sądzie od stenotypistki..więc już skończcie pierdo..lić...bo świat jest tak ułożony i tyle, a tak w ogóle to nie wiem, gdzie wy służycie, bo ludzie zajmują stanowiska po dziesiąt lat, jeżdżą w podziale, na żadne kursy nie chodzą..i żyją i rejon obrobiony! To jest straż pożarna, a nie laboratorium NASA! w czym wy chcecie się douczać? ! ktoś zrobi szkołę, nawet to wasze obrzydłe SGSP, potem jak ma trochę głowy podłapie praktyki na jrg i jeśli będzie miał charakter i dogadywał z ludźmi to w czym problem? co wy chcecie? prawie każdego na to stać! prawie każdy kto ma szczerą chęć do tej roboty i nie jest ćwierćmózgiem by się nadawał! no ale wszyscy nie możemy być dowódcami, więc są szkoły i czas na podjęcie decyzji do 25 roku życia aby zagwarantować sobie taki a nie inny start i ścieżkę kariery, ale bez tego też da radę tyle że droga może być wyboista bo każda mundurówka jest mocno uznaniowa..cała filozofia. Nie pasuje? To się zwolnij ze służby, bo zasady są takie że w służbie "MOŻESZ" dostać..a nie MUSISZ. Płakać i jojczeć teżnie musisz.

Offline Lacobic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2333 dnia: Maj 21, 2019, 23:22:54 »
To jak dostawali się na szkołe to wiedzieli że mogą zostać wysłani w Polskę. Tak samo że będą obsadzać biuro, wiec ja nie rozumiem tego płaczu i biedolenia. Jak widzę że ktoś porównuje strażaka do lekarza czy innego specjalisty  to mi się gałki wykręcaja do mózgu... ludzie myślcie. Biedaki po 4 letnich koszarach.. No ku*** mac.

Potem widzę samochody całe w naklejkach, straże na zagłówkach, smycze do wszystkiego w STRAŻ
Do straży powinien byc multiselekt ale jeszcze bardziej rygorystyczny niż w Policji bo co tutaj niektórzy piszą to dno dna i żalu.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2019, 23:27:36 wysłana przez Lacobic »

Offline novec112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2334 dnia: Maj 22, 2019, 07:10:35 »
o co chodzi? oni biadolą, bo ich wysyłają w Polskę...a niezadowoleni, wiecznie oczekujący na ** też biadolą..no ale mogą przecież przenieść się w kraj, w miejsce gdzie jak prawicie - na siłę ludzi zmuszają, aby szli na podyplomówki itp. wolna droga ^_^ cud miód. Owszem, młodzi się na coś pisali, ale pamietajcie że delegowanie to novum, wyskoczyło jak królik z kapelusza za obecnego 01. No wiesz, strażak to nie zawód rangi lekarza  ^_^ ale jednak czasem to życie ratuje, żeby lekarz miał co składać. A tak na poważnie, chodziło mi o zasadę, że właśnie tym bardziej jest tak, że nie trzeba nastoletniego doświadczenia, aby być dowódcą na PB. A dokształcac sie to w straży za specjalnie nie trzeba :D Więc dajcie spokój tym chłopakom po sgsp, aby usprawiedliwić tych którzy z różnych powodów (ale najcześciej własne ograniczenia, może nawet ułomności) do szkoły się nie dostali. Choć wiem że powodów jest multum. 4 lata to mało? no tak, widać nie byłeś dziennym absolwentem, bo zielonego pojęcia nie masz jak to wygląda. Swoją drogą widzę że wzorcowa kariera strażaka to: matura na niskim poziomie, pójście na strażaka z ulicy, w międzyczasie jakies dziwne studia typu pedagogika np. na uniwersytecie w siedlcach lub radomiu, oczywiście zaoczne, potem wyrwana na siłę SA zaoczna, potem wołanie o gwiazdki bo ja mam studia! Może to się skończyło, choć parę lat temu to była norma..no i mamy takiego łoficera..

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2335 dnia: Maj 22, 2019, 09:24:01 »
Proponuję zmienićpuaskownicę dzieciaczki...wracamy do tematu a nie lamentujemy kto jest bardziej pokrzywdzony a kto jest bardziej zaje...ty.  Każdy jest kowalem swego losu. Patrzcie na siebie nie na innych, to bedzie zdrowiej dla wszystkich.

Offline novec112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2336 dnia: Maj 22, 2019, 21:53:47 »
Duży dzieciak przyjmuje pojałankę  :P ale wybaczcie, bo powinien chyba powstać związek zawodowy oficerów pożarnictwa po SGSP, który walczyłby o przywrócenie statusu tej szkoły i jej absolwentów. Mam na myśli dzienne kształćenie, bo inaczej...to za parę lat może się wszystko przeorientować i będziecie wszyscy dymać jak wam pan wójt każe niczym straż gminna...po 3 miesięcznym kursie i finito. Okaże się, że żaden system szkolenia nie jest potrzebny. Multiselekt...
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2019, 21:56:54 wysłana przez novec112 »

Offline robsen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2337 dnia: Maj 23, 2019, 07:34:08 »
Nie słyszałem, aby kierownik budowy zaczynał od jeżdżenia taczką po placu albo kopania rowów, nie kojarzę, aby jakiś ordynator zaczynał od bycia salową na oddziale, nie kojarzę, aby jakaś sędzina zaczynała pracę w sądzie od stenotypistki..więc już skończcie pierdo..lić...bo świat jest tak ułożony i tyle, a tak w ogóle to nie wiem, gdzie wy służycie, bo ludzie zajmują stanowiska po dziesiąt lat, jeżdżą w podziale, na żadne kursy nie chodzą..i żyją i rejon obrobiony! To jest straż pożarna, a nie laboratorium NASA! w czym wy chcecie się douczać? !
.... A dokształcac sie to w straży za specjalnie nie trzeba :D ....

A słyszałeś o lekarzach stażystach, albo o praktykach kierownika budowy??

Jeżeli chodzi o kształcenie to w pierwszym momencie myślałem że to żart, ale widzę że powtarzasz to w kolejnych postach.

Z czego się dokształcać??

Zakres jest równie szeroki jak nasz wachlarz interwencji

Kiedy pojawiła się dokontaminacja chemiczna??
A kiedy pojawiła się dokontaminacja ratowników po pożarach wewnętrznych??
Profilaktyka nowotworowa??
Samochody elektryczne??
Hybrydy??
Nowe wytyczne resuscytacji??
Nowy sprzęt??

Ktoś kto nie widzi potrzeby ciągłego samokształcenia nie powinien być strażakiem. Taka jest moja opinia. Ciągłe szkolenie to pierwszy obowiązek każdego strażaka.
A to że ktoś 20 lat sobie radzi bez wkładania wysiłku... może jedzie na plecach swoich ratowników którzy wiedzą więcej od niego a może poprostu ma fart.
Smutne to co piszesz.
Robert

Offline skalpel_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2338 dnia: Maj 23, 2019, 09:29:05 »
Podobnie Kolego. Kilka razy czytałem te wypowiedzi, żeby znaleźć jakieś oznaki ironii czy coś w tym rodzaju. Może gość ma ciężki dowcip, bo jeżeli pisze poważnie, to to jest dramat k... (cytując klasyka) :straz:
Wybaczcie za offtopic ale czasem inaczej się nie da.

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2339 dnia: Czerwiec 04, 2019, 14:06:14 »
Coś wiadomo w/w temacie? :stop:

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2340 dnia: Czerwiec 10, 2019, 14:11:16 »
Informacja z posiedzenia sekcji Solidarność.
Cytuj
Podczas posiedzenia omówiono szczegółowo tok prac nad wdrożeniem nowego „przepisu kwalifikacyjnego” w PSP. Przekazano informacje dotyczące dwóch spotkań przedstawicieli związków zawodowych z Kierownictwem PSP w tej sprawie. Z informacji ze spotkań wynika, iż kierownictwo PSP przychyliło się do postulatu związkowców, iż koniecznym jest przywrócenie załącznika dotyczącego tzw. „stanowisk łamanych”. Wynika to z faktu coraz większych braków kadrowych, szczególnie w średniej kadrze dowódczej. Strona służbowa poinformowała również, że nie ulegną likwidacji stanowiska dyżurnych operacyjnych w komendach niskich kategorii. To także spełnienie jednego z postulatów zgłaszanych przez NSZZ „Solidarność”.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2019, 14:21:04 wysłana przez Butel »

Offline strazok998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2341 dnia: Czerwiec 11, 2019, 08:48:21 »
Panowie, potwierdza ktoś tą informacje odnośnie pozostawienia w dalszym ciągu stanowiska dyżurnego operacyjnego w komendach niższej kategorii ?

Online Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2342 dnia: Czerwiec 11, 2019, 09:05:11 »
Panowie, potwierdza ktoś tą informacje odnośnie pozostawienia w dalszym ciągu stanowiska dyżurnego operacyjnego w komendach niższej kategorii ?

Tak, ja potwierdzam, gdyż w obowiązującym rozporządzeniu jest to stanowisko, a nowy przepis to fikcja, więc możesz spać spokojnie.

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2343 dnia: Czerwiec 11, 2019, 11:10:38 »
Ja również potwierdzam nowy przepis to fikcja tak więc dyżurni mogą spać spokojnie

Offline Jacek09s

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2344 dnia: Czerwiec 11, 2019, 13:35:13 »
Potwierdzasz na podstawie czego?

Offline strazak62

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2345 dnia: Czerwiec 11, 2019, 15:11:24 »
ten przepis wchodzi juz 3 lata , więc wiadomo , że za tego 01 nie wejdzie na pewno.

Online Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2346 dnia: Czerwiec 11, 2019, 16:42:40 »
ten przepis wchodzi juz 3 lata , więc wiadomo , że za tego 01 nie wejdzie na pewno.

Dokładnie tak. Poza tym jeżeli to prawda, że w tym roku ruszy SPK to jest to kolejny dowód, że 01 nie chce dać aspirantom stanowisk dowódczych za darmo. A na dokładkę dopowiem, że rozpoczęte przez 01 przydziały absolwentów we wszystkie krańce Polski to następny dowód na to, że nowy przepis nie wejdzie w oczekiwanej przez większość formie. Kuriozalna byłaby sytuacja, kiedy młody absolwent SGSP idzie na drugi koniec Polski, bo są tam braki kadry dowódczej, a niedługo wchodzi przepis, który daje stanowiska dowódcze aspirantom. To po co te całe przydziały?


Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2347 dnia: Czerwiec 12, 2019, 07:28:59 »
Harmful

zapomniałeś o jednej ważnej sprawie że oficerowie po szkole dziennej nadają się na stanowiska dowódcze po około pięciu latach służby w podziale i to jeszcze nie wszyscy.

Online Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2348 dnia: Czerwiec 12, 2019, 11:06:39 »
Harmful

zapomniałeś o jednej ważnej sprawie że oficerowie po szkole dziennej nadają się na stanowiska dowódcze po około pięciu latach służby w podziale i to jeszcze nie wszyscy.

5 lat? Znasz w ogóle jakiegoś absolwenta? Bywają naprawdę trudne osobistości, ale w większości przypadków po roku tacy oficerowie już są zastepcami dcy zmiany, a Ci co poszli w deficytowe miejsca w kraju to dowodzą zmiana już na dzień dobry. I straż jakoś się kręci. 5 lat...

Offline absolwent1234

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2349 dnia: Czerwiec 12, 2019, 22:43:11 »
Albertkain to może napisz od razu, że według Ciebie oficerowie po dziennym SGSP w ogóle nie powinni dowodzić przecież i nawet 10 lat to za mało.
A tak całkiem serio to jakim kto jest czy będzie dowódcą , kierowcą, ratownikiem nie zależy tylko i wyłącznie od ''stażu" pracy bo niektórzy i po 15 latach nie potrafią dobrze obsłużyć autopompy nie mówiąc już o dowodzeniu.